تعبیر خواب غسل

دیدن غسل در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن غسل در خواب چیست؟

تعبیر خواب غسل دادن میت چیست

غسل به معنی شستن است که در فارسی با دو فعل معین به کار می رود.

غسل کردن به معنی خود شویی است و غسل دادن به معنی شستن دیگری.

این هر دو در تعبیر فرق می کند. روی هم رفته شستن اگر به منظور پاک کردن و پاک شدن و تطهیر باشد در خواب های ما خوب است و تعبیر بد ندارد چه خودمان را بشوییم و چه دیگران را.

اگر در خواب ببینیم که درون آب بسیار غسل می کنیم از غم و اندوه می رهیم و از گرفتاری های دست و پاگیر نجات می یابیم. مثلا در آب رودخانه، استخر، یا دریا و دریاچه که درون آنها بتوانیم غوطه بخوریم و غوص کنیم.

این خواب را اگر متهمی ببیند از او رفع اتهام می شود و اگر محکومی ببیند از زندان خلاص می گردد و اگر بیماری ببیند از بیماری شفا می یابد ولی در این میان سه شرط وجود دارد. نیت، حرارت آب و مقدار آن.

چنانچه در آب دریا غوطه بخورید که مثلا ساعت مچی خویش را که گم شده پیدا کنید شامل غسل کردن نمی شود.

غسل در صورتی است که نیت خود شویی باشد برای نظافت. همین طور آب باید سرد باشد چون تعبیر آب گرم فرق می کند که در زیر می نویسیم. سوم مقدار آب است که اگر اندک باشد و نتوانیم در آن غوطه بخوریم باز هم تعبیری دیگر پیدا می کند.

اگر در خواب ببینید که دیگری را می شویید خدمتی در جهت او انجام می دهید که موجب سکون و آرامش آن شخص می شود.

اگر آب اندک و قلیل یا تیره و کدر باشد غم و گرفتاری است همین طور اگر آب گرم باشد، غسل به ترتیبی که گفتیم دارای تعبیر فوق نمی شود.

غسل دادن میت در خواب تعابیر مختلفی دارد که در بخش نظرات نمونه هایی از آنها درج شده است.


ابن سیرین درباره عسل دادن می‌گوید:

اگر مردی خواب ببیند زنش بعد از حیض غسل کرده و پاک شده است، یعنی کارهای دینی و دنیایی برای آن مرد، باز و برقرار می‌شود.

اگر در خواب ببینی با آب گرم غسل کردی و بعد از آن دست و صورت خودت را هم شستی، یعنی دو مورد کار خوب و نیک انجام می‌دهی.

اگر ببینی در آب رود یا دریا غسل کرده‌ای، یعنی دیندار و درستکار خواهی بود و غم و اندوه تو از بین می‌رود، یا اگر بیمار هستی بهبود پیدا می‌کند، یا چنانچه بدهکار هستی تعبیرش این است که بدهی خود را پرداخت می‌کنی، یا اگر بنده و «برده» هستی خلاص می‌شوی.


ابراهیم کرمانی درباره تعبیر خواب غسل دادن می‌گوید:

اگر زن حامله‌ای این خواب را ببیند، یعنی صاحب فرزند پسر می‌شود.

تعبیر انجام غسل جنابت، پاکی دین و ایمان می‌باشد و هر کم و زیادی که در غسل ببینی، تعبیرش به پاکی دین و ایمان برمی‌گردد. اگر خواب ببینی در حمام غسل جنابت کردی و لباس پاکیزه پوشیدی و بیرون آمدی، یعنی به درگاه خداوند توبه می‌کنی.

غسل دادن میت در خواب تعابیر مختلفی دارد که با توجه با خواب شما متفاوت است لطفا خواب خود را در بخش نظرات درج کنید.

همچنین بخوانید: تعبیر خواب نماز

☺ تعبیر خواب «غسل» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «غسل» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.

31 دیدگاه

 1. مصطفی الف

  سلام . خواب دیدم که پدر خانمم پیش ما هست و فوت میکند و همانجا خانمم او را می‌شورد و لباس هیچ هم شسته روی بند می اندازد لطف کنید تعبیر خواب را بیان کنید . در صحن چند ماهی هست که پدر خانمم فوت کرده

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما نشان بر آن دارد که پدر خانمتان از گناه مبرا شده اند به وسیله خیراتی که دخترشان بر او هدیه می‌فرستد.
   که نیک است.
   سربلند و پیروز باشید.

 2. لیلا قنبری

  من درخواب دیدم که یکی از بستگانمان که مرد هم بود شهید شده و مادرم قرار است او را غسل بدهد ولی بعد از چند دقیقه میگوید من تنهایی نمیتوانم او را غسل دهم و برادرهایم به کمک مادرم می روند و او را غسل می دهند

  • یاسین صداقت

   با سلام
   خواب شما نشان بر آن است که مادر و برادرهایتان از ناپاکی و ناملایمات های زندگی‌شان مبرا خواهند شد و خیر است.
   سربلند و پیروز باشید.

 3. کریم

  در خواب مادرم را که فوت کرده بود غسل میدادم و در حین غسل او مرا به آغوش کشید

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب خواب شما آمده است که غسل دادن نشان از مبرا شدن خواب بیننده از رفتارهای نادرست میشو و هم این مبرا شدن برای مادرتان هم صدق می‌کند و اینکه خواب شما از لحاظ روحی شما را سبک خواهد کرد که نیک است.
   سربلند و پیروز باشید.

 4. مهدی

  سلام
  من خواب دیدم مادر بزرگم زنده شده و بغلش میگیرم با کمی ترس بعدش عموم و مادرم جنابش رو غسل میدن و من هم شلنگ آب رو رو میت میگیرم تا میت رو تمیز غسل بدن

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر این خواب به خود شما بر گشت خواهد خورد و و برای شما بر این صورت است که عملی انجام خواهید داد که از ناپاکی های زندگیتان مبرا خواهید شد و خیر است.
   سربلند و پیروز باشید.

 5. بی نام

  سلام برادرم چند روز پیش خواب دیده، که مادربزرگ مرحومم(که یکسال است فوت کرده) را میخواسته از قبر در بیاره و دوباره غسل و کفن بده که داخل قبر گیر می افته و خاک روی اون ریخته می شه و با تقلا زیاد به سختی از قبر نجات پیدا می کنه و وقتی به خونه میاد انگار خونه ما بزرگتر بوده و پدرم روی یک دیوار سست ایستاده بوده و برادرم به اون میگه پایین بیا تا نیافتادی از روی دیوار.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما نشان از خوبی ندارد و این صورت است که برادرتان به خاطر رفتار و اعمال نادرست خودشان را در امری گرفتار خواهند کرد که حل آن برایشان سخت خواهد بود و اینکه پدرتان هم در مرز قرار گرفتن در مشکلی هستن که باید از آن اجتناب کنند.
   سربلند و پیروز باشید.

 6. تارا

  خواب ديدم پدرم(كه ٣ سال قبل فوت شن) فوت كردن كسي نيست غسلشون بده؟ من گذاشتيمشون تو قائق و بردمشون دريا دارم دنبال كسي ميگردم كه بلد باشه غسلشون بده

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما نشان بر این است که شما ریسکی را انجام می‌دهید که به نفع شما است و خیر به شما خواهد رسید و باید مراقب افرادی که نیت به فریبکاری ذهنیتان دارد را باشید و به هر شخصی اعتماد نکنید.
   سربلند و پیروز باشید.

 7. Reza

  سلام من خواب دیدم که در حیاط خانه ای هستم و در حال تماشای غسل مید کودکی خردسال هستم لطفا تعبیرش را بگویید

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما نشان بر پاکی شما است.و لطفا فکر زیبای خودتان و دنیای کودکانه خودتان را با این مسائل پر نکنید و به پیشرفتتان فکر کنید.
   سربلند و پیروز باشید.

 8. مهسا

  سلام من خواب دیدم که در یک حوض بزرگ دارن خیلی از مردم رو قبل از مردن غسل میت میدن و قرار بود منم غسل بدن ،مامانم همش صدام میزد بیا دیگه الان نوبت گیرت نمیاد بیا تا غسل بشی ومن قرار بود برم تا غسل میت بشم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما شنان بر نیکی دارد و در تعبیر غسل دادن امده است مه نشان از مبرا شدن از گناهان است و راه و مسیر نو را انتخاب خواهید کرد.
   سربلند و پیروز باشید.

 9. مجتبی

  سلام خواب دیدم در حال غسل دادن یک شهید هستم تعبیر چیست؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر این خواب نشان برخیر دارد و به این معنی است که شما از ناپاکی ها پاک شده اید و راه بهتر و صالحی را بر میگزینید.
   سربلند و پیروز باشید.

 10. جعفری

  سلام من خواب دیدم که در یک مکان دورافتاده ای مشغول غسل دادن میت هستم . خواهش میکنم تعبیرش را بگوئید.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر این خواب برای شما امده است که نشان از ان می تواند داشته باشد که شمادر اینده برای پاک کردن موضوعی از زندگی خودتان تلاشی خواهید کرد که بسیار خیر است و همچنین در برخی تعابیر آمده است که نشان از طول عمری برای شما می تواند داشته باشد.
   سربلند و پیروز باشید

 11. محمد

  سلام مادر بزرگم که زن بسیار خوبی بود سال ها پیش برحمت خدا رفته .خواب دیدم اطاق بزگ سنتی اون تخریب می شد و من هم اون را در حالت فوت شده غسل می دادم ولی بلافاصله جسم دومی از ایشون دیدم که در حال خواب زنده بودن.ممنون میشم تعبیر اون را بفرمایید.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما خیر است و به گفته معبران نشان از طول عمر برای شما و خانوادتان است و اینکه مردی ببیند که جسد زن غسل میدهد نشان بر این عمر است که شما پاکی را روانه زندگیتان خواهید کرد و اینکه شما خیر منفعت بر شما خواهد رسید.
   سربلند و پیروز باشید.

 12. فاطمه

  سلام من خواب دیدم که دیگری منو غسل میکنه تا بعد از غسل دفن بشم ولی غسل رو با لباس تنم وایستاده انجام میداد

  • Esi

   منم همینو دیدم

 13. احسان

  تعبیر ی خواب چقد طول میكشه!!!!

 14. احسان

  سلام آشنامون مریضه تو بیمارستان بستریه خواب دیدم تو غسال خونه داشتم غسلش میدادمو كاملم سرحال و زنده بود تو خوابم باهامم حرف میزد. لطفا زودتر تعبیرش كنید ممنون

 15. علی ترکاشوند

  سلام زنی که او را می شناسم و از اقوام است و پسرش سال گذشته فوت کرده است در خواب دیدم دوباره پسرش را خودش غسل می داد تعبیرش چیست؟

 16. سروین

  زنی مومن نوزاد پسری را بر روی پای من قرار داد و من نوزاد را می شو رم

 17. سارا

  خواب دیدم نیت غسل شهادت کردم.سمت راست بدنم رو ک شستم اب رفت.و قسمت چپم بدون غسل ماند

 18. پریسا عباسی

  سلام من خواب دیدم با آب لوله غسل میکنم برا رفتن به مکه میشه تعبیرش رو بگید .آب هم نمی دونم سرد بود یا گرم .

 19. دلاویز

  سلام من خواب دیدم که با آب سرد و بعد با آب گرم غسل گرفتم.لطفا تعبیرش رو بگید و ضمنا غسل با آب گرم اگه غسل نیست پس چیه تعبیرش،لطفا اینو هم بهم بگید.
  ممنون

نظر خود را بیان کنید