10 اصل اساسی زندگی برای تغییر ذهنیت و خوشبختی

چگونه یک زندگی ایده آل داشته باشیم؟

چگونه زندگی خود را تغییر دهیم

دغدغه های روزمره امروزه به قدری زیاد شده که بسیاری از ما به راحتی از اصول اساسی زندگی مان غافل شده ایم. وقتی همه چیز درست پیش نمی ‌رود، اغلب به این دلیل است که تمرکز خود را بر آنچه که واقعا مهم است، از دست داده‌ ایم. اما خوب در این شرایط، تمرکز بر حقایق بنیادی زندگی می ‌تواند دشوار باشد، به خصوص زمانی که به شما یاد آوری می ‌کنند که در مسیر اشتباه می ‌روید.

بهترین چیزها در زندگی به سادگی حاصل نمی ‌شوند و موفقیت مستلزم رعایت برخی از اصول است. من معتقدم که سقراط در این مورد بهترین حرف را زده است، او می گوید: “زندگی نیازموده، ارزش زیستن ندارد.”

این نظر سقراط در مورد تجارت نیز صدق می کند. هنگامی که اریک اشمیت مدیرعامل گوگل بود، گفت: “ما این شرکت را با سؤالات اداره می کنیم ، نه جواب ها.”

به گزارش آلامتو به نقل از success؛ زندگی و تجارت بر روی سؤالات می چرخد، نه جواب ها. باید به طور مرتب از خود بپرسید که آیا من در مسیر صحیح قرار دارم یا نه؟ بسیاری از حقایق اساسی زندگی نیاز به تکرار دارند. ما به یادآوری ای که به ما کمک کند روی این حقایق متمرکز شویم، نیاز داریم. این حقایق را دم دست نگه دارید، آنها مطمئناً به شما کمک زیادی خواهند کرد.


 1. موفقیت بزرگ اغلب با شکست همراه است

زمانی که یاد بگیرید شکست ها را بپذیرید و در آغوش بگیرید، موفقیت حقیقی را تجربه خواهید کرد، در غیر این صورت موفق نخواهید شد. اشتباهات شما راه را برای شما هموار می ‌کند تا وقتی که در مسیر اشتباهی هستید، موفق شوید. بزرگ ‌ترین موفقیت ها معمولا زمانی رخ می ‌دهد که احساس می‌ کنید ناامیدترین فرد روی زمین هستید. این ناامیدی است که شما را مجبور می ‌کند که متفاوت فکر کنید، به بیرون از کادر نگاه کنید و راه حلی که پیش از این از دست داده بودید را ببینید. موفقیت مستلزم صبر و شکیبایی زیاد است و این توانایی را می طلبد که حتی در هنگام سخت ترین رنج ها نیز به آنچه اعتقاد دارید پایبند بمانید.


 1. گرفتار بودن و شلوغ بودن با بازدهی برابر نیست

به همه اطرافیان خود نگاه کنید. همه آن‌ها بسیار شلوغ به نظر می ‌رسند اما واقعا از این افراد چه تعدادشان بازدهی بالایی دارند و واقعا در سطح بالایی موفق هستند؟ موفقیت حاصل حرکت و فعالیت نیست. موفقیت بیشتر به تمرکز بستگی دارد، تمرکز بر روی اینکه تا چه حد سازنده و موثر هستید و به چه تعداد از هدف هایتان دست یافته اید. با تمرکز پیش بروید و کارهایتان را با اولویت انجام دهید و مطمئن شوید که تلاش های شما به کارهایی که می توانند نتیجه بگیرند اختصاص داده شده است.


 1. شما فقط به اندازه کسانی که با آنها در ارتباط هستید، خوب هستید

شما باید تلاش کنید تا خود را با افرادی که به شما انگیزه کار و بازدهی بیشتر می دهند و باعث می‌ شوند شما بهتر باشید، احاطه کنید. آیا به این فکر کرده اید که در صورتی که با افرادی که مداوم به فکر پایین کشیدن شما هستند در ارتباط باشید، چه نتیجه ای دارد؟ در انتخاب افرادی که با آن ها ارتباط دارید دقت کنید.


 1. شما زندگی ای که خودتان ایجاد کرده اید، را تجربه خواهید کرد

شما قربانی شرایط نیستید. هیچ کس نمی تواند شما را وادار به تصمیم گیری و اقداماتی کند که برخلاف ارزش ها و آرزوهای شما باشد. شرایطی که امروز در آن زندگی می کنید را خودتان ایجاد کرده اید. به همین ترتیب، آینده شما نیز کاملاً به شما بستگی دارد. اگر احساس می ‌کنید که گیر افتاده‌اید، احتمالا به این دلیل است که از خطرات لازم برای رسیدن به اهداف خود و زندگی کردن در رویاهای خود می ‌ترسید. هنگامی که وقت عمل فرا می رسد، به یاد داشته باشید که همیشه بهتر است در پایین نردبانی که می خواهید از آن بالا بروید قرار بگیرید تا در بالای آنچه که نمی خواهید.


 1. ترس منبع شماره 1 پشیمانی است.

از خطر کردن نترسید. من اغلب می شنوم که مردم می گویند “بدترین اتفاقی که برای شما می افتد چیست؟ آیا این شما را خواهد کشت؟ “با این حال ، مرگ بدترین اتفاقی نیست که برای شما می افتد. بدترین اتفاقی که می تواند برای شما رخ دهد این است که به خودتان اجازه دهید در حالی که هنوز زنده هستید، بمیرید.


 1. برای بخشیدن منتظر عذرخواهی دیگران نمانید

هنگامی که از کینه ها رها شوید، زندگی بسیار راحت تر می شود. کینه ها به رویدادهای منفی گذشته اجازه می دهند که شادی امروز شما را هم خراب کنند. نفرت و خشم، انگل‌ های عاطفی هستند که شادی شما را در زندگی از بین می ‌برند. احساسات منفی که همراه با کینه به وجود می آیند، یک واکنش استرس در بدن شما ایجاد می کنند و نگه داشتن استرس می تواند عواقب مخربی برای سلامتی به همراه داشته باشد. محققان دانشگاه اموری معتقدند که استرس می تواند به فشار خون بالا و بیماری های قلبی نیز منجر شود. وقتی کسی را ببخشید، دیگر مدام در حال محکوم کردن اشتباهات او نیستید.


 1. در لحظه زندگی کنید

تا زمانی که یاد نگیرید در لحظه زندگی کنید، نمی‌ توانید به پتانسیل کامل خود دست پیدا کنید. هیچ احساس گناهی نمی ‌تواند گذشته را تغییر دهد و به همین ترتیب هیچ نگرانی در مورد آینده نمی ‌تواند آینده شما را تغییر دهد. اگر به طور مداوم در گذشته و یا آینده سیر می کنید نمی توانید قادر به درک همین لحظه باشید و بدین ترتیب نمی توانید طعم خوشبختی را بچشید.

برای اینکه بتوانید در لحظه زندگی کنید، باید دو کار انجام دهید:

 • گذشته خود را بپذیرید. اگر گذشته را نپذیرید و با آن در صلح نباشید، فکر گذشته هرگز شما را رها نخواهد کرد و در نهایت آینده تان را نیز خراب خواهید کرد.
 • عدم قطعیت آینده را قبول کنید. نگرانی از الان برای آینده سودی ندارد. همانطور که مارک تواین می گوید: ” نگرانی مانند پرداخت بدهی است در حالی که واقعا بدهی ای ندارید.”
همچنین بخوانید: چگونه در لحظه زندگی کنیم

 1. ارزش شخصی شما باید از درون تان بیاید

وقتی احساس رضایت از خودتان از مقایسه خود با دیگران نشات می‌ گیرد، دیگر استاد سرنوشت خود نیستید. وقتی نسبت به کاری که انجام داده اید احساس خوبی دارید، اجازه ندهید که نظرات یا دستاوردهای هر کسی این احساس را از شما دور کند.

اگرچه غیرفعال کردن واکنش هایتان نسبت به آنچه دیگران درباره شما فکر می کنند غیرممکن است، اما واقعا لازم نیست خود را با دیگران مقایسه کنید و قبل از انجام هر کاری به نظر دیگران در مورد خودتان فکر کنید. به این ترتیب ، مهم نیست که افراد دیگر در مورد شما چه فکری می کنند، ارزش شخصی شما از درون خودتان می آید. صرف نظر از آنچه مردم در هر لحظه خاص در مورد شما فکر می کنند، یک چیز مسلم است: شما هیچ وقت به اندازه ای که آن ها می گویند خوب یا بد نیستید.


 1. زندگی کوتاه است

هیچ تضمینی وجود ندارد که فردایی زنده باشیم. با این حال وقتی کسی به طور غیر منتظره‌ ای می‌میرد، باعث می‌شود که ما با خودمان فکر کنیم: وقتی زندگی انقدر کوتاه است که از فردایمان خبر نداریم، واقعا چه چیزی در این دنیا مهم است؟

به یاد داشته باشید که همین که هر روز صبح بیدار می شوید، یک موهبت الهی است و تا جایی که ممکن است باید از نعمت هایی که به شما داده شده نهایت استفاده را ببرید. از این گذشته ، یک روز عالی با یک ذهنیت عالی شروع می شود. پس قدر این نعمت را بدانید و بهترین بهره را از آن ببرید.


 1. تغییر اجتناب ناپذیر است، آن را بپذیرید

فقط زمانی قادر خواهید بود از تغییرات چیزهای خوبی بیاموزید که آن را بپذیرید. اگر بخواهید فرصت هایی که حاصل تغییر است را به رسمیت بشناسید و در آن سرمایه گذاری کنید، باید یک ذهن باز و خلاق داشته باشید. زمانی که تغییرات را نادیده بگیرید و از آن به عنوان یک فرصت استفاده نکنید، قطعا با شکست مواجه خواهید شد.

زندگی برای هیچ‌ کس متوقف نمی ‌شود. زمانی که همه چیز خوب پیش می ‌رود، از آن‌ ها قدردانی کرده و از آن‌ها لذت ببرید چون آن‌ها موظف به تغییر هستند. اگر همیشه برای خوشحال بودن به دنبال چیزهای بیشتر و بهتر بگردید، هرگز نمی توانید پیش از تغییر شرایط به اندازه کافی از لحظات عالی زندگی تان لذت ببرید.

همچنین بخوانید: چگونه تغییر در زندگی را بپذیریم

و اما سخن پایانی…

درست است که متمرکز ماندن و پرسیدن سوالات دشوار می ‌تواند بسیار دشوار باشد، اما به یاد داشته باشید که موفقیت حاصل تلاش سخت است و با راحتی به موفقیت های بزرگ نخواهید رسید.


نظر خود را بیان کنید