تعبیر خواب افتادن از بلندی (سقوط)

دیدن افتادن از بلندی (سقوط) در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن افتادن از بلندی (سقوط) در خواب چیست؟

تعبیر خواب افتادن از بلندی

زمانی که در خواب می بینید از یک موقعیتی می افتید، ممکن است این موضوع نشان دهنده از دست دادن کنترل باشد. در این شرایط ممکن است در زندگی واقعی خود با مشکلی دست و پنجه نرم کنید و احساس نمایید امنیت ندارید یا نمی توانید با مشکل مواجه شوید و آن را کنترل کنید. بخشی از زندگی تان ممکن است از کنترل خارج شده باشد.

این مشکلات باعث می شود قدرت، کنترل و  وضعیت فعلی خود را از دست بدهید. ممکن است احساس عدم امنیت داشته باشید یا حمایتی که نیاز دارید را در زندگی واقعی به دست نیاورید. به احتمال زیاد در حال دست و پنجه نرم کردن با یک مشکل بزرگ و چالش خسته کننده هستید.

ترس از دست دادن یک چیز شما را به سمت احساس افتادن و شکست سوق می دهد. خواب افتادن می تواند نشانه هشداردهنده ای باشد که بیان می کند باید در مورد فعالیت های واقعی خود هوشیارتر عمل کنید. این شرایط می تواند منعکس کننده موقعیتی در زندگی باشد که احساس بحران در مورد آن دارید.

احساس سقوط از یک منطقه بلنددر برخی از شرایط نیز رویای افتادن، می تواند نشانه ای از خستگی یا رسیدن به حداکثر ظرفیت موجود باشد. در این شرایط احساس می کنید دیگر نمی توانید برای رسیدن به اهدافتان کار بیشتری انجام دهید.  می توانید سرعت حرکت خود را کم کنید تا بتوانید خود را با شرایط جدید منطبق نمایید. از دیگران کمک بگیرید.

اگر در خواب، زمانی که می افتید حس ترس ندارید ممکن است این موضوع نشان دهنده نبود  جدیت یا اهمیت در مورد موقعیتی باشد که کنترلی بر روی آن ندارید. افتادن بدون ترس در خواب می تواند منعکس کننده درجه خطرناکی از نبود مسئولیت در زندگی باشد.


در برخی از شرایط افتادن در خواب به معنای شکست شما در رسیدن به اهدافی است که برای زندگی خود تنظیم کرده اید.

افتادن در آب نشان می دهد شما کنترل خود را از دست داده اید و قدرت کافی برای کنترل افکار و احساس منفی ندارید. ممکن است احساس کنید همه سیستم های حمایتی خود را از دست داده اید و تنها هستید.

خواب افتادن و زمین نخوردن نشانه حس از دست دادن کنترل با شکست دائمی است. این موضوع می تواند نشان دهنده یک شکست کامل باشد و هرگز به سرانجام نرسد.

افتادن در خواب و زمین خوردن نشان می دهد که شما از عواقب و خطرات کارهای خود آگاه هستید. این یک حس ناخوشایند از دست دادن وضعیت و قدرت است. حسی که از اشتباهات خود درس می گیرید. ممکن است احساس کنید نیاز به شروع مجدد دارید و بتوانید با شکست های خود دست و پنجه نرم کنید.

افتادن از بلندی یا یک آسمان خراش نشانه از دست دادن کنترل بعد از رسیدن به یک موقعیت عالی، قدرت و موفقیت است. ترس از شکست بعد از موفقیت در چنین شرایطی وجود شما را فرا می گیرد. افتادن از بلندی می تواند نشانه ورود به یک شرایط افسرده کننده بعد از مبارزه باشد.

برخی از اوقات ممکن است در خواب ببینید که در حال افتادن از پله ها هستید. این نوع خواب نشانه ی از دست دادن سطح بالایی از دست آوردها یا دست و پنجه نرم کردن با شرایط دشواری است.

به عنوان مثال امپراطوری رم یک شب قبل از ترور خود در خواب دید که در بهشت است و جلوی تختی ایستاده است. بعد از چند دقیقه خدا ضربه ای به او زد و  او را به زمین فرستاد. این رویا در مورد احساس امپراطور درباره از دست دادن موقعیت و قدرت وی بود.

مثال دوم: مرد جوانی  در خواب دید که در حال افتادن به یک موقعیت بی پایان است. در زندگی واقعی این مرد شهرت و اعتباری برای زیبایی اش داشت. اما بعد از چند وقت به خاطر بیماری لاعلاج خود شروع به از دست دادن موهای خود کرد.

همچنین بخوانید: تعبیر خواب سقوط هواپیما

☺ تعبیر خواب «افتادن از بلندی (سقوط)» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «افتادن از بلندی (سقوط)» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.


❖ به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین
℁ تعبیر خواب بر اساس الفبا

12 دیدگاه

 1. نفس در 1399/07/15در10:23 ب.ظ

  من خواب دیدم یک اشنایی برای کمک گرفتن از پدرم پیش او امده بود. بچه اش دستش معلول شده بود. ازپدرم درخواست مالی داشت. پدرم برای اینکه به او کمک کند از یک اپارتمان بلند افتاد وکاملا از هوش رفت. به بیمارستان بردیم وزود خوب شدوسر پاشد. البته اون خانم،خواهر زن سابق برادرم بود. الان جدا شدن از برادرم. بچه یتیم بودن.

  • یاسین صداقت در 1399/08/20در12:11 ب.ظ

   با سلام
   این خواب برای پدر شما می تواند از جهتی خیر باشد که با دانستن موضوعاتی قصد به انجام کار خیری خواهد کرد و عواقب آن را هم خواهد پذیرفت و از این رو نباید از بابت آن نگران باشید.
   سربلند و پیروز باشید

 2. مهناز در 1399/06/30در10:33 ق.ظ

  سلام. خواب دیدم در مکانی قرار دارم مثل اتاق، ولی گویا به سرعت حرکت میکرد گویی داخل واگن هستم ولی قطار و یا هر نوع وسیله نقلیه ای را ندیدم. نوزادی در حد 5 تا 6 ماه که لباس سفیدی بر تن داشت و در خواب متعلق به من بود( من فرزند کوچک ندارم) درب اتاق را که به سرعت نیز حرکت میکرد را باز کرد و به بیرون پرت شد(از یک ارتفاعی) و روی زمینی افتاد از جنس خاک. بلافاصله خودم را برای نجاتش به بیرون پرت کردم ولی افتادن و پرت شدن خودم را ندیدم. فقط میدونم خودم و انداختم. بچه رو برداشتم و دیدم نفس می کشه. از روی تعدادی آدم که خوابیده بودند( در خواب این افراد ناآشنا نبودند ) رد شدم و به کودک آب دادم. حالش خوب بود. در او نشانه ای از بد حالی و یا آثار سقوط ندیدم. از خواب که بیدار شدم ساعت 6 صبح بود.

  • یاسین صداقت در 1399/07/03در11:09 ب.ظ

   با سلام
   تعبیر خواب شما نشان بر آن است که شما مسئولیتی را بر عهده خواهید گرفت که از جانتان برای آن مایع می‌گذارید و آن را به نتیجه خواهید رساند.
   سربلند و پیروز باشید.

 3. محمدرضا در 1399/06/23در6:46 ق.ظ

  با سلام.
  من خواب دیدم توی یک صحرا هستم و زیر پام خالی شد و افتادم از ارتفاع توی یه دره روی تخته سنگی هرچی از همراهام که خانوادم بودن کمک خواستم کسی کمکم نکرد تا اینکه دیدم یه مار سبز و بزرگ سمتم و اومد و باهاش درگیر بودم و سعی داشتم فرار کنم اما توان فرار کردن نداشتم و از شدت ترس و وحشتی که داشتم از خواب پریدم
  لطف کنین تعبیرش رو برام بگین

  • یاسین صداقت در 1399/08/20در12:09 ب.ظ

   با سلام
   این خواب به این صورت می تواند تعبیر شود که شما مشغول به انجام کاری هستید که از عواقب آن اگاهید و از این رو به ان ادامهه خواهید داد و خانواده شما به شما کمکی نخواهند کرد واین موضوع سبب آن خواهد شد که با کسانی که خیر شما را نمی خواهند دست و پنجه نرم کنید.
   صدقه بدهید و در کارهای خود بیشتر دقت کنید.
   سربلندو پیروز باشید

 4. سینا در 1399/01/30در8:17 ب.ظ

  سلام خواب دیدم همسرم در جایی مثل ساختمان نیمه کاره در حال افتادن است و دست او را گرفتم اما همچنان که دست او داشت لیز میخورد و حس کردم در حال رها شدن از دستم میباشد از ترس از خواب پریدم

  • یاسین صداقت در 1399/02/01در11:31 ب.ظ

   با سلام
   تعبیر خواب شما احتمالا به معنی از دست دادن کنترل بعد از رسیدن به یک موقعیت عالی، قدرت و موفقیت است. ترس از شکست بعد از موفقیت در چنین شرایطی وجود شما را فرا می گیرد. افتادن از بلندی می تواند نشانه ورود به یک شرایط افسرده کننده بعد از مبارزه باشد.
   سربلند و پیروز باشید.

 5. فاطمه در 1399/01/23در5:51 ق.ظ

  سلام خوب هستید من خواب دیدم که در شیری نی فروشی هستم و در روستایی دور افتاده که کلیدم از دستم افتاد وقتی آمدم ان را بردارم همه ی شیرینی ها ی در ویترین روی زمین ریختند و من که پول آنها را حساب کرده بودم دست خالی از مغازه رفتم

  • یاسین صداقت در 1399/01/24در8:22 ق.ظ

   با سلام
   این خواب ممکن است به این شکل تعبیر شود که شما در اینده ی نه چندان دور در مسیری قرار میگیرید که برای رسیدن به موضوعی تلاش مکنید و تا رسیدن به ان و سعادت و کمروایی ان فاصله ای نخواهید داشت اما به علت مشکلی که از قبل همراه شماست و ان را نادیده گرفته اید ان سعادت هم از دست خواهد رفت.
   پس اگر در حال انجام کاری هستید و مشکلی قبلی به همراه شماست سعی بر ان کنید که ان مشکل را حل کنید تا سعادت حقیقی را ببینید.
   سربلند و پیروز باشید

 6. محمد در 1399/01/22در7:17 ق.ظ

  سلام تقریبا چند روز بعد از مرگه بابا بزرگم خواب اونو خواب دیدم تو یک مکان بسیار زیبا که آبشار خیلی قشنگ رودخانه دشت سرسبز بعد خواستم کمی بدوم و کیف کنم بعد که کمی دویدمو اشتیاقم بیشتر شد یه دفعه زیر پام خالی شد ومن داشتم به سمت زمین سقوط میکردم اول حس ترس به من دست داد ولی وقتی به یاد نام الله افتادم ترس سقوط و زمین خوردن از بین رفت و لذت بخش شد و چشمامو بستم و با ارامش گفتم یا الله و نزدیک زمین که شدم بیدار شدم و خیلی کیف داد.

  • یاسین صداقت در 1399/01/24در8:09 ق.ظ

   با سلام
   این خواب نشان دهنده ی جایگاه بسیار خیر ان مرحوم دارد و این که قسمت دوم خواب قابل تعبیر نیست زیرا خیلی از خواب های رایج انسانی شامل افتادن از ارتفاع می شود.
   پس این خواب فقط اشاره به جایگاه ایشان دارد که از این منظر بسیار خیر است.
   سربلند و پیروز باشید

نظر خود را بیان کنید