چگونه شریک زندگی خود را پیدا کنیم؟

5 راه برای آشتی با روح و کسب توانایی لازم برای جذب شریک عشقی و روحیمان

پیدا کردن عشق زندگی

بسیاری از مردم در جهان امیدوارند که بتوانند شریک احساسی خود را هر چه زودتر پیدا کنند. آنها می خواهند کسی را پیدا کنند که به طور شگفت انگیزی زندگی شان را تغییر داده و تا آخر عمر در کنارشان باقی بماند. در واقع بسیاری از افراد می خواهند که “یک عشق واقعی” که همیشه بدرخشد و هرگز خاموش نشود را با کسی که دوستش دارند تجربه کنند.

هنگامی که شما به یک بار می روید و معاشقه را با کسی که در کنارتان نشسته آغاز می کنید، چگونه می توانید بفهمید که این فرد همان شخص مورد نظرتان است و چگونه می توانید بدانید که آیا کارهای لازم را به درستی انجام داده اید یا خیر؟ آیا شما به گونه ای رفتار می کنید که بتوانید کسی را به سمت خود جذب نمایید؟ پاسخ شما به پاسخ این سوال بستگی دارد که آیا توانسته اید ابتدا با روح خود آشتی کنید یا خیر؟ به نظر می رسد این موضوع بسیار پیچیده است، و می تواند پیچیده تر هم باشد، اما صحبت با خود و آشتی با روحتان چیزی است که باعث می شود مردم به طرف شما جذب شوند و با افراد اشتباه آشنا نشوید.

در اینجا چند راه برای آشتی با روح و نحوه ی جذب شریک احساسی تان ذکر خواهد شد که دانستنشان خالی از لطف نیست.

5 راه برای آشتی با روح و کسب توانایی لازم برای جذب شریک عشقی و روحیمان

  1. صداقت را تمرین کنید

صداقت همیشه بهترین سیاست است. به خصوص وقتی که موضوع به روح و آشتی با روحتان بستگی داشته باشد. هر چیزی که بر پایه دروغ باشد یا تنها نیمی از حقیقت در آن وجود داشته باشد، در پایان هرگز شما را جذب خود نخواهد کرد. علاوه بر این، چگونه می توانید از روح خود برای جذب فردی استفاده کنید در حالی که مدام خود واقعی تان را با چیزی که نیستید می پوشانید؟ در اینجا چند راه وجود دارد که از طریق آنها می توانید با روح خود آشتی کنید.

با خودتان صادق باشید

معجزه آشتی با روحتان شامل شناخت کامل خودتان است و تنها راه رسیدن به این شناخت این که با خودتان صادق باشید. بسیاری از مردم، از ترس اینکه کسی درکشان نکند مدام صدای درونی خود را نادیده می گیرند و خود درونیشان یا همان حسی را که در درونشان نهفته نادیده می گیرند و آن را با کسی که نیستند می پوشانند. به همین دلیل مهم است که با خودتان صادق باشید.

شما باید به خودتان کاملا اعتماد داشته باشید و برای انجام این کار باید ابتدا خودتان را بشناسید و با خود واقعیتان ارتباط بر قرار کرده و با خود صادق باشید! به این که چه کسی هستید افتخار کنید، تفکر مثبت را در درون خود تمرین کنید و بدانید که در پایان روز، این چیزهای صادقانه هستند که باعث جذب سایر افراد به طرفتان خواهند شد!

با افرادی که با شما رابطه ی عاشقانه ای دارند صادق باشید

بسیاری از مردم وقتی که با افراد جدید آشنا می شوند، زندگی و شخصیت خود را زیباتر نشان می دهند. این کار به دلیل نا امیدی از خود، عدم اعتماد و مسائل دیگر معمولا برای همه اتفاق می افتد. این بدان معنا نیست که شما نباید خودتان را بهتر از آنچه هستید نشان دهید. بلکه بر عکس این کار را همیشه انجام دهید ! – فقط بدانید که نیازی نیست تظاهر کنید و برای جذب سایر افراد خودتان را آن چیزی که نیستید نشان دهید. همسر واقعی شما کسی است که شما را همان گونه که هستید دوست خواهد داشت و حتی ممکن است خود درونیتان را که به نظرتان چندان جذاب نیست و کاستی هایی هم دارد دوست بدارد.

با تمایلاتتان در یک رابطه ی عاشقانه صادق باشید

قطعا شما باید در مورد انتظاراتتان و تفکیک آنها به انتظارات معقول و نا معقول با خود صادق باشید، البته این بدان معنا نیست که شما نمی توانید خواسته های خاصی که بر خلاف عرف متعارف هستند داشته باشید. متأسفانه، بسیاری از مردم بر این باورند که داشتن تمایلات خاصی در یک رابطه ی عاشقانه، “حریصانه و خودخواهانه” به نظر خواهد رسید، اما در واقع داشتن انتظارات خاصی که فقط دوست دارید شریک زندگیتان برایتان انجام دهد اصلا چیز بدی نیست. به عنوان مثال، ممکن است از شریک زندگیتان بخواهید که

سعی کند با شما به سفر بیاید

با شما به جشنها و گردهمایی های اجتماعی بیاید

برای خانواده اش غذا بپزد

دارای ایده ها یا نظرات سیاسی خاصی باشد که با نظرات شما هماهنگ هستند

یک گیاه خوار یا دوست دار حیوانات باشد و یا برنامه ی غذایی خاصی که شبیه به برنامه غذایی شماست داشته باشد.

شما باید با خود و آنچه که می خواهید صادق باشید. بنابراین قبل از تلاش برای پیدا کردن همسر مناسب و شریک عشقیتان، ابتدا کمی وقت بگذارید و از خودتان سوال کنید از یک رابطه ی عاشقانه چه انتظاری دارید. همه چیز را سبک و سنگین کنید و خواسته های خود را بر اساس روابط موفق موجود در اطرافتان دسته بندی نکنید ، چرا که هر رابطه ویژگی های منحصر به فرد و متفاوت خاص خود را دارد و برنامه ریزی خواسته هایتان بر اساس سایر روابط فقط باعث نا رضایتی شما خواهد شد.

برای خودت، خواسته هایتان، و این که چه کسی هستید ارزش قایل باشید؛ به این ترتیب، می توانید ارتباط واقعی و محکمی را با دیگران برقرار نمایید. این نقطه درست همان نقطه ایست که شما با روح خود ارتباط برقرار نموده و این همان نقطه ی منحصر به فردی است که باید بدان دست یابید!

  1. خودت را دوست داشته باش و سعی کن خودت را درمان کنی

آنچه مهم است این است که به خودتان توجه کرده و به خودتان عشق بورزید، به جای اینکه به دنبال کسی باشید که بتواند حال شما را خوب کند خودتان برای خوب شدن حالتان تلاش کنید. نه تنها جست و جوی یک شریک عشقی نمی تواند حال کسی را که به خودش عشق نمی ورزد خوب کند بلکه یافتن شریک احساسی ای که بتوانید یک عمر در کنارش زندگی کنید نیز غیر ممکن خواهد بود.

در واقع، مفهوم نیاز به اینکه کس دیگری به شما عشق بورزد قبل از اینکه خودتان به خودتان عشق بورزید، اندکی اغراق آمیز است، اما در ریشه ی آن، یک نکته ی خوب نهفته است و آن این است که باید خودتان را دوست داشته باشید. اگر شما بیش از حد از خودتان انتقاد می کنید و کسی هستید، که مدام از جانب دوستان و همکارانتان انرژی منفی دریافت می نمایید و دیگران را برای چنین چیزی مقصر می دانید بهتر است شرایط را عوض کنید.

خودت را ببخش

برای کسانی که همه چیز را به خودشان سخت می گیرند این کار چندان آسان نیست. شما ممکن است خودتان را برای همه چیز مقصر بدانید و مدام برای هر چیزی خودتان را مجازات نمایید. فرقی نمی کند که این مجازات به خاطر لحظاتی باشد که در آن نتوانستید کار درست را انجام دهید، یا رابطه هایی که به سرانجام نرسیده اند. به همین دلیل ممکن است شما در گذشته گیر کرده باشید. اما بهتر است یاد بگیرید که با خودتان مهربان باشید و خودتان را به خاطر هر چیزی که در گذشته اتفاق افتاده ببخشید. زیرا هیچ انسانی نمی تواند بدون اشتباه کردن پیشرفت کند؛ بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که از آن اشتباهات درس بگیرید و از درس هایی که در زندگی گرفته اید برای ادامه ی مسیر و رسیدن به هدف استفاده کنید.

به خاطر داشته باشید که هیچ چیزی به اسم شکست وجود ندارد، چرا که این شکست ها تنها نکاتی هستند که نحوه ی رسیدن به موفقیت را به شما خواهند آموخت. یاد بگیرید که به هر کدام از شکست هایتان به نحوی مثبت بنگرید زیرا با انجام این کارها به تدریج می توانید همین کار را برای دیگران هم انجام داده و از اشتباهاتشان خواهید گذشت.

زخم هایتان را التیام بخشید

زخم های قدیمی می توانند در وجودتان ریشه کنند و همیشه با شما باشند. چنین چیزی می تواند باعث ایجاد عادت های محافظه کارانه در شما شود زیرا نمی خواهید دوباره آسیب ببینید. اما بهترین راه، درک صحیح زخم هایی است که در درونشان گرفتار شده اید.

کمی وقت بگذارید و به بررسی احساسات و عواطف و زخم های روحیتان بپردازید. به بخش های مختلف زندگی و رفتاری که تحت تاثیر شرایط از خودتان بروز می دهید نگاهی بیندازید. ببینید که کدام موضوع ارام و قرار را از شما گرفته است؛ و پس از آن سعی کنید این زخم ها را درک نمایید. زمانی که متوجه شدید این مشکلات قدرت آن را ندارند که آینده شما را مخدوش نمایند می توانید عادت های مثبت را پرورش دهید و کم کم این زخم ها را فراموش نمایید. فقط خودتان می توانید خودتان را درمان کنید پس سعی کنید خوشحال باشید و خوشحال زندگی کنید. باور کنید که با انجام این کار، همه چیز به صورت خودکار دست خواهد شد.

عشق به خود را در وهله اول اهمیت قرار دهید

سعی کنید هر روز با خودتان رفتار خوبی داشته باشید. به حرف های بدن و ذهن خود و آنچه که از خودتان می خواهید گوش فرا دهید. اشتباهات خود را بزرگ نکنید و آنچه را که می توانید برای خوشحال کردن خود انجام دهید به کار بگیرید. در ابتدا همه ی این چیزها می تواند به صورت کشمکش و جنجالی در درونتان به نظر آبد، اما به زودی، تأییدات مثبت کم کم خودشان را نشان خواهند داد و مهربانی و عشق جای رفتار بدی را که در گذشته با خودتان داشته اید خواهند گرفت. شما روز به روز بیشتر و بیشتر خود را دوست خواهید داشت و با عشق ورزیدن به خود، درب های عشق را به سوی دیگران نیز باز خواهید کرد.

همواره سعی کنید مراقب خودتان باشید

هر کس نیاز به استراحت دارد، حتی افراد زرنگ و کوشایی مانند شما هم به تعطیلات و استراحت نیاز دارند! بنابراین باید اطمینان حاصل کنید که به اندازه ی کافی استراحت می کنید و نیازهای خود را براورده می نمایید. سعی کنید همواره به فکر درمان خود باشید و به خودتان اجازه دهید که احساس خوبی داشته باشید. چرا که چنین کاری قطعا بر روی سلامت روان شما تاثیر شگفت انگیزی خواهد داشت! در پایان خواهید دید که دوست داشتن خودتان تا چه حد می تواند جذاب و دلپذیر باشد. این کار اعتماد به نفس شما را افزایش خواهد داد و تفکر مثبت شما را از طریق انرژی زیادی که برای جذب دیگران در درونتان به وجود آمده بارور خواهد نمود. این همان نقطه ای است که در آن می توانید با روح خود آشتی کنید و به آن عشق بورزید.

  1. به سکوت خود توجه نمایید

چیزهای بسیار زیادی را می توان در سکوت بیان نمود، در واقع اغلب در سکوت می توان نسبت به صحبت کردن، چیزهای بیشتری را به طرف مقابل فهماند. ارتباط شما با نیمه ی گمشدهتان بدون سر و صدا اتفاق می افتد در حقیقت شما این ارتباط را در انرژی، در هوا و به طور مستقیم احساس خواهید کرد. در اینجا برخی از راه های اسفاده از سکوت در هنگام معاشقه با نیمه گمشده تان که می تواند عشق و علاقه ی او را به شما افزایش دهد عنوان خواهند شد

استفاده از زبان بدن

زبان غیر کلامی بخش مهمی از ارتباطات را تشکیل می دهد. اگر این زبان را نادیده بگیرید، ممکن است برخی از عادات منحصر به فرد طرف مقابلتان از جمله

اصطلاحات

حرکات

و ژست هایش را نیز نادیده بگیرید

فراتر از این چیزها، درک زبان غیر کلامی برای شما این امکان را فراهم می آورد که بیشتر، خودتان را کنترل کنید و در شرایط حساس به راحتی از کوره در نوردید

استفاده از چشم ها

چشم ها می توانند چیزهای زیادی را بیان کنند. برخی حتی می گویند که آنها پنجره ای به روح انسان ها هستند. بنابراین باید یاد بگیرید که چشم های خوب و سالمی داشته باشید نه چشم هایی که افسردگی و خستگی از آنها می بارد زیرا تنها با چشم های سالم می توانید چیزهای مختلف را تنها با نگاه کردن به طرف مقابلتان بفهمانید. به عنوان مثال برق موجود در چشمانتان وقتی که طرف مقابلتان را می بینید به او می فهماند که چقدر دوستش دارید.

موجودیت خود را باور کنید

گاهی اوقات تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک قدم عقب تر بروید، نفس عمیقی بکشید، و به خودتان اجازه دهید تا وجود خود را باور کنید. حتی اگر در فضای شلوغی زندگی می کنید، یاد بگیرید که صدای جهان اطرافتان را به خوبی گوش داده و با شنیدن آنها وجود خود را باور کنید.

با یک دوست صمیمی صحبت کنید و یا چند دقیقه سکوت کنید تا بتوانید از صداهای اطرافتان لذت ببرید. حتی زمانی که در یک اتاق شلوغ زندگی می کنید، باور کردن وجود خود باعث می شود که به راحتی بتوانید به طرف مقابلتان نزدیک شده و جهان مشابهی داشته باشید. این یک احساس جادویی است که با یکدیگر تجربه خواهید کرد و برای رسیدن به آنجا، باید یاد بگیرید که در سکوت یکدیگر را خوشحال کنید.

همچنین بخوانید: عشق واقعی چگونه عشقی است؟
  1. با آنچه که هستید رو به رو شوید و با خودتان صادق باشید

معشوق واقعی شما آن کسی است که جذب شخصیت واقعیتان شود نه آنچه که از خودتان نشان می دهید. شما تا ابد نمی توانید ماسکی را که باعث جذب طرف مقابلتان شده به چهره بزنید. بنابراین کسی که عاشق ماسک شما شده وقتی متوجه شود که عادت های واقعیتان با آنچه که از خود نشان داده اید فرق دارد قطعا شما را ترک خواهد کرد.

همان طور که قبلا ذکر شد، به دام افتادن در درون یک ماسک و اینکه بخواهید از خودتان چیز دیگری بسازید که معشوقتان دوست داشته باشد می تواند به سادگی اتفاق بیفتد. شما می خواهید دیگران به شما علاقه مند شوند، بنابراین مدام فکر می کنید عیب هایی دارید که باید آنها را تغییر دهید و هر چند این کار اشتباه باشد بارها و بارها مرتکبش خواهید شد. اگر هدف شما فقط جذب همسر تان است؛ افراد دیگر هیچ اهمیتی برایتان ندارند و لذا نظرات و عقایدشان در مورد رفتار و طرز برخوردتان نیز برایتان هیچ اهمیتی نخواهد داشت بنابراین هرگز از اینکه خودتان باشید هراسی نداشته باشید، اگر منحصر به فرد و عجیب و غریب هستید باز هم سعی کنید خودتان باشید.

لباس هایی را که دوست دارید بپوشید، حتی اگر دوستانتان از ان لباس ها خوششان نیاید و به شما بگویند که این لباس ها شانس جذب طرف مقابلتان را کم خواهد کرد. در مورد احساسات خود، حتی آنهایی که دیگران ممکن است از شنیدنشان خوششان نیاید صادق باشید و نظرات خود را با خیال راحت و با اعتماد به نفس بالا بیان کنید، تا حتی افرادی که از چنین کاراکتری خوششان نمی آید، مجبور شوند به شما احترام بگذارند.

داشتن ماسکی چه خوب یا بد برای یک عمر کار بسیار سختی است. بنابراین باید خودتان را دوست بدارید و خود واقعیتان را با هیچ نوع ماسکی از دیگران پنهان نکنید. باور کنید شخصیت های جعلی برای دیگران هیچ ارزشی ندارند بنابراین با افتخار خود واقعیتان را به دیگران نشان دهید، و به کسانی که به سمت این خود واقعی کشیده می شوند بیشترین توجه را داشته باشید.

  1. به هدف مسیر خود ایمان داشته باشید

ما بارها و بارها مشاهده نموده ایم که مردم همواره تا حد زیادی بر هدف نهایی خود به عنوان مثال پیدا کردن یک دوست صمیمی تمرکز می کنند و لذا سفر شگفت انگیزی را که در حال سپری کردنش هستند فراموش می نمایند. رابطه عاشقانه ی شما نیز همانند سایر روابطتان فقط یک رابطه است، و لذا شما باید در زندگی خود در بهترین شرایط ممکن باشید تا بتوانید این رابطه را حفظ کنید. پس از آن خواهید دید که همه ی جهان دست به دست هم می دهند تا شما بتوانید به هدفتان دست یابید. پس لازم نیست عجله کنید، یا خودتان را مجبور به انجام کار خاصی کرده و یا از ادامه ی مسیر دلسرد شوید.

ایمان و اعتقاد خود را در کل مسیر حفظ کرده و سعی کنید هر روز به یادگیری و رشدتان ادامه دهید. یک روز، از همان روزهایی که شما با روح خود آشتی کرده اید، شریک روحیتان را ملاقات کرده و تا ابد با او زندگی خواهید کرد. پس لازم نیست نگران باشید.

افکاری را که باعث آشتی شما با روحتان و یافتن شریک روحی مناسب می شود دنبال کنید. معاشقه با روحتان یک هنر است و لذا تمرین آن ممکن است مدتی طول بکشد. اما بهتر است با خودتان صادق باشید، خودتان را دوست داشته باشید و با آنچه هستید کنار بیایید، پس از مدتی متوجه خواهید شد که انجام این کار چندان هم دشوار نیست. پس آرام باشید و از لحظه های حال لذت ببرید و زیاد در فکر آینده غرق نشوید. چه کسی می داند فردا چه چیزی در انتظارتان خواهد بود؟ شاید شریک زندگیتان جایی همین اطراف در انتظار شما باشد و شما به زودی بتوانید او را ملاقات کنید.


❖ به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

نظر خود را بیان کنید