تعبیر خواب فرار کردن

دیدن فرار کردن در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن فرار کردن در خواب چیست؟

فرار کردن

تعابیری که معبرین کهن و اسلامی برای فرار کردن و گریختن بیان کرده‌اند نشانه رهایی و خلاصی از مشکلات و مسائل پیش روست اما اگر بخواهیم با استفاده از تعابیر جدید فرار کردن در خواب را تفسیر کنیم می‌توان این گونه بیان کرد که فرار کردن اشاره به عدم روبرو شدن با مسائل را دارد.

در کتاب فرهنگ تفسیر رویا نوشته تونی کریسپ آمده است:

فرار: یافتن راهی برای فراتر رفتن از محدودیت‌هایی که شاید به دلیل ترس یا اضطراب یا درد و رنج ایام گذشته ایجاد شده باشد. ما اغلب برای دوری از احساسات سخت و ناخوشایند از آن فرار می‌کنیم. این فرار مثلا با خواندن رمانی مهیج و سرگرم کننده انجام می‌گیرد زیرا رمان توجه ما را از افسردگی یا احساس تنهایی به سمت خود جلب می‌کند. هر چند که مشکل بر سر جای خود باقی می‌ماند.

اگر چیزی از ما می‌گریخت: ادراک، عاطفه یا فرصتی که از آگاهی ما دور می‌شود و به تدریج فراموش می‌شود.

تعبیر خواب فرار کردن (گریختن)

محمدبن سیرین گوید: گریختن درخواب نشانه رستگاری است و برخی از معبرین گویند دلیل که بر دشمن ظفر یابد، زیرا که موسی درخواب دید به فرعون می‌گریخت بعد از شر فرعون رستگاری یافت و بر وی ظفر یافت.

جابرمغربی گوید: اگر دید مردان از زنان فرار می‌کردند، نشانه ترس بسیار زیاد بیننده خواب است.

حضرت امام جعفر صادق فرماید:

 • فرار کردن در خواب اگر بدون فریاد و زاری باشد، دلیل شادی و سرور است.
 • اگر با زاری همراه باشد نشانگر مصیبت است.

بیتون می‌گوید:

 • فرار كردن در خواب، بیانگر موفقیت در انجام كارها مى‏باشد.
 • اگر خواب ببینید كه از صحنه‏ تصادفى فرار می‌كنید، نشانه‏ آن است كه باید منتظر پیشامدى غیر منتظره باشید.

اچ میلر می‌گوید: اگر خواب ببینید به شخصى كه در حال فرار است كمك می‌كنید، نشانه‏ آن است كه باید بیشتر مراقب خود باشید.

تعبیر خواب فرار از موجودات

فرار از سگ

موجودی که از برابر آن می‌گریزید، نشان دهنده نقطه ضعفی است که در برابر مسائل از خود نشان می‌دهید. برای مثال، سگ حیوانی است که احساس ترس را خیلی خوب در طرف مقابل تشخیص می‌دهد و به اصطلاح ترس را بو می‌کشد. بنابراین، زمانی که از برابر سگ فرار می‌کنید، یعنی ترس و اضطراب هنگام روبرو شدن با مشکلات سراغتان می‌آید و برای حل مسائلتان باید بر ترس‌هایتان چیره شوید.

فرار از گرگ

گرگ درنده است و هنگام حمله به گله گوسفندان آن‌ها را متفرق و شکار می‌کند. بنابراین، نشان می‌دهد هنگامی که مسائل سر دشواری می‌گذارند، از خود انفعال نشان می‌دهید که باید در این مواقع استواری کنید و همتتان را افزون نمایید.

فرار از انسان

انسان معانی متفاوتی دارد. بسته به این که جنسیتش چیست و چه حالت و فیزیکی دارد تعابیر متفاوتی را می‌توان بیان کرد. برای مثال اگر افرادی وحشی دنبالتان کردند، یعنی شخصیتی تعلیم نیافته دارید که باید با تربیت و آموزش قابلیت‌هایتان را توسعه دهید.

☺ تعبیر خواب «فرار کردن» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «فرار کردن» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.


❖ به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام لینکدین
℁ تعبیر خواب بر اساس الفبا

17 دیدگاه

 1. Nazanin

  خواب دیدم از کسی که چهره اش معلوم نبود دارم فرار میکنم همراه دو برادرم ولی بی هیچ سر و صدایی و تو اون خونه مار پیچ هیچ راه فراری نبود ممنون میشم تعبیرشو بگید

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعابیر خواب برای این خواب امده است که نشان از ان می تواند باشد که برای شما سرور و شادی در راه است و از این رو نباید نگران باشید.
   سربلند و پیروز باشید

 2. کیانا

  سلام وقت بخیر
  من دارم طلاق میگیرم خواب دیدم تو خونه همسرم هستم و همسرم یه کدوی بزرگ رو میخواست برش بده و بهم تعارف میکرد ازش بخورم، یه مهمونی بزرگ تو خونه بود و من از فرصت شلوغی استفاده کردم و رفتم تو اتاقم که وسایلمو جمع کنم و پنهانی برم.خیلی سریع شروع کردم به جمع کردن یه ریسه خیلی بلند از لامپ‌روشن سفید و همچنین لامپ های رنگی متصل بهم که برای جشنها آویزون میکنن، چند تا بطری نوشابه بزرگ هم تو یه کیسه جدا گذاشتم و یه رول خیلی بزرگ کاغذ الگوی خیاطی تو یه کیسه دیگه جمع کردم، کلیدهای خونه رو روی کمد دیدم اولش خواستم برشون دارم ولی بعد پشیمون شدم گفتم شوهرم میفهمه برشون داشتم خواستم برم یه دفعه خانواده شوهرم‌در اتاق روباز کردن دنبال من میگشتن. یه پسر جوون چراغ اتاق رو خاموش کرد که اونا منو نبینن میخواست بهم کمک کنه بهم گفت از در اتاق که به حیاط باز میشه برم منم با وسایلی که جمع کرده بودم فرار کردم.شروع کردم به دویدن که هوا روشن شد. داشتم با خوشحالی به سمت در خروجی میدویدم یه ماشین با راننده منتظرم بود. یکدفعه کاغذها از دستم افتادن میخواستم برگردم برشون دارم که یکی از دوستام اونجا بود و بهم گفت یه خانمی الان واست میارتشون تو برو. چون چند نفر پشت سرم دنبالم میکردن. به ماشین که رسیدم کاغذهام دستم رسیدن.به راننده گفتم زود باش راه بیوفت کمی مکث کرد اما راه افتاد و حس کردم نجات پیدا کردم.ممنون میشم تعبیرش کنین

  • یاسین صداقت

   با سلام
   خواب شما از احوالات حال حاضر شما حکایت میکند که چون در حال جدا شدن هستید نشان بر این است که روحتان از وضعیت جدا شدن خوشحال و خورسند است و اما در این بین شما با مشکلات کوچکی مواجهه خواهید شد که افرادی به شما کمک خواهند کرد که ان را رفع و حل کنید و در اینده راه روشنی در انتظار شما است . که از تجربه های شما در زندگی گذشته نشات خواهد گرفت . سربلند و پیروز باشید .
   سربلند و پیروز باشید .

 3. علیرضا حقیقی

  فرار از یک مرد در خانه خود تعبیر خواب چه می شود

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعیبیر این خواب باید عرض کنم که احتمالا به این معنا باشد که در تعبیر خواب فرار کردن آمده است که به معنای ان است که ناخوداگاه شما از مقابله با موضوعی سر باز می زند که این خود دلیل فرار است و از این رو باید ان موضوع را بیابید.
   سربلندو پیروز باشید

 4. مهدی

  با سلام
  من خواب دیدم تو روستامون بودم بعد یه چند مدتی هست به خاطر مسائل خانوادگی با عشقم کات کردم و تو اونجا داشتم میدیدمش ک تا اون منو دید شروع کردم فرار کردم و اونم هی میگفت وایسا بعد به یه کوچه رسیدیم حس کردم ک داره گریه میکنه و یه قطره از اشکش ریخت رو چشم من بعدشم ک بیدار شدم
  ممنون میشم تعبیرشو بهم بگبن خیلی برام مهمه هرچی دنبالش گشتم پیدا نکردم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   باتوجه به خوابی که دیده اید و وقایعی که برای شما رخ داده است این خواب نمی تواند دارای تعبیر باشد و از این رو نباید نگران آن باشید و بدانید که دیدن این خواب ممکن است به علت جریانات اخیر شما باشد.
   سربلند و پیروز باشید

 5. مجتبی

  با شخص میت تو زندان بزرگ و تاریک و پر حشرات بودم و بهم گفت چرا خانوادمون نمیان ملاقاتمون بعد ی مرد بزرگ دنبالمون کرد بس ک دوییدیم خسته شدیم و بهم گفت بزار تو کمد بریم و رفتیم و اون هم رفت

 6. شاهین برزوپور

  با سلام ،در عالم خواب داشتم میرفتم پشت ساختمانی بجهت دستشویی که دم مار بزرگی رو دیدم،ویکی از همکاران سابقم(مرد) که با تعجب ازش پرسیدم چگونه باوجود این مار اینجا قضای حاجت میکنه که دیدم مار بطرف من برگشت و با جیغ فرار کردم.،رنگشم به رنگ خاک بود.تعبیرش چیست؟

 7. آرزو

  من صدای خیلی خطرناک سیل را میشنوم که از کوه در حال جاری شدن است و نزدیکم خیلی در یایی
  آب پاک و صاف نیز روان است اما من نام خدا را یاد کرده و فرار میکنم آب سیلاب نیز پاک و صاف است اما صدا دار

 8. آرزو

  من صدای خیلی خطرناک سیل را میشنوم که از کوه در حال جاری شدن است و نزدیکم خیلی در یایی آب پاک و صاف نیز روان است اما من نام خدا را یاد کرده و فرار میکنم آب سیلاب نیز پاک و صاف است اما صدا دار

 9. نیایش

  خواب دیدم باخواهرم وچندنفردیگرفرارمیکنیم ازدست آدمهای بداون آدمهاخیلی بدهستن وقصدکشتن مارا دارند اما مامیتوانیم بازرنگی ازدست شان نجات پیداکنیم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعابیر خواب برای این خواب آمده است که به این تعبیر می تواند باشد که شما به علت شخصیتی که ممکن است آن را خیلی پخته نکرده اید در جایی برایتان مشکلی رخ دهد و از این رو باید بر روی خودتان بسیار کار کنید.
   سربلند و پیروز باشید.

 10. M

  من خواب مردی که دوسش دارم را دیدم و از ان دارم فرار میکنم بدون گریه

 11. سوگند

  سلام تعبیر خواب فرار از دزد چی میشه

 12. سیدمعصومه رضایی

  فرارازدست چندمردشمشیربدست.درشبهای متعدد

نظر خود را بیان کنید