به گزارش آلامتو ؛ واوا سورش (Vava Suresh) حافظ حیات وحش 40 ساله ای است که با مارها زندگی می کند. ماموریت زندگی او حتی برای سمی ترین موجودات لغزنده “عشق ورزیدن و نگهبانی ” است. او در حال حاضر بیش از 30000 مار را نجات داده است. استعداد منحصر به فرد و مشغولیات او باعث شده تا نام مستعار “انسان ماری” را به او بدهند. مردم در سراسر دولت هند جنوبی کرالا ، او را هنگامی که می خواهند یک مار با خیال راحت از خانه های خود خارج کنند او را احضار می کنند.

Vava-Suresh

سورش، که در یک خانواده فقیر متولد شده، دارای یک درک کاملا متفاوت از مارها نسبت به اکثر مردم است. او می گوید که آنها، موجوداتی آرام و دوست داشتنی هستند که نیاز به محبت و محافظت انسان ها دارند. او می گوید که مار یک بخشی مهم از زندگی دوران کودکی اوست.

من واقعا نمی دانم که چگونه عاشق مارها شدم. من به عنوان یک کودک دیده بود که مردم مارها را به طرز وحشیانه می کشند. این همدردی برای مارها در ذهن من القا شد. در همان زمان، بت مارها در معابد ساخته شده بود و من احساس می کنم که آنها مهم هستند و باید از آن محافظت شود.

سورش اولین مار زندگی خود را زمانی که او تنها 12 سال داشت نجات داد. این یک مار کبری کودک بود. او آن را در خانه خود مخفی کرد و با دقت رفتار آن را مورد مطالعه قرار داد. به آرامی شروع به یادگیری چگونگی رفتار با مارها بدون زخمی کردن خود یا آن ها کرد. امروز، لیست نجات او شامل 12 کبرای پادشاه، 7000 کبرای هندی، 1600 تا 1700 افعی است. لازم به ذکر است که او از هیچ ابزار خاصی برای این کار خطرناک استفاده نمی کند، و این کار را با دستان برهنه انجام می دهد.

Vava-Suresh2

تلفن همراه او به طور مداوم در حال زنگ خوردن است. هر زمان که مردم مار می بینند برای کمک به او زنگ می زنند.حتی اداره پلیس و آتشنشانی محلی گاهی اوقات برای اینکه به خزندگان آسیب نرسانند از خدمات او برای به دام انداختن خزندگان استفاده می کنند. او گفت: “برخی از روزنامه های محلی نیز شماره تلفن همراه من را برای اینکه مردم به راحتی با من تماس بگیرید منتشر می کنند”

Vava-Suresh5

علاوه بر نجات مارها از مناطق شهری و رها کردن آنها در وحش، سورش از تخم های مار تا زمانی که به دنیا بیایند نگهداری می کند. او همچنین برای ایجاد آگاهی در مورد مارها در میان مردم به سختی کار می کند.

این کار او بدون شک بسیار خطرناک است. او یکی از انگشتان دست خود را پس از تحمل نیش مار کبری از دست داد. و در سال 2012، پوست کف دست راست خود را پس از نیش مار دیگری پیوند زد. با همه ی اینها، سورش از نیش بیش 266 مار سمی جان سالم به در برده است، و بدن او در حال حاضر در برابر سم مار ها به اندازه کافی مقاوم است.

Vava-Suresh3

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

نظر خود را بیان کنید