تعبیر خواب برف

دیدن برف در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن برف در خواب چیست؟

تعبیر خواب برف

برف در خواب غم و اندوه است. روزهایی که برف می بارد هوا گرفته ابر و مه غلیظ آسمان را پوشانده آمد و رفت و معاشرت کم می شود و بیشتر مردم اگر سر کار نباشند وقت خود را در خانه و در کنار آتش می گذرانند در این حالت انسان غمگین می شود.

همین حالت در خواب هست با این تفاوت که غمگین هست و آنگاه خواب برف می بیند زمینه غم در روح و ضمیر او وجود دارد و با این زمینه چون می خوابد برف در خواب می بیند.

عموم معبران برف را غم و اندوه و کسالت تعبیر کرده اند و فقط این می ماند که برف را چگونه و کجا ببینیم.

اگر در خواب ببینید جایی برف می بارد که آنجا را نمی شناسید ابن سیرین نوشته برای صاحب آن جا و مکان غمی می رسد ولی این خواب گویای بیم از غم و اندوهی است که نمی دانید عامل آن چیست. اما هست و در روزهای آینده نیز با شما همراه خواهد بود.

اگر ببیند که در تابستان برف جمع می کند بیان کننده یک غنیمت است و غنیمت چیزی است که رایگان و بی زحمت به دست شما برسد. این خواب به بیننده می گوید که سودی از جایی نصیب او می شود که انتظارش را ندارد و اگر در زمستان دیدید که برف پارو می کند و برف را دور می ریزد کسالت و غم و اندوه را از خود می زداید.

بیرون بردن برف از خانه نیز دور کردن غم خانوادگی است. از کرمانی نقل است که برف در سردسیر خیر و برکت است و در گرمسیر غم و اندوه.

همچنین بخوانید: تعبیر دیدن باران

☺ تعبیر خواب «برف» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «برف» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.


44 دیدگاه

 1. ارسلان

  سلام وقتتون بخیر…من خواب دیدم روی کوه داداشم داره با برف بازی میکنه و سر میخوره….متاسفانه بعد از مدتی داداشم تصادف کرد و پاش شکست و بهمون خیلی سخت گذشت

  • تعبیر خواب

   با سلام
   این خواب دقیقا بر اساس تعابیر خواب برای شما تعبیر شده است و نشان از غمی بوده است که به ان دچار خواهید شد که در خواب هم به همین صورت دیده اید.
   سربلند و پیروز باشید

 2. نینا

  سلام من خواب دیدم که هفت ، هشت ساله ام و کلاه شال گردن قرمزی که مادربزرگم برام بافته بود پوشیدم و وسط حیاط خونه ی قبلیشون نشستم و دستم رو زدم زیر چونم و فصل زمستون بود و حیاط هم برف گرفته بود ولی هنوزم داشت میومد من نه خوشحال بودم و نه ناراحت فقط دارم ساکت به برف هوایی که می‌باره نگاه میکنم و اونجا تنها بودم، میشه تعبیرش رو بگین دو سه باره این خواب رو دیدم

  • تعبیر خواب

   با سلام
   این خواب را باید از این جهت نگاه کرد که دارای تعبیر عینی نیست و بیشتر در ناخوداگاه شما رخ داده است که بسیار طبیعی است و در ناخوداگاه ما به دلیل شرایطی که در زندگی روزمره برایمان به وجود می اید پناهی جز کودکی وجود ندارد که در این خواب هم به همین صورت بوده است.
   سربلند و پیروز باشید

 3. زهرا

  سلام. خواب دیدم بارون داره میباره که تبدیل شد به برف .دانه های درشت و زیبایی داشت که همه رفتیم برای تماشا.فکر کنم‌حیاط خودمون بود. دو سه روز برف میبارید . من میخواستم عکس بگیرم و برای کسی بفرستم که اون شخص توی خوابم مسافرت بود. تا اومدم عکس بگیرم‌دیدم تموم‌شده و پدرم داره پارو میکنه و کم کم داشتن آب میشدن

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب برف به گفته معبران به این معنی است که برف در زمستان بهتر از تابستان است و در مناطق سردسیر بهتر از گرمسیر است و اینکه دیدن برف به خواب نشان بر غم است و اینکه پدرتان این غم را دور خواهند کرد نیک است.
   سربلند و پیروز باشید.

 4. محمود

  با سلام
  من خواب دیدم با قطار در حال سفر هستم و مسیری که قطار میرود دارای کوه های پوشیده از برفه و من برا همسفرم که برادرم بود دارم از خوابی تعریف میکنم که توش برف خیلی زیادی اومده در حدی که روی ریل قطارو پوشونده و قطار اونارو کنار میزنه و پیش میره.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب برف آمده است که اگر در فصل تابستان باشد نشان بر غنیمتی دارد که برای فرد بیننده است و خیر است و به شکلی غم و اندوه را هم تعبیر شده است و اما برای شما احتمالا اینگونه است که شما ناراحتی خواهید داشت و اما این ناراحتی تاثیری بر پیشرفتتان نخواهد گذاشت و سختی بر شما کاری نیست و پیش خواهید رفت.
   سربلند و پیروز باشید.

 5. ناشناس

  سلام
  چرا پیامی از من نیست ؟؟
  دو روزه پیش فرستادم
  دو روزه پیش خوابی دیدم
  برف شروع به بارش کرده
  یادم افتاد بروم خانه ی دختر عمم و چکی از او بگیرم
  مادرم گفت هوا خوب نیست نرو

  ولی من رفتم
  زمین پر از گل شده کمی هم یخبندان

  ولی توانستم از روی زمین گلی و یخها رد شوم
  حتی سراشیبی هم بود

  موفق شدم از اون سراشیبی تو اون زمین گل الود و لغزنده عبور کنم

  تا به خانه ی دختر عمم رسبدم
  لطفا بگویید تعبیر خواب من چیست

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما نشان از مشکلاتی است که بر سره راه شماست و اینکه شما از آن مشکلات به سختی عبور خواهید کرد و رنگ آرامش را به خود خواهید دید.
   سربلند و پیروز باشید.

 6. علی

  سلام وقت بخیر
  من خواب دیدم برف باریده من رفتم در خونه رو باز کردم ماشین برف روب انقد برف هل داد که اومد داخل خونه بابام زیر برف رفتش بعد به هزار زحمت به کمک مامان و خاله ام بابام رو اوردیم بیرون از برف نجاتش دادیم برفشم تمیز بود و یکم گل داشت

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب برف امده است که نشان بر ناراحتی دارد و اینکه احتمالا این ناراحتی برای پدرتان باشد و نشان بر غمی که پدرتان بر زیر بار ان برود و شاید به زحمت از ان خارج شود پس برای ارامشتان صدقع بدهید و نزری ادا کنید که رفع بلا شود انشالله و اینکه از کرمانی نقل است که برف در سردسیر خیر و برکت است و در گرمسیر غم و اندوه که انشالله برای شما خیر و برکت باشد .
   سربلند و پیروز باشید .

 7. سارا

  سلام وقت بخی میشه لطفاً تعبیر خوابمو بگین.

  . قبل از عید اواخر اسفند ماه خواب دیدم عید شده داره برف می‌باره و همه خانواده و فامیل دور هم جمع بودیم و تو خواب یه بچه هم بودانگار تازه به دنیا اومده بود.من رفتم تو حیاط و تو برف و ناراحت بودم که چرا شوهرم بهم عیدی نداده .
  و خواب دیگه ای که چند روز پیش دیدم و بخش مربوط به خودش پیدا نکردم جسارتا اینجا می‌نویسم تعبیرشو لطفاً بهم بگین

  خواب دیدم که دارم از بالا به زمین که نزدیک ساحل دریای نگاه میکنم و دیدم که زمین ۱۴ تا دیگه شد و دیدم آب دریا خیلی زیاد شده و اینبار از زیر آب به بالا سرم نگاه میکردم که ماهیای خیلی بزرگی دیدم که شما میکردن. خیلی دلم میخواد تعبیر خوابمو بدونم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در باره ی خواب اول شما باید عرض کنم که تعبیر برف در خواب خوب نیست و احتمالا برای شما مشکلی پیش خواهد امد که مربوط به خانوادیتان است و این بدین معناست که حتی در روزهایی که دیگران هم حال خوبی دارند ممکن است شما انوده بار باشید و باید بدانید که تنها راه چاره ی ان تغبییر نگرش شماست.
   در رابطه با خواب دوم هم باید عرض کنم که مکن است در ارتباط با خواب قبلی شما باشد و شایان ذکر است که اعداد در خواب بیانگر حقایق هستند و در اینجا 14 اشاره ای به 14 معصوم است و ممکن است بدین شکل هردو خواب تعبیر یابند که راه چاره ی شما در مشکلی که برایتان پیش می اید توسل به خداوند و نیکان است تا پس از آن همه جا را پر از آب زلال دیده اید که تعبیر اب زلال در خواب به معنای خیری است که برای همه شامل میشود و خواب دوم شما بسیار خیر و نیکو است.
   سربلند و پیروز باشید

   • سارا

    خیلی ممنونم ازتون که تعبیر خوابمو گفتین.

 8. زهرا

  سلام من دیشب خواب دیدم برف داره می‌باره و دیدم که بعضی از برفها خیلی دونه درشت بودن انگار یه نفر با دست اونو گرد و صاف کرده باشه ..بعد از چند لحظه دیدم که گلوله ی خیییلییی بزرگی از برف داره با سرعت میاد به سمت ما ..البته از آسمون نمیومد و از زمین میومد یه جورائی مثل بهمن..بعد دیدم همینطوری پشت سر هم دارن این گلوله بزرگا میان و سر راهشون همه چیز رو خراب میکنن..منم ترسیدم رفتم تو خونه و در رو بستم ..

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر برف در خواب معمولا به معنای غم و اندوه است و باید بدانیدکه خدای ناکرده ممکن است برای شما غم و اندوهی ایجاد شود ولی باتوکل به خدا و ایمان به او میتوان ان را رفع کرد و حتما نیز بدانید که خانوادیتان برای رفع این مشکل در ارجحیت هستند.
   سربلند و پیروز باشید

 9. عسل

  به نظرمنکه همه از دیدن وباریدن برف شاد میشن،اینکه میگید نشانه غم وناراحتیه بنظرم اشتباهه،نوشته چون موقعی که برف میباره آسمان میگیره وتیره میشه وهمه میرن توی خونه هاشون پس نشانه غمه!!درحالیکه وقتی برف میباره همه شادمیشن میریزن بیرون واسه برف بازی،شاید موقع بارون مردم بیشتر بشینن توی خونه ولی زمانیکه برف میاد ابرای آسمون سفیدترن ومردم شادترهستند

  • یاسین صداقت

   با سلام
   دوست عزیز اینها تنها حالات مشخصی از تعبیر برف است و به این معنا نیست که تمامی خوابهایی که با مضمون برف دیده شوند بد خواهند بود.
   بنده در خدمتتان هستم تا اگر خوابی با این مضمون دیده اید کمک بکنم.
   سربلند و پیروز باشید

 10. نگار

  بله واقعاً در زمان حاضر که دچار بی آبی هستیم باریدن برف باعث شادی می شود شاید تعبیر برف در زمان های گذشته که باتوجه به عدم وجود امکانات باعث مشقت و سختی مردم میشده موجب غم بوده.

 11. عادل

  من در خواب دیدم اول با براردم داشتیم با ماشین خودم در جاده ای جنگلی میرفتیم بعد سر پیچ داشتیم چپ میکردیم و برادرم داد زد گفتم هیچ اتفاقی نمیوفته داد نزن بعد رفتیم ماشین رو جایی پارک کردیم دم رستوران متور سنگین اونجا بود سوار شدیم که برگردیم با پسر عمم دنبال داداشم که جاده رو گم کردیم و یکدفه هوا برفی شد ولی خیلی زیبا بود برای من هردو لباس سفید متور سواری داشتیم یک جا پارک کردیم و مکان متور سواران بود اومدیم داخل تونل مشمبایی که اونجام برف بود رفتیم بیرون زیبا بود باز خیلی ولی برف پا نگرفته بود بیرون

  • عادل

   ممنون میشم جواب بدین

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر برف در فصل سرما نشان از خیر و برکت است و انچه دیده اید زیبا بوده است نشان از خیری برکت کمی است که به شما میرسد و اما شما را دلخوش میکند
   سربلند و پیروز باشید

 12. حلما

  سلام من خواب دیدم صبح مثل همیشه با خانواده برای رفتن ب دانشگاه و سرکار سوار ماشین شدیم و تا از خیابون اول رد شدیم زمینو مملو از برف دیدم..پدر و مادرم خیلی سوپرایز شدن ولی من ن(انگار از قبل میدونستم) وقتی ماشین بزور از روی برفها رد میشد من گفتم ماشینو بذاریم خونه پیاده بریم با این میزان برف ماشین نمیتونه حرکت کنه ولی با حرفم موافقت نشد. ازاینجا ب بعد خواب من از ترس چشامو بسته بودم و فقط صداهارو میشنیدم ک مثل اینکه یجا با شیب زیاد بودیم و مادرم دعا میکرد و صلوات میفرستاد ک بتونیم رد شیم ولی یهو افتادیم و صدای مادرم قطع شد. من هرچی تلاش کردم چشامو باز کنم نتونستم ولی برفو ک کاملا اطراف بدنم بودو نمیذاشت حتی انگشتمو تکون بدم حس کردم. من فهمیدم وقت مرگه و فقط از خدا کمک میخواستم ک یهو بیدار شدم. خواهش میکنم تعبیر خواب منو بگید چون واقعا وحشت کردم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   خواب برف نشان از غم غصه است و اینکه چه حالتی را به خواب دیده اید نشان از تعبیر ان دارد انشالله که به خیر ختم شده است . سربلند وپیروز باشید

 13. ریحانه

  خواب دیدم رفتم امریکا و خیلی خوشحال بودم ولی هر جا میرفتم ایرانی و نوشته های سر در یا شیشه های مغازه ایرانیه البته انگلیسی هم بود ساختمانها بلند و منم هی میخواستم عکس سلفی بگیرم ..بعداز یک خیابون که رد شدم دیدم کلی برف رو زمینه که سه تا گلوله برف بزرگ برداشتم و عکس گرفتم ترفها رو بغل کردم و عکس گرفتم ..ولی میدونستم فصل بهاره ..خیلی خوشحال بودم که امریکام …

 14. داود

  سلام
  من خواب دیدم از یه جای خشک و گرم به یه سفر خارجی میریم با ماشین، رفته رفته برف زیاد میشه روی زمین و آخرش به جایی میرسیم که برف اونقدر زیاده که نمیشه حرکت کرد، تعبیرش چیست؟

 15. علی

  هر موقع می خوام بروم خواستگاری هوای بارانی می شود

 16. یدالله فتاحی

  سلام.اگر کسی خواب ببیند جایی برف آمده وبا خواهرش از آن برفها باشیره انگورخوردندو روزبعدش ببینندکه آن برفهاکاملا آب شده اند تعبیرش چیست؟ خواب را در روزهای اول بهار دیده است.ممنون

 17. بهار

  سلام من خاب دیدم بادوستای دوران راهنماییم داریم تو کوهایی ک پوشیده از برف هستش اسکی بازی میکنیمو لذت میبریم ولی توخابم من چوب اسکی نداشتمو ازیکی از دوستام چوب اسکی گرفتم اون بازی نکرد ولی منو دوستام بازی کردیم تعبیرش چیه؟

 18. مهیاس

  من خواب دیدم توی مسافرت بودم و هوا طوفانی و برفی شد گلوله های خیلی درشت برف میخورد به بزمین و پخش میشد . یه بوران خیلی خیلی سریع و سهمگین

 19. سمیرا

  من در خواب دیدم برف با دانه های درشت میبارد ومن دانه های برف را انباشته وروی هم جمع میکنم

 20. سميرا

  من غم بزرگى داشتم اما ميخنديدم و پنهان ميكردم ، شب خواب ديدم همه جا سفيد پوش برف است ويك آشنا به من گوله برف پرتاب ميكند و در قسمت ديگر يك خانه بزرگ يباره روشن شد

 21. رویا

  من خواب دیدم بهمن میومد از کوه اما نمیخورد بمن
  زمین کاملن سرسبز بود و دشت بود اما رو کوها دوچیز سرریز بود
  کاه و علوفه اسب و برف
  هوام کاملن آفتابی بود
  اینا که نوشته اصن ربطی به خوابم نداره
  تعبیرش چیه؟

 22. ذبيد الله

  خوابم ديدم برف مانند ديوار بزرگ برسرم ميفتد
  و با كوشش و تلاش از زير ان بيرون ميشوم
  كنار چاه استاده ام دختر زيبا و جوان نزدم ميايد ازم چيز ميخواهد در دستش قلم ميباشد قلمش از پيش من بر زمين ميفتد و ميشكند من از نزد دوستم قلم گرفته و به او ميدهم .
  بايد بگم پيش از خواب دعا كردم كه خداوند مره مژده بدهد كه به مقصودم برسم لطفاً تعيبر كنيد

 23. محبوبه

  من خواب ديدم تابستونه و داره برف مياد توي خواب هم خيلي خوشحال بودم ك برف ميباريد فقط يكجاي ناشناخته بودم ك درو باز كردم ديدم داره برف مياد.
  لطفا تعبيرشو بگيد چون اين تعبيرا جواب من نبود

  • مهران

   من هم عين همين خواب رو ديدم بدون اينكه تغييري داشته باشه

  • محمد

   سلام .برات برکت میاره

 24. نیلوفر

  سلام، من خواب دیدم خواهرم که خارج از کشور زندگی میکنه برگشته ایران و تو خیابانی که در حال حرکت بودیم پر از برف بود و ما داشتيم به سمت تک درختی که پر از شکوفه بود ميرفتيم، توی خوابم خواهرم خونشون رو عوض کرده بود. ممنون میشم اگر تعبیرش رو بدونم

 25. ملیحه

  دوستم خواب دیده که من و گروهی از دختر و پسرها روی کوه مشغول برف بازی بودیم. ممنون میشم اگر تعبیرش رو بهم بگین

 26. یک ایرانی

  برف نعمت و پاکیه زمین و هواست این چرندیات چیه ؟ اگر تو شمال برف نیاد مزارع و شالیزارها همه باید خشک بشن که . تازه در بهار برف آرام و نرم نرمکی دیدن آنهم در در شمال که منطقه ای رطوبتی است اصلا در تعابیر بالا نبود .
  کی میگه برف یعنی غگینی ؟ ایران از کمبود آب رنج میبره و قتی برف میاد مردم از شادی شکر گزاری می کنند . چرااگه برف خانه برانداز دوسه متری منظورمان بود حق با تعبیر شما بود ولی منظور من و خواب من درباره یه برف معمول و متعادل در شمال کشور از پشت شیشه اتاقم بود اتفاقا خیلی هم زیبا و ناز بود اصلا فکر نمیکردم چنین تعبیر بیخودی داشته باشه.
  تعابیر شما خیلی ضد حال و دور از واقع اند.
  تازه دور هم نشینی های روز برفی باعث نزدیکی افراد خانواده به هم میشه نه غمگینی همه رو سر و ته میگیدا .
  کلا تعبیری کردید که آدمو از زندگی نامید می کنین .چیزهایی که به عنوان تعبیر مینویسسید باید با عقل هم جور در بیاد یا نه نمیشه که همینطوری حرف بپرنیم بدون روابط علت و معلولی یا نیم ذره رعایت منطق !!!! واقعا شما پیش خودتون یه برف بهاری زیبا رو اینطور می بینید که نوشته بودی ؟
  واقع بین باشید نه آسمون ریسون باف .

 27. بهار

  سلام
  ممنون از تعبیرتون
  اما من جای دیگه تعبیر برف رو چیز دیگه ای خونده بودم

 28. میعاد

  سلام خواب دیدم که اسمهای خداوچندایه روی اسمان نوشته میشدوابرها اونهارو میبردن وچیزه دیگه نوشته میشد درخواب موقعی که اسمان رادیذم صبح بود ولی اسمان مانندشب تاریک بود وپراز ستاره واسمهاوایه هاروینوشت

 29. مينو

  سلام و تشكر اما تعبير جالبي نبود

نظر خود را بیان کنید