طرز تهیه مربا آلبالو با شربت

مربا آلبالو یکی از انواع مربا های ملس و بسیار لذیذ و خوشمزه است که باب سلیقه اکثر افراد با انواع سنین مختلف می باشد. برعکس تصور اکثریت مردم تهیه این مربای خوشمزه در منزل کار ساده ای بوده و شما می توانید آن را تنها با دو ماده اولیه در منزل تهیه کنید و هم از طعم و مزه آن مطمئن باشید و هم هزینه آن نسبت به نمونه های داخل بازار برای شما مقرون به صرفه تر خواهد بود. با توجه به این که یکی از مواد اولیه و اصلی این مربای خوشمزه آلبالو است و میوه آلبالو نیز در فصل تابستان وارد بازار می شود این مربا نیز به عنوان یکی از مربا های فصلی و تابستانی شناخته می شود اما شما می توانید آن را در تابستان تهیه و در یخچال و یا فریزر نگهداری کنید و در سایر فصل های دیگر نیز آن را در کنار انواع نان ها و مقداری کره میل کنید. از خواص این میوه پر طرفدار نیز می توان به کاهش فشار خون و درمان سنگ کلیه و همچنین درمان نقرص و… اشاره کرد. امروز در آلامتو طرز تهیه مربا آلبالو خانگی با شربت خوشمزه و فوری بدون هسته را به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای تهیه مربا آلبالو خانگی

  • میوه آلبالو  1/5 کیلو
  • شکر 1 تا 1/5 کیلو
همچنین بخوانید: طرز تهیه مربا پوست پرتقال تازه خانگی و مجلسی مرحله به مرحله

طرز تهیه مربا آلبالو خانگی با شربت خوشمزه

مرحله اول: آماده سازی آلبالو

ابتدا آلبالو ها را با آب سرد خوب بشویید و سپس چومبه و برگ های آنها را جدا کنید و هسته تمامی آن ها را یا به وسیله نی و یا به وسیله هسته گیر جدا کنید و هسته های آن ها را دور بریزید و گوشت آلبالو ها را درون ظرفی بریزید.

مرحله دوم: ترکیب شکر و آلبالو

قابلمه ای را برداشته و درون آن مقداری از آلبالو هایی که هسته آن ها را گرفته بودید بریزید و روی آن مقداری شکر بپاشید و به همین شکل تا اتمام شکر و آلبالو ها قابلمه را به صورت لایه لایه با شکر و آلبالوها پر کنید و آن را درون دمای یخچال داخل آشپزخانه به مدت یک شب تا صبح قرار دهید تا هم شکر درون آلبالو ها ترکیب و مخلوط شوند و هم آلبالو ها در کنار شکر آب بیاندازند.

مرحله سوم: پخت مربای آلبالو و شربت

در این مرحله قابلمه را روی حرارت متوسط رو به بالا روی گاز قرار دهید و زمان دهید تا مربا به نقطه جوش برسد و سپس کفی که روی مربا ایجاد می شود را از روی مربا جمع کنید و دور بریزید و نیم ساعتی به آن ها روی حرارت زمان دهید تا شربت آلبالوی شما به غلظت برسد و بعد 1 کاسه از شربتی که به غلظت رسیده را برداشته و آن را کنار بگذارید تا مقداری خنک شود سپس آن را درون ظرفی جدا به عنوان شربت نگهداری کنید و به بقیه مربا 15 دقیقه دیگر زمان دهید تا بجوشد و به غلظت مناسب شما برسد و بعد شعله را خاموش کنید و به آن 1 شبانه روز داخل همان قابلمه در دمای محیط آشپزخانه زمان دهید تا مربای آلبالو شما کاملاً خنک و آماده شود و بعد از آن هم مربای آلبالوی خانگی خوشمزه شما با شربتش آماده است آن را داخل ظرف های شیشه ای و تمیز داخل یخچال نگهداری کنید. نوش جان

همچنین بخوانید: طرز تهیه مربای توت فرنگی خوشمزه و خانگی و خوش رنگ

طرز تهیه مربا آلبالو خانگی


نکات کلیدی در تهیه مربا آلبالو خانگی فوری بدون هسته

  1. شکر را نسبت به میزان ترشی آلبالو ها اضافه کنید و در صورتی که آلبالو ها خیلی ترش بودن می توانید معادل وزن آلبالو ها شکر به آن ها اضافه کنید و در صورت شیرین بودن آلبالو ها از این میزان کم کنید.
  2. از هم زدن مربا تا حد ممکن جلوگیری کنید تا به هیچ عنوان آلبالو ها درون مربا له نشوند.
  3. حتماً کفی که روی مربا ایجاد می شود را جمع کنید تا هم مربای آلبالوی شفاف و هم شربت شفاف تری داشته باشید.
  4. برای نگهداری این مربای خوشمزه حتماً آن را داخل ظرفی شیشه ای و تمیز نگهداری کنید.
همچنین بخوانید: طرز تهیه مربا بهار نارنج تازه خانگی خوشمزه و آسان مرحله به مرحله

♨ نکات مهم «طرز تهیه مربا آلبالو خانگی با شربت خوشمزه و فوری بدون هسته»

شکر را نسبت به میزان ترشی آلبالو ها اضافه کنید و در صورتی که آلبالو ها خیلی ترش بودن می توانید معادل وزن آلبالو ها شکر به آن ها اضافه کنید و در صورت شیرین بودن آلبالو ها از این میزان کمتر کنید.


نظر خود را بیان کنید