تعبیر خواب عنکبوت

دیدن عنکبوت در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن عنکبوت در خواب چیست؟

عنکبوت spider

اگر در خواب عنکبوت ببینید که در خانه یا اتاق شماست یکی از اهالی خانه یا افراد خانواده در شما خشم و نفرت به وجود می آورد. بیشتر حالت نفرت و اشمئاز مطرح می شود یا خشم و نارضایی.

اگر عنکبوت را جایی غیر از خانه خویش ببینید دشمن ضعیف ناشناسی این حالت را در شما به وجود می آورد.

عنکبوت دشمن نیست بد خواهی است که بیشتر از آزار رساندن تنفر بر می انگیزد معبران نوشته اند (عنکبوت دشمن خفیفی است) ولی دشمن نیز می تواند هم عامل خشم شود و هم موجب بر انگیخته شدن نفرت و اشمئاز.

عنکبوت گویای کراهت و نفرت است و هر جائی که باشد تعبیر به همان جا بر می گردد.

تار عنکبوت گرفتاری و دست و پاگیری است اما نه زیاد بلکه تشو یش های کوچک و ناراحتی های مختصر در خواب های ما به صورت تار عنکبوت ظاهر می شود.

نیکو است اگر ببینید که خانه و اتاق یا محل کار خود را از تار عنکبوت می زدایید زیرا این عمل به معنی آن است که ناراحتی ها و تشویش ها را از خود می رانید و سکون و آرامش را باز می یابید.

اگر ببینید صندوق یا جامه دان شما تار عنکبوت بسته با همسرتان کدورت پیدا می کنید.

همین طور است اگر ببینید که آشپزخانه تار عنکبوت دارد در این صورت با همسرتان قهر می کنید.

همچنین بخوانید: تعبیر خواب رتیل

☺ تعبیر خواب «عنکبوت» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «عنکبوت» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.


38 دیدگاه

 1. الماس

  سلام: من خواب دیدم تو دفترم و از سقف دفتر چند عنکبود تخمه ها شون را حمل میکنند

 2. وحید

  با سلام
  من خواب دیدم با شمشیر در حال کشتن دو عدد سوسک سیاه کوچک و ضعیف بودم ولی هر بار ضربه میزدم انگار کسی شمشیر رو میگرفت و حرکتش کند میشد. در عالم خواب به دستم و شمشیر نگاه کردم دیدم تار عنکبوت دور شمشیر و دستم پیچیده و به سختی اجازه حرکت میده، در همین زمان صدایی به من گفت بیا اینجا این هزارپا رو ببین به قصد کشتن هزارپا رفتم و بیدار شدم.

 3. احسان

  سلام من خواب دیدم که رفتم خونه یکی از اقوام بعد اونجا رو پر از عنکبوت و تار عنکبوت فرا گرفته بود ( تقریبا ۱۰ الی ۱۵ تا شایدم بیشتر)
  ما از کنار عنکبوت ها به سختی رد میشدیم که یه وقت به نیس اون ها گرفتار نشیم و در خواب هم هیچ یک از اعضای خانواده اسیب ندید
  این خواب برای من یک خواب ترسناک بود اگه میشه تعبیرش رو بگید من توی گوگل جست و جو کردم اما چیز قابل توجهی پیدا نکردم

  • تعبیر خواب

   با سلام
   در تعبیر این خواب به این صورت امده است که می تواند نشان از کسانی باشند که بسیار ضعیف هستند و نمی توانند برای شما مشکلی ایجاد کنند اما قصد دشمنی با خانواده شما را دارند.
   سربلند و پیروز باشید

 4. MMMM

  سلام خسته نباشید
  من خواب دیدم که یکی از نفرات خانواده ام که خیلی به من نزدیک هست مثل عنکبوت شده یعنی پاهاش مثل عنکبوته و راه رفتنش هم همینطور و وقتی منو میبینه اون پاهاشو میتونست تو شلوارش پنهان کنه

  • تعبیر خواب

   با سلام
   بر اساس تعابیر خواب ممکن است به این معنا باشد که ایشان در حق شما کاری کنند که سبب شود که از ایشان نفرتی به دل گیرید که خیر نیست و از این رو باید بسیار در روابطتان اگاه باشید.
   سربلند و پیروز باشید

 5. Mohamad

  با سلام
  من با تعدادی از دوستان داشتیم توی تمرینات تیم داخل یه چمن تقریبا بیرون از شهر بازی میکردیم که یهو یه عنکبوت تقریبا به اندازه کف دست وارد محفظه چمن شد و شروع کرد به دنبال بقیه اومدن،از دست یکی از دوستام بالا رفت و ما با یه لباس اونو گرفتیم و دوستم بردش اما نکشتش و هنوز زنده بود

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب عنکبوت بزرگ باید بدانید که ممکن است به این معنا باشد که شخصی ممکن است در این جمع وجود داشته باشد که نفرت برانگیزد و از این رو باید سعی کنید که در روابط خود دقیق باشد.
   سربلند و پیروز باشید

 6. sara

  سلام من خواب دیدم عنکبوت از دهنم و بینیم میزنه بیرون
  رنگ عنکبوت هم سیاه
  تعبیرش چی میشه؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب بیرون آمدن عنکبوت از دهان ممکن است به این معنا باشد که شخص آن قدر با کسی که برای ایشان دشمن است دوست شده است که دیگر راه جدایی سخت شده است و از این رو باید بسیار اگاه باشید.
   سربلند و پیروز باشید

 7. محمد

  سلام خواب من اینجوری یود که به همراه خواهرم نشسته بودم و یک جعبه نزدکیمام بود و از انا تعدادی عنکبوت کوچک بیرون می امد و من با دست انها را از خود دور میکردم و از انها نمیترسیدم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب ممکن است نشان از ان باشد که دشمنانی دارید که ضعیف هستند ولی باید ان ها را از خود دور کنید.
   سربلند و پیروز باشید

 8. الهه

  سلام من خواب دیدم که پشت لباس تنم پر از عنکبوت شده و من هم نمیتونستم کاری کنم مادرم کمکم کرد و چند تاشون رو زد و از روی لباسم انداخت پایین ولی چند تاشون باقی موندن وقتی رفتم تا لباسم را دربیاورم دیدم که هر کدوم از اون عنکبوت هایی که روی پشتم باقی مانده بود اندازه ی یک کف دست شده بودن (اولش خیلی کوچک بودن )
  من رو هم نیش زده بودن و جای نیش اون ها خیلی بزرگ شده بود

  • یاسین صداقت

   با سلام
   اگر در واقعیت ترس از این حالت دارید که در خواب نمی تواند دارای تعبیر باشد و از طرفی هم ممکن است نشان از ان باشد که دشمنانی دارید که باید به کمک خانوادیتان از خود دورشان کنید.
   سربلند و پیروزباشید

 9. zahra

  خواب دیدم بیرون خونه و داخل خونه عنکبوت هست و من میکشتمشون

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب دیدن عنکبوت در داخل و خارج خانه باید بدانید که ممکن است به این معنا باشد که شما کاری انجام داده اید که سبب شده است کسانی ههم در داخل و هم خارج خانواده با شما سر عناد بردارند.
   سربلند و پیروز باشید

 10. علی hwyv

  سلام خواب دیدم عنکبوت زرد رنگ که مرانیش زد وسپس من آنرا کشتم.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب نیش زدن عنکبوت ممکن است به این معنا باشد که کسی به شما قصد رساندن اسیبی دارد اما موفق نمی شود و از این رو این خواب برای شما جای نگرانی ندارد.
   سربلند و پیروز باشید

 11. علی اکبر فرخاری

  من خواب دیدم کلی مورچه سیاه کوچک توی خونه هست که یه عنکبوت رو شکار کردن منتهی با یه حشره کش قوی همه رو تارومار کردم تعبیرش چیه؟ تشکر

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب مورچه می تواند به معنای کسانی باشد که برای شما خیر هستند و نباید ان ها را از زندگی خود دور کنید.
   سربلند و پیروز باشید

 12. سوسن امانی

  من خواب دیدم در یک محلی هستم نمیدونم کجا بود یه جایی مثل پشت بوم بود تعداد خیلی زیادی عنکبوتهای ریزی بودن هزاران عدد که یکی دوتاشون روی دستم افتادن البته انگار شیش تا پا داشتن و پاهاشون توی پوستم فرو میرفت و خیلی دردناک بود از یه جایی اومدن و سمپاشی کردن همشونو از بین بردن.همشون ناپدید شدن بعد دوتا مبل که تو خونه مون هست اونجا بود اونا رو کنار زدن تعداد زیادی سوسک از زیرشون بیرون اومد اونا رو هم از بین بردن اما دقیق یادم نیست ولی فکر میکنم میترسیدم چون بعضی جاها بازم از اون عکبوتا میدیدم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب کشتن عنکبوت ممکن است به این معنا باشد که نشان از ان دارد که شما بر کسانی در نهایت چیره خواهید شد و این موضوع برای شما خیر است و از جانب دیدن ان نگران نباشید.
   سربلند و پیروز باشید

 13. لیلا

  سلام من خواب دیدم دارم حمام میکنم اون محل رو هم مثل اتاق خوابم میدیدم هم به صورت حمام دیدم اطراف در عنکبوتهای زیادی هست هم عنکبوت سیاه هم معمولی.با تارهاشون.منم آبو روشون گرفتم آب چند تاشو شست و برد ولی دو سه تاش موند حتی دستم به یکیش خورد بعد پدر و مادرمو میدیدم که خونه ی اونا هستم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما نشان بر ان دارد که فردی در خانه شما حالت نفرت و اشمئاز را به وجود خواهد اورد که ناراحتی و نارضایتی در پیش خواهد داشت.که شما ان را حل خواهد کرد و از بین خواهید برد.
   سربلند و پیروز باشید.

 14. ….

  سلام من همین الان از خواب بیدار شدم و در خواب یک عالمه حشره دیدم و بیشتر عنکبوت عنکبوت های زیادی دیدم که هیچ کدام شبیه یک دیگر نبودند و هر کدامشان روی بدنم بودند یکی از آن هارا که میکشتم دیگری را میدیدم. و در آخر خوابم یک چیز بزرگ و سفت در زیر لباسم حرکت میکرد و دست پایش خیلی محکم بود و محکم به من چسبیده بود.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب ممکن است به روابط شما اشاره داشته باشد و این که باید در صدد اصلاح و تجدید نظر در ان بکنید تا خدای ناکرده سبب ایجاد مشکلی برای شما نشود.
   سربلند و پیروز باشید

 15. سینا

  سلام
  خواب دیدم که عنکبوتی منو نیش زده و من دارم تضعیف میشم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما به ابن صورت است که عنکبوت دشمن نیست بد خواهی است که بیشتر از آزار رساندن تنفر بر می انگیزد معبران نوشته اند عنکبوت دشمن ضعیفی ولی دشمن نیز می تواند هم عامل خشم شود و هم موجب بر انگیخته شدن نفرت و اشمئاز شما شوند که نشان بر خوبی ندارد و مراقب باشید.
   سربلند و پیروز باشید.

 16. رضا

  سلام . من یک شب خواب دیدم که در مسیری خاکی و کوچک که برای عبور انسان ها هست کنار یک درخت ، عنکبوتی سفید به اندازه کف دست روی تارش که نزدیک به زمین بسته بود واستاده و از کنار درخت ، چشمه یا جویه ابی میگزرد
  دقیقا یادم نمیاد ولی فک کنم که از خواب پردم
  چند شب بعد از این خواب . دوباره همین خواب رو دیدم . ولی اینبار به طور ناخاسته به عنکبوته خیلی نزدیک شدم . اون هنگام خیلی ترسیم ولی با این که به عنکبوته نزدیک بودم . نیشم نزد و کاری باهام نداشت

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر این خواب باید بدانید که به معنای بدخواهی برای شماست که ممکن است در اینده ای نزدیک شما خود به سمت ایشان بروید و از این رو صدقه بدهید و در روابط خود دقیق باشید.
   سربلندو پیروز باشید

 17. یلدا «جهش»

  سلام علیکم
  از خواب بیدار شدم اول سراغ تعبیر خوابم را گرفتم . در خواب دیدم در آشپزخانه میرم پاکاری کنم اما در هر طرف اشپزخانه یک حشره است بسیار وحشتناک زیاد ترسیده بودم تغییر شکل میدادن از اشپزخانه فرار کردم . مادرم را گفتم اعضایی فامیل کسی نکشت آنها را و مام با ترس لرز دوباره اشپزخانه رفتم که ترسیده بیدار شدم .هیچ ندیده بودم تابحال اوقسم چیز ها را مقصد حشرات بودن و هر طرف میرفتن ترسیدم د خواب زیاد

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب شما به این صورت امده است که ممکن است به معنای دشمنان و بدخواهانی باشد که در خانواده ی شما برای شما خیر نخواهند و از این رو بسیار در روابط خود و همچنین کنار آمدن با دیگران دقت کنید.
   سربلند و پیروز باشید

 18. علی هزار خانی

  سلام
  من خواب دیدم که در مدرسه عنکبوت های زیادی هستن ولی کسی اون هارا نمی بند
  و وقتی که به خانه رفتم عنکبوت های بسیار زیادی دیدم و روی بدن من می چرخیدن و بسیار ترسیدم
  و به حمام رفتم و خیس کردن خودم عنکبوت هارا از خودم دور کردم وای باز هم نزدیکم میامدن و هر چه قدر با اب می زدم نمی رفتن

  • یاسین صداقت

   با سلام
   اگر در خواب عنکبوت ببينيد که در خانه يا اتاق شماست يکي از اهالي خانه يا افراد خانواده در شما خشم و نفرت به وجود مي آورد. بيشتر حالت نفرت و اشمئاز مطرح مي شود يا خشم و نارضائي.اگر عنکبوت را جائي غير از خانه خويش ببينيد دشمن ضعيف ناشناسي اين حالت را در شما به وجود مي آورد. عنکبوت دشمن نيست بد خواهي است که بيشتر از آزار رساندن تنفر بر مي انگيزد…
   معبران نوشته اند (عنکبوت دشمن خفيفي است) ولي دشمن نيز مي تواند هم عامل خشم شود و هم موجب بر انگيخته شدن نفرت و اشمئاز. عنکبوت گوياي کراهت و نفرت است.
   سربلند و پیروز باشید.

 19. مینو ۱۱ ساله

  من یه بچه ی ۱۱ ساله ام و این خواب منه ، می دونم یک کم طولانیه ولی …خواب دیدم که ۲ تا شخصیت. دارم یکی لاغر یکی معمولی . خودم هم زیاد چاق نیستم . بعد وارد یک مسابقه شدم که این طوری بود ….
  ۱- باید از یک سرسره آبی سیار بلند سر می خوردم
  ۲- بعد باید از توی اتاق های پیچ در پیچ رد میشدم
  ۳- باید یک اژدها رو شکست میدادم☠
  بعد من و دوستم برنده شدیم
  بعد شخصی که بازنده مسابقه بود رو ، بر روی یک تخت پر از حشرات مهاجم انداختندسوسک ، عنکبوت ، پشه مارالیا
  تازه من در عین حال که خواب بودم ، میدونستم خوابم و وقتی به قسمت حشره ها رسیدم خودم رو از خواب بیدار کردم
  بعد از اون من و دوستم پانیسا سوار یک سفینه فضایی شدیم و به اون طرف کره زمین پرواز کردیممن فضانوردی رو دوست دارم
  بعد من به آمریکا رفتم ، به جایی که آقای ایلان ماسک زندگی میکنه☺اگر ایلان ماسک رو نمی شناسید ، حتما درباره اش سرچ کنید ☺
  خب …. همین تموم شد

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما نشان برذهن شماست که بسیار خیالپردازی در آن است و اینکه شما از مسابقه برنده بیرون آمده اید نشان بر این دارد که شما در مسیر زندگیتان پیروزی ها و برده‌ای را تجربه خواهید کرد و اینکه با یک مخترع و ما افرین بزرگ دیدار کرده اید نشان از علاقه و احساس شما نسبت به آن شخص است و اینکه شما باید به خواسته هایتان اهمیت بدهیت و برایشان تلاش کنید.
   سربلند و پیروز باشید.

 20. سلام
  من خواب دیدم برادرم بر عکس از سقف آویزان شده و با عنکبوت منو میترسونه
  و یه ماسکم داره
  بعد میاد پایین و ماسکشو بر میداره و میگه نترس آجی من

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب خدمت شما باید عرض کنم که تعبیر خواب عنکبوت خود به معنای ناراحتی از اطرافیان است و این خواب ممکن است به این صورت تعبیر شود که برادر شما و یا یکی از اشخاص نزدیک به شما عملی انجام خواهد داد که به قصد کینه توزی نیست و شما ممکن است از این عمل بسیار ناراحت شوید که مغایر با قصد و هدف ایشان و از این در برخوردتان سعی بر ان دارد که سئه صدر داشته باشید.
   سربلندد و پیروز باشید

نظر خود را بیان کنید