طرز تهیه توپک سیب زمینی با مغز پنیر

توپک سیب زمینی یکی از انواع فینگر فود های بسیار خوشمزه و لذیذی است که مور پسند هر سنی بوده و شما می توانید آن ها را به عنوان یک فینگر فود بسیار خوشمزه و جذاب تهیه کنید و به میز مهمانی های خود جلوه ببخشید. این فینگر فود بسیار خوشمزه را شما می توانید با مواد اولیه بسیار محدود و به راحتی در منزل خود تهیه کنید و زمان زیادی نیز از شما نمی گیرد و مطمئن باشید که از نظر طعم و مزه بی نظیر و ظاهر جذاب و هوس انگیزی که دارد نظر هر شخصی را به خود جلب می کند و همچنین می تواند یک پیشنهاد عالی برای کودکان بد غذا و یا حتی کودکانی که سیب زمینی دوست ندارند و اصلاً نمی خورند نیز باشد. امروز در آلامتو طرز تهیه توپک سیب زمینی سوخاری ساده و لذیذ با مغز پنیر پیتزا را به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای تهیه توپک سیب زمینی سوخاری

 • سیب زمینی 4 عدد بزرگ
 • آب به مقدار لازم
 • پنیر پیتزا به میزان دلخواه
 • روغن به مقدار لازم
 • پودر سوخاری به مقدار لازم
 • نمک و فلفل سیاه و پودر سیر و پول بیبر به مقدار لازم
 • پنیر خامه ای 2 ق غذا خوری سر پر
 • تخم مرغ 3 عدد
 • آرد برنج یا نشاسته ذرت 1 ق غذا خوری سر پر
همچنین بخوانید: طرز تهیه پیراشکی مرغ و سیب زمینی و قارچ در فر مرحله به مرحله

طرز تهیه توپک سیب زمینی سوخاری با مغز پنیر پیتزا

مرحله اول: آماده سازی سیب زمینی ها

ابتدا سیب زمینی ها را به خوبی با آب بشویید تا همه جای آن ها به خوبی تمیز شوند و بعد قابلمه ای برداشته و سیب زمینی ها را درون آن قرار دهید و بعد مقداری آب روی سیب زمینی ها بریزید و آن را روی شعله ملایم گاز با درب بسته قرار دهید تا سیب زمینی ها به خوبی پخته و آبپز شوند.

مرحله دوم: پوره کردن سیب زمینی ها

پس از آن که سیب زمینی ها به خوبی پخته و نرم شدند زمان دهید تا سیب زمینی ها به خوبی سرد شوند و بعد پوست آن ها را بگیرید و آن ها را به وسیله گوشکوب دستی و یا پشت چنگال و هر چیزی که برای له کردن آن ها در دسترس دارید به خوبی و کاملاً له کنید تا بافتی یکدست پیدا کنند.

مرحله سوم: اضافه کردن مواد به پوره

سپس به پوره ای که آماده کرده اید مقداری نمک و فلفل سیاه و پودر سیر و پول بیبر به همراه پنیر خامه ای صبحانه اضافه کنید و خوب هم بزنید تا همه جای پوره به خوبی مزه دار شوند و در آخر نیز به آن 1 قاشق غذا خوری نشاسته ذرت و یا آرد برنج نیز اضافه کنید و مجدد هم بزنید تا کمی بافتی خمیری پوره پیدا کند و بتوان به راحتی با دست به آن مقداری شکل داد.

مرحله چهارم: سرخ کردن توپک سیب زمینی سوخاری

در این مرحله از سیب زمینی پوره شده که با مواد ترکیب کرده بودید به اندازه گردوی برداشته و آن را مقداری در کف دست خود باز کنید و به مقدار دلخواه وسط شکم آن را با پنیر پپتزا پر کنید و بعد آن را ببندید و با دست خود به شکل دایره ای به آن شکل دهید و تمام سیب زمینی را به همین شکل آماده کنید سپس درون ظرفی تخم مرغ ها را بشکنید و خوب با چنگالی هم بزنید تا از حالت لختگی تخم مرغ ها خارج شوند و به خوبی زرده و سفیده آن ها را با هم ترکیب شوند و بعد توپک هایی که آماده کرده بودید را در آن بغلتانید و بعد پودر سوخاری مورد نظر خود را نیز درون بشقابی بریزید و بعد از آن که توپک ها آغشته به تخم مرغ شدند آن ها را درون پودر سوخاری بغلتانید تا به خوبی به پودر سوخاری آغشته بشوند و بعد درون قابلمه ای مقداری روغن در حدی که حوضچه ای درست شود بریزید و آن را روی گاز قرار دهید تا به خوبی روغن داغ و گرم شود و بعد توپک ها را درون روغن داغ با شعله ملایم قرار دهید تا به خوبی توپک ها سرخ شوند و پنیر داخل شکم آن ها نیز آب شود و بعد از آن هم توپک های سیب زمینی سوخاری با مغز پنیر شما آماده سرو هستند میل کنید و لذت ببرید. نوش جان

همچنین بخوانید: طرز تهیه فلافل خانگی با نخود خام و سیب زمینی ترد و خوشمزه به روش بازاری

طرز تهیه توپک سیب زمینی سوخاری


نکات کلیدی در تهیه توپک سیب زمینی شکم پر با پنیر پیتزا

 1. می توانید در صورت تمایل پنیر پیتزای داخل آن را حذف کنید تا توپک سیب زمینی سالم تری داشته باشید.
 2. در صورت تمایل داخل آن را می توانید با گوشت چرخ کرده مزه دار شده ای که از قبل پخته اید نیز پر کنید.
 3. در صورت تمایل می توانید از پودر سوخاری استفاده نکنید و آن را به شکل ساده نیز تهیه کنید.
 4. می توانید از سایر پنیر های مورد علاقه خود نیز برای داخل توپک سیب زمینی استفاده کنید.
 5. این توپک های سیب زمینی خوشمزه را می توانید با انواع سس های مورد علاقه خود میل کنید.
 6. پودر سوخاری که برای سوخاری کردن دور این توپک ها استفاده می کنید مارک و نوع آن دلبخواهی است.
همچنین بخوانید: طرز تهیه کتلت سیب زمینی آب پز خوشمزه و ساده بدون گوشت با پیاز

♨ نکات مهم «طرز تهیه توپک سیب زمینی سوخاری ساده و لذیذ با مغز پنیر پیتزا»

می توانید در صورت تمایل پنیر پیتزای داخل آن را حذف کنید تا توپک سیب زمینی سالم تری داشته باشید.


نظر خود را بیان کنید