انشاء در مورد شبکه های اجتماعی

توصیه هایی برای رفتار رسانه های اجتماعی در برابر موضوعات دشوار

Instagram

نحوه پاسخگویی به پست های آزاردهنده و تهاجمی در رسانه های اجتماعی

همه ما به نوبه خود، کم یا زیاد، درگیر فضای مجازی و رسانه های اجتماعی هستیم. همانطور که می دانید، فضای این روزهای شبکه های اجتماعی به گونه ای متشنج است و اغلب با موضوعات مختلف مواجه هستیم.

اخیرا تبادلات و پست هایی که در شبکه های اجتماعی تان می بینید چه طور است؟ آیا وقتی در حال وب گردی در شبکه های اجتماعی هستید، این محیط برای تان بحث برانگیز و استرس آور است؟

مردم در حال تجربه استرس و تحول عظیمی هستند که به دلیل همه ‌گیر شدن ویروس کویید 19، دیدن بی‌عدالتی ‌ها، مشکلات اقتصادی و .. بیش از پیش افزایش‌ یافته است.

در رسانه های اجتماعی و خبری اغلب به منظور لایک گرفتن بیشتر با احساسات مردم بازی می کنند و با عناوین مختلف سعی در دیده شدن بیشتر دارند. به همین خاطر است که فیدهای رسانه های اجتماعی ما اغلب دارای محتوایی قطبی شده است.

از آن جایی که ما وقت بسیار زیادی از روزمان را صرف همین فضا می کنیم، لازم است به نحوی درست به محتوای آن پاسخ دهیم.

در محیط فضای مجازی ارسال پاسخ سریع به پست های دیگران آسان است اما در دنیای واقعی نشستن با یک انسان دیگر برای بحث و گفتگو در مورد مسائل عاطفی و پیچیده بسیار سخت تر به نظر می رسد، به خصوص وقتی عقاید دو طرف متفاوت باشند.

با توجه به واقعیت های تکنولوژی به عنوان شکل اصلی ارتباطات امروزی، لازم است یاد بگیریم که در این فضا چگونه رفتار کنیم. موارد زیر توصیه‌هایی برای رفتار در رسانه‌های اجتماعی در زمانی است که نوبت به موضوعات دشوار می‌ رسد:

  1. در مورد واکنشی که می خواهید نشان دهید کمی تامل کنید

 قبل از ارسال واکنش یا پست گذاشتن در مورد موضوعی خاص، کمی صبر کنید، خصوصاً اگر واکنش های احساسی شدید دارید.

عصبانیت، اضطراب یا ناراحتی عاطفی ممکن است باعث شود که ما به روش هایی واکنش نشان دهیم که ممکن است به ضرر خودمان یا دیگران باشد.

کمی مکث و تامل در مورد واکنشی که می خواهیم نشان دهیم باعث کاهش واکنش های لحظه ای مضر خواهد بود.


  1. هنگام پست گذاشتن یا واکنش نشان دادن آنلاین، هدف را در نظر بگیرید

آیا هدف پست یا نظر شما رسیدن به آگاهی بیشتر یا درک بیشتر از طرف مقابل است؟ آیا پست یا پاسخ شما منجر به درک و ارتباط بیشتر خواهد شد یا باعث تفرقه و مشکلات بیشتری خواهد شد؟ تا حد ممکن با خودتان صادق باشید و این را نظر بگیرید که آیا این پیام و واکنش شما بهترین رویکرد برای رسیدن به هدف شماست یا خیر.


  1. گاهی لازم است سکوت کنید

باور کنید یا نه، برخی اوقات سکوت و واکنش نشان ندادن، بهترین پاسخی است که می توانید در برابر جو موجود بدهید. باز هم، هدف و نتیجه احتمالی را در نظر بگیرید. انسان موجودی پیچیده است. همه ما همانطور که نقاط قوتی داریم، دارای نقص و نقاط ضعف نیز هستیم.

ادامه یافتن راه‌هایی برای برقراری گفتگوی واقعی و ترویج وحدت یکی از دشوارترین و در عین حال مهم ترین چالش‌های زمان ما محسوب می‌ شود.


و اما سخن پایانی…

رفتار صحیح در هر فضایی چه واقعی و چه مجازی یکی از اصولی است که هرکسی باید رعایت کند، موارد گفته شده را رعایت کنید و رفتار و واکنش درستی را در فضای رسانه اجتماعی خود نشان دهید.


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین