طرز تهیه مربا کیوی مجلسی

مربای کیوی یکی از انواع مربا های بسیار دلچسب و متفاوتی است که طعم بسیار جدیدی در بین تمامی مرباها دارد. شما می توانید این مربای خیلی خوشمزه را به راحتی در منزل تهیه کنید و آن را به عنوان وعده صبحانه در صبح و یا وعده عصرانه در عصر با انواع نان ها در کنار کره میل کنید و از خوردن آن نیز لذت ببرید. مربای کیوی را بیشتر در فصل های سرد سال مانند پاییز و زمستان تهیه می کنند که کیوی تازه وارد بازار می شود اما شما می توانید در فصل بهار نیز با ادامه کیوی های نرمی که داخل یخچال دارید هم این مربای خوشمزه را به شکل له شده تهیه کنید. امروز در آلامتو طرز تهیه مربا کیوی خانگی مجلسی به صورت سفت و له شده را به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای تهیه مربای کیوی خانگی

  • شکر 750 گرم
  • کیوی 500 گرم
  • آب 500 میلی لیتر
  • آب لیمو ترش 2 ق غذا خوری
  • گلاب 2 ق غذا خوری
همچنین بخوانید: طرز تهیه مربا سیب گلاب خانگی ساده، لذیذ و خرد شده با پوست

طرز تهیه مربا کیوی خانگی به صورت سفت و له شده

مرحله اول: آماده سازی میوه های کیوی

ابتدا کیوی ها را با آب سرد بشویید و بعد پوست تمامی آن ها را بگیرید و آن ها را به شکل ورقه ای خرد کنید و کنار بگذارید.

مرحله دوم: آماده سازی آب و شکر

قابلمه ای را برداشته و داخل آن آب بریزید و شکر را نیز به آن اضافه کنید و کمی آن ها را با یکدیگر با کفگیر و یا قاشقی چوبی هم بزنید و مخلوط کنید و سپس قابلمه را روی حرارت گاز قرار دهید و زمان دهید تا شکر درون آب حل شود و بعد حرارت را کمتر کنید و اجازه دهید آنقدر بماند تا شربت شما به قوام برسد و غلیظ شود. دقت داشته باشید اگر برای تهیه این مربا خوشمزه از کیوی نرسیده و سفت تری استفاده می کنید باید کیوی های اسلایس شده را از همان ابتدا بعد از جوشیدن آب و شکر به شربت خود اضافه کنید و اجازه دهید تا کیوی ها در حین قوام آمدن شربت به پخت برسند و اگر می خواهید شکل له شده این مربا را تهیه کنید و از کیوی های رسیده تر و نرم تری استفاده کنید باید کیوی ها را ابتدا له کنید و بعد آن ها را زمانی که 10 دقیقه ای تا قوام آمدن شربت باقی مانده به شربت خود اضافه کنید.

مرحله سوم:اضافه کردن گلاب و لیموترش و آماده سازی نهایی مربا کیوی

پس از آن که کیوی ها را اضافه کردید به آن ها آب لیمو ترش تازه را نیز به همراه گلاب به مربا اضافه کنید و کمی آ« ها را با مربا با قاشق و یا کفگیر چوبی هم بزنید و ترکیب کنید و در این حین کفی که روی مربا جمع می شود را نیز برداشته و دور بریزید و بعد از 10 الی 20 دقیقه ای مربای کیوی خوشمزه شما آماده است. آن را از روی حرارت برداشته و مدتی زمان دهید تا از حرارت بیافتد و مربای شما مقداری خنک شود و بعد آن را داخل ظرف شیشه ای تمیز و درب داری داخل یخچال نگه داری کنید و بعد از آن هم مربا کیوی خوشمزه شما آماده سرو است میل کنید و از خوردن آن نیز لذت ببرید. نوش جان

همچنین بخوانید: طرز تهیه مربا به نگینی خانگی ساده، خوشرنگ و مجلسی با گردو

طرز تهیه مربا کیوی خانگی


نکات کلیدی در طرز تهیه مربا کیوی خانگی مجلسی

  1. بهتر است اگر مربا کیوی را به شکل له نشده تهیه می کنید از کیوی های کمی سفت تر و نرسیده تری برای تهیه این مربای خوشمزه استفاده کنید.
  2. اضافه کردن گلاب برای تهیه این مربا دلبخواهی بوده و در صورت تمایل می توانید آن را از داخل دستور حذف کنید.
  3. برای هم زدن مربا و یا سرو کردن آن به هیچ عنوان از قاشق استیل استفاده نکنید زیرا ممکن است روی آن مقداری چربی از قبل باقی مانده باشد و باعث کپک زدن و خراب شدن مربای شما شود.
  4. این مربای خوشمزه را حتماً در ظرف شیشه ای و تمیز و بدون بو نگهداری کنید تا مربای شما به هیچ عنوان خراب نشود و کپک نزند.
همچنین بخوانید: طرز تهیه مربای توت فرنگی خوشمزه و خانگی و خوش رنگ

♨ نکات مهم «طرز تهیه مربا کیوی خانگی لذیذ و مجلسی به صورت سفت و له شده»

اضافه کردن گلاب برای تهیه این مربا دلبخواهی بوده و در صورت تمایل می توانید آن را از داخل دستور حذف کنید.


نظر خود را بیان کنید