روز غزه سال 1400 چه روزی است؟

تاریخ دقیق روز غزه امسال

روز غزه

آیا می دانید روز غزه در تقویم ایران چه روزی است؟ در این نوشته، اطلاعات کاملی در مورد تاریخ دقیق روز غزه در سال 1400 (تاریخ شمسی، قمری و میلادی)، دلیل نام گذاری روز غزه و… را برای تان گردآوری کرده ایم.


روز غزه در ایران

در هفتم دی‌ماه سال ۱۳۸۷ هجری شمسی، رژیم صهیونیستی در حمله‌ای وحشیانه و غیرانسانی، نوار غزه را هدف حملات جنگنده‌های خود قرار دارد که این حمله ۲۲ روز به طول انجامید و در نتیجه آن بسیاری از منازل مسکونی، بیمارستان‌ها، مدارس، مساجد و درمانگاه‌ها و زیرساخت‌ها و تأسیسات نوار غزه تخریب شدند و شمار زیادی از غیرنظامیان از جمله کودکان و زنان بی‌گناه به شهادت رسیدند.

براساس آمارهای ارائه شده، در جنگ ۲۲ روزه، ۱۴۵۵ نفر شهید شدند که ۴۰۴ نفر از آن‌ها را کودکان و ۱۱۵ نفر را نیز زنان تشکیل می‌دهند و تعداد مجروحان جنگ ۲۲ روزه رژیم صهیونیستی نیز ۵۳۰۳ نفر برآورد شد که از این تعداد ۱۸۱۵ نفر کودک بودند.

بر اساس گزارش سازمان‌های فلسطینی، در جنگ ۲۲ روزه ۴۰ بیمارستان و مرکز درمانی مستقیما هدف حملات و بمباران قرار گرفتند که در نتیجه آن ۱۰ میلیون دلار به بیمارستان‌ها و درمانگاه‌های وزارت بهداشت خسارت وارد شد. در نتیجه این جنگ ۱۵ دستگاه آمبولانس مستقیما نیز هدف حملات وحشیانه قرار گرفت.

جنایات وحشیانه رژیم صهیونیستی در سال ۱۳۷۸ هجری شمسی علیه مردم مظلوم نوار غزه در حالی صورت گرفت که رسانه‌های غربی و رسانه‌های مزدور عربی، عمق جنایات و کشتار رژیم صهیونیستی را سانسور و تلاش می‌کردند که جنبش حماس را مقصر این حملات جلوه دهند و از طریق بایکوت رسانه‌ای، تصوری نادرست از واقعیت این جنگ وحشیانه به شهروندان خود می‌دانند.

در همین راستا، جمهوری اسلامی ایران که همواره حامی محور مقاومت و مردم مظلوم فلسطین بوده است، در نخستین سالروز جنگ ۲۲ روزه با هدف بازگویی مظلومیت مردم فلسطین و رساندن صدای این مظلومیت به گوش آزادگان جهان و همچنین، تجلیل از حماسه‌آفرینی محور مقاومت، روز ۲۹ دی‌ماه را «روز ملی غزه» نام‌گذاری کرد تا از این طریق مقاومت ۲۲ روزه مجاهدان غزه در برابر وحشی‌گری اسرائیل را ارج نهد و این مقاومت قهرمانانه را پیوسته در اذهان یادآوری کند.

این در حالی است که امام خمینی (ره) پیش از این نیز با نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به‌عنوان روز جهانی قدس، نشان داده بود که نظام جمهوری اسلامی ایران از هیچ تلاشی در احقاق حقوق مردم فلسطین و حمایت از مجاهدان مقاومت دریغ نمی‌کند و حامی راستین محور مقاومت است.


روز غزه در سال 1400 چه تاریخی دارد؟

روز غزه در ایران، 29 دی است.


تاریخ دقیق روز غزه سال 1400 در تقویم شمسی

تاریخ دقیق روز غزه سال 1400 در تقویم شمسی مصادف است با:

چهارشنبه، 29 دی 1400
1400/10/29

تاریخ دقیق روز غزه سال 1400 در تقویم قمری 1443

تاریخ دقیق روز غزه سال 1400 در تقویم قمری 1443 مصادف است با:

الأربعاء، 16 جمادی الثانی 1443
1443/06/16

تاریخ دقیق روز غزه سال 1400 در تقویم میلادی 2022

تاریخ دقیق روز غزه سال 1400 در تقویم میلادی 2022 مصادف است با:

Wednesday, 19 January 2022
2022/01/19

روز غزه گرامی باد

پیام تبریک روز غزه سال 1400

زیتون را خورد وَ کبوتر را کشت
آتش شد و گل های معطر را کشت
امروز دوباره حرمله برگشت و
در غزه نه یک، صد علی اصغر را کشت

برهان مسجّل تو را می خواهد
آن منطق مُجمل تو را می خواهد
فرعون جدید سرزمینت خالد!
تکبیر مسلسل تو را می خواهد

آری!
دیگر بنی آدم اعضا یکدیگر نیستند!
که اگر بودند،
خون به جای شیر کودکان غزه را سیراب نمی کرد؛
و گلوله،
کودکان را خواب،
و قبر،
گهواره ابدی آنان نمی شد…

با سینه زدن نمی شوی یار حسین
تا روز ابد به پاست پیکار حسین
برخیز که چشم غزه بر غیرت توست
سرباز حسین شو، عزادار حسین

این روزها نمازهای یومیه مسلمانان غزه پنجگانه نیست!
ششگانه است:
صبح، ظهر، عصر، مغرب، عشاء و میت…


☀ فال روزانه بر اساس ماه تولد