تعبیر خواب مورچه

دیدن مورچه در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن مورچه در خواب چیست؟

تعبیر خواب مورچه

مورچه و موريانه نيز از حشرات مزاحم و زيانکار هستند و تعبيري در حدود ملخ دارند. روي هم رفته ديدن آن ها هم در خواب خوب نبست و زيان است و آسيب و گزند و شايد آفت و بلا و مصيبت البته اگر تعدادشان فراوان باشد.


تعبیر خواب مورچه به روایت حضرت دانیال

راه رفتن مورچه روی بدن در خواب نیکو نیست و بیشتر دلالت بر انجام اموری هست که سرانجام خیر و یا نکی ندارند که البته این خواب بستگی به شرایط و چگونگی ان نیز دارد.


تعبیرخواب مورچه به روایت یوسف نبی

تعبیر خواب مورچه بالدار، مورچه های ببالدار در خواب های ما به نشانه ریخت و پاش – ریخت و پاش کردن از اموال خود در راه دوستان – جمع شدن دوستان قدیمی می باشد.


تعبیرخواب مورچه به روایت شیخ طوسی

مورچه های سیاه و ریز در خواب بیشتر نمادی از زیاد شدن رزق و برکت اهل خانه است اما اگر آن ها را کشتی یا راندی نیکو نیست.


تعبیر خواب دیدن مورچه به روایت محمد ابن سیرین

تعبیر خواب مورچه بزرگ و سیاه، اگر دیدی مورچه سیاه و درشتی روی بدنت راه میرود و غذا در دهان دارد نیکو است و به معنی تامین مالی – افزایش مال و نعمت – نگران آینده نباشید.

تعبیر خواب کشتن مورچه، اگر دیدی با دستان خودت و یا وسایل دیگری اقدام به کشتن مورچه ها میکنی به نشانه نشان مردم فرومایه است، از طرف آنها اذیت می شوید، با دور اندیشی رفع مزاحمت کنید.

اگر دیدی به تو دوست اشنا و یا همسایه بسته ای داد که داخلش مورچه بود و این را به عنوان هدیه گرفتی به معنی شفا – بهبودی – بزودی از بیماری و مسمومیت شفا پیدا خواهید کرد.


تعبیر خواب دیدن مورچه به روایت اسماعیل بن اشعث

تعبیر خواب مورچه زرد، دیدن مورچه های زرد و فرقی ندارد کوچک یا بزرگ نشانه عدل و انصاف است، از عدل و درستی حکم می کند ، رفتن به دادگاه و حل مسئله ای از راه عادلانه می باشد.

تعبیر خواب حمله مورچه ها، اگر دیدی مورچه های زیادی به تو حمله کرده اند و در حال خوردن گوشت بدنت هستند و تو فریاد و ناله میکنی جای نگرانی ندارد و شاید شما با دیدن چنین رویایی وحشت کنید که نکند تفسیر و معنی بدی داشته باشد در جایی که این خواب به معنی همسر با وفا – در سنت عبری و عربی سمبل بی گناهی – زیبایی و کمروئی – در طالع خود همسری باوفا و محبوب دارید که همیشه نگران شماست.

اگر خواب دیدی مورچه ای با رنگ سیاه و جثه ی بزرگ روی بدنت راه میرود تعبیرش این است که دست به کار یا شغلی میزنی که بزودی از انجام آن پشیمان می شوی.


تعبیرخواب مورچه دیدن به روایت امام صادق

تعبیر خواب پا گذاشتن روی مورچه، دیدن مورچه های بزرگ و کوچک در خواب کشتن آن ها و پا گذاشتن روی آن ها بیش از حد در خیال و اندیشه بر سر می برید که این باعث ضعف شما خواهد شد.

تعبیر خواب مورچه مرده، اگر در خوابت تعدادی مورچه را دیدی که مرده هستند و حرکتی نمیکنند به سه معنا میباشد حیله و نیرنگ – دسیسه – توسل به زور

اگر دیدی مورچه های مرده داخل لباست (آستین) و یا روی بدنت هستند به معنی مسیر زندگی سختی را طی کردن و از اهداف خود بیمناک بودن.


خواب های مرتبط با مورچه


☺ تعبیر خواب «مورچه» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «مورچه» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.

36 دیدگاه

 1. سارا

  سلام
  خواب دیدم در محلی که قبلا کار میکردم والان دیگر در آنجا کار نمی کنم,رفتم ومیخواستم چای درست کنم,وقتی به چای های خشک نگاه کردم دیدم پر از مورچه سیاه ریز هستند ودر حال جنب وجوش هستند,تعبیر خواب من چیست ,باتشکر

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خوابتان بر این است که در محل کارتان افرادی بین شما و افراد دیگر را خراب کرده اند و دشمن شما محسوب میشوند و ارتباط اجتناعی شما را خراب کرده اند و صدقه بدهید .
   سربلند و پیروز باشید.

 2. یاسین صداقت

  با سلام
  در تعبیر خواب شما نشان بر این دارد که خرابه به معنی وضعیت کنونی ذهن شما آیت و یا مالی شما که هر چه رو به آینده خواهید رفت به وسیله مسولیتی که بر عهده دارید نیک می‌شود و اینکه در مسیرتان مزاحم و دشمنانی شما را احتمالا اذیت خواهند کرد که طبیعی است. و صدقه بدهید.
  سربلند و پیروز باشید.

 3. Reza

  سلام و وقت بخیر
  من خواب دیدم که مورچه وارد پیشانی ام شده و بعد صورتم جوش زد و جوش سفید رنگ بود من آنرا ترکاندم چرک و مورچه ها بیرون آمد

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما بد نیست وه به این صورت است که شما ضرری ناچیز خواهید داشت و اینکه دشمنی از شما دور خواهد شد. صدقه بدهید
   سربلند و پیروز باشید.

 4. مژده

  خواب دیدم که مورچه های خیلی ریز رو بدنم هستند مخصوصاً رو بازوهام و دستم . بعد با تکان دادن دستم مورچه ها رو ریختم زمین

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعیبر این خواب امده است که نشان از موجودات مزاحمی است که در اطراف شما ممکن است وجود داشته باشد که باید به قدرت خود از ان ها دوری کنید واین خواب برای شما بیشتر به شکل آگاهی امده است.
   سربلند و پیروز باشید

 5. قاسم

  خواب دیدم درجایی ایستاده ام زمین پرازمورچه های ریز ودرشت است که موقع رفتن مورچه هارا له میکنم و بعضی مواقع مورچه ها از بدنم بالا میرفتند ومن می‌کشتم بعداز مدتی دیدم که همه آنها به داخل سوراخهایی که در زمین وجود داشت رفتند و تمام شدند

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر مورچه به گفته معبران نشان از دشمن است که شما را با رفتارهای کوچک آزار خواهند داد و اینکه شما آنها را کشته اید نشان بر این دارد که شما بر دشمنتان پیروز می‌شوید واینکه از بین خواهند رفت. که خیر است.
   سربلند و پیروز باشید.

 6. محمود

  سلام
  خواب دیدم تو یه خونه ای نیمه کاره ک سقف نداره هستم و دارم آهنی روی یه دیواری رو میکنم و میخوام دوباره جوش بدم که تعدادی مورچه رو دیوار میبینم، فوت میکنم که دور شن ولی متوجه میشم که از لونه ای که تو دیواره تعداد زیادی مورچه به صورت استوانه ای و روی هم بیرون میان و روی دسته جوشی ک روی دیوار گذاشتم میرن و داخلش وارد میشن و من هرچی فوت میکنم نمیرن که یهو از خواب میپرم،
  ضمنا من مدتی هست که یه اتاق نیمه‌کاره رو تو پشت بوم رها کرده ام، ممکنه به اون ربط داشته باشه..

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب مورچه نشان بر دشمن است اگر یکی باشد و اما زیاد آن نشان از حرفهای مردم در مورد شما است که پشت سر شما حرف خواهان زد و می‌تواند در مورد آن اتاقک باشد و یا هر چیز دیگری.
   سربلند و پیروز باشید.

 7. مارال

  سلام با مورچه حرف زدن چه تعبیری داره ممنون میشم جواب بدید

  • یاسین صداقت

   با سلام
   کارل گوستاو یونگ مورچه را اینگونه تعبیر میکند و
   دیدن مورچه در خواب نشان دهنده نارضایتی و ناراحتی شما از زندگی روزانه‌تان است. تصوری می‌کنید , که توسط دیگران فراموش شده و در اصل برای آن‌ها دیگر اهمیتی ندارید. اذیت شدن با مشکلات ریز و پیش پا افتاده , می‌توانند خود را به صورت مورچه در خواب نشان دهند.
   این گونه رویا‌ها استعاره‌ای از حس بی قراری و کم صبری شماست. و حرف زدن با ان نشان حل کردن سختی ها و پیدا کردن راه حل است . از منظری دیگر مورچه‌ها نماد, تلاش بسیار و سخت کوشی هستند. همکاری بی‌نظیر آن‌ها در ساخت لانه می‌تواند تفسیر رویا را به سمت, پیشرفت و موفقیت کاری سوی ببرد.
   ساختار منظم مورچه‌ها در زندگیشان، گویای نظم و ترتیب در زندگی بیداری شماست.
   سربلند و پیروز باشید .

 8. حسن

  من خواب دیدم مورچه تو چشمامه و هی اذیت میکردن و چشمام میسوخت و درد میگرفت

  • یاسین صداقت

   با سلام
   ورچه و موريانه نيز از حشرات مزاحم و زيانکار هستند و تعبيري در حدود ملخ دارند. روي هم رفته ديدن آن ها هم در خواب خوب نبست و زيان است و آسيب و گزند و شايد آفت و بلا و مصيبت البته اگر تعدادشان فراوان باشد.
   سربلند و پیروز باشید .

 9. Alavi

  سلام
  خواب دیدم یه سطل متوسط برنج خام دارم درشو که باز میکنم یه عالمه مورچه از توش در میاد و با صف راهشونو میکشن میرن ممنون میشم اگه تعبیرشو بگین سپاس

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب برنج امده است که نشانه از خیر و برکت شماست و در اینجا هم به همین گونه است. در تعبیر خواب مورچه هم امده است که به معنای موجودی مزاحم و اذیت کننده است و در اینجا هم به همین شکل قابل تعبیر است که ممکن است شما در مسیر خیر و برکتتان دشمنی داشته باشید که سعی بر ان دارد که این خیر را از شما بگیرد و این فقط به این معناست که این اشخاص یا شخص دشمن قوی نیستند و فقط افرادی مزاحم در مسیر موفقیت شما هستند.
   پس نسبت به اطرافتان اگاه باشید که اگر این افراد را بیابید بسیار ساده بر ان ها چیره خواهید شد.
   سربلند و پیروز باشید

 10. ناشناس

  با سلام من خواب دیدم مادر بزرگ مرحومم توی یه اتاق کوچک که زیر پله ای هست زندگی میکنن ایشون ریز چثه بودند دیدم که یک لحافچه روی خودشون انداخته بودند که یهو متوجه شدم از این لحاف مورچه بیرون میاد و تعداد شون هم زیاد بود بعد من و مادرم گفتیم وای مادر جان این لحافت رو مورچه زده از رویش برداشتیم و انداختیم بیرون
  حالا تعبیر این خواب به من برمیگرده یا مادر بزرگم ممنون میشم اگه تعبیر کنین

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما به این صورت است که از طرف خانواده مادری شما اتفاقی در راه است که باعث ناراحتی و به هم خوردن آرامش شما می‌شود و اینکه شما باید آگاه باشید و همه جوانب را در نظر بگیرید تا مشکلی خاصی پیش نیاید برای حفظ آرامشتان صدقه بدهید.
   سربلند و پیروز باشید.

 11. فریبا

  سلام
  دم صبح خواب دیدیم در حال خوردن نوعی بسکویت کرمدار هستم که بجای کرم مابین دو لایه کلوچه مورچه های سیاه بسیار زیادی هستند و من با علم به اینکه مورچه هستند باز هم مجبور به خوردن آن هستم و حتی آنهایی که به داخل بشقاب می افتاد را تا آخر و کامل خوردم ممنون میشم تعبیر کنید.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر این خواب به این صورت میتواند باشد که شما شخصی یا موضوعی در زندگیتان هست و یا پیش خواهد امد که برای شما کاملا مزاحم و مضر است اما شما فقط به این خاطر که یک سری نیازهای خود را برطرف کنید اگاهانه دست به ان کار و یا ارتباطات خواهید زد که در این خواب به شما اشاره شده است که این کار برای شما مضر است.
   سربلند و پیروز باشید

 12. کلهر

  سلام
  خواب دیدم مورچه های بسیارزیاد دارند از مسیر سقف خونه حرکت میکنند و به کف خونه یه مسیر ایجاد کردند و از سقف بر سرم میریزند و در مسیر نیزمزاحمم میشن منهم رفتم سم کش اوردم وهمه رو کشتم
  وسلام

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر مورچه در خواب به معنای مصیبت است و ممکن است شما د رگذشته و یا حال حاضر و یا در اینده ای نه چندان دور به مشکلی گرفتار شوید که شما را ازار بدهد اما شما برای ان به پادزهری نیاز خواهدی داشت تا زندگیتان به روال سابق برگردد و ممکن است این مشکل در مسیر زندگی شخصیتان باشد و این همان اشاره به منزل در خواب است.
   سربلند و پیروز باشید

  • همايون (هدايت)

   تنها يك مورچه بزرگ باشد و أو را از بدن دور كنى چى است ؟

   • یاسین صداقت

    با سلام
    تعبیر خواب مورچه و موريانه نيز از حشرات مزاحم و زيانکار هستند و تعبيري در حدود ملخ دارند. روي هم رفته ديدن آن ها هم در خواب خوب نبست و زيان است و آسيب و گزند و شايد آفت و بلا و مصيبت البته اگر تعدادشان فراوان باشد. و این که آن را از خود دور کرده اید نشان بر این دارد که شما آسیب گزند نمیبینید و جای نگرانی نیست.
    سربلند و پیروز باشید.

 13. جم

  خواب ديدم كنار كسى بودم كه دراز كشيده بود مورچه ها از نزديك كنارش رد ميشدنداز نيم مترى وچيزى حمل ميكرد تيكه تيكه هاى كرم يا مار نميدونم درست

 14. علي

  در خواب ديدم كه احتمالا در خانه خودم با كسي كه دل خوشي ازش نداشتم نشسته بوديم كه به يكبار تعدادي حشره اي به مانند مورخه كه بزرگ بودند و يكي از انها بسيار بزرك بود و ترسناك از كانال بخاري بيرون امدند من به كسي كه پيشم بود اين مورچه ملكه است
  چند حشره اي كه پرواز هم مي كردند در دوروبرم بودند من سعي در كشتن مورچه ملكه بودم كه مي ترسيدم
  و از خواب بلند شدم

 15. رضا

  سلام
  در خواب دیدم که تعداد زیادی مورچه وارد خانه ام شد و شروع کرد به خوردن موکت های خانه
  لطفا اگر کسی تعبیر این خواب را میداند بگوید

 16. سکینه

  درخواب دید مقداری مغز بادام داشتم می خواستم به مورچه ها بدهم کسی مانع شد

  • آرمان

   دشمنی به ظاهر دوست در زندگیتان است و فردی شمارا از وی برحذر مینماید

 17. شیما

  من درخواب دیدم که مورچه ها از بدنم بیرون می امدند و تموم نمیشدند

  • آرمان

   عمر دنیوی شما کوتاه است. کارهای نیک کنید و به دیگران کمک کنید

 18. مریم

  من حول و حوش اذان صبح خواب دیدم تعداد زیادی مورچه در زیر تخت ما خانه دارند و در حال تکاپو هستند تا من نگاشون کردم جلوی دید من رو گرفتند و من در فکر خراب کردن خانشان بودم ولی بعد خوابم رفت توی ادما که زیاد یادم نیست در مورد کتک کاری در رابطه با این مورچه ها بود

  • مرضیه

   من خواب دیدم داشتم حاضر میشدم از خونه بیرون برم درحال حاضر شدن تعداد بسسسسسسسیار زیادی مورچه زیر پاهایم و روی بدنم دیدم به شششدت زیاد بودن که من مشت مشت مورچه هارو از بدنم دور میکردم من تاکیید میکنم تعداد مورچه ها بسسسیااار فراوان بود.

   • آرمان

    مرضیه خانم عمر دنیوی شما کوتاه است همینطور فراوان از مرگ میترسید. کارهای نیکو کنید و به همنوع، حیوانات و طبیعت کمک کنید لذا دیدگاهتان از مرگ عوض خواهد شد و ج بسا عمری طولانی نیز داشتید با عمل خویش

  • آرمان

   شما دشمنانی پست و حقیر دارید که اگر موفق به تخریب لانه انها شدید بمعنای چیرگی بر آنهاست

نظر خود را بیان کنید