طرز تهیه سالاد سبزیجات کبابیسالاد سبزیجات کبابی یکی از انواع سالاد هایی است که بسیار خوشمزه، رژیمی و سالم است و در عین حال که بسیار ساده آماده می شود، قیافه و مزه ای فوق العاده و هوس انگیز دارد که برای بدن نیز بسیار مقوی بوده و دارای ارزش غذایی بالایی نیز می باشد. درون این سالاد می توان از گوشت و مرغ گریل شده نیز استفاده کرد و در صورتی که فرد گیاه خوار بوده و یا تمایلی به مصرف هیچ نوع گوشتی ندارد می تواند آن را حذف کند و تنها از سبزیجات مورد علاقه خود استفاده کند. امروز در آلامتو طرز تهیه سالاد سبزیجات کبابی رژیمی و مجلسی با سیب زمینی و مرغ را به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای تهیه سالاد سبزیجات کبابی

 • بادمجان 4 عدد
 • کدو 4 عدد
 • سیب زمینی 2 عدد متوسط
 • فلفل دلمه ای 2 عدد با رنگ متفاوت
 • روغن زیتون کمتر از نصف پیمانه
 • فیله مرغ 5 عدد
 • گوجه گیلاسی 5 عدد
 • سرکه بالزامیک 1 ق غذا خوری
 • جعفری تازه 50 گرم
 • شکر به مقدار خیلی کمی
 • نمک و فلفل به مقدار لازم
 • کنجد به مقدار لازم
 • سیر 3 حبه
همچنین بخوانید: طرز تهیه سالاد اندونزی رستورانی و مجلسی با کلم پیچ و کالباس

طرز تهیه سالاد سبزیجات کبابی با سیب زمینی و مرغ

مرحله اول: آماده سازی مواد اولیه

ابتدا سیر و سیب زمینی و فلفل دلمه ای ها را به همراه کدو و بادمجان و گوجه گیلاسی به خوبی با آب سرد بشویید و بعد از آن ها مقداری فیله های مرغ را هم با آب سرد بشویید.

مرحله دوم: گریل کردن سبزیجات

ظرف بزرگی را انتخاب کنید و بادمجان ها را بدون پوست گرفتن به شکل حلقه ای برش دهید سپس کدو ها را نیز به همین شکل مانند بادمجان ها برش دهید و داخل ظرف مورد نظر خود بچینید بعد از آن ها فلفل دلمه ای ها را نیز به شکل نواری و یکدست برش دهید و به ظرف خود اضافه کنید و بچینید و آن ها را درون فر به مدت 10 الی 15 دقیقه با دمای 200 درجه سانتی گراد قرار دهید تا گریل شوند. دقت داشته باشید که در طول این مدت آن ها را زیر و رو کنید که دو طرف آن ها به خوبی گریل شوند. سپس ظرف دیگری را انتخاب کنید و سیب زمینی ها را پوست کنید و به شکل مکعبی برش دهید و درون ظرف بریزید و آن را به مدت 25 دقیقه در دمای 200 درجه سانتی گراد قرار دهید تا آن ها نیز گریل کنید.

مرحله سوم: مرینت کردن مرغ ها

فیله های مرغ را ابتدا با مقداری نمک و فلفل و روغن زیتون مرینت کرده و بعد آن ها را روی سینی فر بچینید و در دمای 200 درجه سانتی گراد به مدت 10 الی 15 دقیقه آن ها را درون فر قرار دهید تا خوب گریل شوند. چند دقیقه آخر پخت مرغ ها مقداری کنجد نیز روی مرغ ها بریزید.

مرحله چهارم: خرد کردن ادامه سبزیجات

بعد از آن ها نوبت خرد کردن سیر و گوجه هاست پس سیر ها را نیز به شکل ساطوری شده و ریز خرد کنید سپس گوجه های گیلاسی را هم از وسط به دو قسمت تقسیم کنید و بعد جعفری ها را با آب سرد شسته و پاک کنید و به شکل ریز آن ها را هم خرد کنید. 

مرحله پنجم: درست کردن سس سالاد

درون ظرفی سرکه بالزامیک را با مقدار خیلی کمی نمک و مقداری فلفل سیاه و روغن زیتون بریزید و خوب آن ها را با هم ترکیب کنید و هم بزنید سپس به آن ها سیر هایی را که خرد کرده بودید را نیز اضافه کنید و مجدد هم بزنید تا سیر ها در همه جای سس سالاد پخش شوند. دقت داشته باشید که میزان نمک خیلی کم باشد چون سبزیجات و مرغ گریل شده نمک دارند و در آخر اگر نمک سالاد کم بود بعد میزان آن را بیشتر کنید که سالاد شما شور نشود.

مرحله ششم: درست کردن سالاد

ظرف بزرگی را برای سرو سالاد انتخاب کرده و ابتدا درون آن سبزیجاتی را که گریل کرده بودید بریزید سپس گوجه های گیلاسی را به همراه جعفری خرد شده روی آن ها بریزید و بعد از آن ها فیله های مرغ گریل شده را نیز روی آن ها قرار دهید و در آخر سس سالاد را روی همه قسمت های سالاد بریزید تا طعم سس به خورد سبزیجات و مرغ ها برود بعد از آن هم سالاد شما آماده سرو است. نوش جان

همچنین بخوانید: طرز تهیه سالاد اسفناج ساده و خوشمزه با مرغ، قارچ و سرکه بالزامیک

طرز تهیه سالاد سبزیجات کبابی


نکات کلیدی در تهیه سالاد سبزیجات کبابی رژیمی

 1. در صورت دسترسی نداشتن به فر می توانید سبزیجات و مرغ ها را درون تابه های مخصوص گریل هم گریل کنید.
 2. در صورتی که تمایل ندارید داخل سالاد شما مرغ باشد می توانید مرغ را حذف کنید.
 3. می توانید سبزیجات دلخواه دیگر خود را نیز به این سالاد اضافه کنید.
 4. در صورت دلخواه لیموترش تازه را برش دهید و در کنار سالاد خود برای سرو آن قرار دهید.
 5. در صورت تمایل می توانید مقداری پنیر فتا نیز برش دهید و روی سالاد خود قرار دهید.
همچنین بخوانید: طرز تهیه سالاد میگو و کاهو آسان و مجلسی با سبزیجات و سس مخصوص

♨ نکات مهم «طرز تهیه سالاد سبزیجات کبابی رژیمی و مجلسی با سیب زمینی و مرغ»

در صورت دسترسی نداشتن به فر می توانید سبزیجات و مرغ ها را درون تابه های مخصوص گریل هم گریل کنید.


نظر خود را بیان کنید