معنی نام اشکان

(456 رای, امتیاز میانگین: 4٫24 از 5)

اسم پسرانه زیبای اشکان:

اشکان منسوب به بنیان گذار پادشاهی پارت ها و نام سومین نیای پاکو است .اشکان، به معنی پهلوان و قهرمان و سردار بلندبالا ،شکاننده ،نفوذ کننده و همچنین جایگاه راستی درستی، پاکی و پارسایی نیز آمده است.

معنی اسم اَشکان:

اشکان . [ اَ ] (اِخ ) یا اشغان یا اشقان بزرگ . برحسب روایات شرقیان ، نیای سلسله ٔ اشکانیان بود. مرحوم پیرنیا آرد: گفته میشود که اشکان پسر دارای اکبر است و نیز گویند که پسر اشکان بن کی ارش بن کیقباد میباشد. غیر این را هم گفته اند. (از ایران باستان ج 3 ص 2557). و رجوع به همان کتاب ج 3 ص 2548 و فارسنامه ٔ ابن البلخی ص 17 و مجمل التواریخ و القصص ص 32 و 59 و قاموس الاعلام ج 2 ص 983 شود.

اشکان . [ اِ ] (معرب ، اِ) (از کلمه ٔ اسپانیولی اِسکانو) ج ، اشاکن . نیمکت پشتی دار برای سه یا چهار تن بقولی . ج ، اشاکین .

اسم اشکان

 • به نظر شما چه اسمی در کنار اشکان ترکیب زیبایی را ایجاد میکند؟
 • نظر شما در مورد نام اشکان چیست؟
 • در صورت امکان، آیا اسمتان را به اشکان تغییر میدهید؟
به اشتراک بگذارید: تلگرام گوگل‌پلاس لینکدین
اسم دخترانه بر اساس الفبا
اسم پسرانه بر اساس الفبا

4 دیدگاه

 1. اهورا در

  دوستان فقطبه معنی اکتفا نکنن و ببینن کلمه از چه چیزهایی تشکیل شده مثل ور زش آ ناهیتا و خوده ناهیتا از ناهی تا نا هیت یا چجوری وبه چه معنی است واژگان تشکیل دهنده و از کجا امده بله واژگان تشکیل دهنده یک اسم و واژه را شناسایی کنید و معنی و پیشینه را همبگویید مثل دی وس دی خدای روشنایی وس هم مانند حتی بگویید دی از کجا امده مثل گفتم مرسی

 2. اهورا در

  دوستان فقطبه معنی اکتفا نکنن و ببینن کلمه از چه چیزهایی تشکیل شده مثل ور زش آ ناهیتا و خوده ناهیتا از ناهی تا نا هیت یا چجوری وبه چه معنی است واژگان تشکیل دهنده و از کجا امده

 3. آریا مهر در

  بنظرم آریا یا آریامهر به معنی نجیب و پاک بسیار اسم قشنگ و اصیل ایرانی هست. بدروددددد به هرچی نام اصیل ایرانیست.

 4. اشکان در

  اشکان واقعا اسم قشنگیه چون اسم ایرانی هست و من خوشحالم که اسم ایرانی دارم واقعا اشکان اسمیه گه برازنده همه پسراست

نظر خود را بیان کنید