طرز تهیه مرغ سوخاری با پودر سوخاری

مرغ سوخاری یکی از پر طرفدار ترین غذا های فست فودی در سراسر دنیا محسوب می شود که در بین تمامی سنین محبوبیت فراوانی دارد و می توان آن را به عنوان یکی از انواع غذاهای فست فودی لذیذ و پرکالری دانست که آن را هم با ران مرغ و هم با سینه مرغ تهیه می کنند. مرغ سوخاری در اکثر رستوران ها به عنوان یکی از پرفروش ترین آیتم های غذایی شناخته می شود و شما می توانید آن را به عنوان یکی از غذاهای اصلی برای دورهمی ها و مجالس خود نیز تهیه و سرو کنید و به وسیله آن به میز غذای خود جلوه و زیبایی بخشید. تهیه این غذای خوشمزه و پر طرفدار در منزل هم کار بسیار راحت و آسانی بوده و هم شما می توانید آن را با هزینه بسیار کمتری نسبت به نمونه های داخل بازار تهیه کنید. امروز در آلامتو طرز تهیه مرغ سوخاری ساده خانگی با پودر پانکو به روش رستورانی را به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای تهیه مرغ سوخاری خانگی

 • ران مرغ 8 عدد
 • آب لیمو ترش تازه به مقدار لازم
 • تخم مرغ 3 عدد
 • نمک و فلفل سیاه و فلفل قرمز و زردچوبه به مقدار لازم
 • آرد نانوایی 200 گرم
 • پودر پانکو به مقدار لازم
 • زعفران دم کرده به مقدار لازم
 • پاپریکا و پودر سیر به مقدار لازم
 • روغن سرخ کردنی به مقدار لازم
 • سیر 3 حبه
همچنین بخوانید: طرز تهیه شنیسل مرغ با پودر سوخاری و شیر رستورانی و لذیذ

طرز تهیه مرغ سوخاری ساده خانگی با پودر پانکو در قابلمه

مرحله اول: مرینت کردن مرغ ها

ابتدا ران مرغ ها را با آب سرد مقداری بشویید و سپس آن ها را داخل ظرفی بریزید و به آن ها مقداری نمک و فلفل سیاه و فلفل قرمز و زردچوبه را به همراه مقداری زعفران دم کرده و پودر سیر و پاپریکا اضافه کنید و بعد به آن ها مقداری آب لیمو ترش تازه را هم اضافه کرده و در آخر نیز سیر ها را با آب بشویید و پوست آن ها را بگیرید و بعد آن ها را هم رنده کرده و به مرغ ها اضافه کنید سپس تمامی مرغ ها را با مواد شروع به ماساژ دادن و مخلوط کردن کنید تا ادویه ها کاملاً به خورد مرغ ها بروند و بعد درب ظرف را قرار دهید و مرغ ها را برای مدت زمان 3 ساعت داخل یخچال قرار دهید تا در این مدت مرغ ها کاملاً مزه دار و آماده شوند.

مرحله دوم: سوخاری کردن مرغ ها

درون ظرفی تخم مرغ ها را بشکنید و سپس آن ها را با یکدیگر شروع به هم زدن و مخلوط کردن کنید تا تخم مرغ ها از حالت لختگی خود خارج و کاملاً ترکیب شوند. داخل ظرفی جدا آرد نانوایی را بریزید و بعد به آن کمی نمک و فلفل سیاه و پاپریکا و پودر سیر را به همراه مقداری زردچوبه اضافه کنید و خوب آرد را با ادویه ها مخلوط و ترکیب کنید تا آرد مزه دار و آماده شود و بعد داخل بشقاب جداگانه دیگری پودر سوخاری را هم بریزید و آن ها را کنار بگذارید. بعد از گذشت زمان مورد نظر مرغ های مزه دار شده را از یخچال خارج کنید و سپس آن ها را ابتدا داخل آرد مزه دار شده خوب بغلتانید تا همه جای مرغ ها با آرد پوشیده شوند و بعد آن ها را داخل ترکیب تخم مرغ ها قرار دهید و خوب آن ها را به ترکیب تخم مرغ ها آغشته کنید و در آخر نیز تمامی آن ها را داخل پودر پانکو بغلتانید و خوب سطح مرغ ها را با پودر پانکو بپوشانید و به این شکل تمامی ران مرغ ها را سوخاری و آماده کنید.

مرحله سوم: سرخ کردن مرغ ها

ماهیتابه ای را برداشته و سپس داخل آن مقداری روغن سرخ کردنی بریزید به طوری که داخل ماهیتابه حوضچه کوچک روغنی تشکیل شود و بعد ماهیتابه را روی حرارت ملایم گاز قرار دهید و اجازه دهید تا در این مدت روغن کاملاً گرم و آماده شود و بعد تمامی مرغ های سوخاری و آماده شده را داخل روغن داغ قرار دهید و فرصت دهید تا تمامی آن ها به آرامی و با شعله ملایم و کم سرخ و مغز پخت شوند و بعد آن ها را از داخل روغن داغ خارج کرده و سپس آن ها را داخل ظرف مناسبی که برای سرو آن ها در نظر دارید بچینید و بعد از آن هم مرغ سوخاری خوشمزه شما آماده سرو است میل کنید و از خوردن آن نیز لذت ببرید. نوش جان

همچنین بخوانید: طرز تهیه فیله سوخاری رستورانی خوشمزه و ساده خانگی بدون پودر سوخاری

طرز تهیه مرغ سوخاری رستورانی


نکات کلیدی در تهیه مرغ سوخاری رستورانی مثل بیرون

 1. در صورت تمایل برای بیشتر سوخاری شدن مرغ ها می توانید آن ها را بعد از آغشته کردن به پودر پانکو مجدد داخل ترکیب تخم مرغ فرو کنید و سپس آن ها را دوباره به پودر پانکو آغشته کنید و بعد آن ها را سرخ کنید.
 2. برای سرخ کردن مرغ ها حتماً حرارت آن ها را کم کنید تا همه جای مرغ ها به شکل یکدست مغز پخت شوند.
 3. اضافه کردن آب لیمو ترش تازه اختیاری بوده و در صورت تمایل می توانید آن را حذف کنید.
همچنین بخوانید: طرز تهیه توپک سیب زمینی سوخاری ساده و لذیذ با مغز پنیر پیتزا

♨ نکات مهم «طرز تهیه مرغ سوخاری ساده خانگی با پودر پانکو به روش رستورانی»

در صورت تمایل برای بیشتر سوخاری شدن مرغ ها می توانید آن ها را بعد از آغشته کردن به پودر پانکو مجدد داخل ترکیب تخم مرغ فرو کنید و سپس آن ها را دوباره به پودر پانکو آغشته کنید و بعد آن ها را سرخ کنید.


نظر خود را بیان کنید