خواص عسل برای پوست

10 راهی که عسل، روال زیبایی شما را ارتقاء می دهد!

خواص عسل برای پوست صورت

همه محصولات زیبایی تان را کنار بگذارید و آنها را با یک بطری ساده عسل جایگزین کنید تا از طریق آن شاهد درخشش طبیعی تان باشید.

با مجموعه گیج کننده ای از محصولات زیبایی که در بازار وجود دارد، آسان است که در هنگام انتخاب آنها احساس دست پاچگی کنید و حتی با خود بیندیشید که آیا هیچ یک از آنها واقعا مفید هستند یا نه.

خوشبختانه هر روز افراد بیشتری تصمیم می گیرند که محصولات زیبایی مصنوعی (کارخانه ای) را به طور کامل کنار بگذارند و به جای آنها، محصولات کاملا طبیعی را برای رژیم های زیبایی شان انتخاب کنند.

یکی از بهترین محصولات طبیعی که می توانید امتحان کنید، عسل است. بله، آن شیرین کننده طبیعی چسبنده و شیرین، صدها مزیت زیبایی دارد که می توانید از آنها بهره مند شوید. آن نه تنها در پول شما صرفه جویی می کند بلکه لازم نیست نگران تماس با هرگونه مواد شیمیایی خشن نیز باشید.

در حالی که بیش از صد راه برای استفاده از عسل به عنوان بخشی از روال زیبایی شما وجود دارد، 10 روش برتری که باید بلافاصله امتحان کنید را در زیر آورده ایم.

همچنین بخوانید: انواع مختلف عسل

  1. ماسک مرطوب کننده

کاملا مرطوب و هیدراته نگه داشتن پوست تان برای داشتن چهره ای درخشان، ضروری است؛ اما بسیاری از محصولات زیبایی تمایل دارند که روی پوست بنشینند و به جای افزودن رطوبت، یک لایه پسماند باقی بگذارند.

عسل متفاوت است چون یک هومکتانت طبیعی است که رطوبت را از هوا به داخل پوست می کشد و تضمین می کند در لایه های پوست -جایی که از همه بیشتر به آن نیاز است- حفظ می شود که عسل را به یک ماسک مرطوب کننده ایده آل تبدیل می کند.


  1. پاک کننده منافذ

پاکسازی پوست تان از عمق آن تا منافذش، یکی از مهم ترین کارهایی است که باید انجام شود تا اطمینان حاصل شود که پوست تان نه تنها تمیز است بلکه عاری از تجمع مواد و ناخالصی نیز می باشد.

دلیل آنکه چرا عسل این قدر خوب به عنوان پاک کننده منافذ عمل می کند، به خاطر آنزیم هایی است که دارد؛ پوست را روشن کرده و در عین حال منافذ را پاکسازی کرده و آنها را تمیز نگه می دارد.


  1. لایه بردار ملایم

لایه برداری از پوست تان نه تنها سلول های مرده پوست را از بین می برد بلکه این پروسه، چهره شما را نیز روشن می کند. کنسل کردن روش لایه برداری فعلی تان و استفاده از عسل به جای آن قطعا ارتقایی است که باید امتحان کنید.

کافی است عسل خام را با جوش شیرین مخلوط کنید، روی تمام صورت تان بمالید (یا هر قسمت از بدن تان که به لایه برداری نیاز دارد) و سپس بشویید.


  1. محوکننده اسکار

حضور ناخوشایند اسکارها، یکی از سخت ترین مسائل پوستی برای مقابله است و ممکن است متوجه شوید که صدها دلار برای پیدا کردن یک محصول جادویی برای خلاص شدن از شر آنها هزینه کرده اید. خوشبختانه، محوکننده اسکار معجزه گر شما ممکن است همین حالا در آشپزخانه تان باشد، چون عسل به محو کردن جای زخم ها معروف است.

عسل، پوست را روشن می کند و ترکیبات ضدالتهابی و ضدباکتریایی آن، به کاهش ظاهر اسکارها کمک کرده و بازسازی بافت را افزایش می دهد.


  1. درمان آکنه

اگر یک مشکل پوستی مزاحم وجود داشته باشد که همه در مقطعی از زندگی شان تجربه کرده اند، آن آکنه است. محصولات بسیار زیادی در بازار وجود دارند که ادعا می کنند می توانند با آن مبارزه کنند اما می توانید با صرف زمان و زحمت کمتر، به جای آنها از عسل برای عود آکنه تان استفاده کنید.

خواص ضدباکتری و ضدقارچی که باکتری ها را خنثی می کند و خواص ضدالتهابی که قرمزی و التهاب را فرو می نشاند، دلایل اصلی هستند که چرا عسل باید بهترین درمان آکنه شما باشد.


  1. وان آب گرم و عسل

غوطه ور شدن در وان آب گرم، یک راه ایده آل برای زدودن خاطرات یک روز نا آرام از بدن و پوست تان است و عسل، این فرایند را مفیدتر می کند.

بدیهی است که عسل برای پوست، بسیار رطوبت رسان است اما همچنین حاوی آنتی اکسیدان هایی است که مشکلات پوستی را ترمیم کرده و در عین حال از آن در برابر هرگونه آسیب آینده محافظت می کند.


  1. مرطوب کننده کوتیکول

ممکن است بهترین مانیکور را انجام دهید اما اگر کوتیکول های خشک، شکننده و زبر اطراف ناخن تان باشند، کل ظاهر ناخن تان خراب می شود.

مطمئنا استفاده از مرطوب کننده و درمان های دست می توانند مفید باشند اما به جای آنها، عسل را به عنوان مرطوب کننده جدید کوتیکول تان امتحان کنید. یک مخلوط از عسل، سرکه سیب و روغن نارگیل فورا به شما کوتیکول هایی نرم و انعطاف پذیر می دهد.


  1. حالت دهنده مو

موی بی جان می تواند باعث شود حتی پر زرق و برق ترین مدل مو نیز به چشم نیاید و اگر شما از پر کردن قفسه های حمام تان با تعداد زیادی از محصولات مو برای مبارزه با این مشکل خسته شده اید، عسل پاسخ مشکل شماست.

عسل دارای آنزیم های طبیعی و مواد مغذی است که به موهای کدر و بی جان، درخشش می دهد؛ بدون آنکه آنها را سنگین کرده و بخواباند که آن را به یک حالت دهنده عالی تبدیل می کند.

فقط کافی است مقداری عسل، روغن زیتون یا روغن نارگیل را مخلوط کنید، بگذارید روی موها بماند و سپس بشویید.


  1. تقویت کننده شامپو

شامپویی که دوست دارید را داشته باشید اما با اضافه کردن کمی عسل شیرین به آن، آن را به طور طبیعی تقویت کنید.

اگر تعجب می کنید که عسل چگونه می تواند در کنار شامپو، موهایتان را به طور عمیق پاکسازی کند، بدانید نسبتا ساده است.

هومکتانت های عسل، رطوبت مو را تنظیم کرده و حفظ می کنند و درعین حال فولیکول های مو را تقویت می کنند تا شروع به رشد نمایند.


  1. روشن کننده مو

در حالی که عسل به اندازه محصولات روشن کننده موی بدون نسخه که حاوی تعداد زیادی مواد شیمیایی هستند، قوی نیست اما در واقع توانایی آن را دارد که به یک شیوه موثر و البته با سرعت کمتری، مو را روشن کند.

گلوکز اکسید موجود در عسل، به تدریج پراکسید هیدروژن آزاد می کند که به روشن کردن رنگ مو معروف است.


نظر خود را بیان کنید