تعبیر خواب پارچه

دیدن پارچه در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن پارچه در خواب چیست؟

تعبیر دیدن پارچه در خواب

پارچه فریب و نیرنگ است و دروغ و ریا مخصوصا اگر آن را در دکان فروشنده و پارچه فروشی ببینید.

پارچه اگر پرده باشد یا در خواب ببینید که متعلق به خود شماست و پرده است و یا می خواهید از آن پرده بدوزید غم و اندوه است بخصوص اگر کهنه و فرسوده باشد.

خرید پارچه در خواب خوب نیست؛ اگر در خواب مشاهده کنید که از دکانی پارچه می خرید و فروشنده برای شما پارچه ذرع می کند خواب شما می گوید که فریب می خورید و کسی درصدد اغوای شما بر می آید.

اگر پارچه زرد باشد بیماری است و اگر سرخ باشد هیجان است و چنانچه سبز باشد فرح و انبساط بخصوص اگر بخواهید با آن چادر بدوزید. چادر در خواب حرمت و آبرو و حیثیت است چه متعلق به خودتان باشد و چه دیگری.

اگر دیدید که پارچه ذرع می کنید که به دیگری بدهید در اندوه خود دیگری را شریک می کنید و چنانچه دیگری به شما پارچه ای هدیه داد در غم او شریک می شوید.

همچنین بخوانید: تعبیر خواب دوختن

تعبیر چلوار

پارچه در علم خواب غم و اندوه شناخته شده و چلوار غمی است که با بی گناهی و پاکی اتفاق می افتد و در واقع گویای این است که دارنده چلوار در خواب طعمه و قربانی غمی می شود که در مورد آن هیچ مسئولیت و گناهی ندارد و بی گناه پایش در معرکه کشیده شده است.

چلوار هر چه سفید تر باشد بیگناهی و پاکی و صفای باطن بیشتر است و هر قدر طولانی تر و عریض تر باشد دامنه غم و اندوه وسیع تر.


دیدن پارچه بالش در خواب

اگر پارچه بالش به رنگ سبز باشد همسری خوب و نیک نفس و پارسا نصیب او می شود سرخی نیز شادابی و نشاط او را می رساند. ابریشم زیرکی را باز می گوید.

اگر کسی در خواب ببیند که پارچه بالش زیر سرش چرک و کثیف و کهنه شده باید نگران دو چیز باشد. اول نگران دروغ گویی و دوم بیماری.

اگر پارچه بالش زرد باشد از یک بیماری خبر می دهد و این بیماری به همان خانه بر می گردد که اداره امور را به عهده دارد.

☺ تعبیر خواب «پارچه» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «پارچه» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.


47 دیدگاه

 1. شقایق

  سلام من خواب دیدم تو یه پارچه فروشی بزرگم انگار یه تولیدی بود پارچه ها با قیمت ارزون مامانم چندتا پارچه گرفت ولی من نگرفتم تا اینکه وقتی می‌رفتیم برگشتم دوباره اومدم پارچه فروشی، همون پارچه ها روفقط نگاشون کردم ولی ازشون نخریدم پارچه رنگش سیاه و تقریبا یکم قرمزی داشت یه عکس زن با موهای بلوند داشت عکسای زن هم خیلی بزرگ بود رو پارچه

  • تعبیر خواب

   با سلام
   در تعبیر این خواب امده است که می تواند نشان از فریب و نیرنگ باشد و از این رو خواب خیری نیست و باید بسیار اگاه باشید که خدای ناکرده برای شما واقعیت نداشته باشد.
   سربلند و پیروز باشید

 2. فاطمه

  خواب دیدم یکی از فامیلهای دور پدرم واسه من یک تکه پارچه دادگفت واسه رو باشتی رنگ پارچه یاسی روشن بود وجنسش مخمل کشی من هم بعداز بریدن روباشتی ها گفتم بقیه واسه حوله دوختن خوبه ممنون از راهنماییتون

  • تعبیر خواب

   با سلام
   در تعبیر خواب بالشت آمده است که نشان از کسی از نزدیکان شماست که برای شما خوب است و از طرفی می تواند نشانی از ان باشد که یا رابطه ی شما با ایشان بسیار بهتر شود و یا کس خیری را در اینده در زندگیتان پیدا کنید.
   سربلند و پیروز باشید

 3. شهناز

  سلام من خواب دیدم ماشین پارچه فروشی توی کوچه اومد من و مادرم مقداری پارچه برای لباس خریدیم پارچه مادرم مشکی برای شلوار و من پارچه توری برای دامن خریدیم لطفا تعبیر کنید

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب پارچه خریدن باید گفت که خیر نیست و ممکن است به معنای فریبی باشد که به سراغ بیننده ی خواب اید.
   سربلند و پیروز باشید

 4. رزا

  سلام من یک خانم متاهل هستم..من خواب میدیدم که لابه لای لوازم خونه ای که برای من در قفسه ها گذاشته شده مثل یخچالها و لوازم دیگه طاقه های پارچه هم برای من به تعداد زیاااد گذاشته شده و کسی تو فامیل داریم که از اونا داره بر میداره و لباس تهیه میکنه.البته این آقا با خانمش نظر خواهی رنگ پارچه رو از خودم انجام میدادند( یکی از پارچه ها رنگش صورتی و دیگری پیازی بود) و من بعدا فهمیدم که اینا پارچه های منه که دارند از پارچه هایی که اینجاست و مال منه دارند انتخاب انجام میدند و برمیدارند. من دائم به شوهرم و مادرم و مادر بزرگم که الان فوت کرده میگفتم این پارچه ها رو ببریم یه جای امن بگذاریم تا اینا ازش بر ندارند ولی اونا نمیپذیرفتند و حرفهای من رو انکار میکردند.و من سعی میکردم در خفا خودم از این پارچه ها بردارم و ببرم به خونه و یک جای امن.تازه دیدم یخچالهایی که تو قفسه ها قابل دسترسی و قابل دسترسی بود بعد از اعتراضاتم از دسترس من دور و به طبقات بالاتر برده شد.
  و بعد هم که دیگه بیدار شدم.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب فروختن پارچه و یا دادن ان به دیگران ممکن است به این تعبیر باشد که د ر اینده به واسطه ی شما برای ایشان فریبی اید که خیر نیست و از این رو باید بسیار اگاه باشید.
   سربلند و پیروز باشید

 5. hamidmk1372@gmail.com

  مادرم خواب دیده دوستم چندین نوع پارچه های رنگی سفید گل دار خریده میخواستم ببینم چی میشه

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب پارچه امده است که ممکن است به معنای فریب باشد و در این خواب هم برای شما ممکن است به این صورت باشد که در اینده به واسطه ی ان ایشان را فریبی در انتظار باشد.
   سربلند و پیروز باشید

 6. نیلی خانم

  سلام خواب دیدم مادربزرگم ازم پارچه خواسته بخرم اندازه تشک بچه یکی دوساله رفتم بزازی فروشنده خانم بود بهم پارچه حریر شیری مانند با گل های ابی داد .با اینکه میدونستم مناسب چیزی که میخواستم نبود خریدم .از طرفی هم داییم چند وقتیه صاحب دختر شده و ما بی اطلاع بودیم ازش و به شدت وابسته دخترش هست و از خودش جدا نمیکنه با اینکه 3 دختر دیگه داره به این فرزند علاقه عجیبی داره

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب نمی تواند به ان فرد مربوط باشد و ممکن است برای خود شما باشد و از این رو ممکن است به این تعبیر باشد که در اینده فریبی بینید که خیر نیست و از این رو باید بسیار اگاه باشید.
   سربلند و پیروز باشید

 7. شمسی مفاخری

  خواهرم خواب دیده که با من رفته پارچه فروشی. من پارچه‌ی صورتی پولک‌دار انتخاب کردم، فروشنده پارچه رو کم میبره، و من هرچی اصرارکردم که از همون پارچه برام ببره، گفته نمیدم و پولتم پس نمیدم باید این پارچه‌ی خردلی پولکدارو ببری و به اجبار خودش پارچه رو به من قالب کرده.ممنون میشم بفرمایید تعبیرش چیه؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب خرید پارچه ممکن است به این تعبیر باشد که فریبی برای شما رسد و از این رو اولا حتما صدقه دهید و باید بسیار هم اگاه باشید.
   سربلند و پیروز باشید

 8. رضایی

  سلام
  خواب دیدیم مادرم که فوت کرده یک پارچه سیاه به برادرم که فوت کرده داد و گفت این پارچه سیاه را در ماه محرم برای امام حسین نصب کنید تعبیر آن چیست /

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب برای مردگان است و از این رو نمی توان تعبیر دقیق ان را دانست و ممکن است به فریب مربوط نباشد و به نوعی برای ایشان به این معنا باشد که حفاظتی قلبی از طرف ایشان برای فرزندشان به واسطه ی اهل بیت (ع) وجود داشته باشد.
   سربلند و پیروز باشید

 9. Mahdi jalali

  با سلام
  بنده در خواب دیدم که مادربزرگم که سه سال قبل فوت شده است در خواب به من تکه پارچه ای صورتی رنگ که داخل پلاستیک بود به من داد و گفت این پارچه را داشته باش و به من گفت جنس این پارچه شیشه ای است،حالا می خواستم تعبیر این خواب رو بدونم،باتشکر

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر این خواب باید بدانید که در تعابیر خواب برای ان چیزی به عینه نیامده است و از این رو برای ایشان خیراتی دهید که انشالله خیر باشد.
   سربلند و پیروز باشید

 10. هدیه

  سلام خسته نباشید من خواب دیدم مردی ناشناس کنارم هست که دور گردنش پارچه سبز بود میشه راهنماییم کنید

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر این خواب باید بدانید که در تعبیر خواب پارچه سبز ممکن است اشاره ای به فردی صالح باشد و از این رو این خواب برای شما خیر است و نشان از فردی باشد که بر سر راه شما قرار گیرد.
   سربلند و پیروز باشید

 11. مهدخت

  من خواب دیدم یک مکانی هستم که‌پارچه تولید می کنند خیلی بزرگه مرکز پارچه هست رنگ و وارنگ بعد مثلا یه دستگاهی هست که داره تار و‌پودا رو میزنه و میشملره .. زنگ‌میزنم به مامان میگم اون‌مدل پارچه که اون شکلی بود رو چند خریدی اینجا داره میخوام بدونم رزون تره یا نه‌..مامانم یه سری چیزا گفت اما قیمت نگفت گفتم مامان وقت ندارم اینجا نمیتونم بمونم بعد از اون سالن انگار به یه بخش دیگه هدایت شدم که ساعت میفروختن انگار دقیق یادم نیست ..پارچه نخریدم اما فک کنم از ساعت داشتم میخریدم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیرخواب دیدن کارخانه ممکن است برای شما به این معنا باشد که در اینده در جایی و موقعیتی ممکن است قرار گیرید که برای شما امکان رشدی ایجاد شود و باید سعی بر ان کنید که خیر خود را به دست اورید.
   سربلند و پیروز باشید

 12. یسرا

  سلام. دخترخاله 12ساله م خواب دیده مادر فوت شده ش به خودش و دوتا خواهرش هرکدوم یک پارچه داده به رنگ سبز و آبی و قرمز
  ممنون میشم جواب بدین

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب برای اایشان ممکن است دارای تعبیر نباشد و به معنای ان باشد که دلتنگی و نگرانی ایشان برای از دست دادن مادرشان در خواب به این شکل نمایان شده است که چیزی را به یادگار بگیرند.
   سربلند و پیروز باشید

 13. مهدیه

  من خواب دیدم ک بادوستم رفتم مغازه پارچه فروشی و فروشندم ک اقا بود ی پارچه قرمزومشکی بهم پیشنهادداد و من وقتی میخاستم بخرمش برق کل اون ساختمون رفت و نتونستم بخرمش.تعبیرش چی میشه ممنون

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب برای شما ممکن است خیر باشد و از انجایی که در تعبیر خواب خرید پارچه به خیر نیامده است و نشان از فریب است این خواب نشان از مانعی بر سر فریب خوردن شما می تواند باشد.
   سربلند و پیروز باشید

 14. زهرا

  سلام من خواب دیدم دختر خاله ام من را برده تا یه پارچه رک برام مانتو ککند واز خیاط میخواد قسنت زر د پارچه رو جدا کند تادر لباس نباشد ممنون میشم جواب بدید تعبیرشو

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب پارچه زرد آمده است که نشان از بیماری می تواند باشد و از این رو این خواب برای شما ممکن است ان چنان بد نباشد و نشان از ان باشد که در اینده اگر هم مانعی برایتان باشد بیماری نیست.
   سربلند و پیروز باشید

 15. نیلوفر

  با سلام و وقت بخیر
  دیدن خواب رفتن برای خرید پارچه ی لباس عروس و شک در انتخاب بین اون ها چه تعبیری داره؟
  با تشکر فراوان

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب عروس شدن برای زنان بسیار خوابی طبیعی است و در تعابیر امده است که دارای تعبیر نباشد و از این رو برای شما هم ممکن است به همین صورت باشد.
   سربلند و پیروز باشید

 16. M.d

  سلام
  من خواب دیدم زن برادرم داخل پلاسنیک بزرگی پر از پارچه میاد پیشم و یه پارچه قرمز پولک دار دشات که خودمم الان ازش دارم ولی حجم پولکش کم تر بود

  • یاسین صداقت

   با سلام.
   تعبیر خواب شما برای زن برادرتان نشان بر هیجان و خیر است و اینکه اگر پارچه رنگ قرمز به تن داشته خوب است و برای شما هم بدی ندارد.
   سربلند و پیروز باشید.

 17. حانیه

  سلام من خواب دیدم یک مرد زال که مو هاش و پوشتش کاملا زال بود یک بسته به من داد که توی اون پارچه سبز بود با یه پاکت نشانه چیست ممنون میشم ازتون

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما نشان بر خبر خوبی است که به شما خواهد رسید و اینکه خیر حلال و با برکتی هم تعبیر می‌شود که نیک است.
   سربلند و پیروز باشید.

 18. یونس شنگه

  با سلام مادرم در خواب قبل از اذان عصر دیده است پدرم روی یک گاری بزرگ که مقدار زیادی پارچه مشکی داشته است و برای فروش آورده بود در کوچه محل زندگی و یکی به پسرش که من هستم گفته چرا پسرت کرونا نگرفته در ضمن پدرم 15 ساله که فوت کرده اند با تشکر ممنونم از زحمات شما

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب برای ایشان بر اساس تعابیر آن چنان خیر نیست و از این رو برای ایشان حتما خیراتی بدهید.
   سربلندو پیروز باشید

 19. Zahraw

  سلام من خواب دیدم ک رفتم پارچه بخرم و پیش یک اقایی رفتم وپارچه زردتترون بود ک من تو واقعیت هم این پارچه رو دارم وهنوز استفاده نکردم واون اقا از همه جا پارچه رو ارزونتر میده بهم تعبیرش چیه

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما اگر پارچه زرد است نشان بر خوبی نیست و باید بیشتر از قبل مراقب سلامت خود باشید.صدقه بدهید.
   سربلند و پیروز باشید.

 20. مهناز

  سلام. من حدود ساعت 6 و نیم تا7 خواب دیدم .از کسی که دوستش دارم 3 تا پارچه سبز گلدار قدیمی و سورمه ای و 2 روسری گرفتم که رنگ را یادم نیست.میشه تعبیرش بهم بگید .خیلی ممنون

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب تعبیری خیر دارد که در رنگ مورد نظر است و به معنای فرحی و گشایش در زندگیتان است و اینکه از شخص خاصی نیز ان را دریافت کرده اید به معنای این خواهد بود که ایشان این امر را برای شما به ارمغان می اورند.
   سربلند و پیروز باشید

 21. محمد

  با سلام.خواب دیدم چند دستگیره ی پارچه ای دارم. و آنها را به چند نفر از اعضای خانواده ام دادم حتی یکی ازآنها را به برادر مرحومم که دو سال پیش فوت کرده دادم که در خواب در حال خوردن غذا بود.لطفا بگید تعبیرش چی میتونه باشه.با تشکر

 22. مریم

  خواب دیدم دور تا دور خانه پارچه سیاه نصب هست.مثل زمان تاسوعا و عاشورا که رای امام حسین پارچه نصب میشه.یعنی چه؟ ممنون

 23. Koofaei

  با عرض سلام
  یک زن سیدی که وفات کرده
  یک چمدان پارچه سبز به عروس داده
  و گفته به شوهرش (که پسر خودش )
  فعلا چیزی نگوید

 24. لیلا

  با سلام ، دخترم خواب دیده استادش براش پنجاه، شصت طاقه پارچه با پست فرستاده که تعدادی سبز و تعدادی هم گلدار سفید و سبز بوده در نهایت رنگ اکثریت سبز داخلش داشته تعبیرش رو میخواستم بدونم مرسی

 25. بهارک

  من خواب دیدم پوست یه میوه ای رو گرفتم که نایاب بود وازباغ خودمون بوده‌است کشش میومد مثل یه پارچه ازون میوه ک هرچی میکشیدم محکمتر زیباتر وبیشتر میشد سرسفره ای نشسته بودیم ک همه اقوام نشسته بودند همه لباسهای گران و فاخرپوشیدند یکی ازاقوامم حامله بود من

 26. مهتاب

  من خواب دیدم خودم یه پارچه فروشی بزرگ دارم رنگ و وارنگ و قشنگ که میخوام برای خودم بالش بدوزم ولی آخرشم از پارچه های خودم برنمیدارم

 27. مژده

  تعبیر خوابی که ببینی فردی مرده برای شما پارچه آورده تا لباس سیاه شما را عوض کند.

نظر خود را بیان کنید