طرز تهیه کاچی زعفرانی دونفره

کاچی یکی از دسرهای قدیمی و بسیار مقوی و محبوب ایرانی است که به عنوان یکی از غذاهای کمکی و تقویتی نیز محسوب می شود. کاچی به دلیل آن که بسیار مقوی و پر انرژی می باشد یک گزینه عالی برای افرادی است که به تازگی زایمان کرده و یا افرادی که از نظر بدنی دچار ضعف بدنی می باشند و یا همچنین افرادی که به تازگی عمل جراحی کرده اند و دوره نقاهت را طی می کنند. این افراد می توانند از کاچی به عنوان یک غذای کامل و پر انرژی استفاده کنند. همچنین از خواصی که کاچی برای شما خواهد داشت می توان به درمان کم خونی، تقویت سیستم ایمنی بدن و تقویت قوای جنسی و… اشاره کرد. امروز در آلامتو طرز تهیه کاچی زعفرانی دو نفره ساده و مجلسی با نبات و آرد گندم را به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای تهیه کاچی زعفرانی

 • آرد گندم 3 ق غذا خوری
 • نبات 1 پیمانه
 • آب 3 پیمانه
 • زردچوبه 1 ق غذاخوری
 • کره 100 گرم
 • زعفران به میزان دلخواه
 • غنچه گل سرخ 5 عدد
 • خلال گردو و بادام و پسته به میزان لازم
 • ادویه مخصوص کاچی نصف ق غذا خوری
 • مخلوط پودر هل و زیره سبز و سیاه 2 ق چای خوری
همچنین بخوانید: طرز تهیه شله زرد خوشمزه و مجلسی نذری برای 6 نفر

طرز تهیه کاچی زعفرانی دو نفره با نبات و آرد گندم

مرحله اول: آماده سازی آب و نبات و زعفران

قابلمه ای را برداشته و درون آن آب را به همراه نبات و زعفران و گل سرخ بریزید و سپس قابلمه را روی حرارت ملایم گاز قرار دهید و با همزن دستی روی حرارت گاز شروع به هم مواد کنید و زمان دهید تا نبات ها کاملاً درون آب حل شوند و مواد نیز با یکدیگر به طور کامل مخلوط و ترکیب شوند و شربت نیز شروع به جوشیدن کند و بعد آن را از روی حرارت برداشته و گل سرخ ها را از آن خارج کنید و شربت را کنار بگذارید.

مرحله دوم: آماده سازی آرد گندم

آرد گندم را نیز درون قابلمه جداگانه ای بریزید و سپس آن را روی حرارت ملایم و کم گاز قرار دهید و بعد آرد را با حرارت ملایم روی گاز به طور مداوم شروع به هم زدن و تفت دادن کنید تا بوی آرد بلند شود سپس به آن کره را هم اضافه کرده و آن را روی حرارت ملایم آب کنید و با آرد گندم مخلوط کنید و بعد به آن ها تمامی ادویه ها را هم اضافه کرده و تمامی مواد را با یکدیگر ترکیب و مخلوط کنید.

مرحله سوم: اضافه کردن شربت به آرد

در این مرحله به صورت آرام و کم کم شربت را نیز به ترکیب آرد و کره اضافه کنید و هر بار پس از اضافه کردن شربت به مواد آن ها را با یکدیگر و به صورت مداوم شروع به هم زدن و مخلوط کردن کنید تا به هیچ عنوان آرد گندم به صورت گلوله ای درون کاچی باقی نماند و مواد نیز به خوبی با یکدگیر مخلوط و ترکیب شوند و بافت کاچی نیز یکدست شود و بعد درب قابلمه را قرار دهید و شعله را ملایم و کم قرار دهید و زمان دهید تا در این مدت کاچی کاملاً آماده شود و روغن بیاندازد و بعد آن را از روی حرارت برداشته و مجدد فرصت دهید تا کمی از حرارت بیفتد و سپس روی آن را با انواع خلال مغزیجات تزیین و سرو کنید و بعد از آن هم کاچی زعفرانی با نبات شما آماده سرو است میل کنید و از خوردن آن نیز لذت ببرید. نوش جان

همچنین بخوانید: طرز تهیه حلوا سیاه یا تیره اردبیل لذیذ، مجلسی و آسان با آرد گندم

طرز تهیه کاچی زعفرانی با نبات


نکات کلیدی در طرز تهیه کاچی زعفرانی ساده و مجلسی با نبات

 1. نیازی به قرار دادن طولانی مدت کاچی روی حرارت گاز برای غلیظ شدن نمی باشد زیرا خود کاچی پس از سرد شدن مقداری غلیظ می شود.
 2. ادویه کاچی شامل ترکیب: پودر دارچین، زیره سبز و سیاه، رازیانه، پودر زنجبیل، پودر هل، پودر بادیان، پودر میخک و جوز هندی است که می توان آن را به راحتی از عطاری ها تهیه کرد.
 3. به جای استفاده کردن از کره می توانید روغن حیوانی را نیز جایگزین آن کنید.
 4. در صورت دسترسی نداشتن به گل سرخ می توانید از 1 فنجان گلاب نیز استفاده کنید.
همچنین بخوانید: طرز تهیه حلوا شیر کشدار و زعفرانی به روشی ساده و مجلسی

♨ نکات مهم «طرز تهیه کاچی زعفرانی دو نفره ساده و مجلسی با نبات و آرد گندم»

نیازی به قرار دادن طولانی مدت کاچی روی حرارت گاز برای غلیظ شدن نمی باشد زیرا خود کاچی پس از سرد شدن مقداری غلیظ می شود.


نظر خود را بیان کنید