تعبیر خواب شکار

دیدن شکار در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن شکار در خواب چیست؟

شکار Hunting

شکار کردن در خواب کوشش در جهت معیشت است و شکار افکندن چه با دام و چه با تفنگ یا تیر و کمان تحصیل معاش از طریق حلال است به خصوص اگر شکار افکنده شده از حلال گوشتان باشد مانند کل، آهو، بز کوهی و غیره.

شکار گراز و خوک ارتکاب گناه و تحصیل مال حرام از راه ناصواب است همین طور شکار حیوانات حرام گوشت دیگر. شکار افکندن حیوانات وحشی و قوی چیرگی بر دشمن تعبیر شده است.

همچنین بخوانید: تعبیر خواب بوفالو

تعبیر شکار کردن در خواب

تعبیر خواب به روایت امام جعفر صادق
دیدن شکارکردن در خواب بر پنج وجه بود.

اول: سخن لطیف. دوم: دادن بوسه. سوم: منفعت. چهارم: فرزند. پنجم: مال.

تعبیر خواب به روایت محمد بن سیرین
اگر بیند در خواب شکار می کرد، گوسفند کوهی یا گاو کوهی یا گورخری و گوشت آن بخورد، دلیل منفعت بود.
تعبیر خواب به روایت ابراهیم کرمانی
اگر به خواب بیند شکاری را به دام گرفت، دلیل است که طالب زنان بود.
تعبیر خواب به روایت منوچهر مطیعی تهرانی
شکار کردن در خواب کوشش در جهت معیشت است و شکار افکندن چه با دام و چه با تفنگ یا تیر و کمان تحصیل معاش از طریق حلال است به خصوص اگر شکار افکنده شده از حلال گوشتان باشد مانند کل، آهو، بز کوهی و غیره. شکار گراز و خوک ارتکاب گناه و تحصیل مال حرام از راه ناصواب است همین طور شکار حیوانات حرام گوشت دیگر. شکار افکندن حیوانات وحشی و قوی چیرگی بر دشمن تعبیر شده است.

☺ تعبیر خواب «شکار» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «شکار» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.


24 دیدگاه

 1. امیر

  سلام امشب خواب دیدم رفتم جایی شبیه دامنه کوهی دونفر که انکار میشناسمشون دارند پرنده شکار می‌کنند منم خواستم شکار کنم تفنگ را بهم دادند یکی رو هدف گرفتم و زدم ولی انگار نیمه جون بود هنوز داشت پرواز می‌کرد ولی با لا سرم می‌چرخید ومن سرما پایین گرفته بودم با نوکش نزنه به چشمام انگار قصد نوک زدن به سرو چشمام راداشت نوکش شبیه نوک کلاغ بود

 2. علیرضا

  سلام من خواب دیدم کبوتر نگه میدارم بعد یه پرنده شکاری که شبیهه کبوتر بود اومد کبوترارو شکار کنه اولش متوجه نشدم پرنده شکاریه فکر کردم کبوتره اما بعدش متوجه شدم و بهش دست نزدم بعد پرنده حمله کرد به یکی از کبوترام و یکیشونو گرفت بعد من داشتم سعی میکردم بکشمش ولی همزمان دو تا گرگ هم حمله کردم به اون پرنده و پرنده من میشه تعبیرشو بگین تعبیری براش پیدا نکردم

 3. علی

  سلام خواب دیدم کنار یه رودخونه مواجی برادرخانمم تعداد بسیارزیادی کبک با دست میگیره میذاره جلوی من .کبکها پوستشون کنده بود

 4. هادی

  با سلام خوبین
  من زیاد خواب میبینم حتی ی چیزای میبینم که دقیق اون اتفاق فرداش برام میافته
  دیشب خواب دیدم که با چند تا از دوستام بودم که یهو دیدم اسلحه دارن منم گفتم بدین پرنده بزنم و گرفتم شروع کردم به شکار نگاه به دوربین میکردم ب انی میزدم و انواع گنجشک میزدم گنجشک و یا کریم و ی گنجشک که ما بهش میگیم گنجشک بازاری دم بلند داره و خیلی ضعیفه . جالبه سر همشون میکنم که حلال بشه .

  ممنون

  • تعبیر خواب

   با سلام
   این خواب بر اساس تعبیر خواب شکار می تواند برای شما خیر باشد و نشان از کوششی باشد که به ان مشغول هستید و از این رو خوابی خیر دیده اید و نباید از جهت آن نگران باشید و بدانید که می تواند برای شما خیر باشد.
   سربلند و پیروز باشید

 5. سیا

  سلام من خواب دیدم با تفنگ شکاری چنتا کبک زدم .بعدش دیدم روی چمن خیلی زیاد عقرب هست کوچیک و بزرگ در حال کشتن عقرب بیدار شدم .ممنونم بگین تعبیرشو

  • تعبیر خواب

   با سلام
   ممکن است این خواب نشانی از ان باشد که به واسطه تلاش شما برای رسیدن به خیری دشمنانی پیدا کنید که ان ها را از سر راه خود بردارید.
   سربلند و پیروز باشید

 6. نعمان

  در یک شب سه خواب دیدم پشت به پش که خواب سومم دیدم د جایی استم و گروه از پرنده مانند کرکس میاید در زمین میشیند و مه میگریزم دورتر میروم و بعدش کبوتر های را میبینم که خوردن گوشتش حلال است و آنها را شکار میکنم

  • تعبیر خواب

   با سلام
   تکرار خواب ها ان ها را از درجه ی تعبیر ساقط می کند اما برای شما ممکن است به این صورت باشد که باید انتخابی صحیح در اینده نزدیک انجام دهید که پس از آن برای شما موقعیتی فراهم شود که کوششی کنید تا به خیری برسید.
   سربلند و پیروز باشید

 7. سمیرا

  نزدیک ۶ صبح خواب دیدم پرنده‌ای که سیاه بود با بال های بزرگ چن بار اومد حیاط خونه‌ای و میخواست گربه مشکی‌ای رو که در بام خونه نشسته بود رو شکار کنه چندین بار گربه تونست فرار کنه و من کمکش کردم ولی اخرش راضی شدم ک پرنده گربه رو شکار کنه. و کرد و در حال اینکه پرنده داشت پوست سر گربه رو میکند احساس کردم موهای منو میکنه ینی من گربه‌هه بودم و از خواب پریدم تا نیم ساعت فک میکردم بالا سرم پرنده‌ست. پرنده کلاغ نبود، لاشخور هم نبود، ی جورایی شبیه عقاب بود ولی نوکش طوسی بود. ممنون میشم راهنماییم کنید هیچ تعبیری پیدا نکردم.

  • تعبیر خواب

   با سلام
   این خواب می تواند به این تعبیر باشد که شما کس اشتباهی را در زندگی خود راه داده اید که مشکلات و حواشی آن به زندگی شما هم سرایت کند و زمانی که کسی که باید ایشان را به سزای عملش رساند شما هم درگیر شوید. بسیار در روابطتان دقت کنید.
   سربلند و پیروز باشید

 8. زهرا طباطبایی

  سلام خواب دیدم در یه جنگلی هستم و اونوقت برادرم اومد در حالیکه یه سیمرغ و ققنوسی رو شمار کرده بود و تو دستش بود اون زنده بود ولی توی دستای برادرم بود و من متوجه نشدم که بعدش چیشد و باز دوباره برادرم اومد در حالیکه یه میمون رو تو یه تور انداخته بود و شکار کرده بود که اونم زنده بود

  • تعبیر خواب

   با سلام
   این خواب بر اساس تعابیر خواب سیمرغ می تواند خیلی خوب باشد و نشان از ان است که ایشان در اینده ممکن است به راحتی به هر چیزی که اراده کنند برسند و از این رو بسیار خوب است.
   سربلند و پیروز باشید

 9. مسلم جرفی

  سلام خواب دیدیم که داشتم شکار زرزور میکنم بعد یکی را شکار کردم ازم فرار کرد بزور گرفتمش وسرش را قطع کردم بعد داخل یک برکه اب یک مار دیدم پاهام یخ شد نتونستم فرار کنم بعد از خواب بلند شدم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب شکار اگر شکار حلال باشد خیر است و در غیر این صورت شر و دیدن مار در خواب هم نشان از دشمنی است که باید به ان اگاه باشید.
   سربلند و پیروز باشید

 10. علی

  سلام
  من خواب دیدم دو نفری سوار اسب هستیم ۴ تا پرنده از نوع کَبک از کنارمون یهو بلند شدن پرواز کنن ک رو هوا زنده گرفتمشون و دیدم تنها روی اسب هستم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب اسب به خیر امده است و ممکن است نشان توسط به شرایط باشد و در تعبیر خواب کبک هم به خیر آمده است و از این رو انشالله خواب شما گویای روزهای خیر می تواند باشد.
   سربلند و پیروز باشید

 11. رضا

  سلام
  خواب دیدم که در باغ با پسرعمواا نشسته بودم و اسب سفیدی هم انجا بود که یک دفعه ی گرگ اومد و خواست به اسب حمله کنه و من با وجود اینکه میترسیدم از گرگ اومدم جلوشو گرفتم و نزاشتم اسیب جدی به اسب بزنه اما یکباره حدوده ۱۱ ببر هر کدوم از ی طرف اومدنو گرگو خوردن ولی با من کاری نداشتن و منو پسر عموهام رفتیم تو کلبه ای که داخل باغ بود مخفی بشیم که ی وقت ببرا نیان سراغ ما با وجود اینکه میترسیدم به اسب حمله کنن ولی چون زیاد بودن مخفی شدیم و اصلا نمیدونم به اسب چی شد
  همون موقع ها بیدار شدم ساعت هم حدود ۴ صبح بود
  چه تعبیری میتونه داشته باشه؟ حیوون وحشی و اسب سفید. اسبه یکم زخمی بود ولی مشکلی نداشت

  • یاسین صداقت

   با سلام
   با توجه به تعبیر خواب گرگ و تعبیر خواب اسب و ببر میتواند به این معنا باشد که شما دشمنی دارید که ممکن است به واسطه ی کسانی دیگر که خیر خواه شما نیستند از شما دور شود اما باید بدانید که این موضوع بیانگر خیر خواه بودن ان ها نیست و در روابطتان دقیق باشید.
   سربلند و پیروز باشید

 12. Ali

  سلام
  من تو خواب دیدم که دارم ماشین میرونم چند تا پرنده بزرگ تو آسمون بودن که یکیشون اومد پایین و یه پرنده کوچیک رو شکار کرد و دوباره رفت به سمت آسمون. ممنون میشم تعبیرش رو بهم بگین.

  • یاسین صداقت

   باسلام
   در تعبیر خواب شکار پرنده ممکن است به معنای آن باشد که شما کوششی در گذشته کرده اید که به واسطه ی دیگری برای شما به ثمر خواهد نشست و از این رو خیر است اما باید بدانید که این موضوع مستلزم دانستن نوع آن پرنده هاست.
   سربلند و پیروز باشید

 13. مهدی

  سلام دیشب یه خوابی دیدم که احساس می کنم قبلا هم این خواب رو دیدم و داره تکرار میشه.تو خوابم یه روباه رو دیدم که یه جا وایستاده و یه سگ هم از اونور میاد تا اون رو بگیره و روباه با این که اون رو می بینه هیچ حرکتی نمی کنه و سگ میاد و اون رو شکارش می کنه و می خوردش.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   خواب روباه خواب رایج نیست و باید بر این خواب اهمیت بدهید خواب دیدن در مورد روباه‌ معمولا به شما هشدار می‌ دهد که به همه اعتماد نکنید چون ممکن است دوستان و افراد اشتباهی در اطراف شما وجود داشته باشند. دیدن روباره در خواب همچنین می ‌تواند به این معنی باشد که در حال حاضر احساس تنهایی می ‌کنید. اینکه شما دشمنی هم در اطرافتان حس خواهید کرد این شخص با افرادی که دشمن شما هستند درگیر خواهد شد و شما بلایی نخواهید دید اما اگاه باشید که اطرافیانتان از چه شخصیت های برخوردار هستند تا اسیب نبینید .
   سربلند و پیروز باشید .

 14. صدام بشاش

  سلام .
  خواب دیدم که نزدیک یک نهر آب هستم و بالای آب یک خیل بزرگی از پرنده های سیاه یعنی زاغ بود و یا زاغچه بابادک خورده می آمد و یکی از دوستان از هو بر نهر با تفنگ چند ساچمه ای پرنده هارا نشانه گرفته فیر کرد که خیلی از پرنده ها روی نهر ریختند .
  من با عجله از پائین رفته یکی یکی از روی آب می گرفتم که ولی همگی اش جان های خودرا از دست داده بودند.
  یکی بیدار شدم که خواب بوده

نظر خود را بیان کنید