تعبیر خواب ستاره

دیدن ستاره در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن ستاره در خواب چیست؟

دیدن ستاره در خواب

کسانی که در نظر ما خیلی جاه و مقام دارند و بزرگ و مهم جلوه می کنند و به زبان دیگر دور از دسترس هستند به طور سمبلیک در رویاها ماه و خورشید و ستارگان، شهاب ها، کهکشان ها ظاهر می شوند و شکل می گیرند معبران سنتی و قدیمی ما نیز بی آن که اشاره ای به این علت کرده باشند خورشید و ماه و ستارگان را پادشاه و همسر پادشاه و وزیران شاه تعبیر کرده و در موارد بسیار نوشته اند که ستارگان وزیران مملکت هستند.

فروید در تحلیل های خویش عینا همین مطلب را عنوان کرده و خورشید و ماه را امپراطور و امپراطریس دانسته چون او اطریشی بود و اطریش در زمان او امپراطور داشت ولی در شرایط امروز و زندگی کنونی ما که وزرا اشخاص خیلی دور از دسترس نیستند ستارگان نمی توانند وزرا باشند. چه همان طور که در چند جا بخصوص در مقدمه نوشتم تعبیرات خواب احکام کلی و قطعی نیستند و غالبا بستگی می یابند به نحوه زندگی و برداشتی که ما از چیزها، اشخاص و حوادث داریم.

اگر در خواب دیدید ستاره ای بر سینه خویش دارید یا بر شانه خویش یا بر شانه الصاق کرده اید نشان آن است که بزرگ می شوید و مردم با تکریم و تعظیم به شما می نگرند و در واقع ممتاز و شاخص می شوید.

اگر ببینید که ستاره ای را به چنگ گرفته اید کامیابی و موفقیت شما قطعی است. خواب شما می گوید به مراد می رسید و چیزی را به دست می آورید که برایتان ایده آل و آرزو بوده است. بر عکس است اگر ببینید ستاره ای در آسمان کم رنگ شده و ناپدید گردیده یا ستاره ای داشتید که گم کردید.

چنانچه در خواب ببینید ستاره ای از خانه شما برخاست و به آسمان رفت و کم رنگ و کوچک شد یا این که محو و ناپدید گردید خوب خوابی نیست چرا که از مرگ یکی از افراد خانواده خبر می دهد.

اگر ستارهای از محله یا شهر شما به همین نحو برخاست و رفت بزرگی از شهر و دیار شما می میرد که موقعیتی چونان ستاره داشته است.

اگر در خواب ببینید که ستاره ها را شماره می کنید به کاری بزرگ دست می زنیدو بر جمعی رجحان و برتری امارت می یابید.

☺ تعبیر خواب «ستاره» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «ستاره» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.


44 دیدگاه

 1. نرگس

  سلام وقت بخیر من خواب دیدم رفتم داخل یه دره پر از ستاره های روشن و طلایی و زیبا بود و پر از ارامش که یکیشون ام دست گرفتم دره سرسبز بود و یه قسمت راهی بود میگفتن اینجا یه فیل زندگی میکنه برا حضرت یونس هست .

 2. یونس

  با سلام من خواب دیدم به صحرا رفتم و زمینی پرو از ستاره های درخشان که روی آنها راه میرفتم و می درخشیدن و از بالای انجا آب تمیز و خنک بیرون می آمد

 3. سارا

  سلام من دیشب خواب دیدم آسمان پر از ستاره بود و بعدش یهویی بارون اومد با ابرهای سیاه و همه ستاره ها ناپدید شدن تعبیرش چیه نگران شدم؟

 4. نواب

  سلام من خواب دیدم
  کی مهتاب یک سنگ بزرگ نورانی در آسمان صاف می چرخانت به طرف من میکشد دونفر استیم اون یکی کوششی میکند کی سمتش بیاید
  ولی نیامد سمتش به طرف من آمد این سنگ نورانی به ستاره نورانی تبدیل شد این ستاره نورانی در باغ سرسبز می چرخیت
  دو تا مان دنبالش بودیم
  آخر من گرفتم تو دهن
  بعد یش از خواب بیدار شدم
  لطفا تعبیر خوب بدی

  • تعبیر خواب

   با سلام
   خوابی خیر است و می تواند نشان از ان باشد که اگر چیزی خواهید به سرعت برای شما براورده شود و از این رو خوابی بسیار خیر است و از بابت ان نگران نباشید.
   سربلند و پیروز باشید

 5. آنی

  سلام، دیشب خواب دیدم که من و خواهرم با اینکه همه خواب بودن، بیدار بودیم و رفته بودیم توی حیاطمون تا ستاره ها رو ببینیم. اون لحظه، هردومون سه تا ستاره ی طلایی خیلی پرنور(درحالیکه بقیه ی ستاره ها سفید و کم نور بودن) دیدیم که خیلی به هم نزدیک بودن. بعد من هم یهویی چشمم به یه صورت فلکی خیلی زیبا افتاد که اگر ستاره ها رو به هم وصل میکردیم، تصویر یه سیمرغ در میومد… . این صورت فلکی، دقیقا زیر اون سه تا ستاره بود.
  ممنون میشم بگید تعبیرش چیه… .

  • تعبیر خواب

   با سلام
   خوابی بسیار خیر است و باید بسیار از دیدن ان خوشحال باشید که می تواند بر اساس تعابیر خواب به این معنا باشد که شما در اینده نه چندان دور به چیزی که دوست داشته اید خواهید رسید.
   سربلند و پیروز باشید

 6. زهره

  سلام، من دیشب خواب دیدم در آسمان هستم و چند ستاره ی طلایی را از نزدیک دارم میبینم با خانواده ام مثل زمین بود انگار راه میرفتیم که ناگهان زیر دریا را هم دیدم در دریا نهنگ بزرگی شنا میکرد من کمی ترسیده بودم اینگار کف دریا شیشه ای بود یک لحظه دریا موج بزرگی زد من ترسیدم ولی اتفاقی برای ما نیفتاد ومن خیالم راحت شد و همینطور قدم میزدیم، همزمان در آسمانذبودیم و کف دریا را تماشا میکردم، عجیب بود خیلی عجیب لطفا تعبیرش را بگید، سپاس

  • تعبیر خواب

   با سلام
   خوابی خیر می تواند باشد که تعبیر ان برای شما بسیار خوب است ونشان از ان باشد که در اینده خیری و ارزویی که داشته اید برای شما در دسترس باشد و از این رو بسیار خوب است.
   سربلند و پیروز باشید

 7. بهاره

  سلام. خواب دیدم تو حیاط خونه حیاط دارمون بودم. دیدم تنها یک ستاره خیلی بزرگ به اندازه بشقاب شیرینی خوری و درخشان تو آسمان بود یکهو شروع کرد به چرخیدن، رفت دور همون پشت قرار گرفتن جای اولش و کوچیک شد به اندازه این نورپردازی های رو سقف ها‌ . تعبیر این چی می‌تونه باشه.

  • تعبیر خواب

   با سلام
   در تعبیر خواب کوچک شدن ستاره ای در اسمان به خیر نیامده است و ممکن است نشان از ان باشد که برای شما در اینده ممکن است چیزی را که می خواستید از دست برود و از این رو حتما صدقه ای بدهید.
   سربلند و پیروز باشید

 8. عزت

  سلام.من درخواب دیدم که درحیاط نشسته بودم یهویه ستاره پرنور که همه اسمان را روشن کرده بودودرحال عبورازبالای سرم بودجالبش این بود که تمام سیارات نزدیک منظومه شمسی همه نمایان شدن ومن ازنزدیک انهارا دیدم مثل مشتری مریخ وازقدرت وعظمت خداوند گریم گرفت ورفتم بالای دیوار وان ستاره پرنورو دنبال کردم وبرلب هی میگفتم الله اکبر ولاالله اله الله زمزمه میکردم …لطف میکنید تعبیرشو برام بگید. ممنونم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما نشان بر خوش اقبالی و نیکی دارد و ستاره در خواب به معنی اقبال بلند و خوش شانسی است و گفتن نام خدا هم شکر گزاری شما از رسیدن به خیر و خوشی است.
   سربلند و پیروز باشید.

 9. ابوالفضل

  سلام خسته نباشید پسرم دوبارخواب دیده، چهار ستاره که بزرگتر از بقیه قرارمیگیرند وبعد ناپدید میشوند

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب نشان بر خوبی ندارد و حتما صدقه بدهید که به خیر رفع شود.
   سربلند و پیروز باشید.

 10. سحرناز

  سلام من خواب دیدم که اسمان خیلی زیبا شده بود و یه چند تا ستاره کنار هم خیلی خیره کننده شده بود به مادرم نشونش دادم و گفتم هر کسی به اینا نگاه کنه و اسم یک سوره از قرآن و گفتم الان یادم نیس بخونه حاجتش برآورده میشه

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما نشان بر خوبی و بخت و اقبال نیک برای شما دارد و حتما سه سوره از قرآن را تلاوت بفرمایده خیر و ثواب شما در آن است.
   سربلند و پیروز باشید.

 11. A

  سلام من توچند شب پیش خوابی دیدم که عجیب بود… نتونستم جوابی براش پیدا کنم… خواب دیدم روی پشت بوم یه برج با چند نفر دیگه بودیم مشغول حرف. یه دفعه یه سیاره مثل کره ی زمین میاد بالای برج و جالب این بود با ارتفاع کم…!! من هیجان زده شدم رفتم سمتش بهش اشاره کردم یه دفعه ازش نور اومد سمتم و من خیلی ناخوداگاه خودمو از برج انداختم پایین ولی سقوطمو حس کردم سقوطم ازاد بود خیلی اروم افتادم پایین ولی چیزیم نشد… این دقیقا بعد تابیدن نور به سمتم اتفاق افتاد… از خواب پریدم… ستاره نبود سیاره ای شبیه به زمین بود و حدود 4 یا 5 متر با من فاصله داشت… خیلی عجیب غریب بود … نظرتونو بگین لطفا…

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما نشان بر آن دارد که از پادشاه و رئیس و یا عالمی دانا خیر خواهد رسید و اینکه افتادن از ارتفاع بلند نیک نیست و از ارتفاع کوتاه نشان به یک پس رفت کوچک است که باید هوشیار باشید و اجازه ندهید که پس رفت داشته باشید.
   سربلند و پیروز باشید.

 12. مهناز

  من خواب دیدم با مادرم رو پشت بام دراز کشیدم ومیبینم بااینکه صبح هست و بخشی آسمون ابرهای سفید هست ولی باز ستارهها هنوز دیده می شن ومن به مادرم میگم مامان ببین هنوز ستارهها تو آسمونن مامانم میگه نور زیاد دیده میشن من میگم چطور وقتی چراغ خواب تو خونه روشن بودنی نورش به چشم میادولامپ رو روشن میکنیم نورش به چشم نمیاد وقتی خورشید میاد دیگه ستارهها دیده نمیشن

  • یاسین صداقت

   با سلام
   خواب شما به این تعبیر است که شما در زندگیتان امید ها و خواسته های دارید که برای شما بسیار مهم هستن و رسیدن به آنها برایتان نیک است و اینکه این اهداف برای شما به معنی دلخوشی شما هستند و اینکه شما با آنها زندگی می‌کنید و خیر است.
   سربلند و پیروز باشید.

 13. مهناز

  تعبیر های جالبی داشت.خیلی باارزشه که برای دیگران ارزش قائلید ووقت می زارید

 14. Moon64

  سلام خسته نباشید من چند وقت پیش ظهر خواب دیدم دوتا ستاره خیلی درخشان تو آسمونن. عین ستاره ناهید نورشون زیاد بود و واضح. یکیش مال منه یکیش مال بابام. ستاره من پایین تر از ستاره بابام بود، یهو حرکت کرد و رفت بالای ستاره بابام وایساد. یهو خواهرم اینا گفتن وااای دیدی ستاره تو رفت و حتی بالاتر از ستاره بابا ایستاد.
  ممنون میشم تعبیرشو بیان کنید.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب ستاره نشان بر آن دارد که جا و مقام والایی دست پیدا خواهید کرد و این مقام از مقام پدرتان بالاتر است و در زند مردم هر دویتان محبوب هستید و خیر و نیکی را به دست خواهید آورد.
   سربلند و پیروز باشید.

 15. بانو

  سلام و عوض ادب. من خواب ديدم با كسى كه خيلى دوسش دارم و برام مهمه رفتيم به طرف يك سطحى كه از شن بود و مث كوير ترك خورده بود و اون اقا به من گفتن در فاصله ى خالى بين ترك هاى شنى يك ستاره بكشم و منم با چوب كوتاهى كه دستم بود يك ستاره كامل روى شنها كشيدم، ممنون از پاسخ شما

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما نشان بر شرایطی است که برای ادامه دادن رابطه و زندگی مشترک طاقت فرسا باشد اما شما آرزو ها ورویای بر دل دارید که خواهان برآورده شدن آنها هستید که انشالله اینگونه خواهد شد.
   سربلند و پیروز باشید.

 16. ناهید

  باعرص خسته نباشیدخواب دیدم تو شهر ساحلی هستم با کسایی ک تو خواب مشناختمشون داشتم اسمون دربا رو مگاه مبکردم و از زیباییش لذت میبردم ی باره دیدم ستاره های اسمون ریختن پایین وداشت سونامی میشد ک ما داشتیم فرار میکریم ک زلزله شد و خونه ها داشتن خراب میشدن حین فرار عمه ام هم لود ک نتونیت با ما فرار کنه ولی من کمکش نکردم و فرار کردم ک ی جای امنی پیدا کنم مامانمم کنارم بود باخودم میگفتم کاش ایناخواب باشه

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما نشان بر نیکی ندارد و حتما صدقه بدهید که به خیر رفع شود.
   سربلند و پیروز باشید.

 17. یلدا

  سلام من دوتا ارزومی مهم تو زندگیم دارم چند شب دارم خواب میبینم که چندتا ستاره در اسمان در حال حرکت هستند و من در حین حرکت ستاره ها آرزومو میگم تعبیرش چی میشه؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما نشان بر خیر است و اینکهنشان بر این دارد که هدف های شما رو به پیشرفت دارند و اینکه اگر ستاره درخشان تر باشد بسیار خوب است و امید است که مراد بر شما حاصل شود .
   سربلند و پیروز باشید .

 18. Lida

  با عرض سلام و خسته نباشید. خواب دیدم تو خونه با شوهرم بودم ب اسمون نگاه کردم ب شوهرم گفتم ببین این ستاره هاروو….. ستاره ها به اینصورت بودن:سه ستاره پشت سر هم در یک خط بصورت مورب ب اسامی:مارس،،پروسیون و سیریوس به ترتیب از بالا به پایین که احتمالا باید از ستاره های مهم صورت فلکی جبار باشن به اینصورت بود و اینکه از ستاره وسط به اسم پروسیون بصورت علامت جمع ریاضی از چهار جهت شمال،جنوب،شرق و غرب خطوطی رد شده بود که انتهای هر یک از این خطوط در هر چهار جهت علامت فلش وجود داشت و روی هر کدام از این خطوط بصورت جداگانه ستاره های بیشمار دیگری بصورت یکنواخت وجود داشت یعنی در واقع خطوطی در جهت شمال، جنوب، شرق و غرب بصورت علامت جمع ریاضی رد شده بود. ستاره ها نورانی و درخشان بودن و من بسیار لذت بردم. این خوابو روز 30 شعبان امسال دیدم. تعبیرش چی میشه؟
  با تشکر

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب ستاره به این شکل خواهد بود که به معنای شخصی و یا چیزی بسیار عزیز و گرانقدر در زندگی ماست. اما اشاراتی که فرمایش کرده اید قطعا اشاره ای به سه موضوع مهم در زندگی شماست که نسبت به ان ها اگاه خواهید شد ولی اینکه چه هستند کاملا بستگی به ذهن خودتان دارد و این اسامی هم قطعا بعدا برای شما روشن خواهند شد.
   سربلند و پیروز باشید

 19. ایمان

  سلام . خسته نباشید . من دیشب خواب دیدم دارم به آسمون نگاه میکنم و آسمون پره ستاره بود . یه دسته بزرگ از ستاره ها وسط اسمون از بقیه ستاره ها متفاوت بودن و رنگشون زرد متمایل به تارنجی بود و فوق العاده درخشان بودن و خودنمایی میکردن . حرکتشون جوری بود که انگار دارن میرقصن یا شکل خاصی رو به وجود میارو . بعدش همونجوری حرکت کردند و رفتند به یه سمت دیگه اسمون و من بیدار شدم . دوست دارم بدونم معنی خاصی داره با نه

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما خیر است و نشان از نیک نامی و دست یابی به موفقیت دارد. و ستاره در خواب مراد است. اینکه برای شما درخشان بوده اند بسیار نیک است
   سربلند و پیروز باشید.

   • ایمان

    تعبیر رو خوندم خیلی حالم خوب شد ممنون از پاسختون و وبسایت خوبتون .

    • یاسین صداقت

     سپاس از شما همراه گرامی.

 20. الناز

  سلام و خسته نباشید ، ۱_من خواب دیدم که توی بالکن خونمون نشستم و به آسمون خیره شدم دارم با ستاره ها درد دل میکنم که تو آسمون تصویر مسجد جمکران نمایان میشه و من خوشحال میشم و در حال قربون صدقه امام زمان و مسجدش میشم و دعا میکنم تو همین حین یه ستاره‌که باهاش درد دل میکردم از گوشه ی تصویر جمکران حرکت کرد یه‌کم دور شد و‌یه برق پر‌رنگ‌زد …

  ۲ _ خواب دیگرم ‌این بود که اون‌ شخصی که دوسش دارم و سر راهمون موانع ازدواج هست یه راه طولانی رو رفتیم خسته بودیم جفتمون کنار هم موندیم به آسمون خیره شدیم که یه دفعه یه ستاره به شکل
  دنباله دار حرکت کرد و رسید به یه ستاره دیگه و ما خوشحال شدیم . تعبیر این‌ دو‌ مورد چی میشه ممنون‌

  • یاسین صداقت

   با سلام
   برای خواب اول شما باید عرض کنم که خیر است اما نه انچنان که باید و شاید و اشاره ای به این موضوع دارد که خداوند به شما به شکلی همیشه فهمانده است که برای رسیدن به هدف توسل به ایشان شرط لازم است اما نه کافی.
   این خواب به شما میگوید اگر در مسیر هدفتان فقط بنشینید و دعا کنید به هدف نخواهید رسید و ان را از دست میدهید .
   خواب دوم هم به معنای تلاش هردوی شما برای رسیدن به هدفتان است اما خستگی حاصل از نمایانگر پایانی است که سرنوشت شمارا میسازد که یا وصال است و یا جدایی اما با تفاسیری که شما میگویید انشالله که خیر است و اگر تلاش خود را ادامه دهید پایان راهتان وصال است و رسیدن .چرا که میشود گفت ستاره ای که به یکدیگر برسد و بزرگتر شود بختی است که باز میشود.
   سربلند و پیروز باشید

   • الناز

    سپاس از پاسخگویی تون

 21. لنا

  خواب دیدم میخوام خودکشی کنم خودم رو بندازم توی اب بعد یه کسی که دوسش دارم میاد دستم رو میگیره و میگم تو کی هستی اونم میگه من فرشتم و به ماه نگاه کن هر وقت اونجوری بود میام دیدنت ماه هم بیشترش تاریک بود و کمیش نورانی بود

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب تعبیری نیک دارد و این بدین معناست که احتمالا شما در جنبه ای از زندگیتان دچار یاس و ناامیدی گشته اید و تعبیر فرشته در خواب به معنای بهترین کمک رسان الهی و عرفانی است و ممکن است که شما در اینده ای نه چندان دور به شخصی دست یابید که زندگی شما را بهتر کند و ان شخص یا خود ایشان است و یا کسی در وجنات ایشان.
   سربلند و پیروز باشید

   • لنا

    خیلی ممنون

 22. فریدون

  خواب دید ستاره ها دور هم جم شدن وب شکل ی ادم و ی شیر واسب ب زمین اومدن لطفا جواب بدید برام مهم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   همانگونه که در متن نیز خوانده اید تعبیر ستاره به معنای بزرگان و سران و اسطوره ها میباشد.ام در خواب دیدن شیر نشانه ای از الگوی قدرت و اسب هم الگویی از زیبایی و نجابت است و تعبیر این خواب برای شما میتواند به این شکل باشد که احتمالا در اینده ی زندگیتان شما با افرادی در ارتباط قرار بگیرید که همچنین شاخصه های رفتاری داشته باشند.
   سربلند و پیروز باشید

نظر خود را بیان کنید