طرز تهیه سالاد یونانی

سالاد یونانی یکی از انواع سالاد های بسیار سالم و خوشمزه ای است که دارای طعم بسیار خاص و خوبی بوده و طعم شوری پنیر فتایی که در این سالاد استفاده شده در کنار طعم زیتون و سبزیجات همگی در کنار هم طعم این سالاد را کامل تر و منحصر به فرد می کنند. اصل این سالاد خوشمزه متعلق به کشور یونان بوده و شما می توانید آن را به عنوان یک پیش غذای متفاوت و دلچسب نیز برای انواع مهمانی ها و مجالس خود تهیه و میل کنید. سالاد یونانی را می توان به عنوان دومین سالاد محبوب بین المللی نیز شناخت که در بین اکثر مردم دنیا شناختهش ده و محبوبیت کسب کرده است. امروز در آلامتو طرز تهیه سالاد یونانی رژیمی رستورانی با زیتون  را به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای تهیه سالاد یونانی

 • خیار 2 عدد بزرگ
 • پیاز قرمز 1 عدد متوسط
 • گوجه فرنگی 3 ععدد بزرگ
 • زیتون نصف پیمانه
 • پنیر فتا به میزان لازم
 • روغن زیتون 4 ق غذا خوری
 • نمک و فلفل سیاه به مقدار لازم
 • کنسرو ذرت شیرین نصف لیوان
 • آب لیمو ترش تازه یکی و نصف
 • ادویه اوریگانو به مقدار لازم
 • نان تست 3 عدد
 • کره 1 ق غذا خوری
همچنین بخوانید: طرز تهیه سالاد مکزیکی مجلسی و رستورانی با کالباس و ذرت

طرز تهیه سالاد یونانی رژیمی رستورانی با زیتون

مرحله اول: آماده سازی سبزیجات سالاد

ابتدا خیار را به همراه پیاز و گوجه فرنگی با آب سرد بشویید و سپس خیار را بدون نیاز به پوست گرفتن به شکل حلقه ای و به اندازه های مساویی برش دهید و خرد کنید و سپس پیاز را نیز پوشت گرفته و آن را به شکل نگینی شده و ریز و یکدست برش دهید و گوجه فرنگی ها را نیز بعد از شستن یا به شکل نگینی شده و یا به شکل حلقه ای شده برش دهید و خرد کنید.

مرحله دوم: آماده سازی نان تست ها

نان ها را نیز به مربع های کوچک تقسیم کنید و آن ها را برش دهید  و سپس ماهیتابه ای را برداشته و داخل آن کره را بریزید و آن را روی حرارت ملایم گاز قرار دهید و زمان دهید تا کره به آرامی آب شود و بعد تکه های نان تست را داخل ماهیتابه بریزید و تمامی آن ها را مقداری روی حرارت ملایم با کره تفت دهید تا کمی طلایی و سرخ شوند.

مرحله سوم: اضافه کردن مواد به یکدیگر

ظرفی را برداشته و داخل آن خیار و گوجه خرد شده را به همراه پیاز خرد شده بریزید و سپس به آن ذرت شیرین را نیز به همراه زیتون و نان تست های سرخ شده را هم اضافه کنید و سپس پنیر فتا را نیز به شکل دلخواه خود برش و خرد کنید و سپس آن را نیز به ظرف اضافه کنید تا مواد سالاد شما تهیه و آماده شود.

مرحله چهارم: آماده سازی سس سالاد

برای تهیه سس این سالاد ظرفی را برداشته و سپس به آن روغن زیتون را به همراه آب لیمو ترش تازه و نمک و فلفل سیاه و ادویه اوریگانو اضافه کنید و بعد تمامی مواد را با یکدیگر هم بزنید و مخلوط کنید تا کاملاً ترکیب و سس سالاد شما آماده شود.

مرحله پنجم: آماده سازی نهایی سالاد

برای آماده سازی نهایی سالاد سس سالادی که تهیه کرده اید را به سالاد اضافه کنید و خوب تمام مواد سالاد را به سسی که تهیه کرده اید آغشته کنید و بعد از آن هم سالاد یونانی خوشمزه شما آماده سرو است میل کنید و از خوردن آن نیز لذت ببرید. نوش جان

همچنین بخوانید: طرز تهیه سالاد والدورف آمریکایی با مرغ و سبزیجات جذاب و خوشمزه

طرز تهیه سالاد یونانی


نکات کلیدی در طرز تهیه سالاد یونانی رژیمی رستورانی با زیتون

 1. در صورت تمایل می توانید از کاهو خرد شده نیز داخل این سالاد خوشمزه استفاده کنید اما اصل این سالاد با کاهو تهیه نمی شود.
 2. در صورت تمایل می توانید از فلفل دلمه ای قرمز و یا سبز هم داخل مواد این سالاد استفاده کنید اما در دستور اصلی این سالاد از فلفل دلمه ای استفاده نمی شود.
 3. در صورت دسترسی نداشتن به آب لیمو ترش تازه می توانید سرکه را نیز جایگزین آن کنید.
 4. در صورت تمایل می توانید از کنسرو نخود و یا گشنیز ساطوری شده هم داخل مواد اولیه این سالاد خوشمزه استفاده کنید.
 5. گوجه فرنگی که برای تهیه این سالاد استفاده می کنید بهتر است که سفت باشد تا هنگام برش دادن له نشوند.
همچنین بخوانید: طرز تهیه سالاد سزار خانگی ساده و رستورانی با مرغ گریل مخصوص

♨ نکات مهم «طرز تهیه سالاد یونانی رژیمی رستورانی با زیتون»

در صورت تمایل می توانید از کاهو خرد شده نیز داخل این سالاد خوشمزه استفاده کنید اما اصل این سالاد با کاهو تهیه نمی شود.


نظرات بسته اند