مجله آلامتو

تراشیدن موی سر

آیا تراشیدن مو سر در رشد آن ها تاثیر دارد؟

آیا شما هم این گفته ی قدیمی را شنیده اید که موهایتان را بتراشید تا رشدش زیاد شود ؟

تراشیدن مو موجب پر پشت شدن آن نمی‌شود
رئیس بخش بیماری‌های پوست بیمارستان امام خمینی (ره) گفت: تراشیدن موی سر موجب پر پشت شدن آن نمی‌شود. پروین منصوری ، افزود: این عقیده بین مردم وجود دارد که تراشیدن موی سر موجب پرپشت شدن آن می‌شود و برخی نیز اعتقاد دارند تیغ زدن موهای بدن موجب زبری و زیاد شدن آنها می‌شود.

وی در گفت‌وگو با  فارس گفت: این عقیده نیز صحیح نیست به دلیل اینکه تعداد فولیکول‌های موی افراد در زمان جنینی مشخص می‌شود و بعد از تولد، فولیکول موی جدیدی ساخته نمی‌شود، این فولیکول‌ها فقط می‌توانند دچار تغییراتی مثل سفید شدن، از بین رفتن و کم شدن شوند.

رئیس بخش بیماری‌های پوست بیمارستان امام خمینی (ره) افزود: فولیکول‌های مو در عمق پوست قرار دارد و مو در داخل آن ساخته می‌شود و سپس رشد می‌کند. منصوری گفت: زمانی که مو از پوست کنده می‌شود در موقع خروج مجدد مو، نوک نازک آن از پوست خارج می‌شود تا بخواهد رشد کند، سطح کلفت‌تر آن روی پوست قرار می‌گیرد و این احساس کاذب به افراد دست می‌دهد که مو با تراشیدن کلفت می‌شود.

وی اضافه کرد: مو مانند کارخانه‌ای فعال است که دائم در حال رشد است و هرگاه داخل فولیکول، موی جدیدی جوانه بزند موی قدیمی می‌ریزد.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین
تعبیر خواب بر اساس الفبا

۱ دیدگاه

نظر خود را بیان کنید