تعبیر خواب نهنگ

دیدن نهنگ در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن نهنگ در خواب چیست؟

نهنگ Whale

بالن با کسر (لام) از بزرگترین آبزیان زنده زاست که در فارسی آن را نهنگ می نامیم. معبران سنتی نهنگ یا بالن را به دزد تعبیر کرده اند و در نفایس الفنون دشمن نوشته شده دیدن نهنگ در خواب به این علت که از آبزیان است میمون و مبارک می تواند باشد بخصوص اگر در خواب ببینید که بر آن سوار شده اید و می روید.

اگر در خواب دیدید که بر پشت نهنگ سوار شده اید بر مشکلات و دشواری ها غلبه می کنیدو چنانچه دشمنی دارید او را شکست می دهید.

رو به رو شدن در دریا یا بالن یا نهنگ مواجه با دشمنی است قوی و تیز چنگ یا امری خطیر و سرنوشت ساز رخ به رخ قرار می گیرید.

چنانچه در خواب ببینید که از مقابل نهنگ گریختید خواب شما می گوید از خطر می رهید و دشمن ( اگر دارید) نمی تواند به شما آسیب برساند ولی تداوم فرار تشویش و دلهره ای است که چندی در زندگی شما ادامه خواهد داشت.

چنانچه در خواب ببینید که در دریا بالن یا نهنگی دیدید و او را کشتید مثل تعبیر سوار شدن بر نهنگ بر مشکلات یا دشمن چیره می شوید و در کار خود توفیق بزرگ بدست می آورید.

اگر دیدید که گوشت نهنگ را می خورید و بالنی را قطعه قطعه کرده و سهمی نیز به شما داده اند خواب شما می گوید میراث می برید و کسی می میرد که ما ترک او متعلق به شما خواهد شد.

خوردن گوشت بالن یا نهنگ همان طور که گفته شد میراث است اما دیدن پوست و استخوان نهنگ خوب نیست.

چنانچه بیننده خواب ببیند که بالن را به دنبال خود می کشد چندی با مشکلات دست و پنجه نرم می کند و دستخوش نگرانی و تشویش می شود. اگر در خواب دیدید که بالن یا نهنگ شما را گاز گرفت دشمن به شما آسیب می رساند.

☺ تعبیر خواب «نهنگ» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «نهنگ» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.


27 دیدگاه

 1. Aa

  خواب دیدم از کنار چندین نهنگ رد میشم و اونا هم با ارانش تو دریا هستن و صدا در میارن خیلی بلند

  • تعبیر خواب

   با سلام
   ممکن است این خواب برای شما تعبیری خیر داشته باشد و نشان از ان باشد که مشکلاتی در اینده برای شما وجود داشته باشد که به راحتی از کنار ان ها بگذرید.
   سربلند و پیروز باشید

 2. Ayda

  من در خواب دادم با اقوام و خانواده وارد یک ییلاق بسيار زیبا شدیم که اسم اون ییلاق رو میدونستیم اما در عالم واقعیت مشابه اون ییلاق نبود، دریاچه و ابشاری داشت که اب صاف و زلال داشت و یک مقدار کم خروشان بود از فاصله ی نه خیلی نزدیک و نه خیلی دور داشتیم به ابشار و مناظر نگاه میکردیم که یکدفعه دیدیم سه تا نهنگ (سیاه) از اب امدن بیرون و محکم چند بار شیرجه زدن،از دیدنشون هم تعجب کردیم هم ذوق کردیم،هیچ اسیبی هم به ما نزدن تعبیرش چیه؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   دیدن نهنگ در خواب به این علت که از آبزیان است میمون و مبارک می تواند باشد بخصوص اگر در خواب ببینید که بر آن سوار شده اید و می روید.
   اگر در خواب دیدید که بر پشت نهنگ سوار شده اید بر مشکلات و دشواری ها غلبه می کنیدو چنانچه دشمنی دارید او را شکست می دهید.
   رو به رو شدن در دریا یا بالن یا نهنگ مواجه با دشمنی است قوی و تیز چنگ یا امری خطیر و سرنوشت ساز رخ به رخ قرار می گیرید.
   چنانچه در خواب ببینید که از مقابل نهنگ گریختید خواب شما می گوید از خطر می رهید و دشمن ( اگر دارید) نمی تواند به شما آسیب برساند ولی تداوم فرار تشویش و دلهره ای است که چندی در زندگی شما ادامه خواهد داشت.
   سربلند و پیروز باشید.

 3. Ayda

  من در خواب دادم با اقوام و خانواده وارد یک ییلاق بسيار زیبا شدیم که اسم اون ییلاق رو میدونستیم اما در عالم واقعیت مشابه اون ییلاق نبود، دریاچه و ابشاری داشت که اب صاف و زلال داشت و یک مقدار خروشان بود از فاصله ی نه حساب نزدم و نه حساب دور داشتیم به ابشار و مناظر نگاه میکردیم که یکدفعه دیدیم سه تا نهنگ (سیاه) از اب امدن لبرون و محکم چند بار شیرجه زدن،از دیدنشون هم تعجب کردیم هم ذوق کردیم،هیچ اسیبی هم به ما نزدن تعبیرش چیه؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر این خواب همانگونه که در بالا نیز خوانده اید به این معنا میتواند باشد که شما در اینده ی نه چندان دور وضعیت بسیار خوبی را خواهید داشت اما باید بسیار اگاه باشید که ممکن است به ساحل امنی که برسید دیگر به دشمنانتان فکر نکنید و این خود سبب آن شود که برای شما خطری داشته باشند و این خواب بیشتر به شکل اگاهی برای شما امده است.
   سربلند و پیروز باشید

 4. زهره

  سلام من خواب ديدم تو خونه ى پدريم بودم از پنجره آشپزخونه داشتم بيرون رو نگاه ميكردم كه يهو ديدم دريا طغيان كرده تا ديوار روبروي خونه پدرم لبريز شده بود اون ديوار مثل يك سَد عمل ميكرد و طغيان تا اونجا مهار شد ولى بي نهايت موج هاي ترسناك داشت و صدها نهنگ و دلفين روى هم افتاده بودن و چندتا چندتا از رو ديوار ميوفتادن تو حياط يه سرى هاشون ميمردن يه سرى ها هم دست وپا ميزدن بعد بيدار شدم ولي خيلي وحشتناك بود منو خيلي بهم ريخته ممنون ميشم تعبيرشو بهم بگيد

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر دریای خروشان به خواب نشان از مشکلات و حوادث است و اینکه دیوار خانه پدری سد دریا شده است نشان بر آن دارد که اگر مشکلی داشته باشد از طرف خانواده مورد حمایت قرار خواهید گرفت. و دیدن لاشه نهنگ و دلفین هم نشان از دشمنان و افرادی هستن که به شما می‌خواهند آسیب برسانند اما ناکام خواهند ماند. سربلند و پیروز باشید.

 5. بنیامین

  سلام من خواب دیدم در شکم نهنگ گیر افتادن واخر هم از شکمش بیرون میایم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   دیدن نهنگ در خواب میمون و مبارک است و نشان بر این است که شما در دل مشکلات قرار دارید و در برابر دشواری و سختی های زندگیی به درستی عمل خواهید کرد و سربلند میشوید.
   سربلند و پیروز باشید.

 6. سوزان

  سلام،من خواب دیدم که ی نهنگ رو در خانه و در یک محفظه ی فلزیِ کاملا بسته اسیر کردیم، البته برادرم اینکارو کرده بود و من از اول خواب تا اخرش متقاعدش میکنم که ببره ازادش کنه،چون نهنگ تو محفظه خیلی بیقراری میکرد،آخرش هم برادرم میبره که بندازتش تو اقیانوس…دومرتبه ست این خواب رو میبینم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   معبران سنتی نهنگ یا بالن را به دزد تعبیر کرده اند و در نفایس الفنون دشمن نوشته شده دیدن نهنگ در خواب به این علت که از آبزیان است میمون و مبارک می تواند باشد بخصوص اگر در خواب ببینید که بر آن سوار شده اید و می روید. اگر در خواب دیدید که بر پشت نهنگ سوار شده اید بر مشکلات و دشواری ها غلبه می کنیدو چنانچه دشمنی دارید او را شکست می دهید.رو به رو شدن در دریا یا بالن یا نهنگ مواجه با دشمنی است قوی و تیز چنگ یا امری خطیر و سرنوشت ساز رخ به رخ قرار می گیرید.
   سربلند و پیروز باشید .

 7. آمنه ارمی

  سلام خواب دیدم تو دریا هستم نهنگ سفیدی بوسیله نهنگ دیگه ازبین رفته و اون نهنگ که مرده یه بچه داره در آخرین لحظه بچش اومد و از پستان مادرش شیر خورد وقتی من این لحظه رو دیدم منم از پستان شیر دوشیدن و مالیدم به صورتم .گفتم قطعا برا پوست خوبه .بعد از مالیدن شیر استفراغ کردم

 8. بیتا

  سلام خواب دیدم تو دریا سوار یه ماهیه خیلی یزرگ هستم و دارم دور میزنم البته یه ماهیه دیگه به همون بزرگی هم ما رو همراهی میکنه لطفا تعبیرشو بگید خیلی دلواپسم

 9. زهرا

  سلام من خواب دیدم یک نهنگ توخونمون بود ومن بهش غذا میدادم تعبیرش چیه؟

 10. رشید

  سلام خواب دیدم که داخل شکم نهنگ رفتم که در امان باشم

 11. Mmm

  من خواب دیدم که یه نهنگ دوسته منه و کمک کرد قایق من برسه به خشکی و اخر سر هم من بغلش کردم

 12. ساعذ

  سر سفره كنار دريا با جمعي مشغول غذاخوردن بوديم.نظامي ها يه نهنگ گرفته بودند و داشتند به سمت بيرون هدايتش ميكردند كه نهايتش به سمت ما هدايت شد و مجبور شديم از روي سفره بلند شديم و كل حامون رو نهنگ گرفت.اما نگران نشديم بلكه خوشحال شديم…

 13. امیدی

  خواب دیدم ی نهنگ پشت یک‌هواپیما بود و نمی گذاشت هواپیما اوج بگیره. وقتی هواپیما به بغل شد و نهنگ افتاد هواپیما هم نتونست بالا بره و افتاد و منفجر شد.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما بر این صورت است که شما در کارتان در حال پیشرفت هستید که دشمنی بسیار قوی تر اجازه این پیشرفت را از شما خواهد گرفت و اینکه شما از کارتان باز خواهید ایستاد و به شما را از کارتان منصرف خواهند کرد برای خوابتان و ارامشتان صدقه بدهید .
   سربلند و پیروز باشید .

 14. Mahii

  سلام من خواب دیدم کسی که دوسش دارم تبدیل به نهنگ شده و من اونو میبوسم دوباره تبدیل به خودش میشه تعبیرش چی میتونه باشه؟؟؟؟
  باتشکر

 15. هستی

  خواب دیدم اومدم به یه مسافرت که در اونجا دریاچه ای بود که برای سرگرمی دیگران نهنگا بازی میکردن.دم نهنگارو به یه چیزی شبیه بالن مانند بسته بودن و نهنگ ها به بالا اب میپریدن و میرقصیدن و دوباره میپریدن توی اب.یه جاشم یه نهنگ مستقیم میاد سمت من ولی وقتی بالا میپره سرش میخوره به اهنگ و میوفته توی اب

 16. سمیه

  سلام من خواب دیدم توی یک دریاچه کوچیک همسرم از بلندی سطح خیلی شیب دار پرید توی آب هرچقدر داد زدم نرو ممکنه نتونی بیای بالا گوش نکرد و وقتی که به آب رسید و شنا کرد یک نهنگ دنبالش کرد اونقدر بهش نزدیک بود که فکر کردم شوهرمو خورد چون نهنگ سریع برگشت سر جای اول ۲دقیقه بعد شوهرم به راحتی از کنارش شنا کرد و اومد بالا

 17. هانیه

  من خواب دیدم که ستاره های اسمون به شکل یه نهنگ در اومدن و وقتی من نگاش کردم شروع کردن به آرزو کردن و یه نیرویی منو به طرف ستاره هایی که به شکل نهنگ بودن کشید مثل حالت پرواز و توی اون حالت تند تند داشتم آرزو میکردم و هرچیزی که ارزو داشتم رو میگفتم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما به این صورت است که شما در کارهایتان در حال پیشرفت هستید و اینکه شما مانند ستاره خواهید درخشید و اینکه مانند نهنگ بوده است نشان از این دارد که شما بر شمنان قویتان پیروز خواهید شد و به مراد دل خواهید رسید .
   سربلند و پیروز باشید .

 18. نرگس

  من خواب ديدم يه نهنگ همراه خودش نوزاد كودك مياره و ميزاره پيش ما و ما هم تو دريايم ك يخ زده از كمر يه پاين تو ي اب و بقيه بيرون و وقتي اون نوزاد رو پيش ما ميزاره دوباره اون بچه برميگرده تو اب و نميمونه ممنون ميشم جواب بديد

 19. بهنوش صادقى

  با سلام من خواب بچه نهنگ ديدم در دريايى بزرگ كه به دنبالش ميرفتم و او رسيد به مادرش و مادرش به او غذا داد و من شاهد اين دو نهنگ بودم

نظر خود را بیان کنید