تعبیر خواب افتادن دندان

دیدن افتادن دندان در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن افتادن دندان در خواب چیست؟

تعبیر خواب افتادن دندان امام صادق

تعبیر خواب افتادن دندان

افتادن دندان در خواب یکی از خواب های مرتبط با دندان است که نگرانی بیننده خواب را در پی داشته و موجبات ناراحتی وی را پدید خواهد آورد. خواب های مرتبط با دندان شکستگی دندان، دندان سیاه و پوسیده، دندان سالم و سفید، دندان خراب و کرم خورده و تف کردن دندان است که هر کدام از تعبیر خاصی بنا بر ویژگی های زندگی بیننده خواب برخوردار بوده و معبران به ارائه تعبیراتی کلی برای آنها پرداخته اند.

ولیکن معبران تعبیر دیدن افتادن دندان در خواب را در دید کلی و بدون در نظر گرفتن جزئیات از دست دادن چیزی یا کسی عنوان نموده اند. اما برخی دیگر از آنان دیدن چنین خوابی را حاکی از آشفتگی ذهنی و دغدغه های بیننده خواب در زندگی تعبیر نموده اند. امروز در آلامتو با تعبیر خواب افتادن دندان با ما همراه باشد. امید است مورد توجه و نظر شما همراهان گرامی قرار گرفته و مفید و موثر واقع گردد.

قوی ترین تعبیر خواب


تعبیر خواب افتادن دندان ابن سیرین

رویت خواب افتادن دندان از نگاه ابن سیرین بیانگر مرگ یا مقروض شدن به لحاظ مالی می باشد که در هر شرایط دارای تعبیر مثبتی نخواهد بود. ولیکن ابن سیرین افتادن دندان در حالی که به زمین افتاده و کثیف نگردد را اعطای خواهر، برادر و یا فرزند از جانب خداوند تعبیر نموده اند. اما چنانچه بیننده خواب ببیند که دندان وی بر زمین افتاده و کثیف و ناپدید گشت نشان دهنده از دست دادن خواهر، برادر و یا فرزند خواهد بود.


تعبیر خواب افتادن دندان حضرت یوسف

تعبیر خواب افتادن دندان از نظر حضرت یوسف دوری و جدایی از یکی از نزدیکان و اطرافیان بوده و دیدن افتادن دندان بالا در خواب را نشانه دوری از یک مرد که از نزدیکان بیننده خواب است و دیدن افتادن دندان پایین را حاکی از دوری و جدایی از یک زن عنوان نموده اند. حضرت یوسف رویت افتادن همه دندان ها در خواب را بیانگر مشکلات و اختلافات خانوادگی دانسته اند


تعبیر خواب افتادن دندان امام صادق

تعبیر خواب افتادن دندان از دیدگاه امام صادق روبرو شدن بیننده خواب با حادثه ای استرس زا است. امام صادق افتادن دندان در دست را نیز ترس از وقوع اتفاقی می دانند که بیننده خواب همواره از وقوع آن اتفاق ترس به دل داشته اند. همچنین رویت چنین خوابی می تواند حاکی از رسیدن یک خبر باشد که بیننده خواب از آن بی اطلاع بوده است.


تعبیر خواب افتادن دندان بدون خونریزی

تعبیر خواب افتادن دندان بدون خونریزی نمایانگر اقدام بیننده خواب برای انجام امور بیهوده و بی ارزشی است که دارای هیچ سود و منفعتی نبوده و تنها زمان و وقت برای بیننده خواب هدر خواهد رفت. ولیکن دیدن افتادن دندان خراب در خواب دارای تعبیر متفاوتی بوده و معبرین آن را نشانه ای از به پایان رسیدن مشکلات و شرایط سخت و طاقت فرسا برای بیننده خواب دانسته اند و رویت چنین خوابی را بشارت روزهای سخت و استرس زا برای بیننده خواب عنوان نموده اند.

همچنین بخوانید: تعبیر خواب شکستن دندان جلو یا دندان آسیاب

تعبیر خواب افتادن دندان بدون خونریزی


تعبیر خواب افتادن دندان نیش

تعبیر خواب افتادن دندان نیش از آنجا که دندان ها نمادی از خانواده بوده و جزئیات خواب نشان دهنده اعضای خانواده ما هستند؛ دندان نیش نیز نمادی از خواهر و یا برادر می باشد که در صورت افتادن دندان نیش خبر از دوری و جدایی از خواهر و یا برادر خواهد بود.


تعبیر خواب افتادن دندان پایین

تعبیر خواب افتادن دندان پایین نیز نشانه ای از دوری بیننده خواب از یکی از نزدیکان مونث خود می باشد؛ چرا که دندان های بالا نماد مردان خانواده و دندان های پایین نشانه ای از زنان خانواده خواهد داشت. بنابراین افتادن دندان پایین در خواب می تواند بیانگر از دست دادن یکی از زنان و یا دختران نزدیک به بیننده خواب باشد. چنانچه دندان جلو پایین افتاده باشد نمایانگر دوری بیننده خواب از دختر یا خواهد بود و چنانچه دندان های عقبی پایین افتاده باشد نشان دهنده دوری و جدایی بیننده خواب از همسر یا مادر خواهد بود.


تعبیر خواب افتادن دندان پوسیده و خراب

خواب افتادن دندان خراب و پوسیده تعبیر متفاوتی داشته و معبران برای رویت چنین خوابی تعابیر مثبت و نیکویی ارائه داده اند. معبران تعبیر خواب دندان پوسیده و خراب را کسب سود و مال برای بیننده خواب مطرح نموده اند و معتقدند این خواب نشان دهنده بهبود اوضاع و به لحاظ مالی و رفتاری برای بیننده خواب خواهد بود.


تعبیر خواب افتادن دندان عقل

تعبیر خواب دندان عقل به وقوع رویداد مشاهده شده در خواب بستگی داشته و معبران تعبیر در آمدن دندان عقل را تجربه عشق در آینده ای نه چندان دور برای بیننده خواب مطرح نموده و افتادن دندان عقل در خواب را نشانه دوری و جدایی بیننده خواب از همسر و یا دوری و طلاق یکی از نزدیکان وی با همسر خویش دانسته اند.


تعبیر خواب افتادن دندان در دست

تعبیر خواب افتادن دندان در دست بر خلاف دیگر تعبیر بسیار نیکو بوده و معبران تعبیر چنین خوابی را حصول سود و منفعت برای بیننده خواب دانسته اند. به عقیده برخی از معبران از آنجا که با افتادن دندان در دست، دندان کثیف و خاک آلود نمی گردد بنابراین بیانگر یافتن موقعیت اجتماعی و یا ثروت بسیار برای بیننده خواب خواهد بود.

همچنین بخوانید: تعبیر خواب دندان لق و خراب

تعبیر خواب افتادن دندان در دست


تعبیر خواب افتادن دندان برای زن باردار

تعبیر خواب افتادن دندان برای زن باردار از تعابیر نیکویی برخوردار نبوده و رویت آن به هر شکل ممکن بیانگر وقوع اتفاقی بد خواهد بود. ممکن است تعبیر چنین خوابی بروز اختلافات خانوادگی و یا سقط جنین باشد که برای بیننده خواب بسیار سخت و طاقت فرسا می باشد بهتر است با مشاهده خواب افتادن دندان زن باردار سریعا به کنار گذاشتن صدقه اقدام نمایید.

☺ تعبیر خواب «افتادن دندان» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «افتادن دندان» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.


13 دیدگاه

 1. خوشنام

  سلام ببخشید میشه بگید من تو خوابم دیدم دندون های بالای طرف دندون طرف عقلم بودن با توف کردن دونه دویک دون سالم سفید می اوتادن تو دستم بعدا نگه شون داشتم ک فردا ببرمشون دکتر دوباره بکاره

 2. راحیل

  سلام من نزدیکای صب خواب دیدم پیش دندونپزشک رفتم چندتا دندونمو درمیاره ولی وقتی خودم دهنمو جابجا میکنم مقداری دندون خرد شده تو دهنم حس میکنم تف میکنم کف دستم وقتی دهنمو نگاه میکنم تو اینه فقط ۴تا دندون تو جاهای مختلف دهنم هست لثه هام تمیز و خوشرنگ اما عجیب بودن

 3. amal

  با سلام وخسته نباشید بنده خواب دیدم تقریباً ساعت ۵,بعد از ظهر وقتی که استفراغ وحالت تهوع داشتم دندان فک بالایی سمت چپم افتاد بدون خونریزی تو دستم همشون نصفه نصفه شدن بعضیا نصف کوچک وبزرگ شدن اگه لطف میکنید تعبیرش روبگید بیزحمت

 4. اسد

  سلام .من صبح نزدیکای ساعت 9ونیم خواب دیدم یکی از دندانهای پایان قسمت چپم روکش ازش افتاده و خالی شده .بعداز لحضه بعد دندان اخری پایت قسمت راست بادستم کندم ولی انگار پر از شن بود وخراب شده بود .
  ایا چه دلیلی میتونه داشته باشه من تو زندگیم خیلی استراب و استرس دارم بدهکار کسی نیستم

 5. حسین داودی

  سلام. نزدیک به ساعت 4 بعداظهر خواب دیدم ک دندان جلوم یکدفعه بدون درد در دست افتاده در حالی ک روزه هستم ودر سالنی نشستم و احساس کردم خون داخل دهانم هست ولی خون ندیدم با خود فکر کردم اگه خون بخورم روزه ام باطل می شود اگه بریزم بیرون سالن کثیف می‌شود داخل همین فکر بودم که چکار بکنم از خواب بیدار شدم.. لطفا جواب میخوام

 6. احسان

  دندون جلوییم که لمینته لمینتش خورد شد ریختم تو دستم زبون میزدم به دندونام و حس میکردم اینکه پودر شد دوباره سیاه شده مث قبل یا نه

 7. هنا

  من خواب دیدم یکی ازدودندان بالا وجلوی پسرنه ساله ام رالق می بینم ووقتی دست می زنم میاد توی دستم وناراحت میشم ازاینکه این دندان دائمی هست چراباید لق بشه
  لطفا خوابم راتعبیرکنید خیلی پریشونم کرده

 8. ادریس

  من درخواب دیدم تمام دندانهایم بدون خونریزی ریختن تو دهنم منم ریختم تو دست راست و ریختم تو ظرفشویی و دندانها هم خیلی سفید وتمییز بودن زمانی که ریختم بیرون

 9. راضیه رضایی

  سلام من مدتی هست که دندون درد دارم ، تو خواب دیدم که دندان های نیش پایین رو با دست خودم در آوردم و خونریزی نداشت ، دندون هام تو خواب خراب خراب بودن و به صورت تکه تکه در میومدن ، با فشار دست خودم اول لَقِشون کردم و بعد درشون آوردم و مینداختم داخل دستم ، لطفا تعبیرش رو بهم بگید واقعا از خوابی که دیدم وحشت کردم .

 10. ملکا

  خواب دیدم دندان جلو بالا افتاد تودستم و خورد شد

 11. Sh.z

  سلام، من تو خواب دیدم که درحال جویدنم و شیع سختی در دهانم هست با دستم اونو درآوردم دندان جلوی فک پایینی بود کمی جرم گرفته بود وبا ناخن اونو تمیز کردم جای خالیش رو با دستم لمس کردم هیچ خونریزی نداشت ،لطفا تعبیرش رو بهم بگین ،ممنون

 12. بهار

  با سلام خسته نباشید من خواب دیدم چهارتا دندان فک بالایی سمت راستم که خیلی سفید و تمیز هستن افتاد تو دستم..تو دستم خاکی شد من شستم دوباره خاکی شد دوباره شستم..لطف میکنید تعبیرش رو بگید

 13. Shabana

  من خواب دیدم که سه دندان بالایی و سه دندان پایینی سمت راست من میفته نه خونریزی دارد و نه درد با زبانم که فشار میدهم میفته و در دستم میگیرمش من خودم حامله ام ..ممنون میشم از این که برایم معلومات دهید و این که دندان های افتاده دندان های کناره پیش روی تا نزدیک کرسی میباشد .

نظر خود را بیان کنید