طرز تهیه دسر پان اسپانیا لیوانی دو رنگ مجلسی با بیسکویت پتی بور

دستور تهیه دسر پان اسپانیا با بیسکویت پتی بور

طرز تهیه پان اسپانیا با بیسکویت پتی بور

دسر پان اسپانیا یکی از دسر های بسیار لذیذ و هوس انگیزی است که همان طور که از نامش پیداست اصل آن متعلق به کشور اسپانیا بوده و به مرور زمان به دلیل طعم و دستور تهیه ساده ای که داشته در بسیاری از کشور های دیگر دنیا نیز شناخته شده و طرفدار پیدا کرده است. شما می توانید این دسر دلچسب و هوس انگیز را هم به شکل لیوانی و تک نفره و هم به شکل چند نفره و داخل ظرف های بزرگ تر برای انواع مجالس و مهمانی های خود تهیه و سرو کنید و به وسیله آن به میز خود جلوه و زیبایی ببخشید. امروز در آلامتو طرز تهیه دسر پان اسپانیا لیوانی دو رنگ مجلسی با بیسکویت پتی بور را به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای تهیه دسر پان اسپانیا لیوانی

 • شکر 1/2 لیوان
 • تخم مرغ 1 عدد
 • نشاسته ذرت 1 ق غذا خوری سر پر
 • شیر 2 لیوان
 • آرد 1/4 لیوان
 • کره 30 گرم
 • خامه صبحانه 75 گرم
 • وانیل نوک ق چای خوری
 • پودر کاکائو 2 ق مربا خوری
 • گردو به میزان دلخواه
 • موز 2 عدد
 • شکلات چیپسی به میزان دلخواه
 • بیسکوییت پتی بور وانیلی 1 بسته
همچنین بخوانید: طرز تهیه دسر خوشمزه محلبیه ترکی شکلاتی با بیسکوییت

طرز تهیه دسر پان اسپانیا لیوانی دو رنگ با بیسکویت پتی بور

مرحله اول: آماده سازی شکر و تخم مرغ

ابتدا ظرفی را برداشته و درون آن تخم مرغ را بشکنید و سپس به آن شکر را نیز اضافه کرده و بعد آن ها را با یکدیگر با همزن برقی شروع به هم زدن و ترکیب کردن کنید تا ترکیب آن ها سفید و کشدار شوند.

مرحله دوم: اضافه کردن شیر و نشاسته ذرت و آرد

بعد از آن که ترکیب شکر و تخم مرغ، سفید و کشدار شد به آن ها شیر را نیز اضافه کرده و با همزن برقی آن را هم مقداری با مواد هم بزنید و ترکیب کنید و بعد از ترکیب کردن شیر به ترتیب نشاسته ذرت و آرد را هم به ظرف اضافه کنید و بعد از اضافه کردن هر یک از آن ها ترکیب را با همزن برقی مجدد هم بزنید و ترکیب کنید تا کاملاً یکدست شوند. بعد از ترکیب کردن مواد با یکدیگر قابلمه ای را برداشته و ترکیب مواد را داخل قابلمه بریزید و سپس آن را روی حرارت ملایم گاز قرار دهید و به طور مداوم آن را با لیسک و یا همزن دستی هم بزنید و مخلوط کنید تا ترکیب مواد به هیچ عنوان به شکل گلوله ای داخل ترکیب باقی نماند و این کار را تا جایی ادامه دهید تا ترکیب مواد با یکدیگر غلیظ و یکدست شوند.

مرحله سوم: اضافه کردن خامه و وانیل به همراه کره

بعد از غلیظ و یکدست شدن مواد قابلمه را از روی حرارت برداشته و بلافاصله قبل از خنک شدن مواد به آن ها خامه صبحانه و وانیل را نیز اضافه کنید و آن ها را هم با مواد خوب هم بزنید و مخلوط کنید و بعد از آن ها کره را نیز به ترکیب خود اضافه کرده و آن را نیز خوب هم بزنید و مخلوط کنید تا کره درون مواد آب شود و با مواد ترکیب شود.

مرحله چهارم: اضافه کردن پودر کاکائو

ترکیبی از موادی که تهیه کرده اید را به دو قسمت تقسیم کنید و درون ظرف های جدا از هم بریزید و سپس درون یکی از ظرف ها پودر کاکائو را الک کرده و به مواد اضافه کنید و خوب آن را با مواد ترکیب کنید و هم بزنید و ظرف دیگر را نیز به شکل ساده و وانیلی بگذارید باقی بماند.

مرحله پنجم: آماده سازی نهایی دسر پان اسپانیا لیوانی

در این مرحله لیوان هایی که برای سرو دسر پان اسپانیا در نظر دارید را برداشته و سپس بیسکویت پتی بور را کاملاً پودر و له کنید و بعد موز ها را نیز به شکل حلقه ای اسلایس و خرد کنید و ابتدا مقداری از بیسکویت خرد شده را ته لیوان ها بریزید و سپس روی آن ها را با مقداری از مایه شکلاتی که تهیه کرده بودید بپوشانید و روی آن مقداری موز و مغز گردوی خرد شده بریزید و بعد روی آن ها را نیز با مقداری از مایه وانیلی که تهیه کرده بودید بپوشانید و به همین شکل لیوان ها را تا انتها با مواد پر کنید و در آخر نیز روی آن ها را با مقداری شکلات چیپسی تزیین کنید و بعد آن ها را به مدت 4 تا 6 ساعت داخل یخچال قرار دهید تا کاملاً خنک و آماده شوند و بعد از آن هم دسر پان اسپانیا لیوانی خوشمزه و هوس انگیز شما آماده سرو است میل کنید و از خوردن آن نیز لذت ببرید. نوش جان

همچنین بخوانید: طرز تهیه دسر موس شکلاتی با پودر کاکائو و ژلاتین بدون تخم مرغ

طرز تهیه پان اسپانیا لیوانی


نکات کلیدی در تهیه دسر پان اسپانیا لیوانی دو رنگ مجلسی

 1. در صورت تمایل می توانید این دسر خوشمزه را به شکل تک رنگ هم تهیه کنید.
 2. در صورت تمایل می توانید از آناناس و یا توت فرنگی اسلایس شده هم داخل این دسر پان اسپانیا خوشمزه استفاده کنید.
 3. در صورت تمایل می توانید از بیسکویت پتی بور شکلاتی هم برای تهیه این دسر پان اسپانیا استفاده کنید.
 4. در صورتی که تمایل داشتید کل مایه کرمی را به شکل شکلاتی تهیه کنید باید قبل از آن که ترکیب را روی حرارت قرار دهید پس از اضافه کردن آرد و نشاسته ذرت پودر کاکائو را نیز داخل ترکیب الک کنید و بعد مایه را روی حرارت قرار دهید.
همچنین بخوانید: طرز تهیه بستنی سنتی خانگی زعفرانی مخصوص با خامه و ثعلب

♨ نکات مهم «طرز تهیه دسر پان اسپانیا لیوانی دو رنگ مجلسی با بیسکویت پتی بور»

در صورت تمایل می توانید این دسر خوشمزه را به شکل تک رنگ هم تهیه کنید.


نظر خود را بیان کنید