تعبیر خواب قطار

دیدن قطار در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن قطار در خواب چیست؟

تعبير خواب قطار در حال حركت

قطار را در خواب اگر ببینید که می آید خوب است و اگر برود خوب نیست و مفارقت و جدایی است. آمدن و رسیدن قطار گویای تداوم و تسلسل اموری است که در دست انجام دارید.

اگر ببینید قطاری می آید و شما به استقبال مسافر آشنایی می روید به دیدار بیگانه ای خشنود می شوید و اگر بیگانه ای از آن پیاده شود خبری خوش به شما می رسد یا مهمانی برایتان می آید.

اگر خودتان در قطار بودید که قصد عزیمت داشتید تحولی در زندگی شما پدید می آید. اگر دیدید قطاری توقف کرده و شما از آن پیاده شدید از انجام کار بزرگی فراغت می یابید.


تعبیر خواب قطار در حال حرکت

ترن زندگی است و کوپه خانواده. معبران خارجی تا آن جا که نوشته هایشان را به دست آورده ام قطار و قطار را زندگی تعبیر کرده اند و کوپه را خانواده دانسته اند که …

تعریفی درست به نظر میرسد. وفتی سوار قطار می شویم البته خودمان می دانیم که به کجا می خواهیم برویم ولی اگر قطار مسیر خود را تغییر دهد از شهر و دیار دیگر سر در می آوریم که با مقصد ما فاصله ای بعید دارد.

در زندگی نیز هدف ما مشخص است و می کوشیم که به سعادت برسیم ولی در زندگی ما را به جائی می برد که نمی خواهیم. گاهی این تحول و تغییر مسیر ارادی است و گاهی غیر ارادی. آن چه غیر ارادی است در خواب به صورت قطار و سوار شدن در قطار ظاهر می شود و به ما هشدار و بینائی می دهد.

Train station

اگر در خواب دیدید که ایستاده اید و قطار از راه می رسد و قطار حرکت می کند و یا از دور حرکت یک قطار را می بینید سفری برای شما پیش می آید. مشاهده قطار در هر حالت به شرطی که سوار آن نباشید صرفا یک مسافرت است که بیننده خواب می رود. زمان سفر شما به دوری و نزدیکی قطار از شما مربوط است و طول سفر به اندازه قطار و کوپه های آن.

صدای سوت قطار خبری است که از مسافر یا غائبی به شما می رسد.

چنان چه دیدید خودتان سوار قطار هستید و از پنجره آن به بیرون نگاه می کنید و مناظری را می بینید که از پیش چشم شما می گذرند تحولی بنیادی در زندگی شما پدید می آید. وضع شما از آچه هست بهتر نخواهد شد اما تحولی بی تردید اتفاق می افتد.

کسانی که در قطار با شما هستند همان کسانی می باشندکه با شما اشتراک سرنوشت خواهند داشت. اگر درون یک کوپه بودید آن ها که هستند افراد خانواده شما را تشکیل می دهند. اگر قطار شلوغ باشد عده زیادی با شما سرنوشتی مشترک خواهند داشت و اگر تنها بودید راه را به تنهایی می پیمایید.


خواب های مرتبط با قطار


تعبیر خواب «قطار» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «قطار» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

13 دیدگاه

 1. نور در 1399/04/13در4:33 ب.ظ

  سلام امیدوارم حالتون خوب باشه . خواب دیدم که یک قطار از راه میرسه و من و خواهر و مادرم وهمچنین سه تا از خانم های فامیل که یکیشون فوت شدن سوار قطار شدیم (اشخاص دیگری هم بودن و قطار شلوغ بود ولی من فقط اینهارو میشناختم) حین سوار شدن یکی از خانمها که زنعموی من هست محکم دستم رو گرفت و توی سوارشدن بهم کمک کرد. بعد ازاینکه کمی قطار حرکت کرد واگن های جلویی خراب شدن و انگار افتادن توی گودال ولی واگن ما سالم بود و از قطار پیاده شدیم . با اینکه قطار خراب شده بود من اصلا احساس ناراحتی نمیکردم.

  • یاسین صداقت در 1399/04/21در8:14 ق.ظ

   ترن زندگی است و کوپه خانواده. معبران خارجی تا آن جا که نوشته هایشان را به دست آورده ام ترن و قطار را زندگی تعبیر کرده اند و کوپه را خانواده دانسته اند که …
   تعریفی درست به نظر میرسد. وفتی سوار ترن می شویم البته خودمان می دانیم که به کجا می خواهیم برویم ولی اگر ترن مسیر خود را تغییر دهد از شهر و دیار دیگر سر در می آوریم که با مقصد ما فاصله ای بعید دارد.
   در زندگی نیز هدف ما مشخص است و می کوشیم که به سعادت برسیم ولی در زندگی ما را به جائی می برد که نمی خواهیم. گاهی این تحول و تغییر مسیر ارادی است و گاهی غیر ارادی. آن چه غیر ارادی است در خواب به صورت ترن و سوار شدن در ترن ظاهر می شود و به ما هشدار و بینائی می دهد.و این که احتمالا در مسیر زندگی دچار مشکلی شوید که برایتان اهمیتی نداشته باشد و به خیر رفع شود.
   سربلند و پیروز باشید.

 2. رها در 1399/03/03در9:33 ق.ظ

  سلام خسته نباشید
  دیشب خواب دیدم داخل یه قطار خیلی شیک هستم. یه جایی نگه داشت دقیق خاطرم نیست چه اتفاقی افتاد اما در واگن من از جا کنده شد و من هم رفتم در واگن دیگه ای رو وردارم بزارم روی واگن خودم که مسئولش فهمید و خیلی بد شد. بعد نمی دونم چی شد همین اتفاق دوباره پیش اومد و در واگن من خراب شد اما این دفعه باز می خواستم در واگن دیگه ای رو بزارم اما پشیمون شدم و رفتم به مسئول گفتم(که اون مسئول یه هنرپیشه مشهور و خوش تیپ تلویزیون بود که من اصلا بهش فکر نمی کردم و این چند روزه فیلمش رو هم ندیدم) که این هنرپیشه اومدن و جلوی چشم افراد تو واگن من رو بغل کرد ببخشید عذر می خوام و من هم به باسن ایشون دست میزدم .
  بعد توی یه اتاق خیلی بزرگ که همه جاش فرش بود همسر سابق و مادرش رو دیدم و یه تخت دو طبقه (مثل تخت خوابگاه ها یا پادگان) بود که از اون ته اتاق کشیدم (تخت چرخ داشت) این طرف اتاق نزدیک بخاری که پنجره داشت و روشن تر بود. شوهر سابقم گفت یه تخت مامانم بخوابه تخت بالا من وتو. که با خودم گفتم نمیشه من نیاز به حموم دارم.
  از اون جا رفتم یه خونه ای که پدر مادر و برادرم بودن.که تو مسیر رفتن به خونه دوستم رو دیدم که یه پسری خیلی دوستش داشت و با بهانه های مختلف می اومد دیدن دوستم. و من گفتم خوش بحالت که یه همچین کسی رو داری اونم گفت کار نداره چه فایده. منم گفتم جور میشه
  ببخشید که خیلی طولانی بود.
  ممنون از سایت خوبتون

  • یاسین صداقت در 1399/03/13در10:14 ق.ظ

   با سلام
   تعبیر خواب واگن نشان بر این دارد که شمادر مسیر زندگیتان قرار گرفته اید که در آن مشکلی وجود دارد که بدون مشورت دیگران به آن می پردازید و اینکه خود سرانه کارهایتان را انجام می‌دهید. پس هوشیار باشد که با مشورت با افراد اهل عمل کارهایتان را پیش ببرید.
   سربلند و پیروز باشید.

 3. فائزه در 1397/10/08در4:05 ب.ظ

  من همیشه خواب میبینم سوار قطار شدم اما از سرعت زیاد و تنهایی میترسم.

 4. Zsh در 1397/03/18در1:18 ق.ظ

  سلام
  من خواب دیدم در کوپه قطار هستم سه دختر خانوم دیگه ای هم بودند.یکی از ان ها خیلی مهربون بود .داشتم دنبال چیزی داخل کوله پشتیم می‌گشتم. پیدا نمی کردم بعد متوجه شدم کوله پشتی همون دختر مهربونه . معذرت خواهی کردم .بعدش مهماندار اومد گفت غذا سفارش دادین گفتیم نه.یکی از اون دخترها به منظره بیرون خیره شده بود

 5. الی در 1397/03/02در10:33 ق.ظ

  سلام

  من خواب دیدم که در ایستگاه منتظرم که مترو بیاد ولی خود قطار رو ندیدم ضمنا ایستگاهش زیر زمین نبود…

  با تشکر از لطف شما

 6. امير در 1397/01/23در11:20 ق.ظ

  من خواب ديدم كه ميخواهيم با مترو به فرودگاه امام برويم اما خانواده چيزي را جا گذاشته و من رفتم تا آنرا بردارم.موقع برگشت ديدم خانواده ام رفتن و منتظر مترو ماندم.مترو آمد و من سعي كردم سوار شم اما تا آمدم سوار شم مترو به شكلي عجيب به ريل چپي منتقل شد و من افتادم و وقتي كه افتادم مترو آمد سر جاي قبلي اش…
  كلي قطار رد شد و من جاي خالي دادم تا آخر به كمك يكي از رانندگان قطار آمدم بالا و به فرودگاه رفتم

 7. mustafa در 1396/09/14در11:15 ق.ظ

  سلام دوستان ممنون میشم اگر کسی تو نیست خوابم را تعبیر کند آخه دلم زیاد جوش میزنه.
  خواب دیدم با عشقم یعنی دختر را که خیلی دوست دارم و یک پسر دیگه سه تایی تو قطار هستم کمی سر صدا کردیم بعد دیدن تو ایستگاه پاین شد و خیلی زود گم کردمش یعنی اون ایستگاه یه دشت بود هر کاری کردم پیدایش نکردم

 8. لعیا در 1396/04/30در10:20 ق.ظ

  من خواب دیدم با دوستام نشستم یهو ک از پنجره بیرونو دیدم دیدم مادرم تو یه فضای سبز ک خیلی قشنگه زیر انداز پهن کرده و اب و برنجو همه چی ام داره …تا اومدم م بدو الان قطار رد میشه قطار رد شدد ولی توقف کرد و من گوسفند دیدم حتی از گوسفندم اومدم عکس بندازم مامانمو دیدم ک نشسته ……تروخدا بگید تعبیرش چیه

 9. کریم در 1396/03/11در4:47 ب.ظ

  سلام من پشت سر هم دوتا خواب دیدم میشه جواب بدید ممنون
  خواب دیدم راننده ترن هستم ودارم می رانم ی استگاه بلالی بلندی است قرار به انجا برسانم اما رفته رفته راه کم عرض میشود ومن هم دچار استرس پدال گاز فطار را گم کردم قطار دنده عقب امد قطار روبرو هم امد رد شد وقتی سر بالایی تمام شد ایستاد
  بعد دیدم خونی یخ بسته دارنده تزریق می کنند بعد تو رگهام ذوب وپخش شدنشان را می دیدم ممنون میشوم تعبیر نمایید ممنون

  • مژگان در 1396/03/26در3:25 ب.ظ

   من خواب ديدم داريم با خانواده ام سوار قطار ميشيم ولي من و مامان و مادر شوهرم جا ميمونيم ويكدفعه قطار حركت ميكندوبقيه با قطار ميروند تعبيرشچيست

   • مهدیه علی زاده در 1397/03/21در9:40 ق.ظ

    من دو شب پشت سر هم خواب دیدم که میخواهم به قطار سوار شوم اما دیر رسیدم و قطار حرکت کرد

نظر خود را بیان کنید