رازهای موفقیت در کسب و کار

موفقیت در نگاه افراد معنا و مفهوم مختلفی دارد. برخی از افراد موفقیت را در کسب ثروت می دانند و برخی از افراد نیز دستاوردهای تحصیلی و شغلی را موفقیت می دانند.

به گزارش آلامتو به نقل از inc؛ صرف نظر از تعریف موفقیت، امروز قصد داریم در مورد رمز و راز موفقیت در کسب وکار و نیز در زندگی صحبت کنیم.

  1. شبکه ای که شما در آن حضور دارید می تواند بسیار ارزشمند باشد:

شبکه شما یکی از ارزشمندترین مواردی است که شما در اختیار دارید. به همین خاطر است که بیشتر صاحبان کسب وکارهای موفق بر این باورند که نباید داشتن شبکه را نادیده بگیرید و به سادگی از کنارش رد شوید. اگر به دنبال موفقیت در کسب وکار خود هستید باید شبکه کاری موفقی هم داشته باشید.

سندی کارتر بنیانگذار WITI، در یکی از کتاب های خود بیان می کند که داشتن شبکه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. زمانی که یکی از شاگردانش به او گفت که نهار کاری را پشت میر خود می خورد و فرصت ایجاد رابطه با همکاران را از دست می دهد به نکات بسیار ارزشمندی اشاره کرد.

سندی در این باره چنین گفت: ایجاد شبکه و شبکه سازی چیزی نیست که بتوانید آن را در مشاغل خود از دست بدهید. اولین اولویت شما باید ایجاد شبکه با افراد اطراف خود باشد.

این روزها روش های زیادی برای ساخت شبکه کاری وجود دارد. هر فردی می تواند از طریق ایمیل، توییتر و سایر شبکه های اجتماعی با سایر افراد ارتباط برقرار کند. پس اگر به دنبال بهبود شرایط کاری خود هستید، شبکه سازی را فراموش نکنید.

  1. یاد بگیرید که چه زمانی باید بله بگویید و چه زمانی باید مخالفت کنید:

بو تورن بینانگذار یکی از شرکت های معروف قبل از اینکه کسب وکار خود را ایجاد کند، دارای شغل بسیار مجللی بود که همه به این موقعیت او حسادت می کردند. اما موضوعی بو را اذیت می کرد و آن هم تنفر از شغلی بود که در آن حضور داشت.

بر روی کاغذ، اینکار شغل رویایی او بود اما در حال حاضر نمی توانست این موقعیت را تحمل کند و معتقد بود که برای چنین شغلی ساخته نشده است. او بعد از استعفا در یک شرکت مخابراتی به عنوان حسابدار مشغول به کار شد.

بعد از مدتی، به این نتیجه رسید که عاشق این شغل و موقعیت است. به همین خاطر تصمیم گرفت مدرک MBA را از دانشگاه دریافت کند. او به شغل عالی که قبلا داشت نه گفت و تلاش کرد در جایی مشغول به کار شود که حس درونی خوبی نسبت به آن دارد.

رندی زوکربرگ نیز نمونه دیگری از این ماجراست. او رویای بودن در Broadway را در سر می پروراند. اما زندگیش وارد مسیر متفاوتی شد. بعد از ملحق شدن به شرکت برادر خود، رندی به سراغ شغلی در فیس بوک رفت و تمامی شوق و اشتیاق خود را صرف کار کردن در آن نمود. سپس در سن 32 سالگی از تولید کننده نمایش Broadway تماسی دریافت نمود که به دنبال فردی متخصص در حوزه فناوری بود تا بتواند مخاطبان جدیدی برای او به ارمغان بیاورد.

رندی بعد از 10 سال توانست تعادلی بین رویا و شغل خود ایجاد کند. او حالا کارآفرین حوزه فناوری است و در عین حال به عشق خود یعین هنر نیز بها می دهد. ممکن است موقعیتی برای شما عالی باشد اما دیگران آن را دوست نداشته باشند. پس کاری را انجام دهید که دوست دارید.

همچنین بخوانید: رازهای رسیدن به خوشبختی
  1. به احساس درونی خود گوش فرا دهید:

اگر به نمایش های باربارا کورکران توجه کرده باشید متوجه می شوید که بیشتر تصمیم گیری های او در زمینه سرمایه گذاری بر اساس احساس درونی خودش بوده است. در حقیقت، باربارا موفقیت های شغلی خود را به همین موضوع نسبت می دهد و می گوید همیشه به احساس درونی اش گوش می دهد و همین امر باعث شده است هرگز مسیر اشتباهی را طی نکند.

زمانی که او به عنوان گارسون در یک رستوران کار می کرد با مردی به نام رامون سیمون اشنا شد که به او گفت دختر باهوشی است و باید در نیویورک سیتی کار کند. احساس درونی بارابارا می گفت که این مرد راست می گوید. به همین خاطر شغل خود را ترک کرد و عزم سفر نمود.

دو سال بعد زمانی که باربار به فکر آغاز کسب وکار خود بود، با مخالفت های مادرش روبرو شد که می گفت بیش از حد رویاپردازی می کند و باید حداقل چند سال منتظر بماند و رزومه کاری بهتری برای خود جمع نماید.

اما باربارا به احساس درونی خود اعتماد کرد و به راهش ادامه دارد. او حالا در این باره می گوید: اگر دو سال دیگر منتظر می ماندم، هرگز نمی توانستم به موقعیتی که فعلا دارم دست پیدا کنم و کسب وکارم را آغاز نمایم.

بزرگترین راز در موفقیت کسب وکارها این است که تنها یک روش برای رسیدن به این هدف وجود ندارد. شما باید مسیر خودتان را پیدا کنید. هر رهبر و صاحب شرکتی داستان منحصر به فرد خود را دارد. یک مسیر واحد برای موفقیت وجود ندارد. روش های نامحدودی هست که به کمک آن می توان به موفقیت رسید. در کسب وکار و در زندگی، باید مسیر خودتان را انتخاب کنید.

تنها چیزی که باید مدنظر داشته باشید این است که باید سخت کار کنید. هر کسی که هستید، هر پس زمینه شغلی و زندگی که دارید و هر علاقه ای که دارید باید برایش کار کنید. برای شغل و زندگی خود زحمت بکشید. از استعدادها و مهارت های منحصر به فرد خود استفاده کنید.

همچنین بخوانید: چگونه از زندگی لذت ببریم

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

نظر خود را بیان کنید