طرز تهیه پاناکوتای شکلاتی

دسر پاناکوتا یکی از انواع دسر های محبوب و شناخته شده بین المللی است که اصل آن متعلق به کشور ایتالیا بوده و به مرور به دلیل طعم و مزه بسیار خوب و ساده بودن دستور تهیه آن در سایر کشور های دیگر دنیا نیز طرفدار پیدا کرده و شناخته شده است. دسر پاناکوتا را شما می توانید با طعم و مزه های مختلفی مثل شکلاتی، زعفرانی، وانیلی و… تهیه کنید و از آن به عنوان یک دسر مجلسی و بسیار خوشمزه در انواع مراسم ها و مجالس های خود استفاده کنید و به وسیله آن به میز خود جلوه و زیبایی ببخشد. امروز در آلامتو طرز تهیه دسر پاناکوتا شکلاتی با خامه صبحانه و ژلاتین خوشمزه و مجلسی را به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای تهیه دسر پاناکوتا

 • شیر 2 لیوان
 • شکر 7 ق غذا خوری
 • پودر کاکائو 1/5 ق غذا خوری سر پر
 • پودر ژلاتین 2 ق غذا خوری سر پر
 • آب سرد 1/4 لیوان + 5 ق غذا خوری
 • خامه صبحانه 100 گرم
 • روغن مایع 1 ق غذا خوری
 • شکلات تخته ای تلخ 200 گرم
همچنین بخوانید: طرز تهیه دسر پان اسپانیا لیوانی دو رنگ مجلسی با بیسکویت پتی بور

طرز تهیه دسر پاناکوتا شکلاتی با خامه صبحانه و ژلاتین

مرحله اول: آماده سازی پودر ژلاتین

ابتدا 1/4 لیوان آب سرد را داخل ظرفی بریزید و سپس به آن پودر ژلاتین را اضافه کنید و خوب پودر ژلاتین را با آب سرد مخلوط کنید و هم بزنید تا ترکیب آن ها با یکدیگر حالتی اسفنجی پیدا کند و بعد ظرف را روی بخار کتری قرار دهید و آن را به روش بنماری شده آب و حل کنید.

مرحله دوم: آماده سازی شیر و شکر به همراه خامه صبحانه

قابلمه ای را برداشته و سپس داخل آن شیر را به همراه شکر بریزید و سپس قابلمه را روی حرارت ملایم گاز قرار دهید و خوب شیر و شکر را با یکدیگر هم بزنید و مخلوط کنید و زمان دهید تا شکر به آرامی داخل شیر حل شود و ترکیب آن ها یکدست شود و بعد خامه را نیز داخل ظرفی جدا بریزید و آن را هم به شکل بنماری شده روی بخار کتری قرار دهید و کمی آن را هم بزنید تا خامه مقداری رقیق شود و سپس بعد از حل شدن شکر داخل شیر مقداری از ترکیب شیر و شکر را ابتدا به ظرف خامه اضافه کنید و خوب آن را با خامه هم بزنید و مخلوط کنید و سپس ترکیب آن ها را از صافی رد کنید و آن را به مواد داخل قابلمه اضافه کنید و بعد قابلمه را از روی حرارت بردارید و مایه بدست آمده را مجدد هم بزنید تا تمامی مواد با یکدیگر ترکیب شوند.

مرحله سوم: اضافه کردن ژلاتین به مایه پاناکوتا

بعد از اضافه کردن خامه به مایه پاناکوتا قابلمه را از روی حرارت برداشته و زمان دهید تا مایه شما مقداری از داغی بیفتد و سپس به آن ژلاتین بنماری شده را هم اضافه کنید و آن را خوب با مایه هم بزنید و مخلوط کنید تا کاملاً ژلاتین داخل ترکیب حل و یکدست شود. دقت داشته باشید نباید مایه پاناکوتای شما در این مرحله خنک شود تنها باید از داغی بیفتد.

مرحله چهارم: اضافه کردن پودر کاکائو و شکلات تخته ای

پودر کاکائو را نیز داخل ظرفی جدا بریزید و به آن 5 قاشق غذا خوری آب سرد اضافه کنید و خوب آن را با آب هم بزنید و مخلوط کنید و سپس ترکیب آن را از صافی رد کنید و آن را مایه پاناکوتایی که تهیه کرده اید اضافه کنید خوب هم بزنید و مخلوط کنید. شکلات تخته ای را هم داخل ظرفی جدا بریزید و سپس آن هم را به روش بنماری شده روی بخار کتری آب کنید و سپس مقداری از مواد شیری که آن را با پودر کاکائو از قبل ترکیب کرده بودید را برداشته و آن را به ظرف اضافه کنید و خوب آن را با ترکیب شیر هم بزنید و مخلوط کنید و سپس ترکیب آن ها را نیز به مایه پاناکوتای خود که هنوز از حرارت نیفتاده اضافه کنید مجدد هم بزنید تا مایه پاناکوتا شکلاتی شما تهیه شود.

مرحله پنجم: آماده سازی نهایی پاناکوتا شکلاتی

برای آماده سازی نهایی پاناکوتا قالبی که برای تهیه آن در نظر دارید را برداشته و سراسر کف آن را ابتدا به وسیله برس آشپزی و روغن مایع چرب و آماده کنید و سپس مایه پاناکوتایی که تهیه کرده اید را داخل قالب بریزید و آن را کنار بگذارید تا کمی از حرارت بیفتد و سپس قالب را به مدت حداقل 8 ساعت داخل یخچال قرار دهید و زمان دهید تا پاناکوتای شما در این مدت خودش را بگیرید و آماده شود و بعد از آن هم پاناکوتا خوشمزه و شکلاتی شما آماده سرو است میل کنید و از خوردن آن نیز لذت ببرید. نوش جان

همچنین بخوانید: طرز تهیه دسر موس شکلاتی با پودر کاکائو و ژلاتین بدون تخم مرغ

طرز تهیه پاناکوتای شکلاتی


نکات کلیدی در تهیه دسر پاناکوتا شکلاتی خوشمزه و مجلسی

 1. در صورت تمایل می توانید به جای طعم شکلاتی، این دسر خوشمزه را به شکل وانیلی و یا با طعم های دیگر نیز تهیه کنید.
 2. می توانید از مقداری میوه های اسلایس شده نیز روی این دسر خوشمزه استفاده کنید.
 3. می توانید از مقداری سس شکلاتی نیز برای تزیین روی این دسر خوشمزه استفاده کنید.
 4. در صورت تمایل می توانید به جای شکلات تلخ از شکلات شیرین نیز برای تهیه این پاناکوتای خوشمزه استفاده کنید.
همچنین بخوانید: طرز تهیه تیرامیسو لیوانی فوری با ماسکارپونه، پتی بور، موز و گردو

♨ نکات مهم «طرز تهیه دسر پاناکوتا شکلاتی با خامه صبحانه و ژلاتین خوشمزه و مجلسی»

طرز تهیه تیرامیسو لیوانی فوری با ماسکارپونه، پتی بور، موز و گردو


نظر خود را بیان کنید