تعبیر خواب مورچه

دیدن مورچه در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن مورچه در خواب چیست؟

تعبیر خواب مورچه

مورچه و موريانه نيز از حشرات مزاحم و زيانکار هستند و تعبيري در حدود ملخ دارند. روي هم رفته ديدن آن ها هم در خواب خوب نبست و زيان است و آسيب و گزند و شايد آفت و بلا و مصيبت البته اگر تعدادشان فراوان باشد.

تعبیر خواب «مورچه» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «مورچه» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین
تعبیر خواب بر اساس الفبا

31 دیدگاه

 1. خواب دیدم که مورچه های خیلی ریز رو بدنم هستند مخصوصاً رو بازوهام و دستم . بعد با تکان دادن دستم مورچه ها رو ریختم زمین

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   در تعیبر این خواب امده است که نشان از موجودات مزاحمی است که در اطراف شما ممکن است وجود داشته باشد که باید به قدرت خود از ان ها دوری کنید واین خواب برای شما بیشتر به شکل آگاهی امده است.
   سربلند و پیروز باشید

 2. خواب دیدم درجایی ایستاده ام زمین پرازمورچه های ریز ودرشت است که موقع رفتن مورچه هارا له میکنم و بعضی مواقع مورچه ها از بدنم بالا میرفتند ومن می‌کشتم بعداز مدتی دیدم که همه آنها به داخل سوراخهایی که در زمین وجود داشت رفتند و تمام شدند

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   تعبیر مورچه به گفته معبران نشان از دشمن است که شما را با رفتارهای کوچک آزار خواهند داد و اینکه شما آنها را کشته اید نشان بر این دارد که شما بر دشمنتان پیروز می‌شوید واینکه از بین خواهند رفت. که خیر است.
   سربلند و پیروز باشید.

 3. محمود در

  سلام
  خواب دیدم تو یه خونه ای نیمه کاره ک سقف نداره هستم و دارم آهنی روی یه دیواری رو میکنم و میخوام دوباره جوش بدم که تعدادی مورچه رو دیوار میبینم، فوت میکنم که دور شن ولی متوجه میشم که از لونه ای که تو دیواره تعداد زیادی مورچه به صورت استوانه ای و روی هم بیرون میان و روی دسته جوشی ک روی دیوار گذاشتم میرن و داخلش وارد میشن و من هرچی فوت میکنم نمیرن که یهو از خواب میپرم،
  ضمنا من مدتی هست که یه اتاق نیمه‌کاره رو تو پشت بوم رها کرده ام، ممکنه به اون ربط داشته باشه..

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   تعبیر خواب مورچه نشان بر دشمن است اگر یکی باشد و اما زیاد آن نشان از حرفهای مردم در مورد شما است که پشت سر شما حرف خواهان زد و می‌تواند در مورد آن اتاقک باشد و یا هر چیز دیگری.
   سربلند و پیروز باشید.

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   کارل گوستاو یونگ مورچه را اینگونه تعبیر میکند و
   دیدن مورچه در خواب نشان دهنده نارضایتی و ناراحتی شما از زندگی روزانه‌تان است. تصوری می‌کنید , که توسط دیگران فراموش شده و در اصل برای آن‌ها دیگر اهمیتی ندارید. اذیت شدن با مشکلات ریز و پیش پا افتاده , می‌توانند خود را به صورت مورچه در خواب نشان دهند.
   این گونه رویا‌ها استعاره‌ای از حس بی قراری و کم صبری شماست. و حرف زدن با ان نشان حل کردن سختی ها و پیدا کردن راه حل است . از منظری دیگر مورچه‌ها نماد, تلاش بسیار و سخت کوشی هستند. همکاری بی‌نظیر آن‌ها در ساخت لانه می‌تواند تفسیر رویا را به سمت, پیشرفت و موفقیت کاری سوی ببرد.
   ساختار منظم مورچه‌ها در زندگیشان، گویای نظم و ترتیب در زندگی بیداری شماست.
   سربلند و پیروز باشید .

 4. من خواب دیدم مورچه تو چشمامه و هی اذیت میکردن و چشمام میسوخت و درد میگرفت

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   ورچه و موريانه نيز از حشرات مزاحم و زيانکار هستند و تعبيري در حدود ملخ دارند. روي هم رفته ديدن آن ها هم در خواب خوب نبست و زيان است و آسيب و گزند و شايد آفت و بلا و مصيبت البته اگر تعدادشان فراوان باشد.
   سربلند و پیروز باشید .

 5. سلام
  خواب دیدم یه سطل متوسط برنج خام دارم درشو که باز میکنم یه عالمه مورچه از توش در میاد و با صف راهشونو میکشن میرن ممنون میشم اگه تعبیرشو بگین سپاس

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   در تعبیر خواب برنج امده است که نشانه از خیر و برکت شماست و در اینجا هم به همین گونه است. در تعبیر خواب مورچه هم امده است که به معنای موجودی مزاحم و اذیت کننده است و در اینجا هم به همین شکل قابل تعبیر است که ممکن است شما در مسیر خیر و برکتتان دشمنی داشته باشید که سعی بر ان دارد که این خیر را از شما بگیرد و این فقط به این معناست که این اشخاص یا شخص دشمن قوی نیستند و فقط افرادی مزاحم در مسیر موفقیت شما هستند.
   پس نسبت به اطرافتان اگاه باشید که اگر این افراد را بیابید بسیار ساده بر ان ها چیره خواهید شد.
   سربلند و پیروز باشید

 6. ناشناس در

  با سلام من خواب دیدم مادر بزرگ مرحومم توی یه اتاق کوچک که زیر پله ای هست زندگی میکنن ایشون ریز چثه بودند دیدم که یک لحافچه روی خودشون انداخته بودند که یهو متوجه شدم از این لحاف مورچه بیرون میاد و تعداد شون هم زیاد بود بعد من و مادرم گفتیم وای مادر جان این لحافت رو مورچه زده از رویش برداشتیم و انداختیم بیرون
  حالا تعبیر این خواب به من برمیگرده یا مادر بزرگم ممنون میشم اگه تعبیر کنین

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   تعبیر خواب شما به این صورت است که از طرف خانواده مادری شما اتفاقی در راه است که باعث ناراحتی و به هم خوردن آرامش شما می‌شود و اینکه شما باید آگاه باشید و همه جوانب را در نظر بگیرید تا مشکلی خاصی پیش نیاید برای حفظ آرامشتان صدقه بدهید.
   سربلند و پیروز باشید.

 7. فریبا در

  سلام
  دم صبح خواب دیدیم در حال خوردن نوعی بسکویت کرمدار هستم که بجای کرم مابین دو لایه کلوچه مورچه های سیاه بسیار زیادی هستند و من با علم به اینکه مورچه هستند باز هم مجبور به خوردن آن هستم و حتی آنهایی که به داخل بشقاب می افتاد را تا آخر و کامل خوردم ممنون میشم تعبیر کنید.

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   تعبیر این خواب به این صورت میتواند باشد که شما شخصی یا موضوعی در زندگیتان هست و یا پیش خواهد امد که برای شما کاملا مزاحم و مضر است اما شما فقط به این خاطر که یک سری نیازهای خود را برطرف کنید اگاهانه دست به ان کار و یا ارتباطات خواهید زد که در این خواب به شما اشاره شده است که این کار برای شما مضر است.
   سربلند و پیروز باشید

 8. سلام
  خواب دیدم مورچه های بسیارزیاد دارند از مسیر سقف خونه حرکت میکنند و به کف خونه یه مسیر ایجاد کردند و از سقف بر سرم میریزند و در مسیر نیزمزاحمم میشن منهم رفتم سم کش اوردم وهمه رو کشتم
  وسلام

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   تعبیر مورچه در خواب به معنای مصیبت است و ممکن است شما د رگذشته و یا حال حاضر و یا در اینده ای نه چندان دور به مشکلی گرفتار شوید که شما را ازار بدهد اما شما برای ان به پادزهری نیاز خواهدی داشت تا زندگیتان به روال سابق برگردد و ممکن است این مشکل در مسیر زندگی شخصیتان باشد و این همان اشاره به منزل در خواب است.
   سربلند و پیروز باشید

  • همايون (هدايت) در

   تنها يك مورچه بزرگ باشد و أو را از بدن دور كنى چى است ؟

   • یاسین صداقت در

    با سلام
    تعبیر خواب مورچه و موريانه نيز از حشرات مزاحم و زيانکار هستند و تعبيري در حدود ملخ دارند. روي هم رفته ديدن آن ها هم در خواب خوب نبست و زيان است و آسيب و گزند و شايد آفت و بلا و مصيبت البته اگر تعدادشان فراوان باشد. و این که آن را از خود دور کرده اید نشان بر این دارد که شما آسیب گزند نمیبینید و جای نگرانی نیست.
    سربلند و پیروز باشید.

 9. خواب ديدم كنار كسى بودم كه دراز كشيده بود مورچه ها از نزديك كنارش رد ميشدنداز نيم مترى وچيزى حمل ميكرد تيكه تيكه هاى كرم يا مار نميدونم درست

 10. در خواب ديدم كه احتمالا در خانه خودم با كسي كه دل خوشي ازش نداشتم نشسته بوديم كه به يكبار تعدادي حشره اي به مانند مورخه كه بزرگ بودند و يكي از انها بسيار بزرك بود و ترسناك از كانال بخاري بيرون امدند من به كسي كه پيشم بود اين مورچه ملكه است
  چند حشره اي كه پرواز هم مي كردند در دوروبرم بودند من سعي در كشتن مورچه ملكه بودم كه مي ترسيدم
  و از خواب بلند شدم

 11. سلام
  در خواب دیدم که تعداد زیادی مورچه وارد خانه ام شد و شروع کرد به خوردن موکت های خانه
  لطفا اگر کسی تعبیر این خواب را میداند بگوید

 12. سکینه در

  درخواب دید مقداری مغز بادام داشتم می خواستم به مورچه ها بدهم کسی مانع شد

  • آرمان در

   دشمنی به ظاهر دوست در زندگیتان است و فردی شمارا از وی برحذر مینماید

 13. من حول و حوش اذان صبح خواب دیدم تعداد زیادی مورچه در زیر تخت ما خانه دارند و در حال تکاپو هستند تا من نگاشون کردم جلوی دید من رو گرفتند و من در فکر خراب کردن خانشان بودم ولی بعد خوابم رفت توی ادما که زیاد یادم نیست در مورد کتک کاری در رابطه با این مورچه ها بود

  • مرضیه در

   من خواب دیدم داشتم حاضر میشدم از خونه بیرون برم درحال حاضر شدن تعداد بسسسسسسسیار زیادی مورچه زیر پاهایم و روی بدنم دیدم به شششدت زیاد بودن که من مشت مشت مورچه هارو از بدنم دور میکردم من تاکیید میکنم تعداد مورچه ها بسسسیااار فراوان بود.

   • آرمان در

    مرضیه خانم عمر دنیوی شما کوتاه است همینطور فراوان از مرگ میترسید. کارهای نیکو کنید و به همنوع، حیوانات و طبیعت کمک کنید لذا دیدگاهتان از مرگ عوض خواهد شد و ج بسا عمری طولانی نیز داشتید با عمل خویش

  • آرمان در

   شما دشمنانی پست و حقیر دارید که اگر موفق به تخریب لانه انها شدید بمعنای چیرگی بر آنهاست

نظر خود را بیان کنید