طرز تهیه سوپ گوجه فرنگی خوشمزه

دستور آشپزی سوپ گوجه ایتالیایی

طرز تهیه سوپ گوجه فرنگی

یکی از ساده ترین سوپ هایی که طعم خوبی نیز دارد، سوپ گوجه فرنگی است که می توانید به عنوان پیش غذا یا یک وعده ی سبک آن را سرو کنید. در تهیه این سوپ خوشمزه، از گوجه فرنگی، کره، جعفری، آرد و… استفاده می شود. برای طرز تهیه سوپ گوجه فرنگی، با آشپزی آلامتو همراه باشید.

مواد لازم برای 4 نفر
کره۵۰ گرم
آرد۱ قاشق غذاخوری
گوجه فرنگی۸ عدد
نمک و فلفل سیاهبه اندازه کافی
رب گوجه فرنگی۱ قاشق غذاخوری
جعفری تازهبه اندازه کافی
آب گوشت۱ لیتر
پیاز۱ عدد

طرز تهیه سوپ گوجه ایتالیایی

طرز تهیه سوپ گوجه ایتالیایی

ابتدا ۴ لیوان آب داخل قابلمه ای می ریزیم و درب آن را می گذاریم و روی حرارت زیاد قابلمه را قرار می دهیم تا آب سریع تر به جوش بیاید.

تا جوش آمدن آب گوجه فرنگی ها را می شوییم و زمان به جوش آمدن آب، داخل آب در حال جوش قرار می دهیم و ۳ دقیقه زمان می دهیم تا در آب جوش بماند و بعد از آب خارج می کنیم و در آبکش قرار می دهیم و صبر می کنیم تا خنک شوند.

سپس پوست روی گوجه فرنگی ها را با دست می گیریم و روی تخته آشپزخانه آنها را خرد می کنیم و در مخلوط کن می ریزم تا پوره شوند و یا با گوشت کوب آنها را خوب له می کنیم.

سپس پیاز را پوست می گیریم و می شوییم و روی تخته نگینی خرد می کنیم.

قابلمه ای را روی حرارت می گذاریم و کره را داخل آن قرار می دهیم تا ذوب شود.

پیاز را به کره می افزاییم و تفت می دهیم تا نرم و طلایی شود.

آن وقت آرد را به آنها اضافه می کنیم و تفت می دهیم تا رنگ آرد کاملا تغییر کند و بوی خامی اش از بین برود.

بعد در تابه ای کوچک کمی روغن می ریزیم و رب را روی روغن می ریزیم و روی حرارت کم قرار می دهیم و پیاپی آن را هم می زنیم تا رنگ روغن قرمز شود و بوی خامی رب گوجه فرنگی از بین برود و به مواد اضافه می کنیم و تفت می دهیم.

در آخر پوره گوجه فرنگی را می افزاییم و بلافاصله آب گوشت را روی مواد می ریزیم و حرارت را ملایم می کنیم تا سوپ آرام آرام به جوش بیاید.

در ادامه کمی نمک، فلفل سیاه و جعفری خرد شده به آن می افزاییم و پس از ۱۰ دقیقه سوپ آماده سرو است.

نوش جان.

♨ نکات مهم «طرز تهیه سوپ گوجه فرنگی خوشمزه»

با مقدار موادی که در این دستور آشپزی قرار گرفته است، می توانید برای ۴ نفر سوپ گوجه فرنگی تهیه کنید. در صورتی که می خواهید مقدار کمتر یا بیشتری سوپ گوجه فرنگی تهیه کنید، کافیست مقدار مواد را ضرب یا تقسیم کنید.