طرز تهیه بادمجان کباب با گردو

بادمجان کباب یکی از انواع غذا های شمالی و بسیار خوشمزه ای است که به راحتی می توان آن را تهیه کرد و یکی از انواع غذا هایی است که برخی افراد می توانند آن را هم با نان و برخی هم با برنج سرو و میل کنند. این غذا به شکل بادمجان شکم پر تهیه می شود و با توجه به ظاهر هوس انگیزی که دارد می تواند یکی پیشنهاد عالی به عنوان غذای اصلی برای مجالس شما باشد و با ظاهری که دارد به میز مهمانی شما نیز جلوه و زیبایی ببخشد. امروز در آلامتو طرز تهیه بادمجان کباب شکم پر خوشمزه شمالی با گردو و رب انار را به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای تهیه بادمجان کباب شمالی

 • بادمجان سفت 5 عدد
 • گردو 1/5 لیوان
 • سبزیجات معطر ( نعناف چوچاق، خالیواش) 3 الی 4 ق غذا خوری
 • پیاز 1 عدد
 • سیر 3 حبه
 • رب انار ترش 2 الی 3 ق غذا خوری
 • نمک و فلفل سیاه به مقدار لازم
 • گلپر به مقدار لازم
 • روغن مایع به مقدار لازم
همچنین بخوانید: طرز تهیه حلیم بادمجان کشدار خانگی با گوشت و برنج بدون عدس

طرز تهیه بادمجان کباب شکم پر با گردو و رب انار

مرحله اول: آماده سازی بادمجان ها

بادمجان های خود را به خوبی بشویید و سپس پوست آن ها را به شکل یه در میون بگیرید تا بادمجان های شما شکل زیبا تری در آخر کار بگیرند و بعد آن ها را از وسط شکمشان شیار کوچکی و نازک بدهید و سپس ظرفی را برداشته و درون آن مقداری آب و نمک بریزد و بادمجان ها را به مدت 1 ساعت درون آب و نمک قرار دهید تا تلخی بادمجان ها به مقدار زیادی گرفته شوند و بعد بادمجان ها را از آب و نمک خارج کنید و کمی فشار دهید تا آب آن ها خارج شوند و بعد ماهیتابه ای را برداشته و درون آن کمی روغن بریزد و آن را روی شعله گاز قرار دهید و همه طرف بادمجان های خود را به خوبی درون روغن مقداری سرخ و آماده کنید و بعد آن ها را از روی حرارت برداشته و کنار بگذارید.

مرحله دوم: آماده سازی پیاز، سیر و گردو

پیاز و سیر ها را به خوبی با آب شسته و پوست آن ها را بگیرید و سپس پیاز را رنده کنید و آب آن را به خوبی بگیرید و سیر را هم با تیغه ریز رنده خود رنده کنید و سپس ماهیتابه ای را برداشته و درون آن کمی روغن بریزد و آن را روی شعله گاز قرار دهید و کمی که روغن گرم و آماده شد پساز درون ماهیتابه بریزد و با روغن کمی تفت دهید تا آب آن گرفته شود و بعد به آن سیر رنده شده را اضافه کنید و آن را نیز با پیاز مقداری تفت دهید و در همین حین مغز گردو ها را نیز درون دستگاه آسیاب بریزد و به خوبی آن ها را آسیاب و له کنید و بعد از آن که پیاز و سیر کمی با یکدیگر تفت داده شدند گردو های آسیاب شده را نیز به آن ها اضافه کنید و با پیاز و سیر کمی تفت دهید.

مرحله سوم: اضافه کردن سبزیجات و رب انار و ادویه ها

بعد از تفت دادن مواد با یکدیگر به آن ها سببزیجات معطر ساطوری خرد شده را نیز اضافه کنید و بعد به تمامی مواد مقداری نمک و فلفل سیاه و گلپر بزنید و در آخر هم به آن ها رب انار را نیز اضافه کرده و خوب آن ها را با یکدیگر هم بزنید و تفت بدهید و کمی که مواد با یکدیگر تفت داده شدند کافی است آن ها را از روی حرارت برداشته و کنار بگذارید.

مرحله چهارم: پخت نهایی بادمجان کباب شمالی

در این مرحله کمی شکم بادمجان های سرخ شده خود را باز کنید و داخل هر کدام آن ها را با مقداری از مواد میانی که تهیه کرده بودید پر کنید و سپس ماهیتابه ای برداشته و بادمجان های شکم پر را داخل ماهیتابه بچینید و درون ماهیتابه 1 لیوان آب بریزد و درب ماهیتابه را گذاشته و آن را روی حرارت متوسط گاز قرار دهید و زمان دهید تا آب به خوبی به خورد بادمجان ها رفته و زیر بادمجان ها نیز مقداری مجدد سرخ شوند و بعد آن ها از روی حرارت برداشته و داخل ظرفی که برای سرو آن ها در نظر دارید آن ها را قرار دهید و بعد از آن هم بادمجان کباب با گردو و رب انار شما آماده سرو است میل کنید و از خوردن آن ها لذت ببرید. نوش جان

همچنین بخوانید: طرز تهیه ترشی بادمجان شکم پر ساده و خوشمزه با هویج و سرکه سفید

طرز تهیه بادمجان کباب شمالی


نکات کلیدی در تهیه بادمجان کباب شکم پر شمالی

 1. در صورت دسترسی نداشتن به سبزیجات معطر فوق می توانید نعنا و گشنیز و ریحان را نیز جایگزین آن ها کنید.
 2. در صورت تمایل می توانید رب انار شیرین و یا ملس را نیز مطابق با سلیقه خود جایگزین رب انار ترش کنید.
 3. در صورت دسترسی نداشتن به دستگاه آسیاب می توانید گردو ها را با گشکوب نیز له و خرد کنید.
همچنین بخوانید: طرز تهیه میرزا قاسمی شمالی مجلسی با گردو و بادمجان کبابی رژیمی

♨ نکات مهم «طرز تهیه بادمجان کباب شکم پر خوشمزه شمالی با گردو و رب انار»

در صورت دسترسی نداشتن به سبزیجات معطر فوق می توانید نعنا و گشنیز و ریحان را نیز جایگزین آن ها کنید.


نظر خود را بیان کنید