تعبیر خواب آفتاب (خورشید)

دیدن آفتاب (خورشید) در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن آفتاب (خورشید) در خواب چیست؟

آفتاب sunshine

در مورد آفتاب (خورشید) معبران اختلاف عقیده نه کلی بلکه سطحی دارند به این صورت که برخی آفتاب را در عالم خواب پادشاه می دانند و دسته ای دیگر پدر و مادر می شناسند.

عقیده فروید نیز تقریبا همین است که نوشته شاه در خواب به صورت آفتاب تجسم می یابد و با استدلالی که می کند هم می تواند پدر مادر باشد و هم پادشاه و قدرت برتر.

ابن سیرین می گوید آفتاب در خواب شاه است، ماه وزیر اوست، زهره ملکه و همسر شاه، جابر مغربی می گوید آفتاب در خواب پدر است و ماه مادر با آشاره به آیه شریفه در سوره مبارکه یوسف.

در نفایس الفنون نیز آفتاب شاه و بزرگ نوشته شده و ذکر گردیده که تابش نور خورشید بر خانه ها در واقع مهر و قهر شاه است که شامل عموم مردم می شود.

برخی از معبران نوشته اند آفتابی که بر دیوار و حیاط خانه شما تابیده است می تواند یک زن برجسته باشد که سر راه شما قرار می گیرد و اگر جوان هستید گویای یک عشق و ازدواج درخشان و پر شکوه است.

اگر ببینید که ابری چهره خورشید را تاریک کرده غمی پیدا می شود که شما را می آزارد.

اگر بیننده خواب ببیند که آفتاب را گرفته و به مالکیت خویش در آورده به جاه و مقام بالا می رسد و از این بهتر وقتی است که ببیند خودش به خورشید مبدل گردیده و نور افشانی می کند.

چنان چه ببیند بین او و آفتاب جنگی در گرفته با یک قدرت برتر رو در رو قرار می گیرد و کارش به مبارزه و جدال می رسد. اگر ببیند که خورشید کم رنگ بود و جای خودش قرار نداشت قدرت برتر به او محتاج می شود.

همچنین بخوانید: تعبیر خواب ماه

☺ تعبیر خواب «آفتاب (خورشید)» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «آفتاب (خورشید)» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.


❖ به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین
℁ تعبیر خواب بر اساس الفبا

5 دیدگاه

 1. زینب در 1399/05/05در2:19 ب.ظ

  سلام دیشب خواب دیدم نور خورشید خیلی زیاد شده بود به حدی نور زیاد بود که اون محل و کامل گرفته بود و دقیق روی سر ما بود خیلی زیبا بود ولی سریع غروب کردو ما میگشتیم ی جا پیدا کنیم کنیم به اونجا پناه ببریم تا ظهور آقا امام زمان که در امان باشیم رفتیم کوه دنبال غار میگشتیم واسه موندن تعبیرش چیه با تشکر

  • یاسین صداقت در 1399/09/25در4:03 ب.ظ

   با سلام
   این خواب برای شما خیر است و می تواند نشانه ای از تلنگر درونی شما باشد که عقاید صحیح را به شما گوشزد کرده است که دیدن افتاب در خواب نشان از رسیدن به جلال است.
   سربلند و پیروز باشید

 2. sepideh در 1399/03/29در3:13 ب.ظ

  سلام من چندین دفعه خواب میبینم که نور خورشید داره بهم میتابه و من خیلی خوشحالم و مدام دنبال نور خورشید میرم و دستاو و بدنمو در برابر نور خورشید قرار میدم، در ضمن من بیمار هستم

  • یاسین صداقت در 1399/04/03در4:54 ب.ظ

   با سلام
   تعبیر خواب شما نشان بر روزهای خوب در اینده برای شما است و نور خورشید نشان از انرژی و زندگی جدید است واینکه در درون شما به اینده و درمان امید وار هستید و نتیجه را به مثبت خواهید دید .
   سربلند و پیروز باشید .

 3. ج پ در 1397/10/16در9:33 ب.ظ

  سلام ،پسری ک قبلا باهم چند ماهی دوست بودیم و کات کردیم ، خوابشو دیذم ک همش منو میبوسه و میگیره بغلش لحظه ایی نمیتونه ولم کنه همش منو میبوسه لبمو صورتمو نمیدونم چرا خوابشو دیدم? بعد کنار جایی ک هستیم ی خونه خرابه هست ماهم تو ی جایی مث کانکس بودیم،
  اصلا یادم رفته بودش بهش فکرم نمیکردم ، تعبیرش چیه?

نظر خود را بیان کنید