طرز تهیه سوپ گوجه فرنگی ساده و لذیذ با جو پرک و هویج

دستور پخت سوپ گوجه فرنگی با جو و هویچ

طرز تهیه سوپ گوجه فرنگی

سوپ گوجه فرنگی یکی دیگر از انواع سوپ های بسیار مقوی و سالم و در عین حال بسیار خوشمزه ای است که هم به عنوان پیش غذا در انواع مراسم و مجالس و هم به عنوان شامی سبک می توانید آن را تهیه و میل کنید و از خوردن آن لذت ببرید. این سوپ در سراسر دنیا شناخته شده است و به دلیل رنگ و ظاهر جذاب آن در کنار سالم بودن و خوشمزگی و طعم متفاوتی که دارد بسیار در بین مردم محبوب و شناخته شده است. برخی درون این سوپ از انواع گوشت و مرغ نیز استفاده می کنند و برخی نیز آن را تنها به شکل گیاهی آماده و تهیه می کنند. امروز در آلامتو طرز تهیه سوپ گوجه فرنگی با حو پرک و هویج را به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم در تهیه سوپ گوجه فرنگی و هویج

 • جو پرک 1 پیاله
 • پیاز 1 عدد
 • سیر 2 حبه
 • سیب زمینی 2 عدد
 • گوجه فرنگی 4 عدد
 • آب مرغ 2 لیوان
 • کرفس 1 شاخه
 • هویج 1 عدد
 • نمک و فلفل سیاه و زردچوبه به مقدار لازم
 • کره 2 ق غذا خوری پر

طرز تهیه سوپ گوجه فرنگی و هویج

مرحله اول: آماده سازی پیاز و سیر

ابتدا پیاز را به همراه سیر ها به خوبی بشویید و بعد پوست آن ها را به خوبی بگیرید و بعد پیاز را به شکل نگینی و درشت خرد کنید و سیر ها را نیز به شکل ساطوری شده و ریز خرد کنید سپس کره را درون قابلمه ای آب کنید و کمی آن را گرم کنید و سپس پیاز های خرد شده را به آن ها اضافه کنید کمی تفت دهید و مقداری که گذشت به آن ها سیر های ساطوری شده را به همراه زردچوبه اضافه کنید و خوب با یکدیگر هم بزنید تا سبک و طلایی شوند.

مرحله دوم: آماده سازی سبزیجات

کرفس را به همراه هویج و سیب زمینی به خوبی با آب بشویید و بعد پوست هویج و سیب زمینی را بگیرید و آن ها را به شکل نگینی و ریز خرد کنید سپس کرفس را نیز پاک کنید و به شکل حلقه ای و ریز آن را هم خرد کنید و سپس سبزیجات خرد شده را به ترتیب ابتدا هویج و کرفس و بعد از گذشت مدتی سیب زمینی های نگینی شده را به مواد درون قابلمه اضافه کنید و کمی با کره آن ها را نیز تفت دهید.

مرحله سوم: اضافه کردن جو پرک و آب مرغ

در این مرحله جو پرک را نیز با آب سرد چند مرتبه بشویید و آبکش کنید و بعد آن را نیز به همراه آب مرغ به مواد درون قابلمه اضافه کنید و بعد درب قابلمه را بگذارید و صبر کنید تا مواد با حرارت ملایم به مدت یک ساعت با یکدیگر به خوبی و آرامی بپزند.

مرحله چهارم: اضافه کردن گوجه و ادویه ها

بعد از گذشت یک ساعت که مواد به آرامی با یکدیگرپخته شدند گوجه فرنگی ها را نیز با آب بشویید و به صورت درشت آن ها را خرد کرده و به سوپ اضافه کنید و بعد برای مزه دار کردن سوپ مقداری به آن ها نمک و فلفل سیاه و پودر پاپریکا اضافه کنید و خوب مواد را با یکدیگر مخلوط کنید تا ادویه ها به خوبی در همه جای سوپ پخش شوند و سوپ مزه دار شود و سپس درب قابلمه را گذاشته و نیم ساعت دیگر به سوپ زمان دهید تا به خوبی بپزد و جا بیفتد.

مرحله پنجم: سرو نهایی سوپ گوجه فرنگی

در آخر نیز پس از گذشت نیم ساعت تمام سوپ را به وسیله گوشکوب برقی و یا میکسر به خوبی میکس و مخلوط کنید تا سوپ شما شکل شکیل تر و بهتری به خود بگیرد. دقت داشته باشید پس از میکس کردن با توجه به میزان قوام سوپ می توانید مقداری آب جوشیده شده نیز به سوپ گوجه خود اضافه کنید. بعد آن را درون ظرف مناسبی برای سرو بریزید و بعد هم سوپ شما آماده سرو است میل کنید و لذت ببرید. نوش جان

طرز تهیه سوپ گوجه فرنگی


نکات کلیدی در تهیه سوپ گوجه فرنگی و هویج

 1. در صورت دسترسی نداشتن به آب مرغ می توانید از عصاره مرغ و یا گوشت نیز برای تهیه سوپ گوجه فرنگی استفاده کنید.
 2. در صورت دلخواه می توانید سایر سبزیجات مورد علاقه خود را نیز به سوپ گوجه اضافه کنید.
 3. در صورت اضافه کردن مقداری آب جوشیده شده به سوپ می توانید مقداری نمک و فلفل نیز به سوپ اضافه کنید.
 4. در صورت تمایل می توانید مقداری مرغ و یا گوشت نیز به سوپ اضافه کنید.

♨ نکات مهم «طرز تهیه سوپ گوجه فرنگی ساده و لذیذ با جو پرک و هویج»

در صورت دسترسی نداشتن به آب مرغ می توانید از عصاره مرغ و یا گوشت نیز برای تهیه سوپ گوجه فرنگی استفاده کنید.


نظرات بسته اند