تعبیر خواب آفتاب (خورشید)

دیدن آفتاب (خورشید) در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن آفتاب (خورشید) در خواب چیست؟

آفتاب sunshine

در مورد آفتاب (خورشید) معبران اختلاف عقیده نه کلی بلکه سطحی دارند به این صورت که برخی آفتاب را در عالم خواب پادشاه می دانند و دسته ای دیگر پدر و مادر می شناسند.

عقیده فروید نیز تقریبا همین است که نوشته شاه در خواب به صورت آفتاب تجسم می یابد و با استدلالی که می کند هم می تواند پدر مادر باشد و هم پادشاه و قدرت برتر.

ابن سیرین می گوید آفتاب در خواب شاه است، ماه وزیر اوست، زهره ملکه و همسر شاه، جابر مغربی می گوید آفتاب در خواب پدر است و ماه مادر با آشاره به آیه شریفه در سوره مبارکه یوسف.

در نفایس الفنون نیز آفتاب شاه و بزرگ نوشته شده و ذکر گردیده که تابش نور خورشید بر خانه ها در واقع مهر و قهر شاه است که شامل عموم مردم می شود.

برخی از معبران نوشته اند آفتابی که بر دیوار و حیاط خانه شما تابیده است می تواند یک زن برجسته باشد که سر راه شما قرار می گیرد و اگر جوان هستید گویای یک عشق و ازدواج درخشان و پر شکوه است.

اگر ببینید که ابری چهره خورشید را تاریک کرده غمی پیدا می شود که شما را می آزارد.

اگر بیننده خواب ببیند که آفتاب را گرفته و به مالکیت خویش در آورده به جاه و مقام بالا می رسد و از این بهتر وقتی است که ببیند خودش به خورشید مبدل گردیده و نور افشانی می کند.

چنان چه ببیند بین او و آفتاب جنگی در گرفته با یک قدرت برتر رو در رو قرار می گیرد و کارش به مبارزه و جدال می رسد. اگر ببیند که خورشید کم رنگ بود و جای خودش قرار نداشت قدرت برتر به او محتاج می شود.

همچنین بخوانید: تعبیر خواب ماه

☺ تعبیر خواب «آفتاب (خورشید)» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «آفتاب (خورشید)» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.


15 دیدگاه

 1. سیما

  سلام، من خوابم رو که پست کردم صفحه بسته شد و نمیدونم پست شد. یکبار دیگه با اجازه براتون مینویسم
  من خواب دیدم که تو هواپیما هستم و ته هواپیما یک شیشه بزرگ بود که بیرون مشخص بود، شب بود و کم کم خورشید طلوع کرد، خیلی خیلی طلوع زیبا و شگفت انگیزشی بود و صحنه هایی که میدیم خیلی زیبا بودند، همزمان از روی یک دریا با آب زلال که کف آب مشخص بود رد شدیم و تو ساحل یک اسب سفید تک شاخ بود
  پیشاپیش ممنون از تعبیر کردن خوابم

  • تعبیر خواب

   با سلام
   خوابی که دیده اید بر دو وجه است. یا تعبیر دارد که بسیار خیر است و یا اینکه فقط حالتی بسیار ایده ال در ذهن شما را نشان داده است که دوست دارید در واقعیت ببینید. اگر هم دارای تعبیر باشد ممکن است نشان از اینده ای بسیار خوب و خیر برای شما باشد.
   سربلند و پیروز باشید

 2. علی

  سلام!
  دیروز یه دوستم بعضی از سی دی هایی رو بهم داد که راجع به یک سری راز های موفقیت بود که حدود ۲ ساعتشو گوش دادم و واقعا برام خیلی عجیب بود و فکر کردم انگار از بچه گی تا حالا زندگیم رو به جاهلیت سپری کردم.
  بعدش خوابیدم و خواب دیدم که ظهر بود و به حیاط خونمون بودم، خورشید درست ۹۰ درجه بالای سرم میتابید و خیلی خیلی زیاد درخشان بود، اونقد درخشان بود که روی زمین خورشیدو میتونستم ببینم و یه نفر رو توی خورشید دیدم که مث نور بود،
  بعد یه صدای غیبی اومد ک علی یادته یه بار دو شب و دو شب و دو روز خورشید ناپدید بود و همه جا تاریک بود؟ چون این خواب رو که خورشید دو شب و دو روز غیب بود، حدود ۳ سال پیش دیده بودم.
  تعبیر خوابم چیه؟
  سپاس از شما

  • تعبیر خواب

   با سلام
   این خواب بسیار خوابی عجیب است و در می تواند در نگاه اول متاثر از دیدن ان محتوا باشد که فرمودید و در وهله دوم هم می تواند نشان از چیزی باشد که به شما تذکر داده شده است که در اینده باید از جانب آن اگاه باشید که نشانی از رسیدن به موفقیت است.
   سربلند و پیروز باشید

 3. فراهانی

  سلام .ما تصمیم به خرید یه آپارتمان کوچک داشتیم اما هنوز تصمیم قطعی نگرفته بودیم یعنی من راضی نبودم خواب دیدم تو اون خونه صبح از خواب بیدار شدیم و نور آفتاب از پنجره های اونجا به داخل میتابید نوری که نسبتا زیاد بود.به عبارتی نورگیر فوق العاده ای داشت.همزمان پدر مرحوم و مادرم رو دیدم که مشغول پخت نیمرو بودن که پدرم دستش سوخت. ممنون میشم تعبیرش رو بفرمایید

  • یاسین صداقت

   با سلام
   از جهاتی نمی توان این خواب و موضوع شما را با هم مرتبط دانست اما از جهتی هم می توان گفت که بر اساس تعبیر خواب ممکن است این خواب بیانگر آن باشد که ایشان از این عمل خرسند نشده اند.
   سربلند و پیروز باشید.

 4. ه .ی

  سلام یه شب خواب دیدیم که دارم تو اتاقم کنار تخت خوابم راه میرم و اومدم کنار تختم نشستم رو زمین وسرم گذاشتم رو تختم از دور به دیوار اتاقم یه پرتو باریک نور میتابید به دیوار یاده یه اهنگ قدیمی افتادم کهدرباره یه گل میخوند اولش این بود ای گل درخشان شو… همین طور که خوندم پرتو نور یشتر وبیشتر بزرگ میشد رودیوار بعد یه دفعه رفت نوره من کنار تختم به سقف نگاه میکردم یه دفعه دیدم نور به دست میتابعه دوباره خوندم اهنگ رو و اتاقم غرق در نور اون شد دیگه هیچی یادم نمی یاد از اون به بعد الان این تعبرش چیه

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب می تواند برای شما بسیار خیر باشد و باید بدانید که بر اساس تعابیر خواب می توان گفت که نشان از ان دارد که تلاشی در زندگی شما وجود دارد که نباید از ان دست بکشید تا به هدف و نتیجه ی نهایی برسید.
   سربلند و پیروز باشید.

 5. الناز

  سلام خسته نباشید . من خواب دیدم با یکی از دوستانم انگار توی یک دشتی هستیم . شب بود .. یهو چشمم افتاد بین کوها توی دور دست دیدم یه شکاف رگ مانند نور بین کوه هست … یکم دقت کردم انگار که خورشید میخواد طلوع کنه .. ولی اسمون همچنان تاریک بود .. بعد یهو خورشیدبا اون نور زرد و قرمز خیره کننده ش اومد بیرون و همه جارو طلایی کرد !!!! خیلییی قشنگ بود خیلیییی
  اصلا پرتو های خورشید حالت ماورایی داشتن اشکال و حالت های مختلفی داشتن ! بعد همینجوری همه جا روشن شد یهو و دیدم که روبه روم یه رودخانه هم هست … چون تاریک بود ندیده بودم. خیلی زیبا بود . تعبیرش چی میشه ؟ میشه بگید ؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب بر اساس تعابیر خواب برای شما بسیار خیر است و می تواند نشان از ان باشد که شما در اینده در زندگی خود تغییری بسیار خیر خواهید دید که انشالله زندگی شما را متحول خواهد کرد.
   سربلند و پیروز باشید.

 6. زینب

  سلام دیشب خواب دیدم نور خورشید خیلی زیاد شده بود به حدی نور زیاد بود که اون محل و کامل گرفته بود و دقیق روی سر ما بود خیلی زیبا بود ولی سریع غروب کردو ما میگشتیم ی جا پیدا کنیم کنیم به اونجا پناه ببریم تا ظهور آقا امام زمان که در امان باشیم رفتیم کوه دنبال غار میگشتیم واسه موندن تعبیرش چیه با تشکر

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب برای شما خیر است و می تواند نشانه ای از تلنگر درونی شما باشد که عقاید صحیح را به شما گوشزد کرده است که دیدن افتاب در خواب نشان از رسیدن به جلال است.
   سربلند و پیروز باشید

 7. sepideh

  سلام من چندین دفعه خواب میبینم که نور خورشید داره بهم میتابه و من خیلی خوشحالم و مدام دنبال نور خورشید میرم و دستاو و بدنمو در برابر نور خورشید قرار میدم، در ضمن من بیمار هستم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما نشان بر روزهای خوب در اینده برای شما است و نور خورشید نشان از انرژی و زندگی جدید است واینکه در درون شما به اینده و درمان امید وار هستید و نتیجه را به مثبت خواهید دید .
   سربلند و پیروز باشید .

 8. ج پ

  سلام ،پسری ک قبلا باهم چند ماهی دوست بودیم و کات کردیم ، خوابشو دیذم ک همش منو میبوسه و میگیره بغلش لحظه ایی نمیتونه ولم کنه همش منو میبوسه لبمو صورتمو نمیدونم چرا خوابشو دیدم? بعد کنار جایی ک هستیم ی خونه خرابه هست ماهم تو ی جایی مث کانکس بودیم،
  اصلا یادم رفته بودش بهش فکرم نمیکردم ، تعبیرش چیه?

نظر خود را بیان کنید