طرز تهیه سالاد ماکارونی

سالاد ماکارونی با مرغ یکی از محبوب ترین و پر طرفدارترین سالاد هایی است که بین مردم وجود دارد که بسیار راحت و سریع درست می شود و مورد علاقه هر سنی از کوچک و بزرگ می باشد. می توان در این سالاد هم از مرغ و هم از انواع ژامبون و کالباس نیز استفاده کرد حتی بعضی ها این سالاد بسیار خوشمزه را با تن ماهی هم درست می کنند. از این سالاد در بسیاری از مجالس به عنوان پیش غذا و یا به عنوان عصرانه بسیار استفاده می شود به دلیل آن که هم بسیار راحت تهیه می شود و هم اکثر مردم این سالاد بسیار خوشمزه و لذیذ را دوست دارند. امروز در آلامتو طرز تهیه سالاد ماکارونی مخصوص و مجلسی با مرغ و هویج و ژامبون را به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای تهیه سالاد ماکارونی با مرغ

 • ماکارونی پیچ 1 بسته
 • ژامبون گوشت 300 گرم
 • خیارشور 200 گرم
 • فلفل دلمه ای به مقدار دلخواه
 • سینه مرغ 1 عدد
 • کنسرو سبزیجات (ذرت،هویج،نخودفرنگی) 1 قوطی
 • نمک، زردچوبه به مقدار لازم

مواد لازم برای سس سالاد ماکارونی

 • سس مایونز 7 ق غذا خوری سر پر
 • ماست هم زده 4 ق غذا خوری سر پر
 • سس خردل 1 ق غذا خوری سر پر
 • تخم مرغ آب پز 1 عدد
 • نمک، فلفل سیاه، آویشن، پودر سیر به مقدار لازم
 • آب لیموترش 1 عدد
همچنین بخوانید: طرز تهیه سالاد یونانی خوشمزه با پنیر فتا و زیتون

طرز تهیه سالاد ماکارونی با مرغ و ژامبون و هویج

مرحله اول: پخت ماکارانی پیچ

قابلمه ای انتخاب کنید و درون آن را تا نصفه آب بریزید سپس مقداری نمک و روغن نیز به آن اضافه کنید و ماکارونی پیچ را درون آب بریزید و آن را روی گاز گذاشته و به آن یک ربع تا بیست دقیقه زمان دهید تا ماکارونی ها نرم و پخته شوند. دقت داشته باشید که ماکارونی ها باید نرم شوند نه اینکه له شوند. بعد از آن که نرم شدند آنها را آبکش کنید و برای اینکه هم نشاسته آنها از بین برود و ببه همدیگر نچسبند و هم سرد شوند روی آنها مقداری آب سرد بریزید و آنها را با آب سرد مقداری بشویید.

مرحله دوم: آماده سازی مرغ

درون قابلمه ای مقداری روغن بریزید و به آن مقدار کمی نمک و زردچوبه اضافه کنید و روی گاز قرار دهید و اجازه دهید تا مرغ یک ساعت آبپز شود و بپزد و پس از پخت مرغ آن را یا به صورت ریش ریش و یا به صورت نگینی خرد کنید.

مرحله سوم: آماده سازی مواد اولیه

فلفل دلمه ای را ابتدا با آب بشویید و سپس آن را به صورت نگینی و یکدست ریز خرد کنید و بعد ژامبون ها را نیز به صورت نگینی و درشت و یکدست خرد کرده و بعد از آن نوبت خیارشور هاست پس آن ها را نیز به صورت ریز خرد کنید.

مرحله چهارم: اضافه کردن مواد به یکدیگر

ظرف بزرگی را انتخاب کنید و ماکارونی های پخته شده و سرد شده را به همراه کنسرو سبزیجات و مرغ اسلایس شده و ژامبون و فلفل دلمه ای و خیارشور در ظرف مورد نظر بریزید. دقت کنید در صورتی که نخواستید از کنسرو سبزیجات استفاده کنید می توانید از سبزیجات پخته شده نیز استفاده کنید.

مرحله پنجم: آماده سازی سس سالاد

ابتدا تخم مرغ آبپز را با رنده ی ریز رنده کنید و بعد ظرفی را برداشته و درون آن ابتدا ماست را با سس مایونز به خوبی مخلوط کنید و هم بزنید تا یکدست شود سپس ادویه های نمک، فلفل، آویشن و پودر سیر به همراه آب لیموترش و سس خردل را اضافه کرده و به خوبی مخلوط کنید و هم بزنید و در آخر تخم مرغ رنده شده را هم به سس اضافه کنید و هم بزنید تا سس سالاد ماکارونی شما آماده شود.

مرحله ششم: اضافه کردن سس به سالاد ماکارونی با مرغ

سپس سسی را که تهیه کرده اید روی تمام مواد داخل ظرف بریزید و آن ها را طوری که شکل ظاهری آن ها خراب نشود و خرد یا له نشوند به خوبی مخلوط کنید و بعد سطح آن را صاف کرده و روی ظرف را بپوشانید و سالاد را برای مدت چهل دقیقه داخل یخچال بگذارید تا سرد شود و طعم مواد به خورد هم دیگر برود بعد از آن سالاد ماکارونی با مرغ شما آماده سرو است. نوش جان

همچنین بخوانید: طرز تهیه سالاد شیرازی مجلسی با سس مایونز و آبغوره

طرز تهیه سالاد ماکارونی با مرغ


نکات کلیدی در تهیه سالاد ماکارونی مخصوص با مرغ

 1. می توانید از قارچ اسلایس شده هم در داخل سالاد خود استفاده کنید.
 2. این سالاد را با تن ماهی هم می توان تهیه کرد و آن را جایگزین مرغ و ژامبون نمود.
 3. میزان سس سالاد اختیاری است و در صورت دلخواه می توانید آن را کم یا زیاد کنید.
 4. موقع اضافه کردن سس سالاد ماکارونی شما باید خنک شده باشد تا جذب سس کمتری داشته باشد.
 5. به دلیل آن که درون این سالاد از خیارشور استفاده می شود نمک این سالاد باید کنترل شود.
 6. می توانید برای زیباتر شدن سالاد آن را درون قالب بگذارید و بعد آن را درون یخچال بگذارید تا سفت شود و بعد آن را از قالب دربیاورید.
همچنین بخوانید: طرز تهیه سالاد اسفناج ساده و خوشمزه با مرغ، قارچ و سرکه بالزامیک

♨ نکات مهم «طرز تهیه سالاد ماکارونی مخصوص و مجلسی با مرغ و هویج و ژامبون»

می توانید از قارچ اسلایس شده هم در داخل سالاد خود استفاده کنید.


نظرات بسته اند