طرز تهیه کرم کارامل بدون خامه

کرم کارامل یک دسر لذیذ و جذاب است که از ترکیب کارامل و کرم های مختلف به راحتی درست می شود. کرم کارامل را می توانید به صورت ساده یا با بیسکوئیت درست کنید که در این صورت به آن کرم کارامل بیسکوئیتی می گویند. این کرم خوشمزه را می توانید در منزل با فر و یا حتی بدون فر و در قابلمه درست کنید. امروز در آلامتو طرز تهیه کرم کارامل با آب و بدون خامه فوری و خوشمزه در قابلمه را به شما آموزش خواهیم داد، پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای تهیه کارامل

  • شکر 1 لیوان
  • آب 1/4 لیوان

مواد لازم برای تهیه کرم

  • شیر 2 لیوان
  • شکر نصف استکان
  • تخم مرغ 3 عدد
  • وانیل 1/4 قاشق چای خوری
همچنین بخوانید: طرز تهیه دسر پان اسپانیا لیوانی دو رنگ مجلسی با بیسکویت پتی بور

طرز تهیه کرم کارامل با آب بدون خامه با فر و بدون فر

مرحله اول: درست کردن کارامل

ماهیتابه کوچکی را روی حرارت قرار دهید شعله گاز را روشن کنید و روی حرارت ملایم قرار دهید. تابه که داغ شد 1 لیوان شکر را داخل آن بریزید و بعد از کمی تفت دادن 1/4 لیوان آب را به شکر اضافه کنید با یک قاشق چوبی کمی هم بزنید و اجازه دهید با حرارت ملایم آرام آرام بجوشد تا تغییر رنگ دهد و کاراملی شود. زمانی که کارامل به رنگ دلخواه شما رسید، آماده است و می توانید از روی حرارت بردارید. کارامل را می توانید روشن یا تیره درست کنید فقط مراقب باشید مخلوط روی حرارت نسوزد.

مرحله دوم: ترکیب تخم مرغ و شکر

3 عدد تخم مرغ را یکی یکی داخل یک ظرف بشکنید و کمی هم بزنید تا زرده و سفیده با هم مخلوط شوند. نصف استکان شکر را به تخم مرغ اضافه و خوب با هم مخلوط کنید، در ادامه 1/4 قاشق چای خوری وانیل را اضافه کنید و در حد مخلوط شدن هم بزنید. نیازی نیست تخم مرغ و شکر را خیلی هم بزنید که کرم رنگ و کشدار شود در همین حد که خوب با هم مخلوط شوند کافی می باشد.

مرحله سوم: اضافه کردن شیر

2 لیوان شیر را داخل یک قابلمه بریزید و روی حرارت قرار دهید تا شیر به جوش بیاید، زمانی که شیر شروع به جوشیدن کرد حرارت را خاموش کنید و اجازه دهید شیر از جوش بیفتد بعد شیر را به مواد تخم مرغ اضافه و با همزن دستی آرام آرام هم بزنید تا گلوله نشود و  مواد به طور کامل و یکدست با هم مخلوط شوند.

مرحله چهارم: ریختن کرم روی کارامل

وقتی سس کارامل آماده شد داخل قالب یا ظرف پیرکس بریزید، ظرف را بچرخانید تا چند سانت از دیواره ظرف هم به سس کارامل آغشته شود بعد کرم را از صافی رد و روی کارامل بریزید و در نهایت روی ظرف را با فویل بپوشانید.

مرحله پنجم: پخت کرم کارامل در قابلمه

یک قابلمه که بزرگتر از قالب باشد را انتخاب کنید و روی حرارت قرار دهید، مقداری آب داخل قابلمه بریزید و ظرف را داخل آب قرار دهید طوری که نصف دیواره ظرف داخل آب باشد. بعد درب قابلمه را بگذارید و اجازه دهید تا با حرارت ملایم حدود یک ساعت بپزد. بعد ظرف را از قابلمه خارج کنید و اجازه دهید در محیط بماند تا کمی خنک شود سپس به مدت سه چهار ساعت داخل یخچال بگذارید تا کامل آماده شود. در نهایت از یخچال خارج و کناره های آن را با چاقو از ظرف یا قالب جدا کنید و در ظرف سرو برگردانید.

مرحله ششم: پخت کرم کارامل در فر

داخل سینی فر یا یک ظرف بزرگتر آب بریزید و قالب کارامل را داخل آب قرار دهید و در فر از قبل گرم شده با دمای 180 درجه به مدت 1 ساعت بگذارید تا پخته شود.

همچنین بخوانید: طرز تهیه دسر پاناکوتا شکلاتی با خامه صبحانه و ژلاتین خوشمزه و مجلسی

طرز تهیه کرم کارامل با آب


نکات کلیدی برای تهیه کرم کارامل با آب در قابلمه

  1. شیر را زمانی که اطراف آن شروع به جوشیدن کرد خاموش کنید و اجازه دهید کمی از جوشیدن بیفتد و بعد اضافه کنید.
  2. زمانی که شیر را اضافه کردید مدام هم بزنید تا گلوله نشود چون شیر داغ ممکن است باعث پخته شدن زرده تخم مرغ شود.
  3. اجازه دهید ترکیب شیر و زرده به دمای محیط برسد و بعد به کارامل اضافه کنید که کرم لطیفی داشته باشید.
  4. دمای فرها با هم متفاوت می باشد و ممکن است زمان پخت کارامل کمی بیشتر شود.
همچنین بخوانید: طرز تهیه کیک کاراملی یا فلن کیک شکلاتی با فر و بدون فر درون قابلمه

♨ نکات مهم «طرز تهیه کرم کارامل با آب و بدون خامه فوری و خوشمزه در قابلمه»

شیر را زمانی که اطراف آن شروع به جوشیدن کرد خاموش کنید و اجازه دهید کمی از جوشیدن بیفتد و بعد اضافه کنید.


نظر خود را بیان کنید