followgram-r

اول خودتان را معرفی کنید و در مورد شغلتان‌ برایمان بگویید.

فاطمه ۲۵ ساله کارشناس کامپیوتر – گرایش نرم افزار و ساکن تهران! من یک ادمین اینستاگرام هستم که در تیم وبسایت فالوگرام مشغول به کار هستم. کار من مدیریت تبلیغات و پست گذاری مطالب در یک صفحه اینستاگرام است.‌‌‌ به طور خلاصه تبلیغات اکثر صفحات تجاری و عمومی در اینستاگرام به نوعی به صورت مستقیم یا غیرمستقیم توسط گروه ما انجام میشود و من هم یکی از کسانی هستم که نقش کوچکی در انتشار این تبلیغات دارم.

اخیرا شنیده میشود که کسب و کارهای بسیاری از طریق شبکه های اجتماعی به خصوص اینستاگرام موفق شده اند درآمدی قابل توجه داشته باشند، آیا این موضوع صحت دارد؟

من به آمار سایت بزرگ بازاریابی سام آل رجوع میکنم، سایتی که در یک مقاله در اواخر سال ۲۰۱۴ نوشت «اگر هر کسب و کار حداقل یک محصول تصویری برای فروش دارد و در حال حاضر در اینستاگرام فعال نیست، بخش قابل توجهی از فروش خود را از دست داده است» در زمانی که این مقاله منتشر شد، استفاده از اینستاگرام در ایران تازه رو به رشد بود و کمتر کسی باور میکرد که ماجرای تبلیغات در اینستاگرام در ایران هم میسر شود. اما امروز میبینیم که ذهن خلاق جوانان ایرانی بسیاری باعث شده که آنها بتوانند از طریق اینستاگرام ثروتمند شوند، افراد باتجربه بسیاری که پیش از این بیکار بودند. کسب و کارهای کوچک بسیاری از طریق اینستاگرام بزرگ شدند و کسب و کارهای بزرگ بسیاری هم از طریق اینستاگرام بزرگتر شدند و با توجه به رشد این شبکه اجتماعی این ماجرا همچنان ادامه دارد…

پس اینستاگرام در گردش اقتصادی هم نقش دارد؟

متاسفانه آمار دقیقی موجود نیست، اما همه ما مطمئنیم که بخش قابل توجهی از ارائه خدمات شرکت ها و همچنین خرده فروشی محصولات در ایران از طریق اینستاگرام میسر میشود. حداقل تعداد مشتریان و حجم کاری ما این موضوع را نشان میدهد. ما حتی امروزه میبینیم که بانک ها در حال تبلیغ خدمات خود در اینستاگرام هستند که این موضوع بسیار جالب و امیدوارکننده است.

آیا استفاده تجاری از اینستاگرام را مفید و به سود جامعه میبینید؟

البته چیزی که ما امروز در ایران شاهد آن هستیم، سالها پیش از طریق شبکه های اجتماعی دیگر در کشورهای بسیاری در حال اجرا بود. به هر حال امروزه در ایران با توجه به مدیریت مناسب و خوب مسئولان استفاده از اینستاگرام در ایران به سادگی میسر شده و این شبکه اجتماعی کاربران و کسب و کارهای بسیاری را به سوی خود کشانده است. یک موضوع امیدوارکننده برای اقتصاد کشور این است که امروزه پول هایی که صرف تبلیغات میشوند در داخل کشور در گردش است، در حالی که در سالهای گذشته کسب و کارهای بسیاری برای تبلیغات خود هزینه های هنگفتی را به شبکه های ماهواره ای و وبسایت های خارجی سودجو پرداخت میکردند و شما میدانید چه مبالغی به خاطر تبلیغات از کشور خارج میشد. خدا را شکر در حال حاضر هم تبلیغات در اینستاگرام شکل مناسبی به خود گرفته است و هم این تبلیغات با قیمت مناسبی برای صاحبان کسب و کارها قابل انجام است. علاوه بر این خریداران میتوانند سر فرصت از صفحه تجاری مورد نظر خود بازدید کنند و با خواندن توضیحات و تحقیق درباره آن محصول و خواندن نظرات دیگر کاربران اطلاعات مفید بسیاری به دست بیاورند که این مسئله هم به رضایت بیشتر آنها از خریدشان کمک خواهد کرد.

بیشتر چه نوع کسب و کارهایی در اینستاگرام موفق هستند؟

واقعا نمیتوان به این سوال پاسخ داد، زیرا کسانی در اینستاگرام موفقند که خلاق تر هستند و باکیفیت بالاتر فعالیت میکنند. هر نوع کسب و کاری میتواند با داشتن خلاقیت و کیفیت کار بالا در اینستاگرام موفق شود. ما میبینیم که برندهای بسیار بزرگ که همواره از طریق تبلیغات در خیابان های شهر و تبلیغات تلویزیونی موفق بوده اند با وجود صرف بودجه بسیار زیاد در اینستاگرام نه تنها شکست خورده اند، بلکه به دلیل ضعف کار و عدم داشتن مشاوران قوی، مورد تمسخر کاربران هم قرار گرفته اند و برعکس بسیاری از کسب و کارهای کوچک با خلاقیت خود و کیفیت بالای کارشان از طریق اینستاگرام به درآمدهای باورنکردنی دست یافته اند.

آیا شما هم در این خصوص به مشتریان تان کمک میکنید؟

فالوگرام علاوه بر ارائه پکیج های تبلیغاتی و افزایش فالوور اینستاگرام یک سایت مرجع اینستاگرام است که در آن مطالب آموزشی و مقالات بسیاری برای استفاده بهتر کاربران از اینستاگرام و افزایش توانایی آنها در اداره صفحات تجاری قرار داده شده است. کاربران میتوانند به صورت رایگان از این مطالب استفاده کنند. علاوه بر این مشتریان میتوانند با شماره تماس موجود در سایت تماس بگیرند و مشاوره تلفنی رایگان بگیرند. همچنین کارشناسان ما در طول انجام سفارش برای بازدهی بهتر نکات لازم را به مشتریان اعلام میکنند.

روش کار شما چگونه است و مشتریان از چه طریق باید اقدام کنند؟

ما چند پکیج با عنوان افزایش فالوور اینستاگرام در سایت داریم. تنها تفاوت این پکیج ها در تعداد آنهاست. مشتریان بنا به نیاز خود یکی از این پکیج ها را به صورت آنلاین سفارش میدهند. ادامه کار توسط تیم فالوگرام انجام میشود. تیم ما با مشاهده صفحه اینستاگرام مشتری و آنالیز رقیبان تصاویری برای تبلیغات آن طراحی و متنی را مختص به آن آماده میکند و این تبلیغات به صورت پی در پی در صفحات بزرگ اینستاگرام قرار میگیرند. تبلیغات به اندازه ای انجام خواهد شد که تعداد فالوور مورد نظر مشتری به صفحه وی اضافه شود. به این ترتیب کاربرانی که جذب صفحه تجاری مورد هدف میشوند همگی ایرانی، واقعی، فعال، هدفمند و علاقمند به آن صفحه هستند. در حالی که این کار تنها روش درست و موثر افزایش فالوور در اینستاگرام است.

روش دیگری هم برای افزایش فالوور اینستاگرام وجود دارد؟

البته که به غیر از افزایش فالوور اینستاگرام از طریق تبلیغات، هیچ روش دیگری که هم موثر و مفید باشد و هم مورد تایید اینستاگرام باشد برای این کار وجود ندارد. اینستاگرام همواره تاکید دارد تمام کاربران اینستاگرام باید فقط اکانت هایی را فالو کنند که یا آنها را میشناسند و یا به آنها علاقمند هستند و افرادی که از روش های دیگر برای افزایش فالوور استفاده میکنند به نوعی در حال دور زدن این قانون هستند و توسط اینستاگرام جریمه میشوند و در صورت استفاده از این روش ها، یا فالوورهای آنها حذف خواهد شد و یا اکانت آنها غیر فعال خواهد شد. اما متاسفانه سودجویان بسیاری با روش های غلط خود مشغول کلاهبرداری هستند.

اپلیکیشن هایی وجود دارد که به فالو و لایک کردن کاربران امتیاز میدهند و کاربران استفاده کننده از این اپلیکیشن ها میتوانند با افزایش امتیاز و در نظر گرفتن آن برای اکانت خود دیگر کاربرانی که از آن اپلیکیشن استفاده میکنند را مجاب کنند تا او را فالو کنند، در حالی که تمام این فالوورها غیرفعال، ساختگی و بی هدف هستند و در زمان های گردگیری اینستاگرام حذف خواهند شد.

وبسایت هایی هم وجود دارند که روش فالو – آنفالو را به نوعی دیگر اجرا میکنند اما این روش ها نه تنها خلاف قوانین اینستاگرام هستند، بلکه هیچ یک ذره ای موثر نیستند و تنها باعث هدر رفتن وقت و هزینه کاربران میشود.

روشی دیگری که توسط سودجویان به کار گرفته میشود که البته اخیرا بیشتر کاربران از آن اطلاع دارند، فالوور فیک است. در این روش وبسایت ها با ارائه توضیحات ناقص و گول زننده و قیمت های بسیار ارزان سعی میکنند نظر مشتریان را به سوی خود جلب کنند اما کاربران پس از خرید متوجه میشوند تمام فالوورهایی که به صفحه آنها اضافه شده تقلبی بوده و هیچ ارزشی ندارند. اینستاگرام در زمان های نامشخصی اقدام به حذف این اکانت های فیک میکند.

به همین دلیل باز هم متذکر میشوم که تنها روش موثر و هدفمند و البته قانونی برای افزایش فالوور اینستاگرام، تبلیغات است.

آدرس وبسایت فالوگرام: http://followgram.ir

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

نظر خود را بیان کنید