تعبیر خواب کدو

دیدن کدو در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن کدو در خواب چیست؟

تعبیر خواب کدو حلوایی چیست

می گویند کدو صیفی و گیاه بی مزه و بی خاصیتی است ولی این شهرتی است بی پایه و مایه چرا که در طب سنتی کدو را برای تبرید تجویز می کردند و به بیمارانی که مزاج گرم داشتند یا صفراوی بودند می خوراندند شاید به همین علت است که معبران کدو را در خواب خوب دانسته و برای آن تعبیرات نیکو نوشته ند.

ابن سیرین می گوید اگر کسی در خواب ببیند که در خانه اش کدو روئیده به عزت و جاه و آرزوی بیننده رویاست و بستگی به این پیدا می کند که بیننده خواب درگیر چه آرزویی باشد.

جایز مراکشی می گوید چنانچه کسی در خواب ببیند کدوی پخته می خورد حاجتش برآورده می شود.

انواع خوراک های کدو نیز همین تعبیر کدوی پخته را دارد و این در صورتی است که در عالم خواب بدانیم غذایی که می خوریم از کدو فراهم آمده.

داشتن تردید در خواب موضوع را نفی می کند و به اثبات متمایل نمی شود این درباره چیزهای دیگر هم صدق می کند.

مثلا اگر در خواب دستبند زرد رنگی داشته باشید و این تردید در شما به وجود آید که طلاست یا برنج؟ قطعا برنج است و طلا محسوب نمی شود.

در مورد کدو نیز این معنی هست، غذایی که بدانید از کدو تهیه شده نشان برآمدن آرزوی بیننده خواب است.

از امام صادق علیه السلام نقل است که دیدن کدو در خواب عزت و نعمت و انتظام کارهاست و روی هم رفته دیدن کدو در خواب نیکو است.

همچنین بخوانید: تعبیر خواب بادمجان

☺ تعبیر خواب «کدو» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «کدو» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.


52 دیدگاه

 1. حمیدداوودی

  من ۲ شب پشت سر هم دیدم که از آسمان با صدای خیلی شدید کدو میوفته روی زمین بعد انگار یکی گفته که خدا اینو فرساده بعد خام خام بخورید منم خوردم بعد اومد در زدم به پدرم هم گفتم که بیا خدا برامون کدو فرستاده پدرم اشاره کرد روزم هنوز صحر نشوده و چون تعجب کرد بردم دوستانم که بودن اونجا باهام بگن ولی انگار هیچکس نبود و پریدم

 2. ژاله

  سلام من خواب دیدم که چند مریض به ردیف خوابیده بودن ومن کدو حلوایی رو پخته بودم وله کردم وبه آنها می دادم

 3. Sea

  سلام من خواب دیدم کسی که دوستش دارم با لبخند تو خواب بهم یه ظرف کدو حلوایی پخته میده که به نظر خیلی خوشمزه و شیرینو نرم مبومد

 4. یاسمن

  سلام من خواب دیدم حلوای کدو حلوایی درست کردم روش کلی روغن بودو داشتم لای نون به بچه های هودم و فامیل میدادم خودمم میخوردم تعبیرش چیه؟ممنونم

 5. فاغا

  سلام من خواب دیدم یه مرده بهم کدو‌حلوایی میده تعبیرش چیه؟

  • تعبیر خواب

   با سلام
   می تواند خوابی خیر باشد و نشان از ان باشد که از کسی عزت و مقامی را دریافت کنید که بسیار خوب و خیر است.
   سربلند و پیروز باشید

 6. حسن

  سلام خواب دیدم ک کدو حلوایی بزرگی حدودا ب طول ۳متر بجای بوته، از درخت آویزون بود طوری ک پایین کدو روی زمین و سر آن ب درخت وصل بود درحال نگاه کردن بودم ک‌ بیدار شدم
  ممنون میشم اگر تعبیرش کنین

  • تعبیر خواب

   با سلام
   می تواند نشان از ان باشد که شما در اینده نزدیک خیری را بینید که از زیادت ان متعجب شوید که باید از ان استفاده خود را ببرید.
   سربلند و پیروز باشید

 7. فافا

  خواب دیدیم یه مرده بهم کدو‌حلوایی داد تعبیرش چیه؟

  • تعبیر خواب

   با سلام
   می تواند خوابی خیر باشد و نشان از ان باشد که از طرف کسی خیری به شما رسد که عزت و مقام برای شما اورد.
   سربلند و پیروز باشید

 8. قلی زاده

  سلام منم خواب کدو دیدم .
  خواب دیدم خونه بابا هستیم یک کدو بزرگی آوردن و دو کدو متوسط من کدو بزرگ رو شکستم که بخوریم تخم داخلش رو ریختم تو باغچه و خود کدو رو تا برش دادم دوتا پرند از داخلش اومدن بیرون جای که این دو پرنده بودن حالت پنجره بود . پرنده فکر کنم یکی مرغ عشق بود یکی عروس هلندی

  • تعبیر خواب

   با سلام
   در تعابیر خواب کدو، به خیر امده است و پرنده هم در خواب هم می تواند خیر باشد و نشان از ان باشد که به واسطه ی روابط پدرتان شما عزت و جاهی گیرید که ممکن است سبب رسیدن به شخصی خیر هم شود.
   سربلند و پیروز باشید

 9. مریم

  خواب دیدم ازکوهی بلندبالارفتم مثل امام زاده بوداون بالاکدوزیاد بود من چندتکه از کدو روبریدم ولی باگریه چیزی میخواستم ازاونجاتعبیرش چیه

  • تعبیر خواب

   با سلام
   با توجه به تعبیر خواب بالا رفتن و همچنین تعبیر خواب کدو می تواند نشان از ان باشدکه شما برای جاه و منزلتی تلاش کنید که به ان رسید و از این رو برای شما بسیار خیر باشد.
   سربلند و پیروز باشید

 10. ملک فرد

  سلام.
  خواب دیدم در جاده ای در حرکتیم و دیدم جلو راهمان را کوهی از کدو تنبل بزرگ نارنجی روی جاده رو گرفته و مابین آنها راه باریکی باز شده که ما با سرعت و ترس از زیر کدوها رد شدیم.
  ممنونم از پاسخ شما..

  • تعبیر خواب

   با سلام
   ممکن است براساس تعبیر خواب کدو نشانی از ان باشد که در اینده به سدی از خیر و رزق برخواهید خورد که از تخیل شما خارج است./
   سربلند و پیروز باشید

 11. امیر عباس

  سلام من خواب دیدم کسی در حال فروختن کدو است تعبیرش چی میشه؟

  • تعبیر خواب

   با سلام
   اگر شما در این خواب خریدار بوده اید که تعبیر ان متفاوت است وا گر نه می تواند نشانی از ان باشد که در اینده برای ایشان خیری در راه است که بسیار هم خوب است.
   سربلند و پیروز باشید

 12. بهرامی

  دیدن کدویی ک دست‌وپای ادمارو میخوره تعبیرش چیه

  • تعبیر خواب

   با سلام
   ممکن است بر اساس تعابیر خواب برای کدو این خواب به معنایی عجیب باشد و ان هم این است که کسانی که در اطراف شما هستند، شیفته ی امیال خود خواهند و شد و در ان غرق می شوند.
   سربلند و پیروز باشید

 13. بهرامی

  سلام خواب دیدم تو حیاطه فامیلمونپر ازا کدو حلوایی گردو قلبه و ب حالت پوسیده ولی از هم پاشیده نبودن راه میرفتن و دست و پای ادمارو رو میخوردن
  من خیلی وحشت کردم حتی یکی ازاونا چشم داشت و چشمش برق میزد ب سمت من حمله ‌‌ورشد ومن فرار کردم
  لطفا تعبیرشو بفرمایید

 14. محسن

  سلام من خواب دیدم شوهرم رفته تو زمین کشاورزیشون .. میخواستم برم پیشش هرچی دنبالش گشتم پیداش نکردم بعد یه بوته سبز رنگ کدو دیدم ک یه برگهای ریزی هم داشت توخواب یکی بهم گفت شوهرت تبدیل ب اون کدو شده البته واسه مدتی … نمیدونم تعبیرش چیه؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   با توجه به تعبیر خواب کدو ممکن است به این معنا باشد که ایشان را در اینده جاه و جلالی رسد که برای شما هم بسیار خیر است اما باید از ایراد گرفتن از ایشان پرهیز کنید و حامی ان باشید.
   سربلند و پیروز باشید.

 15. آوا

  با سلام
  خواب دیدم با شخصی تبدیل به روح شدیم و در دنیا میچرخیم دنبال معنی عشق
  که هر دو تبدیل به کدو تنبل شدیم و بچه ها ما و برای هالوین تزیین کردن

  • یاسین صداقت

   با سلام
   بر اساس تعبیر خواب ممکن است به این معنا باشد که شما در اینده ارزویی را از دیگران براورده خواهید کرد که ممکن است برای شما هم خیر باشد و به ارزوهایتان برساند.
   سربلند و پیروز باشید.

 16. shadi

  سلام من خواب دیدم یک نوزاد پسر زیبا از داخل کدو حلوایی به دنیا امد ولی تو خواب اون نوزاد رو برادر زادم میدونستم
  و خیلی دوسش داشتم و همش تو آغوشم بود
  بنظر تون معنی داره این خواب

  • یاسین صداقت

   با سلام
   دیدن نوزاد در خواب خیر است وهم چنین دیدن کدو نشان از جلال و خیر برای بیننده ی خواب است و از این رو این خواب می تواند به این معنا باشد که شما در اینده ممکن است به خیری برسید که ممکن است مربوط به برادر شما باشد که بسیار هم برای شما خیر و صالح است.
   سربلند و پیروز باشید

 17. خدیجه

  سلام من خواب دیدم که در باغچه خانه قدیممان،درخت بزرگ و بلند هست که پراز کدو حلوایی است ومن در تعجب بودم که کدو بر درخت چه میکند،همچنین تمامی درختهای باغچه بسیار بلند بودند،داشتم به یه سیب سبز نیمه قرمز نگاه میکردم که شاخه ای از درخت کدو به جلو پایم پایین آمد و کدویی بزرگ را روی زمین گذاشت

  • یاسین صداقت

   با سلام
   بر اساس تعبیر خواب کدو حلوایی که در بالا هم خوانده اید این خواب برای شما ممکن است به این صورت تعبیر یابد که در اینده به ارزوهایتان برسید و این موضوع برای شما ممکن است برای چند ارزوی شما باشد که سبب تعجب شما گردد و از این رو این خواب برای شما بسیار خیر است.
   سربلند و پیروز باشید.

 18. رها

  سلام من خواب دیدم خونمون پر مهمونه و منم کدو پختم خوشمزه واس همون یمقدار میدم خودمم مزه کرذم بعضیاش خیلی شیرین بود بعضیاشم
  معمولی ینی شکرش بهم نخورده بود کاملا

  • یاسین صداقت

   با سلام
   ممکن است این خواب برای شما به این تعبیر باشد که در اینده باید از بین ارزوهایی که دارید یکی را انتخاب کنید و تمام تلاش خود را معطوف به رسیدن به ان بکنید و از این رو باید بسیار در انتخاب های خود دقیق باشید.
   سربلند و پیروز باشید.

 19. رائین

  سلام .من خواب دیدم که به مادربزرگم که فوت شده کدو حلوایی ولبو پخته دادم خورد یکم دیگه مونده بود گفتم بخور دیگه آخراشم به اصرار من خورد ولی دوست نداشت یه جوری بود تعبیرش چی میشه البته این خواب رو بعد چنتا خواب دیدم و دم دمای صبح بود

  • یاسین صداقت

   با سلام
   بر اساس تعابیر خواب کدو برای مردگان این موضوع ممکن است به این صورت تعبیر شود که باید برای ایشان خیراتی دهید که ممکن است حکم همان کدو باشد که برای ایشان مایه شادی و خیر است.
   سربلند و پیروز باشید

 20. کارن

  سلام من خواب دیدم که حیاط خونه مادر همسرم پر از کدو حلوایی که مادر همسرم فوت شدن فردا چهلمشون هست بعد گذاشتم جلوی درحیاط همسایه اومد همه رو برد بعد مادر همسرمو صدا زدم گفتم همه رو بردن همسایه هم پس آورد لطفا تعبیر خوابم رو جواب بدید مچکرم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعابیر خواب برای این خواب تعبیر خیر امده است و نشان از موقعیت خیر ایشان دارد که در ادامه به ان اشاره شده است که باید برای ایشان خیراتی بدهید که انشالله خیر است.
   سربلند و پیروز باشید

 21. سمیه

  من خواب دیدم از آسمان کدو حلوایی میاد برام و میگن توش رو بشکاف با سنگ میشکونمش و داخلش یه بوته پیدا میکنم و میگن اونو بکار که خیرو برکت تو زندگیت میاد و دارای یه باغ سرسبز میشی

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب برای شما خیر است و نباید از بابت آن نگران باشید و دیدن کدو در خواب های ما نشان از خیر و برکت دارد.
   سربلند و پیروز باشید

 22. علی از تهران

  خواب دیدم در حال کندن کدو تنبل تو ی تپه هستم که البته تا جای که یادم.میاد یدونه رو کندم از تو چاله مانندی که کوچیک (ب اندازه دوتا توپ استخر توپ که بچه ها میپرن توش) بودش که رنگش بیشتر ب زردی میزد تا سبزی

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب هم به مانند قبل برای شما خیر است و نشان از رسیدن به نعمتی دارد که انتظار آن را ندارید.
   سربلند و پیروز باشید

 23. راحله قلی زاده

  سلام من خواب دیدم خونه همسایه یه جایی به متراژ هزار متر کدو حلوای کاشته بودن به چه بزرگی که حتی توی خواب گفتم ماشالا چقدر کدو .

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب می تواند برای ایشان به معنای رسیدن به خیر باشد و بدانید که در خواب های ما دیدن کدو خیر است.
   سربلند و پیروز باشید

 24. خاطره

  سلام من خواب دیدم تو حیاط کلی کدو حلوایی گنده گنده بود بعد نصف کردم به همسایه ها هم داد م

  • یاسین صداقت

   با سلام
   می تواند نشان از آن باشد که شما را خیری خواهد رسید که باید سهم دیگران را از ان هم بدهید.
   سربلند وپیروز باشید

 25. بتول

  سلام , خواب دیدم جایی هستم که کدو حلوایی هست, پسر عموی شوهرم میخواد ازشون ببره, اما میگه شوهرت راضی نیست, منم یواشکی یه کدو بهش میدم میبره.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر این خواب باید بدانید که ممکن است به این تعبیر باشد که در اینده ای نه چندان درو برای شما موقعیتی به وجود خواهد امد که کار خیری انجام دهید و همسر شما ناراضی باشد اما بدانید که انجام کار خیر به اجازه ی شخصی نیاز ندارد و شما می توانید ملاک را رضایت ضمنی ایشان در نظر بگیرید.
   سربلندو پیروز باشید

 26. رها

  من خواب دیدم کسی به من کدو حلوایی میدهد.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب برای شما خیر است و همانگونه که قبلا هم ذکر شده است به این معنا خواهد بود که به واسطه ی شخصی ارزوویی برای شما براورده خواهد شد.
   سربلند و پیروز باشید

 27. آرزو ذوالفقاری

  سلام من خواب دیدم یک جایی تعداد زیادی کدو حلوایی و شیرینی خامه ای هست که نمیدانستم کی آنها را آنجا گذاشته بعد من تمام کدو ها را خورد کردم که ببرم بپرم و شیرینی ها را برداشتم بردم مدرسه دادم به دانش آموزان و خودم هم خوردم لطفا تعبیرش چیست سپاس گزارم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعابیر خواب آمده است که تعبیر خواب کدو به معنای رسیدن به ارزو است و تعبیر شیرینی هم همان کام شیرین از اتفاقی است و بدانید که این خواب به این صورت میتواند تعبیر شود که شما در اینده ی نه چندان دور به واسطه ی هدفی که دارید که ممکن است مربوط به تحصیل باشد به شیرینی و خیری خواهید رسید.
   سربلند و پیروز باشید

 28. سارا

  اگر کدو و خیار فاسد باشه چی

 29. الهام

  من خواب دیدم کدو تنبل میخورم گردو هم شکستم روش ریختم خوردیم با کسی دوستش دارم

 30. سلیمان

  دیدن کدویی در خانه که نصف آن سالم و نصف دیگر گندیده و بیرون انداختن آن از خانه
  تعبیر آن چیست؟

نظر خود را بیان کنید