طرز تهیه پنکیک موزی با شکلات

پنکیک موزی یکی از انواع پنکیک های محبوبی است که در سرتاسر دنیا شناخته شده است و دارای دستور پخت ساده ای است که شما به راحتی می توانید آن را به عنوان صبحانه ای لذیذ و یا میان وعده ای بسیار خوشمزه و سالم تهیه کنید و از خوردن آن لذت ببرید. در واقع موز همیشه به عنوان یکی از کامل کننده ترین تاپینگ های انواع پنکیک ها بوده که ترکیب طعم شیرین موز در کنار پنکیک لذت خوردن این پنکیک جذاب و خوشمزه را دو چندان می کند. امروز در آلامتو طرز تهیه پنکیک موزی شکلاتی با شیر و آرد را به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای تهیه پنکیک موزی خانگی با شکلات

 • آرد سفید 1/5 پیمانه
 • موز 1 عدد درشت
 • تخم مرغ 1 عدد
 • شیر 1 لیوان
 • شکلات تخته ای به مقدار دلخواه
 • وانیل نصف ق چایی خوری
 • بیکینگ پودر 1/5 ق غذا خوری
 • شکر 3 ق غذا خوری
همچنین بخوانید: طرز تهیه پنکیک با پودر آماده شکلاتی ساده و لذیذ مرحله به مرحله

طرز تهیه پنکیک موزی شکلاتی با شیر و آرد

مرحله اول: آماده سازی تخم مرغ ها

ابتدا ظرفی را برداشته و درون آن تخم مرغ را بشکنید و به تخم مرغ وانیل اضافه کنید سپس با چنگال و یا همزن دستی تخم مرغ را با وانیل به خوبی هم بزنید تا تخم مرغ کمی از لختگی خود خارج شود و بعد شکر را نیز به آن ها اضافه کرده و بعد مجدد شروع به هم زدن کنید تا زمانی که رنگ تخم مرغ ها به صورت کرم رنگ درآیند و بافت یکدستی با مواد پیدا کنند.

مرحله دوم: آماده سازی موز

موز را پوست بگیرید و درون بشقابی آن را قرار دهید و با پشت چنگال آنقدر به موز فشار بیاورید تا موز به طور کامل له له و یا به شکل پوره موز شود و سپس پوره موزی که تهیه کرده اید را به ترکیب تخم مرغی خود داخل ظرف اضافه کنید و مجدد با همزن دستی آن را نیز با ترکیب به خوبی مخلوط کنید.

مرحله سوم: اضافه کردن شیر و آماده سازی آرد

در این مرحله حالا نوبت به اضافه کردن شیر به ترکیب موز و تخم مرغ بوده پس شیر را نیز به مواد اضافه کنید و کمی با مواد ترکیب کنید تا ترکیب را مقداری رقیق کند و بعد آرد سفید را نیز درون ظرفی جداگانه ابتدا با بیکینگ پودر مخلوط کنید و بعد ترکیب آن ها را به آرامی درون ظرف ترکیب تخم مرغ و موز الک کنید و به مواد اضافه کنید و هم زمان با اضافه کردن ترکیب آن ها به مواد آن ها را به آرامی در یک جهت هم بزنید تا حدی که مواد با یکدیگر به خوبی مخلوط شوند.

مرحله چهارم: آماده سازی شکلات

شکلات تخته ای مورد علاقه خود را برداشته و آن را به چند قسمت تقسیم کنید و سپس داخل ظرفی آن را بریزید و بعد ظرف را روی بخار مستقیم کتری در حال جوش قرار دهید تا تمام شکلات به خوبی با بخار آب به روش بنماری آب شود و بعد آن را از روی حرارت بردارید و داخل ظرف بسیار کوچکی بریزید.

مرحله پنجم: پخت پنکیک موزی

ماهیتابه نچسبی را انتخاب کنید و آن را روی حرارت ملایم گاز قرار دهید تا به خوبی کف ماهیتابه گرم شود و سپس مقداری از مایه پنکیک را برداشته و آن را کف ماهیتابه به صورت گرد پخش کنید و درب ماهیتابه را بگذارید. بعد از گذشت 30 تا 40 ثانیه روی پنکیک شما شروع به زدن حباب می کند وقتی این اتفاق بیفتد یعنی آن طرف پنکیک آماده شده و زمان برگرداندن پنکیک هاست بنابراین پنکیک ها را به آرامی به طوری که شکل آن ها خراب نشود برگردانید و زمان دهید تا روی دیگر پنکیک ها نیز به مدت 30 ثانیه دیگر روی حرارت باقی بماند و دو طرف پنکیک ها به خوبی آماده و طلایی شوند پس از آن پنکیک ها را داخل ظرف مناسبی برای سرو آن ها قرار دهید و ظرف کوچکی که با شکلات آب شده پر کرده بودید را هم در کنار پنکیک ها قرار دهید و به هر شکلی که دوست دارید آن ها را تزیین کنید بعد از آن پنکیک موزی شما آماده سرو است میل کنید و لذت ببرید. نوش جان

همچنین بخوانید: طرز تهیه پنکیک شکلاتی ساده و عالی بدون کره و فر برای 4 نفر

طرز تهیه پنکیک موزی با شکلات


نکات کلیدی در تهیه پنکیک موزی شکلاتی

 1. به دلیل استفاده از موز در مواد اولیه این پنکیک و شیرینی که موز دارد بهتر است از شکلات تلخ برای این پنکیک استفاده کنید.
 2. در صورت نبود وقت می توانید از سس شکلات نیز استفاده کنید.
 3. می توانید روی پنکیک را با خامه فرم دار و انواع ترافل ها تزیین کنید.
 4. در صورتی که می خواهید پنکیک شما رژیمی باشد بهتر است که شکر را از مواد اولیه آن حذف کنید.
 5. می توانید از انواع میوه های اسلایس شده نیز برای سرو روی پنکیک خود استفاده کنید.
همچنین بخوانید: طرز تهیه چیز کیک سوخته سباستین خوشمزه خانگی مرحله به مرحله

♨ نکات مهم «طرز تهیه پنکیک موزی شکلاتی ساده و لذیذ با شیر و آرد مرحله به مرحله»

به دلیل استفاده از موز در مواد اولیه این پنکیک و شیرینی که موز دارد بهتر است از شکلات تلخ برای این پنکیک استفاده کنید.


نظر خود را بیان کنید