طرز تهیه لواشک کیوی ملس

لواشک کیوی یکی از انواع لواشک های بسیار ملس و خوشمزه ای است که در بین تمامی سنین بسیار طرفدار داشته و محبوبیت پیدا کرده است. شما می توانید این لواشک لذیذ را برای فصل های سرد پاییز و زمستان که این میوه خوشمزه تازه وارد بازار می شود در منزل تهیه کنید. همچنین می توانید این لواشک را در اوایل بهار نیز با کیوی هایی که هنوز داخل یخچال باقی مانده و حسابی رسیده و نرم شده اند نیز تهیه کنید و از خوردن آن لذت ببرید. همان طور که می دانید لواشک های داخل بازار نسبت به لواشک های خانگی از کیفیت پایین تری برخوردار بوده و از نظر بهداشتی هم خیلی کیفیت خوبی ندارند بنابراین بهتر است که این لواشک بسیار هوس انگیز را در منزل تهیه کنید که هم هزینه کمتری برای شما داشته و هم به دلیل اطمینان از کیفیت مواد اولیه ای که در آن استفاده شده نسبت به نمونه های داخل بازار بهداشتی تر می باشد. امروز در آلامتو طرز تهیه لواشک کیوی خانگی ملس با آفتاب را به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای تهیه لواشک کیوی خانگی

 • کیوی 2 کیلو
 • آب 2 لیوان
 • نمک 1 ق مربا خوری سر پر
 • شکر 2 ق غذا خوری سر پر
 • سلفون به اندازه لازم
 • روغن مایع به مقدار لازم
همچنین بخوانید: طرز تهیه رب انار ملس خانگی ساده و خوش طعم مرحله به مرحله

طرز تهیه لواشک کیوی خانگی ملس با آفتاب

مرحله اول: آماده سازی کیوی ها

ابتدا تمامی کیوی ها را با آب بشویید و سپس پوست آن ها را بگیرید و بعد تمامی آن ها را از وسط به چهار قسمت تقسیم کنید و خرد کنید و بعد قابلمه ای را برداشته و کیوی های خرد شده را داخل قابلمه بریزید.

مرحله دوم: اضافه کردن آب، شکر و نمک به کیوی ها

در این مرحله قابلمه را روی حرارت ملایم گاز قرار دهید و به آن نمک را نیز به همراه شکر و آب اضافه کنید و آن ها را با یکدیگر روی حرارت ملایم خوب هم بزنید و ترکیب کنید تا شکر و نمک نیز درون آب حل شوند و اجازه دهید تا تمامی کیوی ها داخل قابلمه خوب پخته و به راحتی له شوند بعد تمامی آن ها را به وسیله گوشکوب برقی و یا غذاساز کاملاً له و پوره کنید و آن را کنار بگذارید و زمان دهید تا مواد شما مقداری خنک شوند.

مرحله سوم: آماده سازی نهایی لواشک کیوی

سینی تمیز و صاف و بزرگی را برداشته و کف آن را سلفون بکشید و بعد مقدار خیلی کمی روغن مایع در حد 2 الی 3 قطره کف سلفون بریزید و با برس آشپزی تمام کف سلفون را چرب و آماده کنید سپس مواد لواشکی که تهیه کرده بودید را برداشته و داخل سینی روی سلفون بریزید و روی مواد را با کف دست کاملاً داخل سینی پخش کنید، به طوری که سطح مواد داخل سینی صاف و یکدست و نازک شود و بعد سینی را رو به روی آفتاب قرار دهید و فرصت دهید تا لواشک زیر نور آفتاب به طور کامل خشک و آماده شود و بعد از آن هم لواشک کیوی خانگی خوشمزه و ملس شما آماده سرو است میل کنید و از خوردن آن نیز لذت ببرید. نوش جان

همچنین بخوانید: طرز تهیه ترشی لبو و انار خانگی ملس و خوشمزه به روشی آسان

طرز تهیه لواشک کیوی خانگی


نکات کلیدی در تهیه لواشک کیوی خانگی ملس

 1. برای خشک کردن لواشک خود می توانید از دستگاه مخصوص خشک کردن میوه هم استفاده کنید که زمان کمتری از شما می گیرد.
 2. همچنین برای خشک کردن لواشک می توانید روی بخاری و یا رادیاتوری که روی حداقل دما قرار دارد پایه ای با فاصله 10 سانتی متر قرار دهید و سپس سینی لواشک را روی پایه قرار دهید و زمان دهید تا لواشک به همین شکل کاملاً خشک و آماده شود.
 3. به ازای هر 1 کیلو کیوی باید از 1 لیوان آب و 1 قاشق غذا خوری سر پر شکر استفاده کنید.
 4. دقت داشته باشید اگر می خواهید لواشک شما مزه ملسی داشته باشد از شکر استفاده کنید و اگر مزه ترش تری دوست داشتید می توانید شکر را به طور کامل از این دستور حذف کنید.
 5. در صورت تمایل می توانید از سایر میوه های دلخواه نیز به صورت مخلوط با کیوی برای تهیه این لواشک استفاده کنید.
 6. در صورت تمایل می توانید از مقداری گلپر نیز داخل لواشک خود استفاده کنید.
همچنین بخوانید: طرز تهیه ترشی زرشک خشک و قرمز ساده و خوشمزه با گلپر

♨ نکات مهم «طرز تهیه لواشک کیوی خانگی ملس با آفتاب مرحله به مرحله»

برای خشک کردن لواشک خود می توانید از دستگاه مخصوص خشک کردن میوه هم استفاده کنید که زمان کمتری از شما می گیرد.


نظر خود را بیان کنید