معنی اسم سیروان

نام سیروان به چه معناست؟

سيروان :  1- عربي شده ساربان؛ 2- (اَعلام) (= آب سیروان) نام رودی در غرب ایران، در استانهای کردستان و کرمانشاه به طول 100 کیلومتر، که با نام سیروان سنندج در جنوب غربی سنندج سرچشمه می‌گیرد و با سیروان مریوان در جنوب شرقی مریوان مخلوط می‌شود و در پاوه با نام سیروان پاوه (حُلوان) جریان می یابد و سرانجام به دیاله در عراق می‌ریزد.


اسم سیروان

 • به نظر شما چه اسمی در کنار سیروان ترکیب زیبایی را ایجاد میکند؟
 • نظر شما در مورد نام سیروان چیست؟
 • در صورت امکان، آیا اسمتان را به سیروان تغییر میدهید؟

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین
اسم دخترانه بر اساس الفبا

3 دیدگاه

 1. سوریا در 1397/04/16در1:49 ب.ظ

  با سلام من چند تا از اسامی که از زبان کوردی در سایتتان قرار دادید خوندم.برام جای تعجب است باتوجه به اینکه افراد زیادی از سایتها می خواهند اطلاعات کسب کنند.اطلاعات متاسفانه صحیح نبود.که چون تعدادشان زیاد بود من فقط نمونه کوچکی را بیان میکنم.مانند سیروان معنیش نوشتیید عربی شده ی ساربان.ساربان خودش یک کلمه فارسی است.این اسم هیچ ربطی نه به فارس نه به عرب ندارد.اسمی کوردی است.اسم رودخانه ای است که از کوردستان ایران وارد کوردستان عراق میشود.واین رودخانه هیچ مرز مشترکی با فارس یا عرب از لحاظ جغرافیایی ندارد.ودر زبان فارسی یا عربی کلمه سیروان وجود ندارد.به فرض نادرست،که از کلمه ساربان گرفته شده باشدچرا کوردها آن را به عربی تبدیل کنند.؟؟ در حالیکه دراین جغرافیا هیچ عربی نیست.

 2. H در 1397/02/17در8:44 ب.ظ

  ۱-به نظر من اسم سیروان واقعا اسم زیبایی هستش و من خیلی این اسم رو دوست دارم.

  ۲-اسم سیروان اسمی کردی هستش که از زمان های دور نام پادشاهی پهلوی بوده که تا الان نام او مانده است.

 3. شفق سرخ در 1396/11/12در10:56 ق.ظ

  سلام سیروان نه عربیه نه ریشه عربی داره سیروان یه کلمه اصیل کوردیه به معنای روان و سیرت پاک و استوار لطفا مطلب رو اصلاح کنید

نظر خود را بیان کنید