تعبیر خواب خرگوش

دیدن خرگوش در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن خرگوش در خواب چیست؟

تعبیر خواب خرگوش

تعبیر خواب خرگوش

رویت خواب خرگوش از جمله خواب هایی است که بسته به رویدادهای صورت گرفته در خواب مورد بررسی قرار گرفته و تعبیر می گردد. تعبیر خواب خرگوش از نگاه برخی از معبرین از تعبیر نیکویی برخوردار بوده و معبرینی دیگر دیدن چنین خوابی را تضییع مال و رخداد حوادثی  ناخوشایند برای بیننده خواب دانسته اند. امروز در این مطلب از آلامتو به تعبیر خواب خرگوش از نگاه معبرین اسلامی با توجه به جزئیات و رخدادهای حادث شده در خواب خواهیم پرداخت. امید است مورد توجه شما همراهان گرامی قرار گرفته و مفید و موثر واقع گردد.

تعبیر خواب آنلاین


تعبیر خواب خرگوش حضرت یوسف

رویت خرگوش در خواب از نظر حضرت یوسف دارای دو تعبیر است که اولین تعبیر آن بهره گیری از زنان و دومین تعبیر آن بدست آوردن چیزی است که برای بیننده خواب بسیار خوشحال کننده می باشد.


تعبیر خواب خرگوش ابن سیرین

تعبیر خواب خرگوش از نگاه ابن سیرین نیکو نبوده و دیدن خرگوش در خواب را نامیمون و نامبارک مطرح نموده است. ابن سیرین می فرماید: چنانچه بیننده خواب خرگوشی را به هر طریقی اعم از خریدن یا هدیه گرفتن بدست آورد نشان دهنده زنی بد و ناشایست خواهد بود و یا ممکن است اشاره به خدمتکاری نامناسب داشته باشد و اگر بیننده خواب خود را در حالی مشاهده نمود که لباسی از جنس پوست خرگوش به تن داشته و یا در حال خوردن گوشت خرگوش است مالی بسیار ناچیز از زنی به وی خواهد رسید. در صورت داشتن بچه خرگوش در خواب نمایانگر غم و اندوه و حالتی است که برای بیننده خواب ناخوشایند خواهد بود.


تعبیر خواب خرگوش برای دختر مجرد

مشاهده خرگوش در خواب دختر مجرد نشانه رسیدن به آرزوها و تحقق اهداف خواهد بود. چنانچه دختر مجرد خرگوش سفید در خواب ببیند نمایانگر ازدواج با مردی صالح و مومن است و دیدن خرگوش آرام در خواب نیز بیانگر آرامش و ثبات روانی در پیرامون و محیط اطراف بیننده خواب خواهد بود.


تعبیر خواب خرگوش برای زن باردار

خواب خرگوش برای زن باردار از تعابیر مثبت و نیکویی برخوردار بوده و نشان می دهد که زایمانی آسان خواهد داشت که در چشم بر هم زدنی به سهولت انجام خواهد شد. رویت خرگوش های زیاد در خواب زن باردار نشانه تعداد فرزندانن زیاد خواهد بود و ددین خرگوش زیبا نمادی از فرزند پسر زیبا و  صالح خواهد بود که توسط بیننده خواب به دنیا خواهد آمد.

همچنین بخوانید: تعبیر خواب مار در خانه خود یا دیگران

تعبیر خواب خرگوش برای دختر مجرد


تعبیر خواب خرگوش سفید

خرگوش سفید نماد یک مرد صالح است که از خدا می ترسد ، و یک بینایی خبر از ازدواج می دهد. اگر بیننده یک مرد جوان باشد ، این نشان دهنده نزدیک بودن ازدواج او است و اگر یک دختر باشد ، این نشان دهنده ازدواج او با مردی است که از خدا ترس دارد. ، و خداوند فرزندان خوب او را از او عطا خواهد کرد.


تعبیر خواب خرگوش سیاه

تعبیر خواب خرگوش سیاه مردی با تدبیر و دارای جایگاه و موقعیت اجتماعی بالایی در جامعه خواهد بود. رویت خرگوش سیاه و سفید در حالی که بیننده خواب با آن بازی می کند نشانه اشتغال نزد مردی ثروتمن است که از این راه پول خوبی نیز نصیب بیننده خواب خواهد شد. چنانچه بیننده خواب خرگوشی به رنگ سفید ذرا سیاه ببیند نماد مردی بلند پرواز است که رویاهای بسیاری در سر می پروراند که البته بایستی تلاش نموده و خداوند نیز به وی عزت داده و ایشان را همراهی خواهد نمود.


تعبیر خواب خرگوش مرده

تعبیر خواب خرگوش مرده از دیدگاه آنلی بیتون بیانگر شنیدن اخبار بد و یا خبر مرگ یکی از دوستان بیننده خواب می باشد. البته ممکن است هشداری برای بیننده خواب باشد که در ارتباط با دوستان خود توجه بیشتری داشته و از رخداد پشیمانی جلوگیری نماید چنین خوابی حاکی از اتمام یک رابطه و یا رابطه ای در حال تمام شدن می باشد.


تعبیر خواب گرفتن خرگوش

گرفتن خرگوش در خواب می تواند تعبیری از جبران نمودن ناراحتی و ناامیدی فردی باشد که بیننده خواب به طور غیر عمد مرتکب شده است و یا به دلیل رفتاری غیر منطقی اطرافیان را دل آزرده نموده باشد.

همچنین بخوانید: تعبیر خواب سگ سیاه و سفید مهربان یا وحشی

تعبیر خواب گرفتن خرگوش


تعبیر خواب شکار و کشتن خرگوش

تعبیر خواب شکار خرگوش جبران اشتباهات و دلخوری های گذشته است که از جانب بیننده خواب صورت گرفته و کشتن خرگوش در خواب بیانگر درگیری و نزاعی بین بیننده خواب و اطرافیان است که وی آغازگر آن بوده و با رفتار نامناسب دلخوری ایجاد نموده است و این رفتار ناشایست ممکن است موجب به خطر افتادن شهرت ایشان گردد. به هر حال رویت خواب شکار و کشتن خرگوش دارای تعبیر مثبتی نبوده و نمایانگر ضرر مالی و در آینده ای نزدیک برای بیننده خواب باشد.

☺ تعبیر خواب «خرگوش» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «خرگوش» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.


20 دیدگاه

 1. donya

  سلام من خواب دیدم تو یه باغ بزرگ خرگوشای زیاد که خیلی بزرگ و زشتن اونجا وجود دارن تعبیرش چیه؟

 2. Nasir

  سلام من توی خواب دیدم داریم میریم شکار با دوستام رفیقم یه خرگوش خیلی بزرگ داشت یهو دیدم دوت دستاش رو یکی گرفته یکی هم پاش رو اون رفیقمم داره شکمش رو قشنگ پاره میکنه بهش گفتم چیکار میکنی گفت رودش بیرون زده من دیدم داره درد میکشه یه تیر تو دهنش زدم کشتمش اما انگار قبلان هم این کار رو کرده بودن چنتا خرگوش نشونم داد که عملشون کرده بودن خرگوش توسی وخیلی بزرگ بود

  • یاسین صداقت

   با سلام
   از انجا که در تعبیر خواب خرگوش به خیر نیامده است از این رو این خواب ممکن است برای ایشان خیر باشد و نشان از رفتن بدیمنی باشد.
   سربلند و پیروز باشید

 3. مریم .از اردبیل

  سلام من خواب دیدم داخل یک تنگ کوچک یک ماهی کوچک ویک لاک پشت است ویک خرگوش که داخل خونه بود یکدفعه رفت داخل تنگ وهم ماهی وهم لاک پشت را خورد لطفا خواب مرا تعبیر نمایید ممنون

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب می تواند به این صورت تعبیر گردد که شما در اینده ممکن است کسی را در زندگی خود ببینید که ایشان سبب می شود از جهاتی برای شما خیر آورده شود و از طرفی هم ممکن است چیزی را از شما بگیرد از این رو بسیار باید در روابطتان دقیق باشید.
   سربلند و پیروز باشید.

 4. فاطمه زهرا

  سلام من سه ساله خرگوش دارم ماده است و رنگش سیاهه کمی روی بدنش و سرش سفیدی داره و کاملا مطیع و آرومه و همه عاشقشیم . مادرم پنج شبه ک همش خواب میبینه داره با خرگوشم بازی می‌کنه و نازش می‌کنه یک نفر خیلی واضح بهش میگه هرچی جر و بحث و بدبیاری دارید از خرگوشه خرگوش براتون خوب نیست.تعبیرش چیه ؟آخه بعد سه سال؟ البته چند ماهه یک خرگوش سفید هم که نر هست به سرپرستی گرفتم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب برای ایشان دارای تعبیر نمی تواند باشد و دیدن آن به این معنا می تواند باشد که چون تعداد خرگوش های شما زیاد شده است ایشان به صورت ناخوداگاه به این موضوع فکر کرده اند که نکند سبب ایراد و اشکالی در زندگیتان شود.
   سربلند و پیروز باشید.

 5. FAtemeh

  با سلام من خواب دیدم پدرم برای من یک خرگوش سیاه و سفید و یک سگ سفید و یک گربه سفید خریده و به من داد
  من بسیار خوش حال شدم و با آنها کلی بازی کردم ولی آنها با من غریبی می‌کردند

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب برای شما نشان از خیر نیست و می تواند نشانه ای از ورود شخصی به زندگی شما باشد که تمام صفات این حیوانات در خواب را داشته باشد که هیچکدام خیر نیست.
   حتما صدقه دهید
   سربلند و پیروز باشید

 6. فری

  سلام وعرض ادب
  من امروزهشتم اردیبهشت سوم ماه رمضان ازساعت شش صبح به خواب رفتم ودقیقانمیدانم درچه ساعتی خواب دیدم ولی انگارکل خوابیدنم درحال خواب دیدن بودم.بسیارمشتاق داشتن فرزندهستم وبیصبرانه درانتظارباردارشدن.
  امروزهم قبل خواب باناامیدی به خداگفتم که خیلی ناامیدشدم.
  خواب دیدم منوهمسرم به اتفاق برادرشوهروخانواده اش ازشهرقزوین درحال رفتن به شهرتهران هستیم،وسط راه من درخواست میکنم که خانه مادربزرگ من نگه داریدکه هم بامادربزرگم خداحافظی کنم هم اگرخواستیم سرویس بهراشتی هم بریم،جلوی خانه مادربزرگم که رسیدیم مادربزرگ جلوی درایستاده بودوچندظرف دردست داشت وهرظرف خوردنی بودولی دوظرف آن یکی پرنده بود(یادم نیست چه مرنده ای بود)ودیگری یک خرگوش بودکه فکرکنم قهوه ای یاخاکستری بود که من باخودم قراربودببرم(البته این کارهمیشگی مادربزرگ ومادرم هست که هربارکه به دیدنشان میروم چیزی بمن میدهند).بعدازچندلحظه احوالپرسی من ازمادربزرگم اجازه گرفتم به خانه اش بروم(برای سرویس بهداشتی) وزمانی که خواستم بروم یکدفعه آن خرگوش وآن پرنده تکان خوردندومن تازه متوجه شدم که آنهازنده هستندولی تاقبل این،فکرمیکردم مادربزرگم اینهاراپخته وآورده برای من.وبقیه خواب هم که کلاسرازجای دیگری درآوردم.

  • یاسین صداقت

   با سلام خواب شما دارای المان‌های مشخصی برای تعبیر نیست و جز خواب صادقه محسوب نمی‌شود جز دو مورد که اول خرگوش نشان بر خوش یمنی نیست و به گفته معبران نوشته اند بد است.نامبارک است.
   خرگوش در خواب های ما نشانه اعمال گمراهانه یی است که انجام می دهیم و آن کارها به ما لذت می بخشند.
   در نفایس الفنون نوشته شده که خرگوش زنی است که الفت نگیرد و رام نشود ابن سیرین معتقد است خرگوش زنی است بد و بد خو یا کنیزی نا فرمان اما زیبا و تعریفی در همین حدود. و دوما پرنده نشان بر مراد است و اینکه زنده بودن مرده نشان بر این دارد که شما به مراد دلتان و ارزویتان خواهید رسید و اینکه هیچ زمان از رحمت خداوند تبارک و تعالی نا امید نباشید و با صبر و امید و آرامش به دور از هرگونه استرس در انتظار براورده شدن حاجت تان به وسیله تلاش های علمی خودتان و پزشکتان بنشینید.
   سربلند و پیروز باشید.

 7. سعید یزدانی

  در خواب دیدم ۲ خرگوش در حال جفت گیری بودند، به طرفشان رفتم آنکه رویش به من بود و مرا دید، فرارکرد و دیگری که پشتش به من بود سرجایش ماند و من او را گرفتم و به خانه بردم. در راه هر که نگاه میکرد میگفت خرگوش زیباییست و ماده است. سپس به مراسم عزاداری دعوت شدیم و هنگام رفتن کفشهای منو دو فرزندم نبود ولی کفش همسرم بود. به ما گفتند برای پیدا شدن کفشهایتان صبر کنید. در هنگام ماندن در خانه عزاداران من خرگوش را دیدم که آنجاست و آن را گرفتم که به پسرم نشان دهم که دیدم شروع به ادرار کردنی شدید کرد و آلتی شبیه یک پسر بچه ختنه شده داشت و خیلی ادرار کرد و لباسهایمان را کثیف کرد و من لباسها را روی طناب پهن کردم تا فعلا خشک شود و موقع بازگشت به خانه بشویم و میخواستم به صاحبخانه بگویم که چه اتفاقی افتاده که از خواب بیدار شدم.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب خرگوش خوش یمن نیست و معبران نوشته اند بد است.نامبارک است.
   خرگوش در خواب های ما نشانه اعمال گمراهانه یی است که انجام می دهیم و آن کارها به ما لذت می بخشند.
   در نفایس الفنون نوشته شده که خرگوش زنی است که الفت نگیرد و رام نشود ابن سیرین معتقد است خرگوش زنی است بد و بد خو یا کنیزی نا فرمان اما زیبا و تعریفی در همین حدود. و این که بر شما ادرار کرده است می‌تواند خواب شما را کمی به خیر تعبیر کند که نجسات در خواب بد نیستن و صدقه بدهید که رفع بلا شود انشالله
   سربلند و پیروز باشید.

 8. راحله

  من خواب ديدم كه از بدن آهويي خرگوش بدنيا آمد و يك آهوي كوچك و ضعيف

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب خرگوش در تعابیر به نیکو نیامده است واین وجه بد خواب شماست اما در تعبیر اهو امده است که اهو چیزی است که برای شما عزیز است و این خود وجه دیگری از خواب شماست و ممکن است به این معنا باشد که شما دل به چیزی بسته اید و یا خواهید بست که برای شما بسیار عزیز است ولی از ان نه تنها به شما خیری نخواهد رسید بلکه شرری نیز ممکن است در کمین شما باشد و از این رو باید در اعمال خودبسیار اگاه باشید که خدای ناکرده مشکلی برای زندگیتان پیش نیاید.
   حتما صدقه بدهید
   سربلند و پیروز باشید

 9. Mahsa xanumi

  منم خرگوش صورتی دیدم توخوابم داشتم سره خرگوش باعمم دعوامیکردم معنیش چیه به منم بگید

 10. علی

  تو خاب خرگوش تو رو گاز بگیره به چه معنز هستش

 11. ملیکا

  تعبیر خواب ک ساعت2.30شب دیدم ک یکی شبیه خرگوش شد را توی پلاستیک گذاشتم ک دیگران متوجه نشن بعد توی تاریکی شب یواشکی از پلاستیک درش اوردم ع باترس فرار کردخرگوشم سریع فرار کرد

 12. یاسمین

  لطفا سریع دارم میمیرم از بس که گریه کردم

 13. یاسمین سلیمی

  لطفا کمکم کنید با با م خرگوشم راداده به کسی میخواهم خرگوشم بیایددوباره پیشم

نظر خود را بیان کنید