درس های زندگی از بزرگان برای موفقیت

6 درس مهم که می تواند شما را به موفقیت برساند.

شکست بخشی از زندگی است و چیزی نیست که از آن شرمنده باشیم زیرا موفق ‌ترین افراد کسانی هستند که در تمام عمر خود شکست‌ های مخصوص به خود را تجربه کرده ‌اند .

عموم مردم معمولا در مورد افراد و موفقیت کارهایشان می دانند، اما تعداد انگشت شماری از مردم در مورد مشکلاتی که این افراد در راه رسیدن به موفقیت پشت سر گذاشته اند، می دانند. متاسفانه ما داستان‌ هایی از شکست‌هایمان نداریم که بتوانیم آن ها را بیان کنیم و به همین دلیل است که ما شکست را به عنوان یک چیز بد می شناسیم.

مردم از شکست می ‌ترسند زیرا از سن بسیار پایین یاد می ‌گیرند که اشتباه کردن و اشتباه بودن چیز بدی است بنابراین وقتی فرد از شکست رنج می ‌برد، ممکن است نوعی افسردگی را تجربه کند. اما مهم است که بدانید شکست یک راه عالی برای یادگیری و انتقال تجربه است.

درس های مهم برای موفقیت در زندگی

درس های مهم برای موفقیت در زندگی

زندگی کردن بدون شکست چیزی غیر ممکن است، مگر این که چنان با دقت زندگی کنید که فراموش کنید زندگی کنید.

در اینجا ۶ درس وجود دارد که شما باید آن را بپذیرید تا بتوانید زندگی تان را تغییر دهید:

  1. سطح انتظارات خود را پایین نگه دارید.

وقتی نوبت به زندگی می ‌رسد، مردم اغلب انتظار چیزهایی مانند خانواده، کسب ‌و کار و ازدواج را دارند که در طول سالیان ثابت باشند. با این حال، همیشه اینطور نیست زیرا زندگی آنقدر ساده نیست و همیشه فراز و نشیب‌های همیشگی وجود دارد که شما باید با آن مقابله کنید.

داشتن انتظارات پایین کاملا قابل‌ درک و قابل ‌توجیه است اما داشتن انتظارات بالا از روابط و کسب و کارها اگر این چیزها برای همیشه پایدار نباشند، می ‌تواند مضر باشد.

علاوه بر این، پایین نگه داشتن سطح انتظارات به شما کمک می ‌کند هر چیزی که اتفاق می افتد، را بپذیرید و با آن کنار بیایید. انتظارات بالا منجر به نا امیدی، درد، و کمبود می ‌شود، بنابراین بهتر است که انتظارات کمتری داشته باشید، اما هدف تان را به سختی دنبال کنید.

همچنین بخوانید: درس گرفتن از شکست
  1. تغییر را تایید کنید.

اغلب اوقات، مردم فکر می‌ کنند که ممکن است در تمام زندگی خود تغییر را تجربه نکنند چون انتظار دارند که همه چیز برای همیشه ثابت باقی بماند، اما عده کمی هستند که می دانند تغییر در هر لحظه ای از زندگی ممکن است اتفاق بیفتد. درک تغییر به این معنی است که شما کاملا از وضعیت آگاه هستید و این به زمانی که تغییر رخ می ‌دهد و شما از مرحله شوک به پذیرش حرکت می ‌کنید، کمک خواهد کرد.

قوی ‌ترین یا باهوش ‌ترین افراد کسانی نیستند که زنده می‌ مانند، بلکه کسانی هستند که می توانند به بهترین نحو تغییر را مدیریت کنند

– چارلز داروین

  1. تغییر را بپذیرید.

پذیرش تغییر می ‌تواند دشوار باشد و در ابتدا ممکن است در مقابل آن مقاومت کنید، اما باید این واقعیت را درک کنید که پذیرفتن تغییر به شما کمک می‌ کند اصلاحات لازم را که در زندگی ‌تان به آن نیاز دارید، انجام دهید.

پیش‌ گیری و توقف تغییر می‌ تواند برای شما مضر باشد زیرا شما این واقعیت که وضعیت تغییر کرده‌ است را رد می‌ کنید و هنوز هم در گذشته زندگی می‌ کنید.

انتظارات جدیدی از شما طلب میشود و این کاملا خوب است زیرا شما با درک وضعیت جدید می توانید با تغییر خودتان به طور موثر با این تغییر شرایط مقابله کنید.

درس های زندگی از بزرگان برای موفقیت

درس های زندگی از بزرگان برای موفقیت

  1. از گذشته خود درس بگیرید.

زمانی که این تغییر را قبول کردید و آماده پذیرفتن آن شدید، شروع به درک کردن خواهید کرد و درس ‌هایی را خواهید یافت که از آن‌ ها می ‌توانید چیزهای زیادی یاد بگیرید. مهم است که از اشتباهات گذشته خود درس بگیرید، زیرا یادگیری و حرکت بر روی آن احتمال تکرار مجدد آن اشتباهات در آینده را از بین می ‌برد.

همچنین بخوانید: چگونه مهارت های جدید یاد بگیریم؟
  1. قوی تر از قبل رشد کنید.

تایید، پذیرش و یادگیری از تغییر باعث می شود شما قوی تر و بهتر از گذشته باشید. توانایی یادگیری از گذشته باعث می‌ شود که شما فرد بهتری باشید که قادر است با تغییرات راحت ‌تر کنار بیاید و بدون اینکه در زندگی احساس پشیمانی کند، به حرکت ادامه دهد. علاوه بر این ، این تغییر ترس از ایجاد اصلاحات جدید در زندگی را از بین می‌ برد.

تردید را بپذیرید، بعضی از زیباترین فصل های زندگی ما تا چند سال بعد یک عنوان نخواهند داشت.
Bob Goff

  1. حکمت را تشخیص داده و آن را بپذیرید.

هر چه شما بیشتر اجازه تغییر در زندگی خود را بدهید، بهتر به عنوان یک فرد رشد می کنید. پذیرش حکمت، انرژی و قدرت جدیدی را با آرامش درونی به زندگی شما می ‌آورد.

تشخیص این تغییر فعالانه و پذیرش آن به عنوان بخشی از زندگی به شما کمک خواهد کرد که آرام‌ تر و قوی‌ تر از همیشه باشید. تغییر دشمن شما نیست بلکه بزرگ ‌ترین معلمی است که بیشتر درس‌ های زندگی تان را به شما یاد می ‌دهد.

لازم به ذکر است که در طول فرآیند پذیرش تغییرات، شما باید با خودتان صادق باشید چون اغلب مردم معمولا شکست را انکار می کنند و نمی‌ توانند دلیل واقعی این تغییر را درک کنند. تکرار دوباره اشتباهاتِ مشابه با انتظار نتیجه متفاوت احمقانه است. بنابراین اگر از اشتباهات خود درس نگیرید، محکوم به شکست می‌ شوید.

شکست می ‌تواند شما را دوباره پیدا کند، اما اگر موقعیت متفاوت از وضعیت قبلی است، پس این فقط یک تجربه دیگر است. شما باید بعد از شکست محکم بایستید چون نمی‌ توانید مانع از وقوع مشکلات در زندگی خود شوید. کاری که می‌ توانید انجام دهید این است که آن‌ ها را به روش استراتژیک تری کنترل کنید.

مشکلات بخشی از سفر زندگی شما هستند، با این حال مهم ‌ترین چیز این است که به مقصد نهایی چشم بدوزید. زمانی که به مقصد نهایی خود رسیدید، متوجه خواهید شد که تمام آن مشکلاتی که با آن ‌ها روبرو شدید، به طور کامل به موفقیت منجر شده است.

شکست خورده کسی است که سقوط می ‌کند و هرگز عقب ‌نشینی نمی ‌کند. هنگامی که شما به عقب برگردید و برای رسیدن به آنچه که می خواهید انجام دهید تلاش کنید، شما یک بازنده نیستید، بلکه یک برنده واقعی در زندگی هستید.

بنابراین، هرگز امیدتان را از دست ندهید و حتی در سخت ‌ترین شرایط همیشه به دنبال جنبه‌های مثبت بگردید، زیرا این همان کاری است که افراد موفق انجام می‌ دهند.


نظر خود را بیان کنید