تعبیر خواب ابر

دیدن ابر در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن ابر در خواب چیست؟

تعبیر خواب ابر سفید در آسمان

معبران اسلامی ابر را به علما و دانشمندان تعبیر کرده اند و بدست آوردن ابر در خواب تجسمی است از آرزوی آمیزش و آشنایی و نشستن و برخاستن با اهل علم یا یکی از آن طبقه مردم که ذکرشان رفت و یا تحصیل آن چه فاقد آن هستیم و زمان رسیدن به آن نیز سپری شده است.

اگر بیننده خواب ببیند که تکه ای از ابر را گرفت و خورد یا در سینه و لباس خویش پنهان کرد، یا از فهم و دانش بهره مند می شود و یا مالی بدست می آورد که بزرگی سبب تحصیل آن می شود.

از دانیال نبی نقل است که دیدن ابر در خواب به شش گونه امکان پذیر است. ابر سفید، سیاه، زرد، سرخ و ابر بارنده و ابر خشک ، یعنی ابری که باران ندارد.

اگر بیننده خواب خود را زیر ابر سفید بارنده ببیند بسیار خوب است و خبردهنده خیر و برکت است یا علم و دانش فرا می گیرد.

ابر زرد بیماری است و بعضی معبران نوشته اند که بیننده خواب زنی می گیرد که آن زن به او رنج و بلا می رساند و چنان چه ازدواج کرده باشد از سوی زنی به او زیان می رسد.

ابر سرخ مصیبت و بلا است.

ابر سبز خرمی و بزرگی و امارت و فرمانروائی است.

ابر سیاه نیکو نیست و نشانه خشم الهی و تندی سرنوشت است.

ابر با برق تنها عذاب است و ابر با رعد بیم و هراس می تواند باشد. چنان چه دیدید ابری از جانب دریا به سوی شما آمد غنیمتی است که نصیب شما می شود و از جایی سود می برید که انتظارش را ندارید.

ابری که باران ندارد خوب نیست بخصوص اگر ابر تاریک و گسترده باشد.

☺ تعبیر خواب «ابر» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «ابر» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.


46 دیدگاه

 1. معصومه

  سلام من خواب دیدم که حیاط خونه پدرم نشستم و آسمان بسیار آبی و زیباست..پر است از ابرهای سفید یکی از ابرها مقابل من میآید وتکه ای از خودش را در دست من میگذارد ،ودختر بچه های کوچک هم روی ابرها بازی میکنند..
  ممنون میشم تعبیر کنین

  • تعبیر خواب

   با سلام
   خوابی بسیار خیر است و این نشان از ان است که شما چیزی را ممکن است در اینده به دست اورید که خیر است و برای شما یا ماالی است و یا جایگاهی نیکو.
   سربلند و پیروز باشید

 2. سحر

  سلام من خاب دیدم چند تا دختر روی ابرها بپر بپر میکنند و شوهرم به جمع اونا اضافه میشه و نمی‌دونم چرا با یکی از دخترا عقد می‌کنند
  میشه بگین تعبیرش چی میشه خیلی استرس دارم

  • تعبیر خواب

   با سلام
   این خواب بر اساس تعابیر خواب خیر است ونشان از بالارفتن سطح سواد همسر شما می تواند باشد و از این رو از بابت ان نگران نباشید.
   سربلند و پیروز باشید

 3. زهرا

  باسلام،خوابی نسبتا طولانی دیدم،از دور بیابانی که نزدیک شهر بود رو از پنجره تماشا میکردم که ابرزیبایی بالای اون بود که ناگهان تکه ای ابر به پایین امد و من هم با عجله از دوتا دوستانم خواستم که بامن به اون منطقه بیان و من ابرو از نزدیک ببینم و لمسش کنم،راه خیلی طولانی شد و بالاخره بهش رسیدیم من رفتم سمت ابر که دیدم روی سنگی نسبتا بزرگ تقریبا اندازه سنگ قبر بود ابعادش، نوشته شده بود فاطمه الزهرا و من زیر لب زمزمه میکردم یا فاطمه الزهرا و اشک می ریختم ناخوداگاه،یه اتفاق دیگه هم افتاد و شاهد مرگی از نزدبکانم بودم اما درست یادم نمیاد، نمیدونم چه اتفاقی افتاد که متوجه شدم تکه ابر به نزدیکی خونمون اومده و من پیش خودم گفتم این همه راهو طی کردم ولی الان ابره اومده روبروی خونمون که یه زمین خالیه، وقتی رسیدم ابر روبروی خونه بود و اومد در خونمون و متاسفانه ادامش درست یادم نیست‍♀️خوشحال میشم منو در تعبیرش راهنمایی کنین

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب ابر آمده است که اگر ابر سفید باشد نیک است و نشان بر غنیمت استه به دست می آوردید و اگر سیا باشد نشان بر غم است و فوت فرد در خواب نشان بر طول عمر بیننده و آن فرد است.
   سربلند و پیروز باشید.

 4. پری

  سلام و احترامات خواب دیدم ماه خیلی روشن مثل ماه چهارده تمام دنیا روشنه کرده اطراف ماه ابر سفید هم است لطفا تعبیرش

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب امده است که ماه در خواب های ما اشاره به زنی بسیار نیکو است و ابر هم نشان از دانش می تواند باشدو در تعبیر این خواب برای شما می توان گفت که به این تعبیر خواهد بود که شما در اینده ای نه چندان دور ممکن است با همچنین شخصی اشنا شوید.
   سربلند و پیروز باشید

 5. مارال

  سلام من خواب دیدم روی ابر اسم شخصی هس ک تو آسمون آبی دیدم ممنون میشم بگین چ تعبیری داره

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما نشان بر اگر بیننده خواب خود را زیر ابر سفید بارنده ببیند بسیار خوب است و خبردهنده خیر و برکت است یا علم و دانش فرا می گیرد. و اسم بر ابر نشان بر آرزو است و رویاا و نشانده هنده آن است که آن اسم که اگر شخصی از از نزدیکان شما برای شما بسیار مهم است.
   سربلند و پیروز باشید.

 6. زهرا

  من خواب دیدم دارم ب اسمونی نگاه میکنم ک ابیه و پر از تکه های خوشگل ابر سفید هستش

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر این خواب برای شما بسیار خیر است و نشان از ان می تواند داشته باشد که شما در اینده ی نزدیک به علمی دست خواهید یافت که سبب پیشرفت شما خواهد شد و از این رو باید بسیار نسبت به فرصت هایی که کسب می کنید دقیق باشید.
   سربلند و پیروز باشید

 7. حلما

  من از دیشب دوبار یه خوابی دیدم شبیه به هم تقریبن.خوابی که بعداز اذان صبح دیدم ریزش برف بود اما وقتی دست زدم متوجه شدم ابر است.

  ابی بود اما گرم که خودمم تعجب کردم.خواب ظهرمم ابرهایی بود که توسقف خونمون در حرکت بودند و شبیه دست بودندوخداحافظی میکردند وبامن صحبت میکردندو خندون بودنداما مصل ابر صبح خشک بودند اماسفید.پراکنده و زیادکه یکی ازابرها اونارو حرکت میداد که من میگفتم به دخترم اون فرشتست.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعابیر خواب ابر امده است که به این معنا میتواند باشد که مربوط به علم است.
   و در خواب شما ممکن است به این شکل تعبیر یابد که در اینده برای شما و یا فرزندتان مصاحبتی با شخصی فراهم خواهد شد که علمی را به شما خواهد اموخت.
   سربلند و پیروز باشید

 8. علی پور

  با سلام
  خواب دیدم که بروی ابر آبی رنگ که در آسمان در حال حرکت بود نشسته ام و بعد از خواب بیدار شدم.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما نشان بر نیکی دارد و اینکه به گفته معبران غربی بر این معنی است شما دارای ارزو و رویاهای بزرگی هستید که دلتان میخواهد به انها برسید و برایخودتان اهدافی دارید که این خواب نشان از رسیدن شما به اهدافتان است که قطعا با تلاش به ثمر خواهد نشست .
   سربلند و پیروز باشید .

 9. کیمیاگر

  من خواب دیدم که یک نفر که به صورت نامرئی بود دستمو گرفت و برد به آسمون.بعد ابرهای تیره کنار رفتن و آسمان آبی و بدون ابر و نورانی شد بعدش بسم الله الرحمن الرحیم به صورت خیلی نورانی در آسمان ظاهر شد.بعدش چندتا فرشته دورو برم وایسادن و با دستاشون منو به سمت اون بسم الله راهنمایی کردن.بعدش از خواب پریدم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   بسیار بسیار خوابی خیر است و جز نیکی ئ خیر تعبیر دیگری ندارد و به این معنا خواهد بود که شما به واسطه ی شخصی که ممکن است ایشان را نشناسید به خیری بی پایان و غیر دنیوی خواهید رسید که مقبول ذات حق نیز هست. خوشا به سعادتتان که همچون خوابی دیده اید.
   سربنلد و پیروز باشید

 10. علیرضا

  سلام
  من خواب دیدم ابر سفید جلوی پامه اما یادم نیست بر روی ابر قدم زدم یا نه
  در ضمن ابر ها سفید بود

  • یاسین صداقت

   با سلام
   خوابی بسیار خیر و نیکو استو بدین تعبیر میتواند باشد که شما به علم و اگاهی هرچه بیشتر دسترسی دارید و هر لحظه میتوانید بدان دست پیدا کنید و این خواب بیشتر به عنوان اگاهی برای شما امده است.
   سربلند و پیروز باشید

 11. رها

  خواب دیدم که ابری بزرگ به شکل انسان از اسمان به سمت من وبرادرم میاید و از تن خود یک تیکه ابر میدهد برادرم ان را برمیگرداند میگوید نا این را نمیخواهیم بعد از نفسش یک ابر به شکل نوزاد میدهد من ان را میگیرم بالا و پایین میاندازم میبنم که نوزاد پسر است چون یکی از همسایه های ما بچه دار نمیشود میگویم این بچه که اسمش امیر عباس است مال همسایع ما است
  لطفا تعبیرشو بگین ممنون

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر دین گراز در خواب به معنای پولی است که به دست شما خواهد رسید و ام منبع این پول و حلال و حرام بودن ان در خواب هم بسیار مشخص است و به معنای ناصواب بودن ان است و باید بسیار هشیار باشید که به احتمال زیاد در اینده ای نزدیک این اتفاق می افتد و شما باید خود را از انچه که ناپسند است حفظ کنید.افرادی هم که در خواب به همراه شما بوده اند از طرفی متوانند شریکان شما در این کار باشند و یا اینکه فقط اسامی آنها چیزی برای اگاهی بیشتر شما داشته باشد.
   سربلند و پیروز باشید

 12. فرشته

  سلام من خواب دیدم جلسه قرآن رقتم و میخواستم قرآن بخونم ولی جایی رو که انتخاب شد بخونم پیدا نمی کنم بعد دیدم ابر های سیاه کم کم آسمون رو فرا می گیره . خواستم اگر امکان داره این خواب رو برام تعبیرش کنید

  • Melik

   سلام
   من خواب دیدم که زنی به من میگه بگو یا فاطمه زهرا لطفاً جواب بدید.

   • یاسین صداقت

    با سلام
    تعبیر خواب شما نشان بر حاجتی دارد که بر دل دارید و اینکه برای روا شدن حاجت تان فاطمه زهرا را به واسطه با خدایتان قرار دهید و اینکه نماز حاجات حضرت فاطمه را هم به جا بیاورید که به مراد دل برسید انشاللهه.
    سربلند و پیروز باشید.

 13. ترنم

  خواب دیدم در راه رفتن به مشهدبودیم ودر حال خوردن ساندویچ که همسرم از یک راه کوتاه بیابانی رفت تا به جاده برسد درهمان جا هوا کمی گردوخاکی شد ومن دراسمان ابرهارابه شکل ۴ اتشفشان دیدم وبه همسرم گفتم اینها اشتفشان اسمانی است که ماچراغ ماشین را روشن کردیم وبه جاده رسیدیم بعدازخواب پریدم

 14. ترنم

  خواب دیدم در راه رفتن به مشهدبودیم ودر حال خوردن ساندویچ که همسرم از یک راه کوتاه بیابانی رفت تا به جاده برسد درهمان جا هوا کمی گردوخاکی شد ومن دراسمان ابرهارابه شکل ۴ اتشفشان دیدم وبه همسرم گفتم اینها اشتفشان اسمانی است که ماچراغ ماشین را روشن کردیم وبه جاده رسیدیم

 15. افسانه

  خواب دیدم از حموم اومدم حوله ی حموم پوشیدم تن پوشا رفتم روی پله سکوی حیاط خلوتمون نشستم به آسمون خیره شدم
  یهو پسر خالم ازدواج کرده اس.. اومد پشت من رو پله نشست و باهام حرف زد آرومم کنه من ۲۴سالمه شوهرم فوت کرده و خیلی ناراحت بودم تو خواب …یهو دیدم تو آسمون یه تیکه ابر شبیه اسبِ سفید شد اونقد شادو خندون اومد تقریبا خیلی پایین رو حیاط خونمون جلوی ما عشوه میرفت میخندید
  من خیلی شُکه شدم به پسر خالم با خوشحالی گفتم واای اسب سفید آرزوهاست آرزو کن الان میره …. گفت آره میدونم ..تو آرزو کن
  هر چی فک کردم آرزویی به ذهنم نرسید گفتم خدایا خودت که از دلم خبر دادی خودت مراقبم باش و هر چی خوبه واسم رقم بزن بعد یهو غیب شد

 16. ش

  خواب دیدم در سمت شرق آسمان ابر داره پلی ابرها به عمدتا به شکل گربه هست به شکل حیوانات دیگر هم بود اما بیشتر گربه بود. هوابارونی بود و خورشید پشت ابرها قابل رویت نبود. تعبیرش لطفا؟؟

 17. ناشناس

  من خواب دیدم هوا کمی تاریک شده بود رنگ آسمون آبی خوش رنگی بود بعد من کنار مامانم ایستاده بودم توی آسمون اسمم رو با ابر توی آسمون دیدم

 18. محدیث

  سلام خوب است
  بهتر هم میتواند باشد

 19. محدیث

  سلام خوب است

 20. تيدا

  من خواب ديدم از پنجره ي هال بيرونو نگا ميكردم كه اسمون خيلي ابي و قشنگ بود بعد ابر اسمون به شكل پروانه بود خيلي خوشكل بود جوريكه تو خواب ميخواستم ازش عكس بگيرم وقتي خواستم برم گوشيمو بيارم ديدم شكل ابر پروانه ناپديد شده كلا بعد به شكل كبوتر دراومد يه كبوتر خيليي زيبا و موفق شدم ازش عكس بگيرم

 21. ایسنا

  سلام .
  خواهرزاده من خواب پسری خردسال است . خواب دیده که من در حیاط میوه از درخت چیده ام و به ایشان دادم و خورده. به گفته خودش آناناس . سپس آمده در منزل .مادرم که یکماه است به رحمت خدا رفته در آشپزخانه نشسته مشغول کار بوده . برگشته در حیاط دوباره من بهش انبه داده ام خورده .آمده در منزل اخبار اعلام هواشناسی مبنی بارندگی داشته .می رود در حیاط ابر سیاهی مشاهده می کند و بیدار میشود ….

 22. الهه

  سلام مادر من خواب دیده بود که من روی ابرها راه میرم و ابرها رو بهم وصل میکردم بعد مادرم همش نگران بود که نیافتم میخواستم ببینم تعبیرش چی میتونه‌باشه‌در
  من یه دختر سی ساله مجرد هستم

 23. عزل

  من در خواب یه ابر سیاه دیدم که اینقدر نزیک خونمون بود که ازش یه تیکه کندم البته باران هم میبارید

  • سینا

   سلام
   من خواب دیدم ابر سیاه ب یکباره همه جا رو گرفت و توی خونه فردی که فوت شده بود و خودش تو خونه بود ریخت

 24. احمد

  خواب دیدم دارز کشیدم که تکه ابر سفید بر صورتم نشست و صورتم و خیس آب کرد
  ممنون میشم تعبیرش و بگین

 25. مسعود

  روی ابر خوابیده بودم

 26. Mahsa

  سلام ساعت ۶ صبح خواب دیدم از خیابان عبور میکردم که ناگهان ابرهای آسمان کم کم از سمت راست داشت تیره و به رنگ مشکی میشد و برق میزد ولی هیچ کس آسیبی ندید فقط هوا شکل بدی داشت و مردم پناه می آوردن به هرجا . میشه تعبیرشو بگید ؟؟

 27. Mahsa

  با سلام ساعت ۶ صبح خواب دیدم از خیابان عبور میکردم که ناگهان ابرهای آسمان کم کم از سمت راست داشت تیره و به رنگ مشکی میشد و برق میزد ولی هیچ کس آسیبی ندید فقط هوا شکل بدی داشت و مردم پناه می آوردن به هرجا . میشه تعبیرشو بگید ؟؟

 28. زینب

  اگر ممکنه تعبیرش رو بگید. . .

 29. سارا

  در خواب دیدم که یکدفعه وحشت کردم انگار بهم الهام شده بود ی اتفاق بدی میافته که دیدم ابرای تو آسمون که البته دور از من بودن مثل خاک میشن و میریزن پایین لطفا خوابمو تعبیر کنید اگر مقدوره تعبیرش را به ایمیلم ارسال کنید ممنون

  • mohammad

   من خواب ابرسفید که باران نمیبارد

  • mohammad

   خواب ابرسفید که باران نمیبارد
   لطفاً تعبیرش کنید

   • کیا

    خواب دیدم‌تمام روستا بر اثر رعد و برق ویران شد از یه ابر سیاه رعد میزد ولی به اها لی روستا هیچ اسیبی نرسید

نظر خود را بیان کنید