طرز تهیه مشکوفی با شیر و نشاسته

مشکوفی یکی از انواع دسر های بسیار خوشمزه ایرانی است که متعلق به مازندران بوده و به دلیل طعم بسیار خوب و خوشمزه ای که دارد در سراسر کشور محبوب و پر طرفدار شده است. یکی دیگر از دلایل محبوبیت این دسر مواد اولیه آن است که در کنار این که با مواد اولیه ساده ای تهیه می شود بسیار مقرون به صرفه نیز می باشد و به دلیل ظاهر مجلسی و هوس انگیزی که دارد می توان آن را به راحتی در منزل برای انواع مجالس و مهمانی های خود تهیه کنید و از خوردن آن نیز لذت ببرید و مطمئن باشید که با هر سلیقه و علاقه ای نیز سازگار است. امروز در آلامتو طرز تهیه مشکوفی سه رنگ ساده و مجلسی با شیر و نشاسته را به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای تهیه مشکوفی

 • نشاسته گندم 1/2 فنجان
 • شکر 2/3 پیمانه
 • شیر 2 فنجان
 • کره 1 ق غذا خوری
 • گلاب 1/4 فنجان
 • پودر کاکائو 1/2 ق غذا خوری
 • زعفران 2 ق غذا خوری
همچنین بخوانید: طرز تهیه دسر خوشمزه محلبیه ترکی شکلاتی با بیسکوییت

طرز تهیه مشکوفی سه رنگ با شیر و نشاسته

مرحله اول: آماده سازی نشاسته گندم

درون ظرفی نشاسته های گندم خود را بریزید و به آن ها مقداری شیر سرد اضافه کنید و خوب آن ها را با یکدیگر هم بزنید و مخلوط کنید تا به طور کامل نشاسته شما درون شیر حل و ترکیب شود.

مرحله دوم: اضافه کردن گلاب و زعفران

در این مرحله نوبت اضافه کردن گلاب و شکر به مواد است بنابراین به مواد خود گلاب و شکر را نیز اضافه کنید و خوب هم بزنید تا شکر و گلاب نیز به خوبی با مواد ترکیب شوند سپس قابلمه ای برداشته و مواد مشکوفی خود را درون قابلمه بریزید و بعد قابلمه را روی شعله ملایم گاز قرار دهید و شروع به هم زدن کنید تا شکر نیز به خوبی درون مواد مشکوفی حل شود.

مرحله سوم: اضافه کردن کره

کره خود را درون ظرفی بریزید و سپس ظرف را روی بخار کتری قرار دهید تا کره به خوبی درون ظرف به روش بنماری آب شود سپس کره آب شده را نیز به مواد مشکوفی خود اضافه کنید و مجدد هم بزنید و بعد آن را از روی حرارت برداشته و مواد مشکوفی خود را به 3 قسمت تقسیم کنید.

مرحله چهارم: اضافه کردن پودر کاکائو و زعفران دم کرده

به یکی از ظرف ها زعفران دم کرده و به یکی دیگر پودر کاکائو اضافه کنید و خوب هم بزنید تا زعفران و پودر کاکائو نیز به خوبی ترکیب شوند سپس یکی از ظرف ها را به شکل ساده باقی بگذارید و بعد ظرف هایی که برای سرو مشکوفی در نظر دارید را برداشته و ابتدا درون هر ظرف مقداری از مشکوفی ساده را بریزید و آن را برای مدت زمان 15 دقیقه داخل یخچال قرار دهید تا به خوبی بگیرد و سفت شود و بعد از گذشت 15 دقیقه آن را از یخچال خارج کنید سپس مشکوفی شکلاتی را مقداری با قاشق داخل هر ظرف انتقال دهید و مجدد 15 دقیقه دیگر به آن هم در یخچال زمان دهید و بعد از سفت شدن در آخرین لایه مشکوفی زعفرانی را نیز بریزید و برای بار آخر به آخرین لایه هم به مدت 15 دقیقه دیگر مجدد زمان دهید تا خودش را گرفته و سفت شود و بعد از آن هم مشکوفی سه رنگ شما آماده سرو است میل کنید و از خوردن آن نیز لذت ببرید. نوش جان

همچنین بخوانید: طرز تهیه دسر موس شکلاتی با پودر کاکائو و ژلاتین بدون تخم مرغ

طرز تهیه مشکوفی سه رنگ


نکات کلیدی در تهیه مشکوفی سه رنگ ساده و مجلسی

 1. برای تزیین روی مشکوفی های خود می توانید از انواع خلال ها نیز استفاده کنید.
 2. می توانید برای تزیین روی مشکوفی های خود از گل سرخ هم استفاده کنید.
 3. می توانید این دسر خوشمزه را به صورت تک رنگ و با یک طعم هم تهیه کنید.
 4. برای تهیه این دسر بسیار خوشمزه می توانید در صورت دسترسی نداشتن به نشاسته گندم از نشاسته گل نیز استفاده کنید.
 5. شعله ای که با آن مشکوفی را حرارت می دهید باید کم باشد و به طور مداوم نیز مواد خود را باید روی شعله هم بزنید تا به خوبی با یکدیگر ترکیب شوند و خامی نشاسته نیز به طور کامل گرفته شود.
 6. در صورت تمایل می توانید روی مشکوفی خود را با مقداری پودر پسته نیز تزیین کنید.
همچنین بخوانید: طرز تهیه ژله سورپرایز قلبی [لاو] ساده و جذاب برای ولنتاین

♨ نکات مهم «طرز تهیه مشکوفی سه رنگ ساده و مجلسی با شیر و نشاسته»

برای تزیین روی مشکوفی های خود می توانید از انواع خلال ها نیز استفاده کنید.


نظر خود را بیان کنید