طرز تهیه کمپوت زردآلو خانگی بدون هسته در شیشه مرحله به مرحله

دستور پخت کمپوت زردآلو با ماندگاری طولانی

طرز تهیه کمپوت زردآلو خانگی

کمپوت زردآلو یکی از انواع کمپوت های لذیذ و دلچسبی است که به دلیل آن که این میوه در فصل تابستان تازه وارد بازار می شود، می توان این کمپوت خوشمزه را نیز یکی از انواع کمپوت های فصلی محسوب کرد و آن را در این فصل نیز تهیه کرد. همچنین این کمپوت یک پیشنهاد عالی برای افرادی محسوب می شود که به این میوه علاقه مند بوده بنابراین می توانند آن را در فصل تابستان تهیه کنند و سپس آن را در سایر فصل های دیگر میل نمایند. میوه زردآلویی که در این کمپوت استفاده می شود یکی از اصلی ترین مواد اولیه آن بوده و به همین دلیل دارای خواص بی شماری همچون بهبود دستگاه گوارش، بهبود بینایی، سلامت استخوان ها و… بسیاری دیگری است که تمامی این موارد از دلایل محبوبیت و پرطرفداری این کمپوت دلچسب نیز محسوب می شود. امروز در آلامتو طرز تهیه کمپوت زردآلو خانگی بدون هسته در شیشه با ماندگاری طولانی را به شما آوزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای تهیه کمپوت زردآلو

  • زردآلو 2 کیلو
  • شکر 4 ق غذاخوری
  • آب به مقدار لازم
  • شیشه برای نگه داری کمپوت به مقدار لازم
همچنین بخوانید: طرز تهیه لواشک کیوی خانگی ملس با آفتاب مرحله به مرحله

طرز تهیه کمپوت زردآلو خانگی بدون هسته مرحله به مرحله

مرحله اول: آماده سازی زردآلو ها

ابتدا تمامی زردآلو ها را با آب سرد بشویید و سپس به آن ها مدتی زمان دهید تا کمی آب آن ها گرفته شوند و بعد تمامی آن ها را از وسط نصف کنید و هسته آن ها را خارج کنید و دور بریزید. بعد از آماده سازی تمامی زردآلو ها ظرف های شیشه ای که برای نگهداری این کمپوت در نظر دارید را برداشته و سپس آن را با زردآلو هایی که آماده کرده اید پر کنید.

مرحله دوم: آماده سازی شربت کمپوت

قابلمه ای را برداشته و سپس داخل آن آب را به همراه شکر بریزید و بعد ترکیب آن ها را با یکدیگر روی حرارت ملایم و کم گاز قرار دهید و زمان دهید تا شکر به آرامی داخل آب حل و شفاف شود و کمی شروع به جوشیدن کند. دقت داشته باشید که نیازی به زیاد جوشیده شدن آب نیست و همین که شکر به آرامی داخل آب حل شود و کمی آب شروع به جوشیدن کند کافی است و پس از آن می توانید قابلمه را از روی حرارت برداشته و آن را کنار بگذارید تا شربت شما خنک و آماده شود.

مرحله سوم: آماده سازی نهایی کمپوت زردآلو

بعد از آماده سازی شربت نوبت اضافه کردن آن به ظرف های شیشه ای است پس به اندازه لب به لب شیشه ها را پر و آن را به ظرف های شیشه اضافه کنید و سپس درب فلزی ظرف ها را به صورت محکم و سفت ببندید. قابلمه ای برداشته و داخل آن را با مقداری آب به اندازه نصف شیشه ها پر کنید و بعد تمامی شیشه ها را داخل قابلمه قرار داده و سپس قابلمه را روی حرارت گاز قرار دهید و به آن زمان دهید تا آب داخل قابلمه شروع به جوشیدن کند و بعد از جوشیدن آب حرارت آن را کم کرده و 15 دقیقه دیگر به شیشه ها زمان دهید تا با حرارت ملایم مقداری بجوشند و کمپوت های شما به طور کامل آماده شوند. بعد از گذشت زمان گفته شده حرارت را خاموش کنید و سپس زمان دهید تا شیشه ها به آرامی داخل قابلمه خنک شوند و بعد از خنک شدن تمامی کمپوت ها را از قابلمه خارج کنید و ظرف تمامی آن ها را به مدت 2 ساعت به حالت وارونه قرار دهید تا کمپوت های شما هوا نکشند و پلمپ شوند و بعد از آن هم کمپوت های زردآلو خوشمزه شما آماده سرو هستند می توانید آن ها را مدتی داخل یخچال قرار دهید و هر زمان که دوست داشتید آن ها را سرو و میل کنید و از خوردن آن لذت ببرید. نوش جان

همچنین بخوانید: طرز تهیه مربا آلبالو خانگی با شربت خوشمزه و فوری بدون هسته

طرز تهیه کمپوت زردآلو بدون هسته


نکات کلیدی در تهیه کمپوت زردآلو بدون هسته با ماندگاری طولانی

  1. میزان شکری که برای تهیه این کمپوت دلچسب استفاده می کنید سلیقه ای بوده و بستگی به میزان شیرینی زردآلو های شما دارد و در صورت دلخواه می توانید مقدار آن را کمی بیشتر و یا کمتر کنید.
  2. شیشه ای که برای تهیه و نگهداری این کمپوت استفاده می کنید باید تمیز و کاملاً استریل شده باشد تا کمپوت شما به هیچ عنوان کپک نزند و خراب نشود.
  3. میوه زردآلویی که برای تهیه این کمپوت استفاده می کنید بهتر است که کمی سفت و کال باشد تا شکل و ظاهر کمپوت شما مجلسی تر باشد.
همچنین بخوانید: طرز تهیه مربا پوست پرتقال تازه خانگی و مجلسی مرحله به مرحله

♨ نکات مهم «طرز تهیه کمپوت زردآلو خانگی بدون هسته در شیشه مرحله به مرحله»

میزان شکری که برای تهیه این کمپوت دلچسب استفاده می کنید سلیقه ای بوده و بستگی به میزان شیرینی زردآلو های شما دارد و در صورت دلخواه می توانید مقدار آن را کمی بیشتر و یا کمتر کنید.


نظر خود را بیان کنید