تعبیر خواب عقرب

دیدن عقرب در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن عقرب در خواب چیست؟

تعبیر خواب عقرب سیاه

تعبیر خواب عقرب

دیدن عقرب در خواب به عقیده بسیاری از معبران تعبیر نیکویی نداشته و همانگونه که عقرب به کینه توزی و انتقام جویی معروف است خواب عقرب را به دشمن ستیزه جو و کینه توز تعبیر نموده اند در واقع چنین خوابی بیننده خواب را هشیار می سازد که ساده لوح نبوده و دشمنان خود را بهتر و بیش از پیش شناسایی نماید. مشاهده عقرب در خواب هر انسانی ذهن وی را به تعابیری که چنین خوابی می تواند داشته باشد مشغول ساخته و معبران را به تعبیر این خواب که از خواب های رایج می باشد وا داشته است.

به طور کلی عقرب نشانه دشمنی و خصومت می باشد ولیکن در این مقالده از آلامتو به بررسی تعبیر خواب عقرب از نظر معبران اسلامی با توجه به جزئیات آن پرداخته ایم. با ما همراه باشید.

کامل ترین مرجع تعبیر خواب


تعبیر خواب عقرب امام صادق

خواب عقرب از نظر امام صادق (ع) از سه منظر قابل تعبیر می باشد.

 • اولین تعبیر دیدن عقرب در خواب دشمن می باشد.
 • دومین تعبیر دیدن عقرب در خواب حسادت می باشد.
 • سومین تعبیر دیدن عقرب در خواب فردی سخن چین خواهد بود.

تعبیر خواب عقرب حضرت یوسف

عقرب در خواب از نظر حضرت یوسف دشمنی بسیار حیله گر و مکار تعبیر شده است.


تعبیر خواب عقرب ابن سیرین

دیدن عقرب در خواب از دیدگاه محمد بن سیرین دشمنی ضعیف می باشد. ابن سیرین نیش زدن عقرب در خواب را حرف های درشت دشمن می داند که بیننده خواب را آزرده خاطر خواهد نمود و کشتن عقرب در خواب را نشانه پیروزی بر دشمن عنوان نموده است.

همچنین بخوانید: تعبیر خواب نیش زدن مار سفید، سیاه و زرد

تعبیر خواب عقرب گزیدگی


تعبیر خواب عقرب زرد در خانه

خواب عقرب زرد در خانه نمایانگر وجود یک دشمن بزرگ در خانه است که برای بیننده خواب تهدید بزرگی محسوب خواهد شد. بهتر است چشمان خود را باز کرده و روابط سمی در اطراف خود را به پایان رساند. در واقع دیدن چننی خوابی هشدار برای بیننده خواب است که افرادی را که سعی در بر هم ریختن برنامه های بیننده خواب دارند از خود دور نموده و برای زندگی بهتر تلاش نماید.

برخی معبرین دیگر عقرب زرد در خانه را بیانگر راه های کسب درآمد دانسته اند که بیننده خواب در سر می پروراند. چنانچه خواب کشتن عقرب زرد در خانه را ببیند از راه های سرمایه گذاری که در سر می پروراند به سود قابل توجهی خواهد رسید.


تعبیر خواب عقرب سیاه در خانه

خواب عقرب سیاه در خانه به عنوان یک حشره خطرناک در خانه نشان می دهد که خطری بیننده خواب را تهدید نموده و یا ممکن است شخصی نقشه های شومی برای وی داشته باشد. چنانچه عقرب سیاه در خواب بیننده خواب را تهدید و یا آزرده نموده باشد این خواب به بخشی از وجود بیننده خواب اشاره دارد که مرتبط با کنترل قدرت بوده و بهتر است بیننده خواب کنترل بیشتری بر قدرت احساسات در مواجهه با مشکلات و سختی ها داشته باشد.


تعبیر خواب عقرب گزیدگی

عقرب گزیدگی در خواب نمادی از آزردگی خاطر بیننده خواب به جهت سخنان شخصی است که در نزدیکی وی قرار دارد و چنانچه بیننده خواب پس از گزش عقرب، موفق به کشتن آن شود نشان می دهد که آن فرد بسیار ضعیف بوده و بیننده خواب بر وی غلبه خواهد نمود.


تعبیر خواب عقرب مرده

خواب عقرب مرده جلوه ای از خوش اقبالی و سعادتمندی برای بیننده خواب می باشد که سالهاست در انتظار چنین خوش شانسی بوده است. در واقع دیدن عقرب مرده در خانه بشارت رسیدن روزهایی را می دهد که برای بیننده خواب بسیار قابل اهمیت بوده و برای آن انتظار بسیاری کشیده است.

همچنین بخوانید: تعبیر خواب ماهی قرمز زنده یا مرده

تعبیر خواب عقرب مرده


تعبیر خواب نیش زدن عقرب

نیش زدن عقرب در خواب بیانگر شکست از دشمن خواهد بود. از آنجا که عقرب نمادی از دشمن می باشد زمانی که بیننده خواب ببیند که عقرب او را نیش می زند نشان می دهد که دشمن بر وی چیره گشته و او شکست خورده است. همچنین چنین خوابی می تواند نمایانگر ضعف بیننده خواب در برابر سختی ها و مصائب زندگی باشد.


تعبیر خواب کشتن عقرب

کشتن عقرب در خواب نیز کاملا در مقابل نیش زدن عقرب قرار می گیرد. زمانی که بیننده خواب موفق به کشتن عقرب گردد نشان می دهد که بر دشمن چیره گشته و وی را از پای درآورده است. دیدن چنین خوابی ممکن است به رفع موانع زندگی و غلبه بر مشکلات و سختیهای زندگی باشد.


خواب های مرتبط با عقرب

☺ تعبیر خواب «عقرب» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «عقرب» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.


39 دیدگاه

 1. محمدجواد

  خواب دیدم عقرب سیاه دست من رانیش زدوفرارکردولی موقع نیش زدن هیچ دردی رو احساس نکردم

 2. نعمت

  عقربی سیاه دیدم پا گذاشتم روش و از دم با پارچه ای گرفتم و به کسی دادم بردش و بعد عقرب زردی دیدم در حرکت بازهم پا گذاشتم سرش و قصد داشتم دمشرا با دندان بگیرم موفق نشدماما دمش را زخمی کردم ولی خودم نیش نخوردم و بیدار شدم

  • تعبیر خواب

   با سلام
   بر اساس تعبیر خواب عقرب می تواند برای شما خوابی خیر باشد و نشانی از ان باشد که در اینده کسی از دشمنانتان را از زندگی خودتان دور کنید که برای شما بسیار خیر است.
   سربلند و پیروز باشید

 3. نرگس نوروزی

  در خواب دیدم بی نهایت مورچه ریز سیاه خانگی و بسیار زیاد عقرب کوچک انگار بچه عقرب که ترکیبی از رنگ زرد و قهوه ای بود بدنشان کُلِ کفِ منزل همسر برادرم بودند و بسیار نگران شدم،اما انگار همسر برادرم با این موضوع کنار آمده بود و می ساخت،هر چه من و خانواده اش در خواب به او می گفتیم که آنجا را ترک کند نمیپذیرفت، در ضمن برادرم یکسال و سه ماه است که آسمانی شدند و همسرش با پسر ۹ ساله تنهاست،تعبیر این خواب چیست ،لطفاً راهنمایی بفرمایید

  • تعبیر خواب

   با سلام
   این خواب می تواند برای ایشان خیر نباشد و نشانی از ان باشد که ایشان در زندگی واقعی خود دچار مشکلی با کسانی هستند که در اطراف ایشان زندگی می کنند و از این رو باید سعی بر ان کنید که این موضوع را به شکلی حل کنند.
   سربلند و پیروز باشید

 4. زهرا محمدی

  سلام کاش تعبیر خاب منم ميگفتيد

 5. زهرا محمدی

  سلام صبحتون بخیر خاب دیدم جایی نشسته بودیم روی زمین بعدش دیدم یه چیزی کف پام تکون خورد داداشم گفت ای وای عقرب تکون نخور ولی من نترسیدم راحت نشسته بودم ندیدمش که از زیر پام اومد بیرون وبقيه ترسیدن و فرار کردن یه عقرب سبز بزرگ بودش من بیشتر از قیافه ش خوشم اومده بود ولی داداشم انگار کشتش وبه جای دیگه ای از خابم خال خونه قدیمی موتو دیدم که یه اکفاريوم پر از ماهی داشتیم و کنارش یه تمساح کوچولو خابيده بود سفید رنگ بود بعدش بچه شد ومن دادمش بغل یکی که بهش شیر میداد ممنون از تعبیر شما

 6. مجتبی

  با سلام
  خواب دیدم دوتا عقرب زرد هست که من میندازمشون تو یه محفظه و زهرشون رو به روشی میگیرم ،،، جوری که دیگه هیچ زهری ندارن و نمی تونن نیش بزنن

  ممنون میشم جواب بدین

  • تعبیر خواب

   با سلام
   می تواند خوابی خیر باشد و نشان از ان باشد که شما بر کسی که برای شما قصد مزاحمت دارید به راحتی چیره شوید و ممکن است دو نفر باشند.
   سربلند و پیروز باشید

 7. سید جلال الدین هاشمی

  سلام خواب دیدم دم ساحل یا در طبیعتی با خانمی نشسته بودیم،آتیش روشن کرده بودیم و نشسته بودیم دور آتیش ،
  آتیش همون چند متری خودشو روشن میکرد.دور آتیش سنگ چین کرده بودیم.
  یهو از زیر اون سنگچین های دور آتیش یه عقرب بزرگ با رنگ قهوه ای تیره پیدا شد وبا سرعت اومد سمت من.اینقدر سرعت این عقرب زیاد بود که من هرکاری میکردم تقلا میکردم که سریع پاشم اون به من رسید و حتی به زیر باسنم رسید و داشتم میگفتم دیگه کار تمومه نیش زد ولی نزد ولی همینجوری زیر من میلولید.تا اینکه آخر پاشدم و اینجاش خیلی یادم نیست، پامو گذاشتم روش انگار ولی همش میترسیدم که الان کف کفش یا دمپایی رو سوراخ می‌کنه و پامو نیش میزنه.
  اخر نمیدونم کشتمش یا نه

  • تعبیر خواب

   با سلام
   در تعبیرر خواب برای این خواب به این صورت امده است که می تواند نشان از صحبتی از کسی باشد که برای شما خیر نخواهد و به همین علت سبب شود که شما در اینده از ان صحبت ناراحت شوید و گرمی دلتان را کور کند.
   صدقه ای دهید که انشالله خیر است.
   سربلند و پیروز باشید

 8. Zahra.fthi

  سلام وقتتون بخیر
  مامانم خواب دیدن من در خانه ی یکی از اقوام داخل اتاق خوابیده بودم و یک عقرب روی قفسه سینه ام بوده، منو ناگهانی از خواب بیدار کردن و گفتن تکون نخور….
  خواستن اون رو بکشن نشده و افتاده روی زمین چندباری تلاش کردن برای کشتن و نشده و در اخر من خودم اون عقرب رو کشتم.
  میشه لطف کنید بگید تعبیر ان چیست؟

  • تعبیر خواب

   با سلام
   بر اساس تعابیر خواب برای عقرب می تواند به این معنا باشد که در اینده ممکن است مادر شما نباید در رابطه ی شما با کسی دخالت کند تا خودتان به دشمن بودن ایشان پی ببرید و ایشان را از خود دور کنید.
   سربلند و پیروز باشید

 9. F

  سلام خواب دیدم عقربای کوچیک گروهی و مورچه ها داشت میرفتن تو دفینه من نمیزاشتم ک برن اما خیلی زیاد بودن دیگه نمیدونم چیشد در دفینه بسته شد و منو بیرون انداختن منم با سگم سریع دویدیم رفتیم دهات

  • یاسین صداقت

   با سلام و سپاس از همراهی شما
   تعبیر خواب شما نشان بر خوبی ندارد و به این صورت است که شما استعداد های زیادی دارید و این مه دشمن شما اجازه شکوفایی آن را از شما خواهد گرفت و مراقب باشید.
   سربلند و پیروز باشید.

 10. مرتضي

  باسلام و خسته نباشي
  خواب ديدم داشتم اكواريوم رو درست ميكردم كه از گوشه ديوار عقرب قهوهاي كه پنجه هاي خود رو به جلو برده بود به يمن بالا رفت به محض اين كه بيرون اومد رفتم بكشمش پريد روي قفسه سينم به محض اين كه اومدم بكشمش از خواب پريدم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب عقرب آمده است که نشان بر این دارد که
   دوستان ریاكار برای نابود ساختن زندگی شما از هر فرصتی استفاده خواهند كرد و حتما صدقه بدهید که به خیر رفع شود.
   سربلند و پیروز باشید.

 11. هادی

  با سلام !
  دیشب خواب دیدم در یک مکانی که نمیدانم کجاست از زیر پیراهن من روی سینه ام یک عقرب سیاه داره میاد بیرون من اونو سفت چسبیدم که هم بیرون نیاد هم منو نیش نزنه که اون بیرون اومد ولی منو نیش نزد فقط خیلی ترسیده بودم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب عقرب به گفته امام صادق نشان بر دشمنی ضعیف و حسود دارد که با زخم زبان شما را می‌آزارد و نیش نزدن هم نیک است. صدقه بدهید.
   سربلند و پیروز باشید.

 12. کیوان

  در خواب دیدم در یک مکانی هستم که تعدادی عقرب وجود دارد

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در جواب خوابهای دیگر دوستان بارها عرض شده است که عقرب نشان بر وجود دشمن است در زندگی فرده ببیننده خواب و باید بیشتر مراقب اطراف خود باشید که غافلگیر نشوید. صدقه بدهید.
   سربلند و پیروز باشید.

 13. فاطمه

  یک شب خواب دیدم که درجایی هستم که سنگ های بززگی وجود داره تمام سنگ هایی که برمیداشتم زیر آنها عقرب زرد رنگ و سیاه بود که همه ی آنها رو میکشتم ؛تعیبر این خواب چیه؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما نشان از دشمن دارد و اینکه با عمل خود آن ها را از پا در خواهید آورد که تعبیر به خیر دارد برای شما و صدقه بدهید.
   سربلند و پیروز باشید.

 14. حبیب

  خواب دیدم نیش عقرب را قطع کردم نشانه چیه

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما خیر است و نشان بر این دارد که شما بر دشمنان ظفر پیدا خواهید کرد.
   سربلند و پیروز باشید.

 15. معصوم

  سلام خسته نباشید لطفاً جواب منو بدید، دیشب خواب دیدم عقرب سیاه پسرمو نیش زد من عقرب رو کشتم، ولی پسرم گفت پامو نیش زده بردمش بیمارستان جای نیش در گردنش بود، لطفا لطفا لطفا تعبیر خوابمو بدید

  • یاسین صداقت

   با سلام
   دیدن عقرب در خواب به معنای دشمنی است ضعیف و این خود به این معنا میتواند باشد که شما دشمنی دارید که ممکن است برای شما مشکلاتی ایجاد کند که اگر ان را دست کم بگیرید و اهمیت برای ان قایل نشوید دوباره مشکل جدیدی به موجود آورد.
   حتما صدقه بدهید و بسیار اگاه باشید
   سربلند و پیروز باشید

 16. محمد

  بسم الله الرحمن الرحیم با سلام خدمت دستندارکاران این سایت بنده امروز خوابی دیدم که در یکجا که نمیدانم کجا بود شاهد سمپاشی خانه ای بودم که بعداز سمپاشی کلی عقرب میزد بیرون و کسانی آنها را میکشتند اما به من که رسید یک عقرب سیاه زهرش را بدستم ریخت ودستم را با الکلی که همراهم بود سریعن پاک کردم ودستم را به دهنم مالوندم اما زهرس بدهنم رسید سریعن با آب دهنم راشستم واز خواب بیدار شدم تعبیر این خوابم را هیچ جا پیدا نکردم لطفن یاریم دهید

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما اول از همه نشان بر مکانی دارد که در ان مشغول به کار و یا محله که زندگی خواهید کرد دارد که وجود شمن در ان اشکار است و اینکه از این دشمن ضرری به شما خواهد رسید و این که شما تلاش خواهید کرد که این ضرر را جبران کنید این خواب نیاز به صدقه دارد که انشالله رفع مشکل شود .
   سربلند و پیروز باشید .

 17. ستاره

  سلام دیشب خواب دیدم تووشلوارمدتو خونمون عقرب خاکستری مانند بود سیاه نبود ی خورده رنگش روشن بود و بدون اینکه بترسم خیلی ریلکس و اروم فسارس دادم که بمیره از سلوارم در اوردم دیدم مرده و دست و پاشم کنده شده بزرگ هم بود ممنون میسم تعبیرسو بهم بگین

 18. محسن

  سلام من خواب دیدم توی یه محیطی بودیم که سرامیک بود و تمیز با دوستم بعد من خم شدم یه چیزی بردارم از زمین انگار محیط عوض شد و اون چیز شد یه سنگ که وقتی برش داشتم چنتا عقرب زرد رنگ زیرش بود و‌ یکیشم رفت توی لباسم روی دستم تا اومدم پرتش کنم انگشتمو نیش زد و بعدم داد زدم زهرش داره میاد بالا سمت کتفم که از خواب پریدم دست چپم بود که خیلیم درد میکرد وقتی بیدار شدم

 19. M

  مادرم خواب دیده که من در خانه پدری ام بودم و جیغ میزدم عقرب زیر قالی استو گریه میکردم مادرم به پدرم که الان در قید حیات نیست میگوید من نمیتونم عقربو.بکشم تو بکشش پدرم عقرب را میکشد و مادرم جهت قالی ها راعوض میکند اما من همچنان گریه میکرده ام

 20. سهیل

  سلام، من تو خواب دیدم یه جایی بیرون از خونه هستم و چند نفر دیگه هم هستن که یادم نمیاد میشناختمشون یا نه، بعد یه عقرب تقریبا بزرگ و قهوه ای روشن رنگ از رو زمین امد روی پا هام و همینجور داشت میومد بالا که من سریع بادستم زدمش که بیفته، اول یکم به دستم چسبید ولی وقتی دستم رو تکون دادم افتاد.
  به تعبیر خواب ها مراجعه کردم ولی چیزی در مورد بالا امدن عقرب قهوه ای رنگ که از شلوار بالا بیاد، پیدا نکردم.
  ممنون میشم یه جوابی بهم بدین.

 21. نیما

  خواب دیدم یک پلاستیک بزرگ پر از بچه عقرب دارم که میخوام اونها رو بکشم ولی تو نایلون خیلی حرکت میکردن خیلی ترسیده بودم لطفا برام تعبیر کنید

 22. حسام

  با سلام من خواب دیدم از یه اتاق حصیری رد شدم به علت کوتاه بودن سقف به صورت سینه خیز داشتم رد میشدم که دیدم عقرب داخل موهای سرمه وقتی سرمو دست کشیدم چسپید به انگشت سبابه دست راست میخواست نیش،بزنه که من به یه انبر دست نوک نیشو قطع کردم که ناگهان بیدار شدم مراجعه کردم تعبیر خواب ولی همش از نیش زدن حرف زده با تشکر از همکار شما

 23. فاطمه

  سلام. من دوباره تاحالا بعداز نماز صبح خواب دیدم تو خونم عقرب بود. دفعه اول به عقرب بزرگ بود دفعه دوم که خواب دیدم هی عقرب میومد میکشتیم ولی از زیر فرش عقرب درمیومد. همشونم سیاه بودن

 24. pari

  سلام من خواب دیدم ک عقربی ک دم سیاهی داره در ایوان حیاطمون هس بعد من ازکشتنش میترسیدم بادوسم بودم ک بهم گف بکشش خواستم بکشمش ک باسرعت زیاد فرار کرد

 25. علی

  خواب دیدم درمنزل جدید اجاره ای خانمم درحال مرتب کردن خانه بودمن هم کمک میکردم چیزی بلند کردبه دست من داد زیرآن چیز عقربی سیاه بودکه خانمم نفهمیدخواست آنرا بادست بیندازد که داد زدم دست نزن عقرب.حتی دست خانمم بدن عقرب رالمس کرد ولی نیش نزد عقرب رتبه دیوارکوفتم وکشته شد.تعبیر خواب من چیه لطفا

 26. مریم

  خواب دیدم تعداد زیادی عقرب را که یکی از آنها من را نیش زد که جای آن خیلی می سوخت. تعبیر آن چیست?

نظر خود را بیان کنید