طرز تیهه تیرامیسو لیوانی با پتی بور

دسر تیرامیسو یکی از مشهور ترین و پر طرفدار ترین انواع دسر های خوشمزه بین المللی است که در همه جای دنیا در بین تمام سنین محبوبیت پیدا کرده است. اصل این دسر خوشمزه متعلق به کشور ایتالیا بوده و از ترکیب خامه و بیسکویت لیدی فینگر تهیه می شود اما شما می توانید در صورت دسترسی نداشتن به این نوع بیسکویت و همچنین مقرون به صرفه تر کردن این دسر خوشمزه آن را با بسکویت پتی بور نیز تهیه کنید. شما می توانید تیرامیسو را هم به شکل لیوانی و هم به شکل بزرگ تر و داخل ظرف های بزرگ تری تهیه کنید و برای انواع مجالس و مهمانی های خود از آن به عنوان دسری هوس انگیز خوشمزه ای استفاده کنید. امروز در آلامتو طرز تهیه تیرامیسو لیوانی با پنیر ماسکارپونه و پتی بور و موز و گردو را به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای تهیه تیرامیسو لیوانی

 • بیسکوییت پتی بور وانیلی 1 بسته
 • پنیر ماسکارپونه 250 گرم
 • پودر قند 3 ق سوپ خوری
 • خامه قنادی 150 گرم
 • وانیل نوک ق چای خوری
 • قهوه فوری 1 مربا خوری
 • پودر کاکائو به مقدار لازم
 • موز و گردو به میزان دلخواه
همچنین بخوانید: طرز تهیه ژله سورپرایز قلبی [لاو] ساده و جذاب برای ولنتاین

طرز تهیه تیرامیسو لیوانی با پنیر ماسکارپونه، پتی بور، موز و گردو

مرحله اول: آماده سازی خامه تیرامیسو

ابتدا به خامه قنادی مدتی زمان دهید تا در دمای محیط به غلظت ماست برسد و سپس ظرفی را برداشته و درون آن خامه قنادی را به همراه پنیر ماسکارپونه بریزید و پودر قند را نیز با وانیل مخلوط و ترکیب کنید و ترکیب آن ها را درون ظرف الک کنید و همگی آن ها را با دور تند هم زن برقی در یک جهت با یکدیگر هم بزنید و ترکیب کنید تا ترکیب آن ها با یکدیگر یکدست و فرم دار شوند.

مرحله دوم: آماده سازی بیسکویت ها

برای آماده سازی بیسکویت ها باید ابتدا قهوه فوری را درون ظرفی بریزید و به آن مقداری آب جوشیده شده اضافه کنید و آن را خوب هم بزنید و مخلوط کنید تا کاملاً قهوه داخل آب جوش باز شود و بعد تمامی بیسکویت ها را به اندازه لیوانی که برای سرو تیرامیسو ها در نظر دارید کمی برش دهید و سپس دو طرف تمامی آن ها را برای مدت چند ثانیه ای داخل قهوه قرار دهید تا کمی نرم شوند و آماده شوند.

مرحله سوم: آماده سازی نهایی تیرامیسو لیوانی

بعد از آن که بیسکویت ها را چند ثانیه ای داخل ترکیب قهوه قرار دادید لیوان هایی که برای سرو تیرامیسو ها در نظر دارید را برداشته و سپس مقداری از بیسکویت ها را بلافاصله بعد از قرار دادن در ترکیب قهوه کف لیوان ها قرار دهید و روی آن را با ترکیب خامه ای که تهیه کرده بودید بپوشانید و سپس موز را یا به شکل نگینی شده و یا به شکل حلقه ای شده برش دهید و خرد کنید و روی خامه کمی از موز و مغز گردو خرد شده بریزید و مجدد روی آن ها را با بیسکویت هایی که درون قهوه قرار دادید پر کنید و به این شکل تمامی لیوان ها را با بیسکویت و ترکیب خامه و موز و گردو پر کنید و در آخرین لایه نیز برای تزیین روی تیرامیسو ها کمی روی تمامی لیوان ها پودر کاکائو را الک کنید لیوان ها را برای مدت 8 ساعت داخل یخچال قرار دهید و بعد از آن هم تیرامیسو های لیوانی با موز و گردو خوشمزه شما آماده سرو هستند میل کنید و از خوردن آن نیز لذت ببرید. نوش جان

همچنین بخوانید: طرز تهیه دسر پان اسپانیا لیوانی دو رنگ مجلسی با بیسکویت پتی بور

طرز تیهه تیرامیسو لیوانی با موز و گردو


نکات کلیدی در  تهیه تیرامیسو لیوانی ساده و فوری

 1. در صورت تمایل می توانید داخل این دسر خوشمزه از سایر میوه های اسلایس شده دیگری نیز مانند توت فرنگی و یا آناناس و… هم استفاده کنید.
 2. در صورت تمایل می توانید برای تهیه تیرامیسو لیوانی خود از ترکیب بیسکویت پتی بور وانیلی و شکلاتی نیز در کنار هم به صورت یک در میان استفاده کنید.
 3. در صورت تمایل می توانید به جای پودر کاکائو از شکلات رنده شده هم برای تزیین روی تیرامیسو خود استفاده کنید.
همچنین بخوانید: طرز تهیه دسر موس شکلاتی با پودر کاکائو و ژلاتین بدون تخم مرغ

نظر خود را بیان کنید