روش سریع عقب افتادن پریود

برای عقب انداختن پریود چی بخوریم؟ روش سریع عقب افتادن پریود

به دلایل مختلف، گاهی اوقات زنان تمایل به عقب انداختن پریود دارند. مزاحمت ماهانه قاعدگی یک واقعیت زندگی است که بیشتر زنان به آن عادت دارند. برای برخی، قاعدگی سبک و بدون درد است. برای برخی دیگر، آن‌ها شدید و ناتوان‌کننده هستند، با گرفتگی‌های شبه زایمان، خونریزی شدید. برای بیشتر افراد، احتمالاً جایی در وسط است. اما برای همه زنانی که عادت ماهانه دارند، این یک ناراحتی است و نیاز به سطح مشخصی از فکر و برنامه ریزی دارد.

اما زمانی که یک رویداد بزرگ مانند یک عروسی، امتحان یا تعطیلات مورد انتظار رخ می دهد و پریودی نزدیک باشد، ممکن است بر احساس جسمی و روحی یک زن تأثیر بگذارد. در چنین مواقعی، زنان اغلب به پزشک مراجعه می‌کنند تا راه هایی برای توقف یا به عقب انداختن قاعدگی پیدا کنند. ما در این مطلب از آلامتو قصد داریم بگوییم برای عقب انداختن پریود چی بخوریم. تا انتها با ما باشید.

همچنین بخوانید: قطع فوری پریود خانگی

برای عقب انداختن پریود چی بخوریم؟

در جواب این سوال که برای عقب انداختن پریود چی بخوریم، ممکن است برخی از مواد غذایی وجود داشته باشد که قاعدگی فرد را به تعویق بیندازد، اما به این معنی نیست که این اتفاق قطعاً رخ می‌دهد. وقتی نوبت به چرخه قاعدگی شما می‌رسد، مواد خوراکی مانند یک قرص جادویی عمل نمی‌کند. صادقانه بگویم، اینطور نیست. مواد غذایی اینطوری طی یک فرآیند طولانی اثر خود را نشان می‌دهند. خوردن غذاهای خنک کننده طبیعی مانند خیار یا هندوانه در طی یک دوره زمانی ممکن است منجر به تاخیر در پریود شود. با این حال، به سختی تفاوتی ایجاد می‌کند، زیرا تأخیر تحت کنترل شما نیست.

برای عقب انداختن پریود چه قرصی مصرف کنیم

برای کسانی که از قرص های ضد بارداری خوراکی ترکیبی استفاده می کنند، فرد می تواند بسته های قرص ضد بارداری خود را پشت سر هم مصرف کند تا پریود خود را به تعویق بیاندازد یا رد کند. افراد باید از انجام این کار بیش از یک بار بدون وقفه اجتناب کنند، مگر اینکه پزشک خلاف آن را بگوید.

اگر فردی از قرص های ضد بارداری فقط پروژسترون استفاده کند، نمی تواند از این روش استفاده کند.

پروژسترون خوراکی یک روش جایگزین برای عقب انداختن پریود است که در بیشتر موارد، اما نه در همه موارد، خوب عمل می کند. معمولاً چند روز قبل از موعد پریود شروع می شود و زمانی که قطع شود، ظرف چند روز پریود می شود. این یک ضد بارداری نیست، بنابراین از بارداری جلوگیری نمی کند.

همچنین بخوانید: طریقه مصرف مفنامیک اسید برای قطع خونریزی

روش سنتی عقب انداختن پریود

روش سنتی عقب انداختن پریود

چندین روش سنتی عقب انداختن پریود در منابع مختلف ارائه شده است که مهمترین آنها عبارتند از:

1. آب لیمو

آب تهیه شده با لیمو بسیار اسیدی است. گفته می شود که مرکبات به جلوگیری از خونریزی کمک می کند . بنابراین، برای به تاخیر انداختن پریود، می توانید آب لیمو را امتحان کنید. این درمان در مورد هر دختری موثر در نظر گرفته نمی شود

2. سرکه سیب

سرکه سیب روش سریع عقب انداختن پریود است. به این منظور مخلوطی از سرکه سیب و آب تهیه کنید. بعد از درست کردن این مخلوط می توانید آن را بنوشید. نوشیدن این مخلوط ممکن است به برخی افراد در به تاخیر انداختن پریود کمک کند. اما این مخلوط در هر مورد موثر در نظر گرفته نمی شود.

3. عدس گرم

عدس گرم برای به عقب انداختن پریود موثر در نظر گرفته می شود. ابتدا باید عدس ها را به صورت پودر ریز در آورید. پودر را با سوپ یا هر اسموتی مخلوط کنید. پس از مخلوط کردن می توانید آن را مصرف کنید. عدس گرم می تواند پریود شما را از چند ساعت تا یک روز از تاریخ مورد انتظار پریود شما به تاخیر بیندازد. همچنین مصرف عدس گرم بی خطر است زیرا هیچ عارضه ای ندارد.

4. دانه خردل

دانه خردل می‌تواند منجر به تاخیر در پریود شود. می‌توانید دانه‌های خردل را با شیر یا آب مخلوط کنید و قبل از یک شب آن را بنوشید. نوشیدن این مخلوط می تواند منجر به تاخیر در پریود شود.

5. دمنوش دارچین

دمنوش دارچین یکی دیگر از داروهای محبوب است که می تواند پریود را به چند روز عقب بیندازد. این چای همچنین در دوره های سنگین کمک می کند زیرا جریان خون را از رحم دور می کند و همچنین التهاب و دردهای قاعدگی را کاهش می دهد.

دمنوش دارچین معطر، خوش طعم و سالم است. همچنین به شما کمک می کند تا پریودها را بدون ایجاد عوارض جانبی به تاخیر بیندازید. فقط یک چوب دارچین را به یک فنجان آب در حال جوش اضافه کنید و بنوشید. چند روز ادامه دهید تا متوجه تغییرات شوید.

6. هندوانه

هندوانه نه تنها برای شکم تسکین دهنده است، بلکه هندوانه نیز تازه و در عین حال سالم است. تابستان امسال، هندوانه بخورید تا نه تنها گرما را از بین ببرد، بلکه قاعدگی شما را نیز برای مدتی به تاخیر بیندازد. حداقل یک هفته پیش از پریودی یک کاسه هندوانه تازه و سرد بخورید.

7. برگ تمشک

۵ تا ۶ برگ خشک تمشک را بردارید و در یک فنجان آب بجوشانید. آن را مانند چای به مدت یک هفته قبل از تاریخ قاعدگی خود بنوشید. چای تمشک در دوره های سنگین نیز موثر است زیرا رحم را آرام می کند و گرفتگی عضلات را کاهش می دهد.

همچنین بخوانید: باز کننده قاعدگی قوی خانگی با طب سنتی

روش سریع عقب انداختن پریود با قرص

روش سریع عقب انداختن پریود با قرص

یک روش سریغ عقب انداختن پریود با قرص نورتیسترون است. این قرص فقط با نسخه تجویز می شود و می توان از آن برای به تاخیر انداختن قاعدگی تا 17 روز استفاده کرد. برای مصرف این قرص به این منظور می توانید از پزشک عمومی در مورد دریافت نسخه سوال کنید.

قرص نورتیسترون حاوی هورمون پروژسترون است که مانع از شروع روند ریزش دیواره رحم می‌شود. باید سه روز قبل از شروع پریود مصرف آن را شروع کنید و تا 17 روز سه بار در روز مصرف کنید. دو تا سه روز پس از قطع مصرف نورتیسترون پریود خواهید شد.

عقب انداختن پریود اورژانسی با قرص ال دی

عقب انداختن پریود اورژانسی با قرص ال دی یکی از روش های بی ضرر برای این کار است. به این منظور باید قرص ال دی را از روز 5 تا 7 دوره ماهیانه شورع کنید و مصرف آن را تا تاریخی که قصد دارید پریودی عقب بیفتد ادامه دهید. با این روش پریودی 2 تا 3 روز پس از قطع مصرف این قرص اتفاق می‌افتد. چنانچه در طول مدت مصرف این قرص دچار لکه بینی شدید، به جای یک قرص دو عدد مصرف کنید تا میزان بیشتری هورمون استروژن از پریودی پیشگیری کند.

عقب انداختن پریود با قرص مفنامیک اسید

تجربه نشان داده است که عقب انداختن پریود با قرص مفنامیک اسید نیز ممکن است. داروهای ضد پروستاگلاندین تسکین قابل توجهی از دیسمنوره ارائه می دهند. مطالعه روی افرادی که مفنامیک اسید مصرف می کردند، تاخیر قاعدگی از چند روز تا دو هفته و خونریزی ناکارآمد رحم را نشان داده. در این حالت قاعدگی با سیکل بعدی پس از قطع مصرف دارو به حالت عادی بازمی‌گردد.

نشاسته برای عقب انداختن پریود

نشاسته برای عقب انداختن پریود بسیار مناسب است. از آنجاییکه نشاسته قادر به جذب مایعات است، لایه ای محافظ بوجود می‌آورد که از نشت خون پیشگیری کرده و منجر به قطع خونریزی می شود. به این منظور 7 تا 10 روز پیش از پریودی، روزانه 2 قاشق چایخوری نشاسته را در آب جوش حل کرده و پس از خنک شدن میل کنید.

همچنین بخوانید: بهترین دمنوش گیاهی برای پریود شدن

سخن آخر

چرخه قاعدگی یک عملکرد حساس بدن زنان است که عمدتاً به رژیم غذایی و سبک زندگی بستگی دارد. استرس زیاد و داشتن رژیم غذایی و سبک زندگی ناسالم می تواند باعث بروز عوارض قاعدگی شود. عقب انداختن پریودی باید ترجیحاً پس از مشورت با یک متخصص و تحت نظارت پزشکی انجام شود تا اطمینان حاصل شود که سلامت شما به درستی در حالی که بدن دچار تغییرات هورمونی می شود نظارت می شود.

اگر به هر دلیلی نیاز دارید پریود عقب بیندازید، برای گزینه‌های ایمن و موثر با متخصص زنان خود مشورت کنید . بسیاری از درمان های طبیعی، همانطور که در بالا ذکر شد، امتحان کردن بی خطر هستند، اگرچه هیچ مطالعه یا تحقیقی برای اثبات موثر بودن آنها وجود ندارد.


نظر خود را بیان کنید