تعبیر خواب فرار کردن

دیدن فرار کردن در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن فرار کردن در خواب چیست؟

فرار کردن

تعابیری که معبرین کهن و اسلامی برای فرار کردن و گریختن بیان کرده‌اند نشانه رهایی و خلاصی از مشکلات و مسائل پیش روست اما اگر بخواهیم با استفاده از تعابیر جدید فرار کردن در خواب را تفسیر کنیم می‌توان این گونه بیان کرد که فرار کردن اشاره به عدم روبرو شدن با مسائل را دارد.

در کتاب فرهنگ تفسیر رویا نوشته تونی کریسپ آمده است:

فرار: یافتن راهی برای فراتر رفتن از محدودیت‌هایی که شاید به دلیل ترس یا اضطراب یا درد و رنج ایام گذشته ایجاد شده باشد. ما اغلب برای دوری از احساسات سخت و ناخوشایند از آن فرار می‌کنیم. این فرار مثلا با خواندن رمانی مهیج و سرگرم کننده انجام می‌گیرد زیرا رمان توجه ما را از افسردگی یا احساس تنهایی به سمت خود جلب می‌کند. هر چند که مشکل بر سر جای خود باقی می‌ماند.

اگر چیزی از ما می‌گریخت: ادراک، عاطفه یا فرصتی که از آگاهی ما دور می‌شود و به تدریج فراموش می‌شود.

تعبیر خواب فرار کردن (گریختن)

محمدبن سیرین گوید: گریختن درخواب نشانه رستگاری است و برخی از معبرین گویند دلیل که بر دشمن ظفر یابد، زیرا که موسی درخواب دید به فرعون می‌گریخت بعد از شر فرعون رستگاری یافت و بر وی ظفر یافت.

جابرمغربی گوید: اگر دید مردان از زنان فرار می‌کردند، نشانه ترس بسیار زیاد بیننده خواب است.

حضرت امام جعفر صادق فرماید:

 • فرار کردن در خواب اگر بدون فریاد و زاری باشد، دلیل شادی و سرور است.
 • اگر با زاری همراه باشد نشانگر مصیبت است.

بیتون می‌گوید:

 • فرار كردن در خواب، بیانگر موفقیت در انجام كارها مى‏باشد.
 • اگر خواب ببینید كه از صحنه‏ تصادفى فرار می‌كنید، نشانه‏ آن است كه باید منتظر پیشامدى غیر منتظره باشید.

اچ میلر می‌گوید: اگر خواب ببینید به شخصى كه در حال فرار است كمك می‌كنید، نشانه‏ آن است كه باید بیشتر مراقب خود باشید.

تعبیر خواب فرار از موجودات

فرار از سگ

موجودی که از برابر آن می‌گریزید، نشان دهنده نقطه ضعفی است که در برابر مسائل از خود نشان می‌دهید. برای مثال، سگ حیوانی است که احساس ترس را خیلی خوب در طرف مقابل تشخیص می‌دهد و به اصطلاح ترس را بو می‌کشد. بنابراین، زمانی که از برابر سگ فرار می‌کنید، یعنی ترس و اضطراب هنگام روبرو شدن با مشکلات سراغتان می‌آید و برای حل مسائلتان باید بر ترس‌هایتان چیره شوید.

فرار از گرگ

گرگ درنده است و هنگام حمله به گله گوسفندان آن‌ها را متفرق و شکار می‌کند. بنابراین، نشان می‌دهد هنگامی که مسائل سر دشواری می‌گذارند، از خود انفعال نشان می‌دهید که باید در این مواقع استواری کنید و همتتان را افزون نمایید.

فرار از انسان

انسان معانی متفاوتی دارد. بسته به این که جنسیتش چیست و چه حالت و فیزیکی دارد تعابیر متفاوتی را می‌توان بیان کرد. برای مثال اگر افرادی وحشی دنبالتان کردند، یعنی شخصیتی تعلیم نیافته دارید که باید با تربیت و آموزش قابلیت‌هایتان را توسعه دهید.

☺ تعبیر خواب «فرار کردن» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «فرار کردن» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.


42 دیدگاه

 1. مهدی

  سلام خواب دیدم از دست یک شیر بزرگ در حال فرار هستم.با دونفر دیگر از کوه سنگی خیلی سختی بالا رفتیم 2شخص که بامن بودند در بالا رفتن خیلی کمکم کردند.ومن هم به انها کمک کردم اما زمانی که بالا رسیدیم به سرعت من ویک نفر پشت یک هلیکوپتر نشستیم ولی یکی رو شیر گرفت گریه والتماس میکرد نجات م بدین . همینطور دستش تو دستم بود . ولی از ترس نتونستم کمکش کنم تا از زمین بلند شدیم .

 2. زهره

  سلام من خواب ديدم از ترس اينه شوهر عمه ام به من تجاوز نکند فرار ميکنم و به خانه مادربزرگم که فوت شده است رسيدم واز او کمک خواستم ديدم که او خودش سخت مريض است و پشت کمرش زخم داردونميتواند مرا کمک کند لطفا تعبيرش کنيد برام ممنونم ازتون

 3. Arvin

  سلام من تازگیا دیدن در هوا رو میبینم همش از خانوادم پدرم برادرام فرار میکنم همیشه هم تو روستامونم به دمال یکی دیگن منم باهاش فرار میکنم بعد همه میوفتن دماغ من همیشه بخاطر این که میتونم تو هوا بدوام خوشحالم تعبیرش چی میشه

 4. Zahra

  سلام من تازگیا دیدن در هوا رو میبینم همش از خانوادم پدرم برادرام فرار میکنم همیشه هم تو روستامونم به دمال یکی دیگن منم باهاش فرار میکنم بعد همه میوفتن دماغ من همیشه بخاطر این که میتونم تو هوا بدوام خوشحالم تعبیرش چی میشه

 5. Reza

  سلام من خواب دیدم که از دست یه آخوند عربی افراطی که با شمشیر به طرف من حمله می‌کرد فرار میکردم با اسلحه بهش شلیک میکردم ولی نمیمرد آخر سر تونستم از دستش فرار کنم.میشه بگید تعبیر این چیه؟

 6. سما

  سلام خواب دیدم داخل ی صحرا دارم راه میرم بعد کل صحرا تبدیل ب مارهای بزرگ و کوچیک میشع،اسیبی بهم نمیزنن ولی من فرار میکنم،دو تا زن میبینم ک دو نفرو،ی بزرگ و بچع کوچیکو ک مرده بودن،استخوناشونو از قبر در اوردند و دارن جادو و دعا درست میکنن،و دوستام یه آینه جلوم میزارن ک من از آینه فرار میکنم.

  • تعبیر خواب

   با سلام
   خواب شما احتمالا بر این معنی میتواند تعبییر شود که شما دشمنانی دارید که خود شما انها را به خوبی میشناسید و خود را از انها دور نگه میدارید اما انها میخواهند به هر شکلی شما را گرفتار به موضوعی کنند که برای شما خیر نیست.پس اگاه باشید.
   سربلند و پیروز باشید.

 7. بهار

  سلام
  من خواب دیدم از دست چند نفر فرار میکنم که فامیل نزدیک من می‌شود به هر کسی که میخوام بگم بعد میبینم ان هم من را میگیرد و با آنها دست دارد و اونا قصد دارن که به صورت من چیزی بپاشند هر جای هم که میروم آنجا هستن

  • تعبیر خواب

   با سلام
   اینکه در خواب خود به صورتی دیده اید که از کسی فرار می کنید می تواند به این معنا باشد که شما از چیزی ترس دارید که در خواب به این صورت دیده اید و این خود نشانه ای از نرسیدن به ان موضوع استو سعی کنید با ترس هایتان مواجه شوید.
   سربلند و پیروز باشید

 8. Mikasa

  سلام . ببخشید من دیشب خواب دیدم با پسری همسن خودم بودم ، ما توی هتل بودیم من از دستش ناراحت شدم و کیفم رو برداشتم که به هتل دیگری بروم شب را بمانم و فردایش به شهر خودم برگردم . ولی اون پسر همراهم اومد و گفت به یک هتل میرسونتم . همه جا برف اومده بود او منو به سمت جایی برد که خونه هایش کمی متروک بودن ته یه بن بست منو برد و گفت اینجا هتل هست . من ازش دور شدم گفتم یه تله ست ؟ اروم عقب رفتم سمت ماشین دویدم و وسایلم رو برداشتم و توی برف ازش فرار میکردم بعد اون یه چیزی شبیه به سورتمه پیدا کرد و افتاد دنبالم یک نفر هم توی فرار کردن داشت بهم کمک میکرد ، در حال فرار بودم که از خواب پریدم . میشه تعبیرش رو بگید . ممنون میشم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب برای شما ممکن است به تعبیر خواب فرار کردن مربوط نباشد و نشان از ان باشد که شما در ذهن خود به این موضوع فکر می کنید که باید از دیگران دوری بجویید و در خواب خود به اثبات این ادعا پرداخته اید و از این رو تعبیر ان چنان ندارد.
   سربلند و پیروز باشید

 9. Fatemeh

  من این خابو خیلی مییبنم ینی بنحوی خسته شدم از دیدن این خاب تنها فرقی که کرده اینه تا وقتی مجرد بود خاب میدیدم که از دست پدرم فرار میکنم الانم که متاهلم دیشب خاب دیدم از دست همسرم فرار میکنم و کل خاب شبیه هم بوده من با سرعت فرار میکنم از ارتفاع میپرم از تاریکی میرم و همسرمم دنبالم بود من مسیر های سخت رو انتخاب میکنم و خیلی دور میشم ولی اون ی راه میانبر پیدا میکنه و میاد منو میگیره و برمیگردونه به همونجایی که اول بودم
  همیشع فرار میکنم و اخر خاب هم برمیگردم به جای اول
  لطفا بگین تعبیرش چیه خسته شدم واقعا

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر دیدن خواب های تکراری باید بدانید که معمولا دارای تعبیر نیستند و این نوع خواب ها را باید با کمک روان درمانگر برطرف کرد و به دنبال ریشه های درونی ان ها گشن.
   سربلند و پیروز باشید.

 10. امیرحسین صمدی 1381

  در خواب دیدم که من فراری از کشور هستم و به روستایمان که جای دورودرازی است فرار میکنم بعد از مدتی چند نفر از اطرافیان میفهمند که من فراری از کشور هستم و می‌خواهند من را تحویلم دهند که من از دست آنها با الاغ به یک محله فرار میکنم و در آنجا به فرودگاه میروم تا به آلمان بروم اما فهمیدم که در فرودگاه بدنبال من هستند و سریع قاچاقی سوار محل سکونت خدمتکاران هواپیمایی به مقصد ژاپن میشوم. تعبیر خواب چیست؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر این خواب باید بدانید که ممکن است به این تعبیر باشد که دیدن فرار کردن از کشور در خواب می تواند به معنای ترسی از مواجهه با شرایط خودتان باشد که برای شما نشانگر سستی در کارهایتان می تواند باشد.
   سربلند و پیروز باشید.

 11. Haniyeh

  خواب دیدم انگار تو ی دنیا عروسکا بودم یه کارخونه بود چند تا از بچه ها از سر فضولی رفتیم توش بعد دنبال هر کدوممون یه حشره بزرگ راه می افتاد که گه به طرف خونه خودمون نمی رفتیم گازمون میگرفت بعد که میرسیدیم سمت خونمون ولمون میکرد بعد اون ماجرا دوباره رفتیم تو همون کارخونه یه شیر آب بود بازش کردیم ازش آب اومد بیرون بعدش یه چیز سیاه مایه انگار صاحب کار خونه که مرده بود یه چیزی گفت ولی متوجه نشدم
  بعد اون قضیه تو خواب تشنم شد رفتم تو یه مغازه ولی همش ۱۰۰۰ تومن داشتم داداشم اومد گفتم تشنمه گف پول داری گفتم ۱۰۰۰ تومن گفت خوب بده واس خودش آب پرتقال گرفت من اندازه پولم یخ مک میشه تعبیرشو بگید

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب برای قسمت تعبیر خواب فرار کردن نیست و باید بدانید که ممکن است به معنای دیگری باشد و از طرفی هم گرفتن چیزی از مرده برای بیننده ی خواب خیر است از این رو کلیت این خواب می تواند خیر باشد.
   سربلند و پیروز باشید

 12. zahra

  خواب دیدم ک رفتم سوپری ک خرید کنم یهو یسری آدم میان ک من و بکشن ی مردی ک قیافش مشخص نبود بااسب میادومنونجات میده تعبیرش چیه⁉️

  • یاسین صداقت

   با سلام
   از انجایی که دیدن این نوع خواب ها بسیار رایج است بیشتر به اضغاث احلام می ماند و ممکن است دارای تعبیر نباشد.
   سربلند و پیروز باشید

 13. حسام

  خواب میبینم از دست یه نفر که صورتشو پوشونده همراه با یه چاقو تو دستش فرار میکنم،تعبیرش چی میتونه باشه

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب فرار کردن همانگونه که در بالا هم خوانده اید به این صورت آمده است که نشان از عدم روبرویی می تواند باشد و به همین دلیل در این خواب می توان به اینصورت اشاره کرد که ممکن است به این تعبیر باشد که شما از حقیقتی در زندگی خود ممکن است فرار کنید که باید دیر یا زود با ان روبرو شوید.
   سربلند و پیروز باشید

 14. امین

  کشتن چندین گرگ در جنگل در نیمه شب و فرار کردن بعد از این کار چه تعبیری داره ؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب کشتن گرگ آمده است که برای بیننده ی خواب خیر است و نشان از ان دارد که در واقعیت ممکن است دشمنانی را از بین ببرد و از اطراف خود دور کند.
   سربلند و پیروز باشید.

 15. حسین

  سلام من خواب دیدم که از روی زمین به آسمان میتونم بپرم و پرواز کنم و هرجایی که دلم بخواهد برم روی پشت بام ها روی دیوارهای خونه مردم خیلی تند و سریع هرجایی بخوام میپرم و خودمم موقع پایین آمدن میترسیدم ولی بازم میامدم پایین هیچ اتفاقی برام نمیوفتاد پاهامم سالم بودن فقط گاهی وقتها یه موجود ترسناک که نمیدونم چی بود هی در تعغیبم بود و من از دستش فرار میکردم آیاتعبیرش چیه لطفن بهم بگین چون من خواب رو بارها و بارها دیدم ..

  • یاسین صداقت

   با سلام
   دیدن پرواز کردن در خواب بسیار رایج است و از طرفی هم ممکن است به این معنا و تعبیر باشد که در اینده برای شما موقعیتی ایجاد شود که به واسطه ی ان ترقی کنید اما باید به نسبت اطرافیان خود بسیار اگاه باشید.
   سربلند و پیروز باشید

 16. Nazanin

  خواب دیدم از کسی که چهره اش معلوم نبود دارم فرار میکنم همراه دو برادرم ولی بی هیچ سر و صدایی و تو اون خونه مار پیچ هیچ راه فراری نبود ممنون میشم تعبیرشو بگید

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعابیر خواب برای این خواب امده است که نشان از ان می تواند باشد که برای شما سرور و شادی در راه است و از این رو نباید نگران باشید.
   سربلند و پیروز باشید

 17. کیانا

  سلام وقت بخیر
  من دارم طلاق میگیرم خواب دیدم تو خونه همسرم هستم و همسرم یه کدوی بزرگ رو میخواست برش بده و بهم تعارف میکرد ازش بخورم، یه مهمونی بزرگ تو خونه بود و من از فرصت شلوغی استفاده کردم و رفتم تو اتاقم که وسایلمو جمع کنم و پنهانی برم.خیلی سریع شروع کردم به جمع کردن یه ریسه خیلی بلند از لامپ‌روشن سفید و همچنین لامپ های رنگی متصل بهم که برای جشنها آویزون میکنن، چند تا بطری نوشابه بزرگ هم تو یه کیسه جدا گذاشتم و یه رول خیلی بزرگ کاغذ الگوی خیاطی تو یه کیسه دیگه جمع کردم، کلیدهای خونه رو روی کمد دیدم اولش خواستم برشون دارم ولی بعد پشیمون شدم گفتم شوهرم میفهمه برشون داشتم خواستم برم یه دفعه خانواده شوهرم‌در اتاق روباز کردن دنبال من میگشتن. یه پسر جوون چراغ اتاق رو خاموش کرد که اونا منو نبینن میخواست بهم کمک کنه بهم گفت از در اتاق که به حیاط باز میشه برم منم با وسایلی که جمع کرده بودم فرار کردم.شروع کردم به دویدن که هوا روشن شد. داشتم با خوشحالی به سمت در خروجی میدویدم یه ماشین با راننده منتظرم بود. یکدفعه کاغذها از دستم افتادن میخواستم برگردم برشون دارم که یکی از دوستام اونجا بود و بهم گفت یه خانمی الان واست میارتشون تو برو. چون چند نفر پشت سرم دنبالم میکردن. به ماشین که رسیدم کاغذهام دستم رسیدن.به راننده گفتم زود باش راه بیوفت کمی مکث کرد اما راه افتاد و حس کردم نجات پیدا کردم.ممنون میشم تعبیرش کنین

  • یاسین صداقت

   با سلام
   خواب شما از احوالات حال حاضر شما حکایت میکند که چون در حال جدا شدن هستید نشان بر این است که روحتان از وضعیت جدا شدن خوشحال و خورسند است و اما در این بین شما با مشکلات کوچکی مواجهه خواهید شد که افرادی به شما کمک خواهند کرد که ان را رفع و حل کنید و در اینده راه روشنی در انتظار شما است . که از تجربه های شما در زندگی گذشته نشات خواهد گرفت . سربلند و پیروز باشید .
   سربلند و پیروز باشید .

 18. علیرضا حقیقی

  فرار از یک مرد در خانه خود تعبیر خواب چه می شود

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعیبیر این خواب باید عرض کنم که احتمالا به این معنا باشد که در تعبیر خواب فرار کردن آمده است که به معنای ان است که ناخوداگاه شما از مقابله با موضوعی سر باز می زند که این خود دلیل فرار است و از این رو باید ان موضوع را بیابید.
   سربلندو پیروز باشید

 19. مهدی

  با سلام
  من خواب دیدم تو روستامون بودم بعد یه چند مدتی هست به خاطر مسائل خانوادگی با عشقم کات کردم و تو اونجا داشتم میدیدمش ک تا اون منو دید شروع کردم فرار کردم و اونم هی میگفت وایسا بعد به یه کوچه رسیدیم حس کردم ک داره گریه میکنه و یه قطره از اشکش ریخت رو چشم من بعدشم ک بیدار شدم
  ممنون میشم تعبیرشو بهم بگبن خیلی برام مهمه هرچی دنبالش گشتم پیدا نکردم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   باتوجه به خوابی که دیده اید و وقایعی که برای شما رخ داده است این خواب نمی تواند دارای تعبیر باشد و از این رو نباید نگران آن باشید و بدانید که دیدن این خواب ممکن است به علت جریانات اخیر شما باشد.
   سربلند و پیروز باشید

 20. مجتبی

  با شخص میت تو زندان بزرگ و تاریک و پر حشرات بودم و بهم گفت چرا خانوادمون نمیان ملاقاتمون بعد ی مرد بزرگ دنبالمون کرد بس ک دوییدیم خسته شدیم و بهم گفت بزار تو کمد بریم و رفتیم و اون هم رفت

 21. شاهین برزوپور

  با سلام ،در عالم خواب داشتم میرفتم پشت ساختمانی بجهت دستشویی که دم مار بزرگی رو دیدم،ویکی از همکاران سابقم(مرد) که با تعجب ازش پرسیدم چگونه باوجود این مار اینجا قضای حاجت میکنه که دیدم مار بطرف من برگشت و با جیغ فرار کردم.،رنگشم به رنگ خاک بود.تعبیرش چیست؟

 22. آرزو

  من صدای خیلی خطرناک سیل را میشنوم که از کوه در حال جاری شدن است و نزدیکم خیلی در یایی
  آب پاک و صاف نیز روان است اما من نام خدا را یاد کرده و فرار میکنم آب سیلاب نیز پاک و صاف است اما صدا دار

 23. آرزو

  من صدای خیلی خطرناک سیل را میشنوم که از کوه در حال جاری شدن است و نزدیکم خیلی در یایی آب پاک و صاف نیز روان است اما من نام خدا را یاد کرده و فرار میکنم آب سیلاب نیز پاک و صاف است اما صدا دار

 24. نیایش

  خواب دیدم باخواهرم وچندنفردیگرفرارمیکنیم ازدست آدمهای بداون آدمهاخیلی بدهستن وقصدکشتن مارا دارند اما مامیتوانیم بازرنگی ازدست شان نجات پیداکنیم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعابیر خواب برای این خواب آمده است که به این تعبیر می تواند باشد که شما به علت شخصیتی که ممکن است آن را خیلی پخته نکرده اید در جایی برایتان مشکلی رخ دهد و از این رو باید بر روی خودتان بسیار کار کنید.
   سربلند و پیروز باشید.

 25. M

  من خواب مردی که دوسش دارم را دیدم و از ان دارم فرار میکنم بدون گریه

 26. سوگند

  سلام تعبیر خواب فرار از دزد چی میشه

 27. سیدمعصومه رضایی

  فرارازدست چندمردشمشیربدست.درشبهای متعدد

نظر خود را بیان کنید