طرز تهیه فرنی با آرد برنج

فرنی با آرد برنج را هم می توانید به عنوان دسر برای مهمانی و مجالس های خود تهیه کنید و هم می توانید آن را به عنوان غذایی سبک و راحت برای ایام سرماخوردگی استفاده کنید. همچنین می توانید این فرنی خوشمزه را به عنوان یک نوع افطاری سبک نیز برای ایام ماه مبارک رمضان میل کنید. فرنی با آرد برنج یکی از اولین غذاهای کمکی برای نوزادان و کودکان نیز محسوب می شود زیرا که هم دارای بافت نرم و قابل هضمی برای کودک شما بوده و هم به رشد و وزن گیری آن ها کمک شایانی می کند همچنین دارای ویتامین های بسیار زیادی مانند ویتامین C و ویتامین A می باشد. امروز در آلامتو طرز تهیه فرنی با آرد برنج و شیر ساده و خوشمزه بدون نشاسته را به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای تهیه فرنی با آرد برنج

 • شیر 4 لیوان
 • آرد برنج 4 ق غذ خوری
 • شکر 4 ق غذا خوری
 • پودر هل نصف ق چای خوری
 • گلاب2 الی 3 ق غذا خوری
 • زعفران دم کرده 2 ق غذا خوری
 • کره 2 ق غذا خوری
همچنین بخوانید: طرز تهیه شله زرد خوشمزه و مجلسی نذری برای 6 نفر

طرز تهیه فرنی با آرد برنج و شیر بدون نشاسته

مرحله اول: آماده سازی شیر و آرد برنج

ابتدا قابلمه ای را برداشته و آن را روی حرارت کم گاز قرار دهید و بعد به آن شیر را اضافه کنید سپس آرد برنج را نیز به همراه شکر به شیر اضافه کنید و ترکیب آن ها را روی شعله کم گاز بگذارید و به وسیله همزن دستی شروع به هم زدن کنید تا با یکدیگر به خوبی ترکیب و مقداری غلیظ شوند. دقت داشته باشید که حتماً ترکیب آن ها را به وسیله همزن دستی به طور مداوم روی شعله کم هم بزنید تا فرنی آرد برنج شما به هیچ عنوان ته نگیرد.

مرحله دوم: اضافه کردن هل، گلاب و کره

در این مرحله که مقداری مایه فرنی غلیظ تر شد به آن ها پودر هل و گلاب را هم اضافه کرده و خوب هم بزنید تا کاملاً مواد با یکدیگر ترکیب شوند و بعد کره را هم در این مرحله به مواد اضافه کنید و مجدد فرنی را با همزن دستی هم بزنید تا کره درون فرنی آب شود.

مرحله سوم: آماده سازی نهایی فرنی با آرد برنج

در آخر نیز به فرنی زعفران دم کرده را هم اضافه کنید و هم بزنید تا زعفران کاملاً در سطح فرنی پخش شود و بعد آن را داخل ظرف هایی که برای سرو فرنی در نظر دارید بریزید و بعد از آن هم فرنی آرد برنج خوشمزه شما آماده سرو است میل کنید و از خوردن آن نیز لذت ببرید. نوش جان

همچنین بخوانید: طرز تهیه شیر برنج خانگی ساده و مجلسی با خامه برای ماه رمضان

طرز تهیه فرنی با آرد برنج و شیر


نکات کلیدی در تهیه فرنی با آرد برنج و شیر برای نوزاد و کودک

 1. بهتر است که اگر این فرنی خوشمزه و مقوی را برای کودک و یا نوزاد خود تهیه می کنید آن را خیلی شیرین درست نکنید و همچنین در روز های اولی که آن را به عنوان غذای کمکی در کنار شیر مادر تهیه می کنید نباید آن را خیلی سفت درست کنید و در روزهای اول فقط کمی غلیظ تر از شیر مادر آن را درست کنید.
 2. هر چه از شیر پر چرب تری برای تهیه این فرنی استفاده کنید فرنی شما خوشمزه تر می شود.
 3. سعی کنید از آرد برنج مرغوب برای تهیه این فرنی استفاده کنید.
 4. در صورت تمایل می توانید از انواع خلال مغز ها نیز درون فرنی با آرد برنج استفاده کنید که هم طعم خوبی به فرنی شما می بخشد و هم آن را مقوی تر و خوشمزه تر می کند. دقت داشته باشید اگر فرنی با آرد برنج را برای نوزاد تهیه می کنید داخل آن از هیچ مغزی استفاده نکنید.
 5. در صورت تمایل می توانید این فرنی دلچسب را به صورت ساده و بدون زعفران هم تهیه کنید و یا حتی می توانید به جای زعفران دم کرده از پودر کاکائو استفاده کنید و فرنی را به شکل شکلاتی هم تهیه کنید.
 6. میزان اضافه کردن شکر دلبخواهی است و در صورت تمایل می توانید میزان آن را کمتر و یا بیشتر کنید.
همچنین بخوانید: طرز تهیه فرنی زعفرانی ساده خانگی با نشاسته ذرت و شیر بدون خامه

♨ نکات مهم «طرز تهیه فرنی با آرد برنج و شیر ساده و خوشمزه بدون نشاسته»

هرچه از شیر پر چرب تری برای تهیه این فرنی استفاده کنید فرنی شما خوشمزه تر می شود.


نظر خود را بیان کنید