sleep

خواب مهم است، در واقع به بدن برای مقابله با استرس کمک می کند. بدن با ترشح هورمون ملاتونین در جریان خون آماده خواب می شود. در همین حال، در طول روز، نور خورشید مانع از تولید ملاتونین می شود.

سفر به منطقه زمانی دیگر و یا حتی کار کردن در شب به جای روز می تواند باعث اختلال در چرخه خواب طبیعی بدن شما شود. اگر شما هم دچار مشکلاتی در چرخه خواب خود هستید فقط چند مرحله می تواند به طور موثر برای بازگرداندن چرخه خواب به شما کمک کند.

دستورالعمل های تنظیم چرخه خواب

  1. انواع خوراکی ها مانند میوه ها و سبزیجات و همچنین مولتی ویتامین را مصرف کنید. از غذاهای تصفیه شده و مواد غذایی فراوری شده اجتناب کنید. این کار به شما برای حفظ سطح قند خون کمک خواهد کرد که برای جلوگیری از مسائل چرخه خواب بسیار مهم است.
  2. علاوه بر این ، از خوردن حداقل 12 ساعت قبل از اینکه شما قصد دارید از خواب بیدار شوی اجتناب کنید. با این حال، اگر شما می خواهید چیزی قبل از خواب بنوشید، سعی کنید چای های گیاهی مانند بابونه یا دیگر انواع چای ها استفاده کنید.
  3. یوگا تمرین کنید، تنفس شکمی و یا مدیتیشن. یوگا در واقع شامل تمرینات تنفسی و مدیتیشن است. این فعالیت ها به کاهش استرس کمک می کند و در نتیجه آن خوابی آرام خواهید داشت، به علاوه به شما برای به خواب رفتن سریع تر و خواب طولانی تر کمک می کند.
  4. حدود هفت یا هشت ساعت در هر روز بخوابید. این به این معنی است که شما باید از یک یا دو ساعت خواب اضافی در تعطیلات آخر هفته یا ​​در روز استراحت خود جلوگیری کنید. خواب اضافی زمان بیدار شدن را در روز کاری بعدی برای شما سخت تر می کند.
  5. در یک اتاق تاریک بخوابید و یا  اگر برنامه کاری شما را مجبور می کند در طول روز بخوابید از پرده برای تاریک کردن اتاق استفاده کنید، همچنین هنگامی که شما از خواب بیدار می شوید پرده ها را کنار بزنید تا نور آفتاب به اتاق بخورد و یا چراغ اتاق را روش کنید. این کار باعث تنظیم ساعت بیولوژیک بدن می شود.
  6. مکمل های طبیعی مانند Phosphatidylserine بخرید و استفاده کنید ، تا کمکی باشد که ساعت بیولوژیکی بدن را به وسیله کاهش استرس باز گرداند.  علاوه بر این با دکتر خود در مورد دیگر گزینه از قبیل طب سوزنی صحبت کنید. طب سوزنی شامل استفاده از سوزن برای تحریک نقاط فشار مختلف در بدن است.  طب سوزنی در واقع می تواند به ثابت کردن سطح هورمون ملاتونین شبانه و کمک به کاهش اضطراب به منظور بهبود کیفیت خواب شما شود.

❖ به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

نظر خود را بیان کنید